Strona główna » Telefony i akcesoria » Telefony » Ranking smartfonów » Ranking telefonów dla seniora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Telefony i akcesoria » Telefony » Ranking smartfonów » Ranking telefonów dla seniora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking telefonów dla seniora – najlepsze telefony dla seniora 2022 roku

Poszukujesz niezawodnego oraz prostego w obsłudze telefonu z czytelnym wyświetlaczem i dużymi klawiszami? A może chcesz podarować taki model rodzicom lub dziadkom? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking telefonów dla seniora. Pozwoli on porównać stosunek jakości do ceny, przybliży główne funkcje poszczególnych modeli i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Komórki dla starszych osób muszą cechować się ogólną solidnością, ale też wyraźnym powiadamianiem o połączeniu oraz smsie.

Ranking telefonów dla seniora – TOP 10 najlepszych telefonów dla seniora

MiejsceNazwa telefonu dla senioraCenaNajtańsza oferta
1 Maxcom MM428BB Czarno-Czerwony69 złSprawdź teraz
2 Emporia FlipBasic F220 Czarny220 złSprawdź teraz
3 Nokia 105 2019 Czarny78 złSprawdź teraz
4 Nokia 2720 Fold Czarno-Bordowy279 złSprawdź teraz
5 Nokia 515 Dual SIM Czarny449 złSprawdź teraz
6 Maxcom MM134 Dual SIM Czarny39 złSprawdź teraz
7 Nokia E52 Srebrny379 złSprawdź teraz
8 Nokia 7230 Slide Czarny239 złSprawdź teraz
9 Nokia 230 Dual SIM Srebrny250 złSprawdź teraz
10 Maxcom 461 BB Czarny97 złSprawdź teraz

Opis najlepszych telefonów dla seniora

1. Maxcom MM428BB Czarno-Czerwony

 Maxcom MM428BB Czarno-Czerwony

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre i tanie telefony dla osób starszych posiadają funkcje, takie jak model MAXCOM MM428BB Czarno-Czerwony. Wyróżnia się on między innymi: czytelną, dużą czcionką, obecnością przycisku SOS, podświetlanymi klawiszami, prostą obsługą oraz łatwym wybieraniem numerów. Dodatkowo użytkownik zyskuje najbardziej przydatne elementy systemowe, czyli: kalkulator, budzik, radio, latarkę czy odtwarzacz audio. Co ważne, ten typ telefonu jest odporny na zarysowania i ewentualne uszkodzenia. Zdarza się, że może wypaść z kieszeni lub ręki. Takie zdarzenie nie powinno przełożyć się na działanie urządzenia. MAXCOM MM428BB Czarno-Czerwony posiada wyraźne zestawienie kolorystyczne. Dzięki niemu będzie zauważony nawet przy chwilowych problemach z odnalezieniem. Należy też wskazać na kompaktowe wymiary oraz lekkość. Waga tego telefonu to zaledwie 78 g. Mieszczą się jednak w nim funkcje przydatne zwłaszcza starszym osobom. Nic dziwnego, że przez wielu użytkowników jest uznawany za najlepszy telefon dla seniora.

2. Emporia FlipBasic F220 Czarny

 Emporia FlipBasic F220 Czarny

Cena: ok. 220 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy dobry telefon dla seniora musi posiadać funkcjonalność podobną do modelu Emporia Flipbasic F220 Czarny. Jest to typ zamykany, który bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. Zmniejsza się też ryzyko uszkodzenia lub zarysowania wyświetlacza. Spośród konkretnych zalet urządzenia należy wskazać na: wytrzymałą i przejrzystą klawiaturę, donośne sygnały dzwonka oraz innych powiadomień, ustawienia przycisków skróconego wybierania. Te ostatnie są przydatne zwłaszcza przy większej ilości zapisanych kontaktów. Ich wyszukiwanie może zabierać sporo czasu, więc dla najbliższych osób warto użyć skrótu. Dodatkowym atutem jest również powiadomienie poprzez zewnętrzne diody LED. Nawet przy zamkniętym telefonie da się zaobserwować: wiadomość SMS, konieczność naładowania czy nieodebrane połączenie. W kompletnym zestawie znajdują się: bateria o pojemności 1020 mAh, adapter sieciowy, ładowarka biurowa i kabel USB. Instrukcja obsługi jest precyzyjna, a przy tym niezbyt rozbudowana pod względem treści.

3. Nokia 105 2019 Czarny

 Nokia 105 2019 Czarny

Cena: ok. 78 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze telefony dla seniora odpowiadają konkretnym potrzebom osób starszych. Taki jest również model Nokia 105 2019 Czarny, którego jakość wynika także z renomy tej marki. Do najistotniejszych atutów telefonu można zaliczyć: klasyczną budowę, wyraźne rozmieszczenie klawiszy, czytelną czcionkę, trwałość eksploatacyjną, szybkie wybieranie numerów i funkcji oraz opcję umieszczenia dwóch kart SIM. Trzeba też wskazać na pojemną pamięć książki telefonicznej, w której można umieścić nawet 2000 kontaktów. Jednak do najważniejszych osób da się ustawić specjalne skróty. W efekcie wybieranie numeru nie zajmie dużo czasu, a aktywne połączenie uzyska się już po chwili. Nokia 105 2019 Czarny jest przeznaczony dla osób szukających w telefonie wyłącznie podstawowych funkcji. Do takich można zaliczyć: rozmowy, wysyłanie wiadomości tekstowych czy korzystanie z najważniejszych multimediów. Stopień skomplikowania obsługi często wyklucza smartfon dla starszej osoby. Dużo lepszy jest ten, tradycyjny model.

4. Nokia 2720 Fold Czarno-Bordowy

 Nokia 2720 Fold Czarno-Bordowy

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking telefonów dla seniora przedstawia też model Nokia 2720 Fold Czarno-Bordowy. Jest to opcja z zamykaną klapką, która często przypomina o zakończonej rozmowie lub przerwaniu połączenia. Jej przydatność to także możliwość schowania urządzenia do: torebki, plecaka czy kieszeni kurtki albo spodni. Wśród istotnych zalet użytkowych telefonu należy wymienić na przykład: duże i wytrzymałe przyciski, wyraźny wyświetlacz, szeroki zakres ustawień dźwiękowych, wydajną baterię oraz podstawowe multimedia. Ograniczenie zbędnego skomplikowania przy jednoczesnych możliwościach konfiguracji daje oczekiwaną jakość. Dotyczy ona również funkcji ICE, czyli szybkiego wybierania numerów alarmowych. Wezwanie pomocy wiąże się tylko z pojedynczym naciśnięciem klawisza, co przyspiesza reakcję zwrotną. Nokia 2720 Fold Czarno-Bordowy ma dość wyraźną kolorystykę, by łatwo można go było zauważyć wśród innych rzeczy. Telefon ma też podwyższoną odporność na zarysowania oraz przypadkowe uszkodzenia.

5. Nokia 515 Dual SIM Czarny

 Nokia 515 Dual SIM Czarny

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiednie komórki dla starszych osób muszą posiadać prostą, ale niezawodną funkcjonalność. Właśnie taka jest NOKIA 515 DUAL SIM Czarna, która ma: precyzyjny aparat fotograficzny, wytrzymałą baterię, czytelny wyświetlacz oraz widoczne klawisze. Do tego trzeba zwrócić uwagę na przydatne multimedia. Są nimi: radio, zegar, kalkulator, dyktafon, odtwarzacz mp3, kalendarz, latarka i budzik. W kompletnym zestawie znajdują się dodatkowo: ładowarka, akumulator oraz instrukcja obsługi. Przydatnym rozwiązaniem jest opcja ustawienia skrótów klawiszowych. W ten sposób można szybciej wybrać najpopularniejsze numery. Jest to ważne zwłaszcza przy dużej liczbie kontaktów. NOKIA 515 DUAL SIM Czarna jest odporna na przypadkowe zarysowanie lub upuszczenie. Nie trzeba obawiać się, że wypadnięcie z rąk lub strącenie spowoduje trwałe uszkodzenie. Ponadto jest to model o niezwykle niskiej awaryjności. Telefon jest w pełni przystosowany dla seniorów, więc starsza osoba nie powinna mieć żadnych problemów z obsługą.

6. Maxcom MM134 Dual SIM Czarny

 Maxcom MM134 Dual SIM Czarny

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki telefon dla seniora jest odpowiednim wyborem, warto przetestować model MAXCOM MM134 Dual Sim Czarny. Będzie on cechował się na przykład: widocznymi klawiszami, możliwościami ustawień skali głośności, wytrzymałością na ewentualne zarysowania i uszkodzenia oraz obecnością niezbędnych multimediów. Radio, budzik, latarka czy kalkulator mogą przydać się z dala od domu również osobie starszej. Oczekiwaną funkcjonalnością jest wbudowany aparat, którym można zrobić precyzyjne i wyraźne zdjęcie. MAXCOM MM134 Dual Sim Czarny ma także opcję umieszczenia dwóch starterów z różnymi numerami. Jest to przydatne przy chęci zachowania częściowej prywatności bądź na wypadek drobnej usterki karty SIM. Można bez kłopotu wykonać połączenie lub przesłać wiadomość z drugiego kontaktu. Szybkie wybieranie oraz skróty klawiszowe są niezbędne przy powiadamianiu określonych służb. Wezwanie pomocy jest więc łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Całość obsługi telefonu jest prosta oraz naprawdę intuicyjna.

7. Nokia E52 Srebrny

 Nokia E52 Srebrny

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, dobry telefon dla seniora ma cechy zbliżone do modelu Nokia E52 Srebrny. Jest on odpowiedzią na potrzeby starszych osób, które oczekują nieco bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Dlatego urządzenie umożliwia na przykład: odsłuch muzyki w formacie mp3, nagrywanie plików wideo, przeglądanie i robienie zdjęć, korzystanie z gier oraz internetu. Oczywiście obsługa jest prosta, by szybko można było przejść do konkretnych ustawień. Nokia E52 Srebrny to także możliwość ich konfiguracji, choćby poprzez przypomnienia i alarmy wibracyjne. Mogą one odnosić się do wydarzeń lub czynności koniecznych do wykonania. Nie trzeba więc zapisywać ich na karteczkach, ponieważ telefon powiadomi o każdym wpisie. Niewątpliwą zaletą jest także wydajna bateria, gdyż pojemność akumulatora wynosi 1500 mAh. Przy normalnym użytkowaniu telefonu nie ma ryzyka nagłego lub niespodziewanego rozładowania. W razie potrzeby można dokupić dodatkową kartę pamięci microSD do 16GB. Zwiększy ona dostępne możliwości.

8. Nokia 7230 Slide Czarny

 Nokia 7230 Slide Czarny

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze telefony dla seniorów to modele, takie jak Nokia 7230 Slide Czarny. Ta wersja odznacza się między innymi: szybkim wyszukiwaniem, dużym wyświetlaczem, wytrzymałą konstrukcją oraz intuicyjną obsługą. Równocześnie jest to sprzęt o kompaktowych rozmiarach, dający schować się do niewielkiej kieszeni. W razie potrzeby można skorzystać z wciągających gier lub połączyć się z internetem. Nokia 7230 Slide Czarny mimo upływu czasu cechuje się nowoczesnym designem oraz własnym stylem. Wbudowany aparat o rozdzielczości 3,2 megapikseli pozwala na robienie wyraźnych zdjęć. Ten model jest zatem pewnym kompromisem. Jeśli senior oczekuje więcej funkcji niż w podstawowym modelu, a smartfon jest zbyt skomplikowany w obsłudze. Przedstawiona wersja Nokii pozwala zatem spełnić wyższe oczekiwania użytkownika. Również odsłuch radia albo ulubionej muzyki nie powinien odbiegać jakością od zwykłego odtwarzacza. Naładowany akumulator przy normalnym korzystaniu z urządzenia wytrzymuje nawet ponad 5 dni.

9. Nokia 230 Dual SIM Srebrny

 Nokia 230 Dual SIM Srebrny

Cena: ok. 250 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki telefon dla seniora jest najlepszy dla starszej osoby, warto sprawdzić model Nokia 230 Dual Sim Srebrny. Będzie to odpowiedni wybór dla użytkowników ceniących szybką i nieskomplikowaną obsługę. Dotoczy to osób, które od telefonu wymagają niezawodności oraz raczej podstawowych funkcji. Można do nich zaliczyć: rozmowy, wysyłanie wiadomości tekstowych i korzystanie ze standardowych multimediów. Nokia 230 Dual Sim Srebrny posiada: duży wyświetlacz 2,8 cala, baterię o pojemności 1200 mAh, aparat o rozdzielczości 2 megapikseli oraz opcję odtwarzania plików dźwiękowych i wideo. W razie potrzeby da się także połączyć z internetem. Jest to jednak zdecydowanie prostsze niż przy użyciu smartfona. Posiadacz ma bowiem do dyspozycji tylko jedną przeglądarkę Opera Mini. Wykorzystanie wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz aluminium przekłada się na trwałość sprzętu. Telefon jest odporny na zarysowania i ewentualne upadki z poziomu niewielkiego blatu, ale warto zachować pewną ostrożność.

10. Maxcom 461 BB Czarny

 Maxcom 461 BB Czarny

Cena: ok. 97 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking uwzględnia też model MAXCOM 461 BB Czarny. Jest to naprawdę dobry telefon dla seniora głównie dlatego, że jest prosty i niezawodny. To typ sprzętu, który ma: bardzo wyraźne oraz duże klawisze, ładowarkę biurkową jako podstawę, alarm wibracyjny, bluetooth, przycisk SOS czy podpowiedzi głosowe dla wybieranego numeru. Te ostatnie są przydatne dla starszych osób, które mają pewne kłopoty ze wzrokiem. Wybieranie z licznego spisu kontaktów może być trudne, więc takie wsparcie usprawni całe działanie. MAXCOM 461 BB Czarny z uwagi na niewielkie rozmiary posiada akumulator o mniejszej pojemności. Wynosi ona jedynie 600 mAh. Jest to bowiem wariant mający po części spełniać funkcję telefonu stacjonarnego. W razie potrzeby można go oczywiście zabrać ze sobą, by być w stałym kontakcie. Średni czas rozmów na pojedynczym ładowaniu wynosi do 3 godzin, a czuwanie nawet do 120. Co ważne, dźwięk jest precyzyjny i pozbawiony szumów czy zakłóceń. Telefon spełnia więc swoje przeznaczenie.

Poradnik zakupowy telefonu dla seniora

Jak kupić dobry telefon dla seniora?

Wybór optymalnego modelu dla starszej osoby wynika oczywiście z jej indywidualnych potrzeb. Jednak przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na parametry takiego telefonu. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  • ogólną niezawodność,
  • wytrzymałość na uszkodzenia i zarysowania,
  • pojemność baterii,
  • wielkość wyświetlacza i klawiszy,
  • skalę głośności powiadomień,
  • możliwość łatwego wybierania,
  • dodatkowe opcje konfiguracji.

Najlepsze telefony dla seniorów będą cechować się także atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Taki wydatek dla niektórych klientów jest pewnym obciążeniem finansowym. Tym bardziej liczy się klasa sprzętu, który musi służyć bez obaw o częste naprawy lub konieczność innych działań serwisowych. Zwłaszcza że czasem chodzi o wezwanie pomocy.

Najlepsze telefony dla seniora – polecane marki

Stopień skomplikowana zaawansowanych technologicznie smartfonów wyklucza ich użycie przez starsze osoby. Nie potrzebują one aż tylu funkcjonalności, a niektóre opcje są nawet dodatkowym utrudnieniem w obsłudze. Dlatego w trosce o ich komfort oraz potrzeby powstały właśnie najlepsze telefony dla seniora. Istnieją producenci specjalizujący się w takich modelach urządzeń. Wśród polecanych marek można wymienić między innymi:

  • Nokię,
  • MAXCOM,
  • Emporię.

Cechują się one walorami użytkowymi, które są przydatne podczas codziennych aktywności starszych osób. Trzeba pamiętać, że odebranie połączenia lub odczytanie wiadomości może odbywać się w: domu, sklepie czy na ulicy. Bezpośrednia obsługa nie powinna więc: zajmować dużo czasu i wiązać się z wieloma czynnościami do wykonania.

Autor rankingu:
Marta Cesarczyk
Autor rankingu:
Marta Cesarczyk Kategoria: Telefony marta.c@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.