Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking garnków do mleka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking garnków do mleka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking garnków do mleka – najlepsze garnki do mleka

Mleko to produkt, który gości w każdej kuchni. Koktajle mleczne kochają bowiem zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale dlaczego mamy rezygnować z zup mlecznych, czy najlepszego śniadanie pod słońcem, czyli otrębów pszennych na mleku?
Jeśli nie potrafisz prawidłowo podgrzać mleka, bo garnek, który używasz, przypala się na spodzie, wybierz najlepszy garnek do mleka, korzystając z przygotowanego przez nas rankingu garnków do gotowania mleka.
Nasz ranking to zestawienie, w którym znalazły się wyłącznie najchętniej i najlepiej opiniowane tanie i wygodne w użyciu garnki do gotowania mleka, w tym garnki z gwizdkiem.

Ranking garnków do mleka – top 8 garnków do mleka

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Kamille Garnek Do Gotowania Mleka Z Gwizdkiem 1 Litr Km5840 (Kamillekm5840)33 złSprawdź teraz
2Edel Hoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 2.0L Eh-9203 (Eh9203)35 złSprawdź teraz
3Tescoma Garnek do mleka dwuwarstwowy PRESTO z pokrywką o 16 cm 2,0 l 728718152 złSprawdź teraz
4ambition Garnek do mleka ze stali nierdzewnej VIKOS 2,5 l39 złSprawdź teraz
5Ambition Garnek Do Mleka Vikos Z Podwójną Ścianką 1,7 L (60806)45 złSprawdź teraz
6Elo Garnek Do Mleka 14Cm Feuerland (E4981426)39 złSprawdź teraz
7Berlinger Haus Garnek Do Mleka 12Cm 1.2L Tytanowy Ebony Maple (Bh6137)54 złSprawdź teraz
8Kinghoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 1.0L Edel Hoff Eh-9204 (Eh9204)34 złSprawdź teraz

Recenzje garnków do mleka

1. Kamille Garnek Do Gotowania Mleka Z Gwizdkiem 1 Litr Km5840 (Kamillekm5840)

Kamille Garnek Do Gotowania Mleka Z Gwizdkiem 1 Litr Km5840 (Kamillekm5840)

Cena: od. 33 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ranking idealnych garnków do mleka otwiera lider na naszym zestawieniu, czyli Kamille Garnek Do Gotowania Mleka Z Gwizdkiem 1 Litr Km5840 (Kamillekm5840). Jest to niewielkich rozmiarów garnek z wygodną jedną rączką, który można wykorzystać zarówno do podgrzewania, jak i gotowania mleka. W polecanym naczyniu zastosowano płaszcz wodny oraz gwizdek, którego zadaniem jest zasygnalizowanie, że mleko jest już gotowe do spożycia. Płaszcz wodny (podwójne ścianki z przestrzenią wodną) zapobiega przywieraniu mleka, przez co rekomendowany garnek może być wykorzystywany również do przyrządzania budyniów, puddingów oraz uwielbianych przez Polaków klusek na mleku. Zaznaczyć trzeba, że najlepsze gospodynie wybierają garnki do gotowania mleka, by bezpiecznie przygotowywać gęste zupy i sosy. Natomiast polecany garnek wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, ułatwi przygotowanie domowej czekolady oraz kremów do ciast i tortów. Opiniowany garnek jest przystosowany do wszelkiego rodzaju kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych i halogenowych.

2. Edel Hoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 2.0L Eh-9203 (Eh9203)

Edel Hoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 2.0L Eh-9203 (Eh9203)

Cena: od. 35 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejne naczynie w naszym rankingu najlepszych garnków do gotowania mleka to Edel Hoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 2.0L Eh-9203 (Eh9203). Jest to garnek znacznie większy od polecanego powyższej. Jego pojemność to aż 2 litry, czyli stosunkowo sporo biorąc pod uwagę pojemność najczęściej dostępnych modeli. Praktyczna pojemność pozwala wykorzystać rekomendowany garnek do gotowania mleka również do przyrządzania zup. Co więcej, opiniowane naczynie kosztuje stosunkowo niewiele. Cena może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że garnek bardzo przyjemnie się prezentuje, a dodatkowo został wyposażony w nowoczesną pokrywkę z uchwytem. Warto dodać, że innowacyjny system podwójnej ścianki zapobiega wykipieniu mleka oraz przywieraniu i przypalaniu do ścianek i spodu. Powyższe przekłada się na okoliczność, że w garnku tym z pełnym bezpieczeństwem można przyrządzać kasze i ryże. Odmierzenie odpowiednich proporcji jest niezwykle proste, dzięki miarce umieszczonej na wewnętrznych ściankach garnka. Polecany garnek do mleka z gwizdkiem nadaje się do wszelkiego rodzaju kuchenek, także do kuchni indukcyjnej.

3. Tescoma Garnek do mleka dwuwarstwowy PRESTO z pokrywką o 16 cm 2,0 l 728718

Tescoma Garnek do mleka dwuwarstwowy PRESTO z pokrywką o 16 cm 2,0 l 728718

Cena: od. 152 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki garnek do gotowania mleka wybrać, śmiało możesz postawić na Tescoma Garnek do mleka dwuwarstwowy PRESTO z pokrywką o 16 cm 2,0 l 728718. Jest to nowoczesne naczynie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Na uwagę zasługuje ciekawy, dość nowoczesny design. Polecany garnek do mleka z gwizdkiem charakteryzuje zakrzywiona, wygodna w uchwycie i nienagrzewająca się rączka oraz pokrywka z uchwytem wykonana ze szkła i stali nierdzewnej. Dodatkowo garnek posiada bardzo grube, wielowarstwowe dno, przez co może być wykorzystywany do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym do kuchni indukcyjnych. Opiniowany garnek jest często uznawany za lidera na rynku. Jest to zasługa przede wszystkim renomy producenta. Ten czuje się pewny jakości produktów, które wychodzą z jego fabryk, co potwierdza m.in. długość gwarancji. Produkty TESCOMA objęte są, aż pięcioletnią gwarancją producenta.

4. ambition Garnek do mleka ze stali nierdzewnej VIKOS 2,5 l

ambition Garnek do mleka ze stali nierdzewnej VIKOS 2,5 l

Cena: od. 39 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejny super garnek do mleka w naszym rankingu to ambition Garnek do mleka ze stali nierdzewnej VIKOS 2,5 l. To pozornie zwyczajne naczynie może okazać się najlepszym przyjacielem wygodnej, ale i wymagającej pani domu. Opiniowany garnek do mleka kosztuje bowiem stosunkowo niewiele, posiada jednak szereg możliwości — począwszy od podgrzewania mleka, po gotowanie sosów i zup. Optymalna pojemność garnka pozwala przyrządzić danie dla całej rodziny bez obawy o przywarcie gęstego sosu, czy kremu do spodu i ścianek naczynia. Nie można nie wspomnieć, że naczynie to, jako nieliczne na rynku może być myte w zmywarce. Kolejne udogodnienia, na które postawił producent to m.in. wygodny i nienagrzewający się uchwyt oraz praktyczna miarka wewnętrzna. Na uwagę zasługują również użyte materiały. Polecany garnek został wykonany ze stali nierdzewnej o grubości ścianki 0,5 mm, przez co może być wykorzystywany we wszystkich kuchenkach bez wyjątku.

5. Ambition Garnek Do Mleka Vikos Z Podwójną Ścianką 1,7 L (60806)

Ambition Garnek Do Mleka Vikos Z Podwójną Ścianką 1,7 L (60806)

Cena: od. 45 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ranking garnków do gotowania mleka to najlepsze modele na rynku, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Ambition Garnek Do Mleka Vikos Z Podwójną Ścianką 1,7 L (60806). Jest to model, który należy wyróżnić ze względu na bardzo korzystną cenę, wygodę użytkowania i liczne pozytywne komentarze. W opiniach użytkowników przeczytać można, że polecany garnek do mleka z gwizdkiem to rewelacyjny sprzęt do gotowania z pięknym wyglądem. Dlatego, jeśli zależy Ci, aby wybrane naczynie było jednocześnie praktyczne i dobrze prezentujące się śmiało możesz postawić właśnie na ten egzemplarz. Niemniej jednak wypada dodać, że ten dobry garnek do gotowania mleka został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, przez co nadaje się do użytkowania we wszystkich rodzajach kuchenek, także w kuchni indukcyjnej. Nabijany gwiazdek daje sygnał gotowości przyrządzania mleka, przez co użytkownik nie musi obawiać się, że mleko wykipi i zabrudzi kuchenkę. Sygnał dźwiękowy odzywa się na tyle wcześnie, że użytkownik ma czas, by spokojnie przejść przez kuchnię i wyłączyć palnik. Jeśli więc nie wiesz, jaki garnek do mleka kupić, śmiało możesz wybrać ten wygodny i tani garnek do mleka z gwizdkiem.

6. Elo Garnek Do Mleka 14Cm Feuerland (E4981426)

Elo Garnek Do Mleka 14Cm Feuerland (E4981426)

Cena: od. 39 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Czy idealny garnek do mleka musi kosztować dużo? Oczywiście, że nie! Jeśli szukasz dobrego i taniego garnka, w którym na spokojnie można przyrządzić zupę mleczną lub gęsty sos do pieczeni mięsnej, poznaj Elo Garnek Do Mleka 14Cm Feuerland (E4981426). Jest to naczynie, które wyróżnia nie tylko znakomita cena, ale również charakterystyczny wzór. Rekomendowany garnek z pewnością będzie wyróżniać się na tle nudnej nowoczesnej kuchni. Dlatego, jeśli stawiasz na styl — garnek ten będzie dla Ciebie. Jednakże wygląd to nie wszystko. Polecany garnek do mleka to również optymalna pojemność — 1,5 litra pozwala przygotować zupę dla dwójki. Garnek może być wykorzystany do ugotowania ryżu, makaronu i kasz. Znakomicie przewodzi i utrzymuje ciepło — inaczej niż słabej jakości garnki aluminiowe. Użyte do produkcji materiały pozwalają korzystać z garnka na wszystkich kuchenkach z wyłączeniem kuchni indukcyjnej. Dodatkowo naczynie może być myte w zmywarce bez obawy o zniszczenie, czy powstanie korozji. Zewnętrzna strona została pokryta odporną na zarysowania i zadrapania emalią.

7. Berlinger Haus Garnek Do Mleka 12Cm 1.2L Tytanowy Ebony Maple (Bh6137)

Berlinger Haus Garnek Do Mleka 12Cm 1.2L Tytanowy Ebony Maple (Bh6137)

Cena: od. 54 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejne miejsce w naszym rankingu garnków do gotowania mleka zajmuje Berlinger Haus Garnek Do Mleka 12Cm 1.2L Tytanowy Ebony Maple (Bh6137). Jest to idealne naczynie dla osób, które cenią sobie stylowe rozwiązania. Niebanalne wzornictwo przekłada się na okoliczność, że polecany garnek znakomicie nadaje się na prezent. Ten elegancki i praktyczny garnek, często nazywany najlepszym garnkiem do gotowania mleka zastał wykonany z wysokiej jakości kutego aluminium. Na uwagę zasługuje potrójna powłoka wewnętrzna uzupełniona cząsteczkami marmuru. Jest to zabieg, który służy zapobieżeniu przywierania mleka do dna i ścianek naczynia. Dodatkowo zastosowany patent chroni garnek przed uszkodzeniami mechanicznymi w postaci powstawania wgnieceń i zarysowań podczas zwykłego użytkowania. Garnek został wyposażony w ergonomiczny, powlekany silikonem uchwyt SOFT TOUCH, który nie nagrzewa się, dlatego zdejmując garnek z kuchenki, użytkownik nie musi sięgać po specjalne rękawice. Ten wyjątkowo prezentujący się dobry garnek do mleka można myć w zmywarce i używać w kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych i halogenowych. Nadaje się również do kuchni indukcyjnych. Na koniec należy zaznaczyć, że polecane naczynie tak jak inne produkty marki Berlinger Haus posiada certyfikat ECO-FRIENDLY, który świadczy, że nie zawiera związków PFOA, ołowiu i kadmu.

8. Kinghoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 1.0L Edel Hoff Eh-9204 (Eh9204)

Kinghoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 1.0L Edel Hoff Eh-9204 (Eh9204)

Cena: od. 34 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking najlepszych garnków do mleka zamyka Kinghoff Garnek Do Mleka Z Gwizdkiem 1.0L Edel Hoff Eh-9204 (Eh9204). Jest to tanie naczynie, które posiada jednak wiele korzystnych opinii użytkowników. Garnek ceniony jest przede wszystkim za wysokiej jakości wykonanie, które przekłada się na komfort użytkowania. W pozytywnych opiniach przeczytać można, że kolejne plusy to optymalna pojemność — w sam raz do podgrzania odpowiedniej ilości mleka na śniadanie dla dziecka. Kolejne pięć gwiazdek to zasługa pokrywki z wygodnym nienagrzewającym się uchwytem oraz komfort użytkowania bez obawy o wykipienie mleka, co gwarantują podwójne ścianki tworzące minizbiornik wody oraz gwizdek parowy dający sygnał, że mleko jest już gotowe. Przedmiotowe rozwiązanie sprawia, że polecany garnek do gotowania mleka może być wykorzystywany do przygotowywania kasz, ryżu i zup. Naczynie nadaje się do każdego rodzaju kuchni, również indukcji.

Poradnik zakupowy garnka do mleka

Jak działa garnek do mleka z gwizdkiem?

Najlepsze garnki do mleka posiadają podwójne ścianki, pomiędzy którymi umieszczamy odpowiednią ilość wody. Wlana do środka woda podgrzewa się podczas gotowania mleka, jednak nie zagotuje się, dopóki podgrzewane mleko również się przekroczy temperatury wrzenia.
Wraz ze wzrostem temperatury w garnku dochodzi do wrzenia wody, co następnie jest sygnalizowane przez wbudowany gwizdek. Użytkownik ma wówczas wystarczająco dużo czasu, by na spokojnie dotrzeć do kuchenki i wyłączyć mleko, zanim to wykipi, brudząc kuchenkę.
Dodać należy, że w idealnych garnkach na gorącym mleku nie powstaje kożuch, więc nie dochodzi również do wykipienia, czy przypalenia się mleka — jest ono zawsze nieco chłodniejsze od gotującej się wody ukrytej pomiędzy ściankami naczynia.

Jak kupić dobry garnek do gotowania mleka?

Bez wątpienia zakup garnka do mleka z gwizdkiem, może okazać się najlepszą inwestycją. Aby jednak zakup nie okazał się zbędnym wydatkiem, warto wybierać spośród najlepszych modeli na rynku.
Jeśli więc nie wiesz, jaki garnek do mleka wybrać, śmiało możesz postawić na jeden z opiniowanych w naszym rankingu. Pamiętaj jednak o aspektach, które będą mieć znaczenie wyłącznie dla Ciebie m.in.:

 • pojemność garnka — najczęściej polecane garnki do mleka mają pojemność od jednego do dwóch litrów. Mniejsze naczynie może wybrać osoba samotna lub taka, która chce korzystać z garnka jedynie do mleka. Kiedy jednak garnek ma być wykorzystany do gotowania zup, kasz lub sosów, warto wybrać naczynie większej pojemności
 • garnek z gwizdkiem lub bez — nie wszystkie garnki do mleka posiadają gwizdki, przez co osoby, które bardziej wolą zachować czujność niż być “niepokojone” głośnym gwizdem, mogą wybrać garnek bez gwizdka. Warto jednak zaznaczyć, że gwizdek ma swoje zadanie — sygnalizując wzrost temperatury, chroni użytkownika przed wykipieniem mleka i zalaniem kuchenki
 • możliwość mycia w zmywarce do naczyń — ze względu na materiał użyty w produkcji nie każdy garnek może być myty w zmywarce
 • rodzaj kuchenki — większość dobrych garnków do gotowania mleka można wykorzystywać w dostępnych kuchenkach, jednakże na rynku występują również garnki, które nie nadają się do kuchni indukcyjnych.
 • Ile kosztuje dobry garnek do gotowania mleka?

  Jak udało Ci się zauważyć, śledząc przygotowany przez nas ranking garnków do mleka, nie są to naczynia drogie. Najtańsze garnki kosztują już kilkanaście złotych, choć należy zaznaczyć, że wielokrotnie cena idzie w parze z jakością. Dlatego, jeżeli chcesz kupić garnek, który w stu procentach będzie przydatny, należy szukać nieco droższych modeli. Niemniej jednak i na droższy egzemplarz to również garnek na każdą kieszeń. Mając bowiem kwotę rzędu 40—50 zł można kupić naprawdę znakomitej jakości garnek do mleka z gwizdkiem.

  Autor rankingu:
  Aleksandra Grocholska
  Autor rankingu:
  Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.