Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer leśnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer leśnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kamer leśnych – najlepsze kamery leśne

Ranking kamer leśnych – najlepsze kamery leśne
Poszukujesz kamery leśnej, która idealnie nagra z ukrycia dzikie zwierzęta? Kamer leśna to idealny sprzęt dla pasjonatów zwierząt. Model, które prezentują najlepszą jakość mają trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych obudowy, rejestrują wysokiej jakości obraz, a do tego są pojemne. Sprawdź – jakie kamery leśne kupić!

Ranking kamer leśnych – top 3 kamery leśne

Profesjonalne kamery leśne idealnie sprawdzą się do obserwacji dzikiej, leśnej zwierzyny. Można umieścić je na drzewie, a także na ogrodzeniu domku letniskowego w lesie. Model ten przystosowany musi być do użytku na zewnątrz, dlatego tak ważna jest solidna wodoodporna obudowa. Zatem – jaką kamerę leśną wybrać?

Ranking kamer leśnych – top 3 kamery leśne

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1. Denver Kamera Leśna Fotopułapka Gsm Fullhd 42Xir Sms Mms Wcm 8010 329.00zł Sprawdź teraz
2. Virtualeye Kamera Leśna Fotopułapka S680M Gsm (26188) 579.99zł Sprawdź teraz
3. Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG) 749.00zł Sprawdź teraz

Poradnik zakupowy kamery leśnej

1.Denver Kamera Leśna Fotopułapka Gsm Fullhd 42Xir Sms Mms Wcm 8010

Denver Kamera Leśna Fotopułapka Gsm Fullhd 42Xir Sms Mms Wcm 8010

Cena: ok. 329.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera leśna – Denver Fotopułapka Gsm Fullhd 42Xir Sms Mms Wcm 8010
Ta polecana kamera leśna marki Denver idealnie sprawdzi do obserwacji dzikich zwierząt. Model ten rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, ma także wbudowany aparat 12 Mpx. Dzięki temu rejestruje filmy, a także robi dobrej jakości fotografie nawet w ruchu. W przypadku fotopułapki jest to niezwykle ważna funkcja. Te produkt świetnie sprawdzi się do monitorowania okolicy domu oraz posesji. Bardzo przydatną funkcją, która sprawia, że nie musimy oglądać nagrania, na którym przez długi czas nic się nie dzieje, jest czujnik ruchu. Ta opcja uruchamia kamerę, która dopiero w tym momencie zaczyna rejestrować obraz. Model ten może być używany tak samo w dzień, jak i w nocy.

2.Virtualeye Kamera Leśna Fotopułapka S680M Gsm (26188)

Virtualeye Kamera Leśna Fotopułapka S680M Gsm (26188)

Cena: ok. 579.99zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera leśna -Virtualeye Kamera Leśna Fotopułapka S680M Gsm (26188)
Ta kamera leśna opinią klientów jest jedną z najlepszych na rynku. Urządzenie nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 40 IR GPRS MMS. Model ten to wysokiej klasy produkt, który na wyposażeniu posiada czujniki ruchu. Dzięki temu kamera uruchamia się jedynie w momencie, gdy wykryje ruch. Kamera leśna dobrze radzi sobie w warunkach nocnych i przy świetlne dziennym. Model ma wbudowaną funkcję, która przesyła MMS po uruchomieniu. Taka opcja pozwala na bieżąco kontrolować co dzieje się w okolicach posesji. Wygodny ekran kamery sprawia, że bez trudu ustawimy wszystkie niezbędne parametry i opcje. Wbudowany mikrofon poprawia jakość nagrania. Ta fotopułapka jest jednoczenie prosta w użyciu, a do tego niezwykle profesjonalna. Wbudowany moduł GSM umożliwia komunikację z użytkownikiem. Zdjęcie wykonane przez kamerę są przesyłane automatycznie na telefon oraz zapisywane na karcie pamięci, która została wbudowana w kamerę. Obudowa tego urządzenia jest bardzo trwała i odporna na działanie wody i wiatru.

3.Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG)

Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG)

Cena: ok. 749.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera leśna – Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG)
Ten model kamery leśnej idealnie sprawdzi się zarówno do monitorowania najbliższej okolicy, a także do obserwacji dzikich zwierząt. Rejestruje on obraz w rozdzielczości Full HD. Tanie kamery leśne nie mają tak rozbudowanych parametrów. Model ten ma czujniki ruchu, co pozwala na uruchomienie kamery jedynie w momencie kiedy wykryje ona ruch, przez pozostały czas jest w stanie uśpienia. Producent, firma Willfine, zadbał o to, aby fotopułapka miała możliwość wysyłania wiadomości e-mail i SMS do użytkownika, zaraz po wykonaniu zdjęcia lub filmu. Wszystkie obrazy zapisywane są dodatkowo na karcie SD. Kamera zasilana jest na baterie.

Poradnik zakupowy Ranking kamer leśnych – top 3 kamery leśne

Czym kierować się przy wyborze kamery leśnej?

Wybierając kamerę leśną należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia. Dużą ilość dostępnych modeli, sprawia że możemy mieć problem z doborem odpowiedniego sprzętu. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci dobrać kamerę leśną, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

Jakie zastosowanie ma fotopułapka?

Wybierając konkretny model należy na wstępie zadać sobie bardzo ważne pytanie – jak będziemy chcieli wykorzystać tę kamerę? Zupełnie inne priorytety będą miały osoby, którym zależy na obserwowaniu dzikiej zwierzyny w lesie, a inne osoby, które chcą uchronić swoją nieruchomość przed włamaniem. W pierwszej sytuacji najbardziej istotna będzie solidna konstrukcja urządzenie, a także bardzo wysoka jakość nagrywania, najlepiej w rozdzielczości Full HD. Natomiast do mniej istotnych funkcji należeć będzie obecność modułu GSM. W przypadku urządzeń, które mają za zadanie monitorować okolice domu sprawdzi się funkcja skutecznego i łatwego ukrycia kamery, a także niewidoczny oświetlacz IR i funkcja przesyłania i rejestrowania zdjęć i nagrań na telefonie komórkowym lub pod adres e-mail. Dzięki temu możemy w szybkim tempie zareagować na ewentualne zagrożenie w naszym domu.

 

Funkcje oświetlacza IR

Oświetlacz IR jest podstawową funkcją każdej kamery leśnej. Dioda IR to inaczej oświetlenie na podczerwień. Emituje ono czerwone światło, które pozwala na wykonywanie zdjęć i filmów w nocy. Aktualnie większość modeli ma taką funkcje na podstawowym wyposażeniu. Długość fali sięga w nich z reguły do 940 nm. Jest ona niewidoczna dla ludzkiego i zwierzęcego oka, co pozwala na łatwe i bezproblemowe nagrywanie, a także wpływa na zasadność rejestrowania obrazu z ukrycia.

 

Rozdzielczość nagrań i zdjęć video

Technologia stale idzie do przodu, dlatego obecnie praktycznie wszystkie kamery leśne rejestrują nagrania wideo w jakości Full HD. Do tego zazwyczaj wykonują zdjęcia w rozdzielczości 20 Mpx. Jeśli najważniejsze jest dla nas fotografowanie, możemy postawić na sprzęt, który skupia się na wykonywaniu wyjątkowo ostrych zdjęć. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

 

Bardzo istotny – zasięg urządzenia

Jako standardowy zasięg czujników przyjmuje się ten w granicach od 10 do 16 metrów od momentu, w którym urządzenie zostało umieszczone. Oczywiście wiele zależy od konkretnego modelu oraz producenta. Jeśli do głównych zadań fotopułapki należy monitorowanie obszaru o niedużej powierzchni, nie wymagany jest duży zasięg. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli producent gwarantuje duży zasie, powyżej 25 metrów, to obraz w tej odległości będzie po prostu rozmazany i zdecydowanie trudno będzie rozszyfrować co dokładnie się na nim znajduje. Dlatego lepiej postawić na jakość obrazu niż na jego duży zasięg.

 

Szybkość przechowywania obrazu

Kolejnym parametrem, który odróżnia od siebie poszczególne modele, jest szybkość przechwytywania obrazu. Jest to nic innego jak czas reakcji od wykrycia ruchu w okolicy kamery leśnej. Wpływa to bezpośrednio na czas w jakim zostanie zrobione zdjęcie, a tym samym czy uchwycimy zwierze, na którym nam zależy lub ewentualnego włamywacza. Wielu producentów prześciga się w przypadku tego parametru, aby zaproponować możliwie jak najkrótszy czas reakcji. Standardowy czas między 0,5 do 1 sekundy jest w zupełności wystarczający.

 

Obecność modułu GSM

Moduł łączności komórkowej, czyli inaczej GSM to jeden z najważniejszych parametrów. Szczególnie należy wziąć go pod uwagę, przy doborze właściwego urządzenia. Jeśli zależy nam na regularnym otrzymywaniu obrazów wykonanych przez kamerę, na telefon lub e-mail będzie to doskonała funkcja. Dzięki temu będziemy mieli 100% nadzór nad tym co dzieje się w okolicach naszej posesji. Opcja zdecydowanie bardziej przyda się do monitorowania nieruchomości, niż obserwacji dzikich zwierząt.

 

 

 

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *