Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer na podczerwień
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer na podczerwień
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking kamer na podczerwień – jaką kamerę na podczerwień wybrać?

Ranking kamer na podczerwień – jaką kamerę na podczerwień wybrać?
Kamery na podczerwień świetnie sprawdzają się podczas obserwacji domu, a także jako forma ochrony budynków użytkowych, fabryk i banków. Aby dobrać kamerę do swoich potrzeb powinieneś znać kilka podstawowych parametrów, które warunkuje dobry sprzęt. Sprawdź – jaką kamerę na podczerwień kupić!

Ranking kamer na podczerwień – top 3 kamery na podczerwień
Każda dobrej jakości kamera na podczerwień jest trwała, niezawodna, odporna na działanie wilgoci, wiatru i śniegu. Najważniejsze, aby dobrze rejestrowała obraz i była bezawaryjna. Zatem – jaką kamerę na podczerwień wybrać?

Ranking kamer na podczerwień – top 3 kamery na podczerwień

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1. Xiaomi Kamera Ip Imilab Ec2 Fhd Zew. + Bramka 269.99zł Sprawdź teraz
2. Reolink Argus Eco Kamera bezprzewodowa 358.53zł Sprawdź teraz
3. Overmax Camspot 4.9 Fhd Ip Wi-Fi Obrotowa Zewnętrzna Kamera Monitorująca Wodoodporna Ip66 205.00zł Sprawdź teraz

Poradnik zakupowy kamery na podczerwień

1.Xiaomi Kamera Ip Imilab Ec2 Fhd Zew. + Bramka

Xiaomi Kamera Ip Imilab Ec2 Fhd Zew. + Bramka

Cena: ok. 269.99zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera na podczerwień – Xiaomi Kamera Ip Imilab Ec2 Fhd Zew. + Bramka
Ta polecana kamera na podczerwień marki Xiaomi wykonana została trwałego materiału. Ten model sprawdzi się na zewnątrz. IP Imilab EC2 to inteligentna kamera, która rozpoznaje ludzi. Dzięki temu unikniemy pomyłek ze zwierzętami lub z przedmiotami. W przypadku kamer, bardzo ważna jest wysoka rozdzielczość. Ten model nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD. Dzięki temu obrazy będą bogate w szczegóły i wyraźne. Kamera na podczerwień idealnie sprawdzi się również w nocy. Nagrywa obraz także po zmroku. Model ma dwustronną komunikację głosową, która pozwala na rozmowę z osoba po drugiej stronie. Można dzięki temu skutecznie odstraszyć intruzów. Przy całkowitym naładowaniu baterii możemy użytkować kamerę przez 4 miesiące bez przerwy. Obudowa jest bardzo solidna, trwała i odporna na działanie śniegu i deszczu.

2.Reolink Argus Eco Kamera bezprzewodowa

Reolink Argus Eco Kamera bezprzewodowa

Cena: ok. 358.53zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera na podczerwień – Reolink Argus Eco Kamera bezprzewodowa
Według opinii kamera na podczerwień marki Reolink jest jedną z najlepszych na rynku. Model jest całkowicie bezprzewodowy, co ułatwia proces montażu, a także zapewnia pełną dowolność przy wybieraniu miejsca, w którym kamera będzie przymocowana. Model ten zainstalujemy bez wiercenia w elewacji, bez kabla zasilającego lub sieciowego, a także bez gniazdek. Przy użyciu tego modelu możesz obserwować swój dom, a także miejsce budowy, samochód, a nawet domek letniskowy. Jej ogromną zaletą jest mobilność. Kamera ma stopień IP65, który gwarantuje odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Obudowa jest wodoodporna. Kamera na podczerwień dobrze rejestruje obraz. Ma czujnik ruchu PIR podczerwieni i wykrywa każdy ruch w obszarze do 10 metrów od kamery. Jeśli wyczuje ruch, od razu uruchamia alert. Maksymalna rozdzielczość filmu 1080 piksele.

3.Overmax Camspot 4.9 Fhd Ip Wi-Fi Obrotowa Zewnętrzna Kamera Monitorująca Wodoodporna Ip66

Overmax Camspot 4.9 Fhd Ip Wi-Fi Obrotowa Zewnętrzna Kamera Monitorująca Wodoodporna Ip66

Cena: ok. 205.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera na podczerwień – Overmax Camspot 4.9 Fhd Ip Wi-Fi Obrotowa Zewnętrzna Kamera Monitorująca Wodoodporna Ip66
Ten model kamery na podczerwień doskonale sprawdzi się na zewnątrz. Ma odporną na wodę i wiatr, obudowę. Jej ogromną zaletą jest obrotowy obiektyw o szerokim zakresie regulacji. Mamy także możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Kamer rejestruje obraz w rozdzielczości FULL HD 1080P. Model ten można używać również w domu, do obserwacji mieszkania lub biura. Kamera doskonale rejestruje nawet najdrobniejsze szczegóły. Obiektyw ma duży kąt obrotu o zakresie 350 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie oraz kąt widzenia rzędu 85 stopni pozwala na skuteczną obserwację terenu. Model jest bezprzewodowy, co umożliwia montaż w każdym dowolnym miejscu. Tania kamera na podczerwień nie ma tak rozbudowanych parametrów. Producent zadbał także o możliwość komunikacji między osobą obserwującą, a przybyszem.

Poradnik zakupowy Ranking kamer na podczerwień – top 3 kamery na podczerwień

Jaką kamerę na podczerwień wybrać?

Bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru kamery na podczerwień jest obiekt, który będzie obserwowany. Inne urządzenie sprawdzi się na zewnątrz, a inne wewnątrz budynku. Sam wybór nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli nie mamy sporej wiedzy w tym zakresie. Na ułatwienia kamery na podczerwień można podzielić na kilka kategorii. Poznajmy wszystkie typy kamer.

Typy kamer na podczerwień

Czarno-biała kamera na podczerwień – ten model charakteryzuje się zazwyczaj wyższą rozdzielczością niż modele kolorowe. Jej dużą zaletą jest możliwość rejestracji obrazu nawet w słabo oświetlonych warunkach. Co do czułości kamery, obejmuje ona pasmo podczerwieni, co pozwala na obserwację właśnie w nocy. Aktualnie na rynku znajdziemy nowoczesne kamery, które mają funkcje nagrywania w kolorze, a także w czerni i bieli, tak zwane dualne.

Kolorowa kamera na podczerwień – zdarza się, że te modele mają mniejszą rozdzielczość, mimo to pozwalają na skuteczniejszą identyfikację i lepszą obserwację dzięki opcji koloru. Dlatego właśnie stosuje się je w hipermarketach, a także w bankach i na stadionach. Mimo to system kolorowy jest z reguły mniej czuły niż czarno biały. Nie sprawdzi się także w półmroku lub w ciemności, wymaga on zastosowania intensywnego światła.

Kamery dualne – ten model to idealne połączenie kamer kolorowych, które rejestrują wyraźny obraz w kolorze, a do tego mają funkcje podczerwieni, które stosowane były niegdyś jedynie w kamerach czarno-białych/

Przydatne funkcje kamery na podczerwień

W zależności od tego jaki obraz chcemy rejestrować, możemy wybrać funkcje, które sprawdzą się wewnątrz lub na zewnątrz. Oto kilka z tych najbardziej praktycznych i przydatnych:

BLC – (Back Light Compensation) – ta funkcja pozwala na rejestrowanie obrazów pod światło

WDR – (Wide Dynamic Range) – ta opcja umożliwia wydobycie obrazu z cienia, nawet gdy kamera ustawiona jest pod światło z jednoczesnym pozostawieniem dobrze oświetlonych, czytelnych fragmentów obrazu. Ta funkcja będzie niezwykle przydatna przy obserwowaniu wejścia do budynku, tablic rejestracyjnych w samochodach, a także pozostałych miejsc, gdzie występuje zróżnicowane oświetlenie.

Obrotowa i stacjonarna kamera na podczerwień

Wybierając kamerę obrotową zazwyczaj zależy nam na zminimalizowaniu ilości kamer stacjonarnych. Warto jednak wspomnieć, że kamery stacjonarne są zdecydowanie tańsze i bardziej niezawodne, niż ich obrotowe zamienniki. Jeśli chcemy zainstalować kamerę w miejscu, gdzie obserwacja odbywać się będzie w stałym punkcie, warto zainstalować właśnie kamery stacjonarne. Natomiast w miejscach, w których chcemy nagrywać większy obszar, warto zainwestować w kamerę obrotową. Warto mieć na uwadze, że często zdarza się tak, że kamera obrotowa, w momencie gdy zależy nam na obserwacji miejsca, w którym akurat coś się dzieje, skierowana jest w innym kierunku. Dlatego instalacja kamer obrotowych powinna być poprzedzona wnikliwą analizą obszaru, który będzie monitorować.

Kamery z podświetleniem

Coraz częściej spotykane są także kamery zintegrowane z modułem podświetlonym, który pozwala na podświetlenie obszaru w nocy. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie. Jednak zdecydowanie lepiej jest wybrać model na podczerwień, które rejestruje obraz w ciągu dnia oraz nocą.

Jakość obrazu

Jakość obrazu przy kamerze na podczerwień jest niezwykle ważny. To od niego zależy w jakiej rozdzielczości zarejestrowany zostanie obraz. Często właśnie ta dokładność pozwala na zidentyfikowanie sprawcy włamania lub kradzieży. Najlepiej wybierać modele, które rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *