Strona główna » Telefony i akcesoria » Akcesoria do telefonów » Ranking zestawów głośnomówiących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Telefony i akcesoria » Akcesoria do telefonów » Ranking zestawów głośnomówiących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking zestawów głośnomówiących – jaki zestaw głośnomówiący kupić w 2023 roku?

Nie wiesz, jaki zestaw głośnomówiący kupić, aby wygodnie rozmawiać w biurze, sali konferencyjnej lub w domu? Nasz ranking zestawów głośnomówiących 2023 pomoże Ci w znalezieniu najlepszego modelu! Zestaw głośnomówiący pozwala na prowadzenie konwersacji w niemalże każdym miejscu bez potrzeby trzymania urządzenia w ręce lub zakładania słuchawek. Nowoczesne zestawy nie tylko zapewniają wysoką jakość dźwięku, ale również są bardzo proste w obsłudze. Zobacz najlepsze zestawy głośnomówiące zaprezentowane w naszym rankingu i wybierz dla siebie ten, który spełni wszystkie Twoje wymagania!

Ranking zestawów głośnomówiących – TOP 10 najlepszych zestawów głośnomówiących

Miejsce Nazwa zestawu głośnomówiącego Cena Najtańsza oferta
1 ClearOne ChatAttach 160 5154 zł Sprawdź teraz
2 ClearOne CHATATTACH 170 – podwójny zestaw USB do S4B 5099 zł Sprawdź teraz
3 Panasonic KXHDV800 2950 zł Sprawdź teraz
4 ClearOne CHAT 150 USB – zestaw głośnomówiący dla grupy 2249 zł Sprawdź teraz
5 ClearOne Chat 150 (910-156-220) 2528 zł Sprawdź teraz
6 ​Yealink VP59 2421 zł Sprawdź teraz
7 ClearOne Chat 170 (910-156-250) 2337 zł Sprawdź teraz
8 InFocus Zestaw głośnomówiący Thunder Speakerphone INA-TH150 2290 zł Sprawdź teraz
9 Sennheiser Zestaw Głośnomówiący Sp 220 Ms (507211) 1897 zł Sprawdź teraz
10 Jabra Zestaw Konferencyjny Speak 810 Ms Skype Usb Bluetooth Nfc Jack 3,5Mm (7810-109) 2029 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych zestawów głośnomówiących

1. ClearOne ChatAttach 160

 ClearOne ChatAttach 160

Cena: ok. 5154 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ClearOne ChatAttach 160 to dwa dobre zestawy głośnomówiące przeznaczone do użytku domowego i biurowego, które dedykowane są do korzystania ze Skype. Obsługują do 20 osób.

Ten podwójny model przez niektórych uznawany jest za najlepszy zestaw głośnomówiący, który znacznie ułatwia rozmowy przez internet za pomocą Skype. Nie trzeba wtedy zakładać słuchawek, ponieważ ten zestaw głośnomówiący będzie jednocześnie pełnił rolę mikrofonu oraz głośnika podczas konwersacji przez internet.

Zestaw ClearOne ChatAttach 160 składa się z dwóch jednostek, które są wyposażone w wysokiej jakości mikrofony oraz głośniki i pracuje w tak zwanej technologii full-duplex, czyli rozmowa może odbywać się równocześnie w dwóch kierunkach. Jeszcze lepszą jakość rozmowy gwarantuje kasowanie echa akustycznego, a także efektywne zbieranie dźwięku dookolnie, czyli z 360 stopni. W prezentowanym modelu zastosowano także praktyczną regulację głośności i przycisk wyciszania bezpośrednio na obudowie.

Wygodne podłączenie do portu USB w laptopie lub komputerze zapewnia opcja Plug & Play – bez konieczności instalowania oprogramowania.

2. ClearOne CHATATTACH 170 – podwójny zestaw USB do S4B

 ClearOne CHATATTACH 170 - podwójny zestaw USB do S4B

Cena: ok. 5099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CLEARONE CHATATTACH 170 – PODWÓJNY ZESTAW USB DO S4B
Podwójny zestaw głośnomówiący ClearOne ChatAttach 170 USB do S4B to model dedykowany do użytku z oprogramowaniem Microsoft OCS oraz Microsoft Lync (Skype for Business). Pozwala na łatwe prowadzenie konwersacji internetowych przez komputer stacjonarny lub laptop. To urządzenie przeznaczone do użytku biurowego – sprawdzi się również podczas wideokonferencji. Obsługuje do 12 osób.

ClearOne ChatAttach 170 to model, który prezentuje praktycznie każdy ranking zestawów głośnomówiących 2023. To sprawdzone urządzenie, które pozwala na prowadzenie wygodnych konwersacji. Pracuje w trybie full-duplex i pełni rolę mikrofonu oraz głośnika. Umożliwia zbieranie głosów z 360 stopni, posiada funkcję likwidowania echa akustycznego i szumów otoczenia. Za wygodną obsługę odpowiada także automatyczna kontrola wzmocnienia i poziomu głośności. Na panelach znalazły się duże przyciski stosowane do regulacji głośności oraz wyciszenia.

Urządzenia można podłączyć do sprzętu za pomocą USB jako Plug & Play – bez potrzeby dodatkowego instalowania dedykowanego oprogramowania.

3. Panasonic KXHDV800

 Panasonic KXHDV800

Cena: ok. 2950 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten dobry zestaw głośnomówiący przeznaczony jest do prowadzenia wygodnych konwersacji w wielu miejscach – integracja z aplikacją UC – Panasonic IP Softphone lub UC Pro oraz możliwość współpracy z dedykowaną aplikacją na smartfona Panasonic Conference zapewniają jeszcze więcej funkcjonalności.

PANASONIC KXHDV800 to zestaw głośnomówiący, który przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych. Bardzo dobrze sprawdza się podczas konferencji, umożliwiając zamianę zwykłego komputera w zaawansowany sprzęt konferencyjny.

Zestaw głośnomówiący PANASONIC KXHDV800 został wyposażony w wielokierunkowy mikrofon wyróżniający się wysoką jakością. Sterowanie jego obsługą może odbywać się także za pomocą urządzeń mobilnych – smartfona, tableta. Dzięki temu nie trzeba już wstawać, aby zmienić jego parametry pracy. Dodatkowym plusem jest łatwe dołączanie do konwersacji – wystarczy tylko naciśnięcie jednego przycisku.

Za pomocą tego modelu można również nagrywać rozmowy na kartę SD, dzięki czemu pozwala on na zapisanie ich w celu późniejszego odtworzenia.

4. ClearOne CHAT 150 USB – zestaw głośnomówiący dla grupy

 ClearOne CHAT 150 USB - zestaw głośnomówiący dla grupy

Cena: ok. 2249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ClearOne Chat 150 USB – zestaw głośnomówiący dla grupy to model dedykowany do użytku w salach konferencyjnych oraz biurach. Współpracuje z softphonami VoIP i aplikacjami internetowymi oraz komunikatorami, pozwalając na uzyskanie bardzo dobrej jakości połączeń oraz wygodnej obsługi dołączających do nich użytkowników. Pozwala na obsługę do 10 rozmówców.

Zestaw głośnomówiący ClearOne Chat 150 USB posiada wbudowane głośniki i mikrofon i pracuje w technologii full-duplex, aby zapewnić komfortowe konwersacje w obu kierunkach. Zastosowane technologie dają czysty, naturalny głos niezależnie od miejsca prowadzenia konferencji. Model posiada automatyczną kontrolę wzmocnienia i poziomu, funkcję kasowania szumów oraz echa akustycznego i zbiera dźwięk z 360 stopni.

Model ten został wyposażony też w praktyczną kontrolę regulacji głośności i wyciszenia, które umieszczone są bezpośrednio na obudowie, dlatego można sterować nimi bardzo łatwo i szybko.

Prostą obsługę zapewnia podłączenie Plug & Play bezpośrednio do portu USB – nie ma wtedy potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, aby prowadzić konwersacje.

5. ClearOne Chat 150 (910-156-220)

 ClearOne Chat 150 (910-156-220)

Cena: ok. 2528 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli nie wiesz, jaki zestaw głośnomówiący wybrać, sprawdź także model ClearOne Chat 150 USB (910-156-220). To praktyczny model dedykowany do użytku w biurach, za pomocą którego można prowadzić konferencje od 1 do 6 uczestników. Zapewnia wysoką jakość audio, a także jest bardzo prosty w obsłudze.

ClearOne Chat 150 USB (910-156-220) to model wykorzystujący zaawansowaną technologię ClearOne HDConference, aby gwarantować czysty, wyrazisty dźwięk o naturalnej barwie. Zapewnia działanie dookolne – posiada trzy wbudowane mikrofony z zasięgiem do 2,4 metra. Funkcja full-duplex umożliwia jednoczesne słuchanie i mówienie bez ryzyka zagłuszenia. Posiada też automatyczną kontrolę wzmocnienia i sterowanie poziomem głośności.

Za pomocą tego modelu można korzystać z różnych typów programów umożliwiających prowadzenie konwersacji, w tym między innymi IBM Workplace, Microsoft Live Meeting, WebEx, telefonów typu softphone VoIP jak Avaya, Cisco, Nortel, Mirial. Również współpracuje z oprogramowaniem Google Talk, Skype, Vonage, AOL, Microsoft MSN, Yahoo.

Prezentowany model podłącza się do USB bez instalacji oprogramowania jako Plug & Play.

6. ​Yealink VP59

 ​Yealink VP59

Cena: ok. 2421 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Żaden ranking zestawów głośnomówiących nie może obejść się także bez prezentacji modeli wyposażonych we wbudowane ekrany. Model YEALINK VP59 został stworzony po to, aby prowadzenie biurowych konwersacji było jeszcze łatwiejsze.

Zestaw głośnomówiący YEALINK VP59 wyposażony jest w kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 8 cali oraz rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. To zaawansowany model pozwalający na prowadzenie konwersacji pomiędzy wieloma użytkownikami za pośrednictwem protokołu (VoIP) SIP. Urządzenie wyposażone jest w słuchawkę i obsługuje także zestawy słuchawkowe.

Prezentowany zestaw oferuje ponadto szereg dodatkowych funkcji telefonii IP, w tym zdalne biuro, hot desking, domofon, połączenie anonimowe, anonimowe odrzucenie połączenia, stronicowanie, pocztę głosową, muzykę zawieszoną, nagrywanie połączeń, słuchanie grupowe.

YEALINK VP59 to wielofunkcyjny zestaw głośnomówiący dedykowany do biur, sal konferencyjnych oraz innych przestrzeni, by prowadzenie rozmów mogło odbywać się jeszcze efektywniej.

7. ClearOne Chat 170 (910-156-250)

 ClearOne Chat 170 (910-156-250)

Cena: ok. 2337 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zestaw głośnomówiący do komputera ClearOne Chat 170 (910-156-250) to wygodny, prosty w obsłudze model podłączany do komputera przez kabel USB, który pozwala na prowadzenie konwersacji do 6 użytkowników.

ClearOne Chat 170 to zestaw głośnomówiący, który współpracuje z komputerami stacjonarnymi oraz laptopami. Umożliwia rozmowy za pośrednictwem Microsoft OCS oraz Microsoft Lync (Skype for Business).

Przez wielu użytkowników te modele uznawane są za dobre, a przy tym tanie zestawy głośnomówiące z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem, które oferują szereg korzystnych opcji – dźwięk full-duplex, automatyczną kontrolę poziomu głośności i wzmocnienia, eliminację szumów oraz echa, dzięki czemu gwarantują wysoką jakość połączeń oraz naturalny dźwięk. Na obudowie urządzenia znalazły się także praktyczne przyciski pozwalające na regulację głośności oraz wyciszanie połączenia.

ClearOne Chat 170 nie wymaga skomplikowanej instalacji – dzięki połączeniu Plug & Play pozwala na korzystanie z niego od razu po włączeniu do USB.

8. InFocus Zestaw głośnomówiący Thunder Speakerphone INA-TH150

 InFocus Zestaw głośnomówiący Thunder Speakerphone INA-TH150

Cena: ok. 2290 zł
Znajdź najtańszą ofertę

InFocus INA-TH150 Thunder to zestaw głośnomówiący składający się z mikrofonu i głośnika, który może być używany podczas konferencji w mniejszych oraz w średnich pomieszczeniach. Zapewnia zasięg dźwięku nawet do 600 metrów kwadratowych!

Ten zestaw głośnomówiący bez problemu współpracuje z oprogramowaniem do komunikacji przez internet, w tym między innymi Skype, Lync i Jabber. Dobrze sprawdza się także przy korzystaniu z urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów.

Wysoką jakość dźwięku zapewniają funkcje duplex z efektem anulowania echa oraz redukowaniem szumów. Urządzenie posiada aż cztery mikrofony, dzięki czemu gwarantuje doskonałą jakość dźwięku podczas konferencji. Z przodu umieszczono kolorowe wskaźniki, które prezentują aktualne statusy. 3-calowy głośnik gwarantuje maksymalny zasięg dźwięku.

Zasilanie zestawu głośnomówiącego InFocus INA-TH150 Thunder odbywa się przez przewód USB. Można zastosować także łączność Bluetooth oraz dwa złącza RJ9, które przeznaczone są do podłączania zewnętrznych mikrofonów.

9. Sennheiser Zestaw Głośnomówiący Sp 220 Ms (507211)

 Sennheiser Zestaw Głośnomówiący Sp 220 Ms (507211)

Cena: ok. 1897 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mobilny zestaw głośnomówiący Sennheiser SP 220 MS (507211) to podwójne urządzenie dedykowane do profesjonalnego użytku. Zostało opatrzone certyfikatem Skype for Business. Umożliwia obsługę maksymalnie 12 użytkowników.

Sennheiser SP 220 MS to przenośny zestaw głośnomówiący, który zbudowany jest z dwóch połączonych głośników. Może być połączony z komputerem stacjonarnym, laptopem, telefonem komórkowym albo tabletem. Mobilność, łatwa obsługa i wysoka jakość dźwięku pozwalają wtedy na realizację konferencji niemalże w każdym miejscu.

Według niektórych to najlepsze zestawy głośnomówiące, które gwarantują naprawdę wysoką jakość dźwięku dzięki funkcjom Sennheiser Voice Clarity, redukcji podwójnego mówienia oraz echa. W rezultacie dźwięk jest czysty i brzmi naturalnie.

Sennheiser SP 220 MS pozwala na dokonanie natychmiastowego połączenia z komputerem przez kabel USB, a także z urządzeniami mobilnymi przez mini-jack. Prezentowany model posiada wbudowany akumulator, który pozwala na pracę do 30 godzin (czas czuwania) lub 20 godzin (czas rozmowy).

10. Jabra Zestaw Konferencyjny Speak 810 Ms Skype Usb Bluetooth Nfc Jack 3,5Mm (7810-109)

 Jabra Zestaw Konferencyjny Speak 810 Ms Skype Usb Bluetooth Nfc Jack 3,5Mm (7810-109)

Cena: ok. 2029 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jabra Speak 810 to profesjonalny zestaw głośnomówiący przeznaczony do pracy stacjonarnej w salach konferencyjnych. Zapewnia najwyższą jakość dźwięku, wygodne połączenie z wieloma urządzeniami zewnętrznymi oraz najlepszą obsługę UC z konfiguracją możliwą w zaledwie kilkanaście sekund. Pozwala na maksymalną obsługę do 15 użytkowników.

Zestaw głośnomówiący Jabra Speak 810 wspiera uzyskanie płynnej łączności przez kabel USB, bezprzewodową technologię Bluetooth oraz przez złącze 3,5 mm do laptopa lub smartfona. Szybkie i łatwe połączenie zapewnia funkcja Plug & Play. Współpracuje z wieloma programami do obsługi połączeń konferencyjnych – UC oraz Skype for Business. Posiada też pełną zgodność z klientami VoIP.

Jeżeli nie wiesz, jaki zestaw głośnomówiący warto kupić, ten model jest obecnie stosowany w wielu salach konferencyjnych i ma dużo pozytywnych opinii. Oferuje najwyższą jakość połączeń dzięki technologii Digital Signal Processing (DSP) i wykorzystuje dobre mikrofony ZoomTalk, które zbierają głosy ze skuteczną redukcją hałasu i pogłosu.

Poradnik zakupowy zestawu głośnomówiącego

Jak wybrać dobry zestaw głośnomówiący? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Za pomocą zestawu głośnomówiącego można prowadzić konwersacje pomiędzy wieloma użytkownikami. Dobry zestaw głośnomówiący zadba o to, aby każdy z nich był słyszalny czysto i wyraźnie.

Aby wybrać najlepszy zestaw głośnomówiący, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Liczba obsługiwanych użytkowników – w zależności od potrzeb.
  • Współpraca z różnymi programami i technologiami – zależnie od zapotrzebowania, na przykład ze Skype, oprogramowaniem UC.
  • Dookolny mikrofon – dobrze zbiera dźwięki od każdego uczestnika konwersacji.
  • Technologie poprawiające jakość dźwięku – redukujące szumy, pogłos, automatycznie dopasowujące poziom dźwięku.
  • Full-duplex – technologia umożliwia wygodną konwersację z jednoczesnym mówieniem i słuchaniem rozmówców.
  • Łatwe podłączenie – za pomocą kabla USB, Bluetooth lub innymi technologiami oraz z opcją Plug & Play, aby rozpoczęcie konferencji mogło nastąpić od razu.
  • Dodatkowe funkcje – ekran, opcje obsługi rozmowy, podłączenie słuchawek, zapis na karcie SD i inne.

Nasz ranking zestawów głośnomówiących 2023 zawiera różnorodne modele, które bardzo dobrze się w każdym biurze. Sprawdź już teraz najlepsze zestawy głośnomówiące i wybierz taki, który będzie mógł całkowicie spełnić wszystkie z Twoich wymagań!

Dla kogo zestaw głośnomówiący?

Przede wszystkim dobry zestaw głośnomówiący sprawdzi się w biurze oraz w sali konferencyjnej, aby prowadzić wygodne rozmowy pomiędzy wieloma uczestnikami jednocześnie. W naszym rankingu znalazły się także modele, które dedykowane są do użytku domowego – sprawdzą się podczas prowadzenia konwersacji przez Skype.

Zobacz nasz ranking zestawów głośnomówiących i porównaj ze sobą najlepsze modele już teraz!

Autor rankingu:
Marta Cesarczyk
Autor rankingu:
Marta Cesarczyk Kategoria: Akcesoria do telefonów marta.c@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *