Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking garnków żeliwnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking garnków żeliwnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking garnków żeliwnych – jaki garnek żeliwny wybrać?

Pieczenie chleba może zmienić się w prawdziwą pasję. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego nich świeża, smakowita i pachnąca pajda chleba na śniadanie, czy kolację. Niemniej jednak aby Twój chleb był chrupiący, odpowiednio wypieczony i zarazem lekki, należy postawić na najlepszy garnek żeliwny do chleba. Co więcej, żeliwne naczynie w kuchni można wykorzystać także do gotowania ulubionych zup i sosów, a także do przygotowania pieczeni. Jeśli nie wiesz, jaki garnek kupić poznaj ranking tanich i dobrych garnków żeliwnych i wybieraj spośród najchętniej wybieranych i najlepiej opiniowanych naczyń żeliwnych do domowego pieczenia chleba.

Ranking garnków żeliwnych – TOP 10 najlepszych garnków żeliwnych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Lamart Żeliwny garnek 18cm (LT1207)139 złSprawdź teraz
2Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Zielony 40509-804-0263 złSprawdź teraz
3Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 33 cm Czerwony 40509-872-01169 złSprawdź teraz
4Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Szary 40500-106-0242 złSprawdź teraz
5Küchenprofi Garnek Żeliwny Z Pokrywką Kuchenprofi Provence Czerwony 4,2 L535 złSprawdź teraz
6Staub Garnek Żeliwny Cocotte 28cm Czerwony 40509-825-0699 złSprawdź teraz
7Staub Garnek Żeliwny Cocotte 34 cm Grafitowy 40510-308-01349 złSprawdź teraz
8Staub Garnek Żeliwny Cocotte 14 cm Czarny 40509-476-0404 złSprawdź teraz
9Staub Garnek Do Sauté Z Żeliwną Samopodlewającą Pokrywką 28 Cm Grafitowo-Szary (St12612818)930 złSprawdź teraz
10Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 29 cm Czarnym 40509-315-0851 złSprawdź teraz

Recenzje garnków żeliwnych

1. Lamart Żeliwny garnek 18cm (LT1207)

Lamart Żeliwny garnek 18cm (LT1207)

Cena: od. 139 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking garnków żeliwnych otwiera Lamart Żeliwny garnek 18cm (LT1207). Jest to bezwzględnie naczynie wykonane z wysokiej jakości trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów – żeliwo zostało pokryte twardą emalią. Powyższe przekłada się na okoliczność, że zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna warstwa szkliwa jest trwała na ścieranie i pęknięcia. Polecany garnek żeliwny może być czyszczony przy użyciu codziennie stosowanych w kuchni środków – płynów i gąbek. Naczynie może być wykorzystywane w piecach w temperaturze do 280°C. Gwarancją właściwego wypieczenia ciasta jest równomierne, powolne nagrzewanie się garnka. Na uwagę zasługuje fakt, że najlepsze garnki żeliwne do chleba posiadają specjalnie wykonane dno, które umożliwia gotowanie z niską zawartością tłuszczu bez obawy o przywieranie potraw. Rekomendowany garnek to również gwarancja łatwości i bezpieczeństwa użytkowania. Jest to zasługa wielkoformatowych uchwytów, które równomiernie rozkładają ciężar oraz zapewniają pewny chwyt.

2. Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Zielony 40509-804-0

Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Zielony 40509-804-0

Cena: od. 263 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jaki garnek żeliwny do chleba wybrać, jeśli nie Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Zielony 40509-804-0. Jest to profesjonalne naczynie do pieczenia chleba w domu. Do zakupu zachęca zarówno dobra cena, jak i najwyższej klasy wykonanie. Na uwagę zasługują również najlepsze opinie wielu zadowolonych użytkowników. Polecany garnek żeliwny do chleba charakteryzuje niezwykła wytrzymałość. Naczynie zostało wykonane z żeliwa, które następnie pokryto wielowarstwową emalią. Taki zabieg jest gwarancją odporności garnka na uszkodzenia, otarcia i zarysowania. Naczynie może być swobodnie czyszczone gąbką i ulubionym detergentem. Wielowarstwowa wewnętrzna powłoka przekłada się również na atrakcyjność garnka. Naczynie prezentuje się niebywale dobrze. Każdy znawca może dostrzec solidne wykonanie. Warto dodać, że wewnątrz garnka zastosowano równie atrakcyjną, bezpieczną dla zdrowia i odporną na zniszczenia czarną, matową powłokę. Rekomendowany garnek żeliwny do chleba może być wykorzystywany do każdego rodzaju kuchenek – także kuchni indukcyjnych. Oprócz chleba można piec w nim i smażyć mięsa oraz inne ulubione potrawy. Garnek może być wykorzystywany w piekarniku do temperatury 260°C.

3. Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 33 cm Czerwony 40509-872-0

Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 33 cm Czerwony 40509-872-0

Cena: od. 1169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 33 cm Czerwony 40509-872-0 to niezaprzeczalnie produkt z najwyższej półki. Naczynie wybierane jest przez najbardziej wymagające panie domu oraz osoby zawodowo związane z gotowaniem i pieczeniem. Ten wyjątkowy i uważany przez wielu użytkowników za najlepszy garnek żeliwny do chleba charakteryzuje ciekawy wygląd oraz przyciągający wzrok czerwony kolor emalii. Zewnętrzna strona naczynia została pokryta wielowarstwową odporną na uszkodzenia emalią. Precyzyjne pokrycie garnka emalią stworzyło gładką i elegancką powłokę. Powyższe przełożyło się na okoliczność, że ten dobry garnek żeliwny może być nie tylko przedmiotem użytkowym w kuchni, ale również ozdobą domowego stołu. Niemniej jednak nie można nie wspomnieć o aspektach praktycznych. Na uwagę zasługuje patent producenta, a mianowicie zastosowanie dwóch rodzajów emalii. Zewnętrzna strona garnka została pokryta emalią błyszczącą, natomiast wewnątrz zastosowano powłokę ciemną i matowa. Dla poprawy jakości przyrządzanych potraw garnek uzupełnia specjalna pokrywka. Została ona tak wyprofilowana, aby para skraplała się do wewnątrz, co sprzyja procesowi kondensacji.

4. Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Szary 40500-106-0

Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Szary 40500-106-0

Cena: od. 242 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Tani garnek żeliwny do chleba może okazać się najlepszą alternatywą dla drogich i mało praktycznych naczyń, które można znaleźć w wielu profesjonalnych rankingach. Oferowany przez nas Staub Garnek Żeliwny Cocotte 10 cm Szary 40500-106-0 jest rozwiązaniem, po które powinna sięgnąć każda osoba, która marzy o smacznym, świeżym, domowym chlebie. Jednakże polecane naczynie można wykorzystać również do przygotowania innych potraw – zup, sosów, pieczeni. Dodatkowo ten dobry garnek żeliwny może być wykorzystywany w każdego rodzaju kuchenkach, dlatego nie musisz rezygnować z zakupu, jeśli korzystasz z kuchni indukcyjnej. Pieczenie mięs i zapiekanek w piekarnikach (gazowych i elektrycznych) jest możliwe przy maksymalnej temperaturze grzania 260°C. Odnośnie wykonania, to podobnie, jak najdroższe garnki, polecany model został z zewnątrz pokryty wielowarstwową emalią, która ma zapobiec uszkodzeniu naczynia. Powierzchnia garnka z zewnątrz jest przyjemnie i efektywnie gładka. Natomiast wewnątrz garnek został pokryty matową, ciemną powłoką, która pozwala przygotowywać potrawy z małą ilością tłuszczu.

5. Küchenprofi Garnek Żeliwny Z Pokrywką Kuchenprofi Provence Czerwony 4,2 L

Küchenprofi Garnek Żeliwny Z Pokrywką Kuchenprofi Provence Czerwony 4,2 L

Cena: od. 535 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Liczne opinie zadowolonych użytkowników pozwoliły umieścić Küchenprofi Garnek Żeliwny Z Pokrywką Kuchenprofi Provence Czerwony 4,2 L w rankingu najlepszych garnków żeliwnych do chleba. Opiniowane naczynie prezentuje się niezwykle ciekawie. Emalia w kolorze czerwonym została specjalnie wykonana w taki sposób, by stworzyć grubą, pełną połysku warstwę bezpieczną na uszkodzenia, a przede wszystkim zarysowania i stłuczenia, o które nietrudno w kuchni. Ten idealny garnek żeliwny do chleba został przystosowany do każdego rodzaju kuchenek. Może być również wykorzystywany do pieczenia i zamrażania w kuchenkach gazowych przy maksymalnej temperaturze piekarnika 250°C. Naczynie zostało wyposażone w specjalne uchwyty, które pozwalają serwować na stół jeszcze gorące lub dopiero co wyjęte z piekarnika lub zdjęte z kuchenki potrawy. Warto dodać, że ten wyjątkowy garnek pozwala przygotować najbardziej wykwintne i wymagające dania – naczynie nagrzewa się bardzo powoli i w takim samym tempie się wychładza.

6. Staub Garnek Żeliwny Cocotte 28cm Czerwony 40509-825-0

Staub Garnek Żeliwny Cocotte 28cm Czerwony 40509-825-0

Cena: od. 699 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje idealny garnek żeliwny do chleba to odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta – jest to oferowany przez nas garnek Staub Garnek Żeliwny Cocotte 28cm Czerwony 40509-825-0. Ten dobry i tani garnek żeliwny bez wątpienia sprawdzi się w każdej kuchni. Nadaje się bowiem zarówno do przyrządzania potraw na kuchence jak i w piekarniku. Maksymalna temperatura pieczenia to aż 260°C. W temperaturze tej upieczesz najsmaczniejsze mięsa i modne potrawy garnkowe. Na uwagę zasługuje perfekcyjne wykonanie. Producent zadbał nie tylko o to, by opiniowany garnek żeliwny prezentował się wyśmienicie, ale położył również nacisk na wygodę użytkowania, bezpieczeństwo oraz trwałość. Żeliwny garnek posiada cechy niespotykane w innych naczyniach – nagrzewa się równomierni i przez długi czas utrzymuje stałą temperaturę. Przygotowane danie pozostaje na długo ciepłe. Wielowarstwowa emalia zewnętrzna sprawia, że garnek jest atrakcyjnie gładki, a dodatkowo odporny na zarysowania. Natomiast specjalnie zaprojektowana pokrywka sprzyja procesowi kondensacji – danie jest znacznie smaczniejsze, a w kuchni nie unosi się nadmiar wilgoci, która zazwyczaj towarzyszy gotowaniu.

7. Staub Garnek Żeliwny Cocotte 34 cm Grafitowy 40510-308-0

Staub Garnek Żeliwny Cocotte 34 cm Grafitowy 40510-308-0

Cena: od. 1349 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Najlepszy garnek żeliwny wyróżnia jakość wykonania, trwałość i solidny wygląd. Dlatego jeśli nie wiesz, jaki garnek żeliwny do chleba wybrać śmiało możesz postawić na Staub Garnek Żeliwny Cocotte 34 cm Grafitowy 40510-308-0. Jest to naczynie, które należy wyróżnić, nie zapominając przy tym, że przygotowany przez nas ranking garnków żeliwnych to zestawienie najwyższej jakości naczyń. Opiniowane naczynie to produkt znakomitej francuskiej marki, która przy produkcji przedmiotowego garnka położyła nacisk na jakość przyrządzanych potraw. Na smak dania ma wpłynąć specjalnie zaprojektowana pokrywa, która została wyprofilowana w taki sposób, by zapach i smak potrawy został zamknięty w naczyniu – pojawiająca się podczas gotowania para ścieka z powrotem do garnka. Powyższe przekłada się również na fakt, że w samej kuchni nie unosi się para i nie osiada na oknach i meblach. Wielowarstwowa emalia pokrywająca garnek na zewnątrz zabezpiecza go przed przetarciami i uszkodzeniami. Natomiast wewnątrz naczynia zastosowano bezpieczną dla zdrowia matową powłokę.

8. Staub Garnek Żeliwny Cocotte 14 cm Czarny 40509-476-0

Staub Garnek Żeliwny Cocotte 14 cm Czarny 40509-476-0

Cena: od. 404 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Niewielkich rozmiarów Staub Garnek Żeliwny Cocotte 14 cm Czarny 40509-476-0 może okazać się najlepszym przyjacielem wymagającej pani domu. Dlatego jeśli nie wiesz, jaki garnek żeliwny wybrać śmiało możesz postawić na opiniowany model. Ten dobry i tani garnek żeliwny do chleba charakteryzuje ciekawe, klasyczne wykonanie. Naczynie jest odporne na uszkodzenia. Jest to zasługa wielowarstwowej emalii, którą pokryto zewnętrzną powierzchnię garnka. Ściany naczynia są wyjątkowo gładkie oraz trwałe i odporne na zarysowania. Naczynie może być wykorzystywane zarówno do pieczenia, jak i gotowania, w tym na kuchenkach indukcyjnych. Należy jednak pamiętać o maksymalnej temperaturze pieczenia, która dla tego modelu wynosi 260°C. Nie można nie wspomnieć o specjalnie wyprofilowanej pokrywce, której zadaniem jest zatrzymanie pary wewnątrz garnka. Powyższe ma wpływ na jakość i smak każdej potrawy.

9. Staub Garnek Do Sauté Z Żeliwną Samopodlewającą Pokrywką 28 Cm Grafitowo-Szary (St12612818)

Staub Garnek Do Sauté Z Żeliwną Samopodlewającą Pokrywką 28 Cm Grafitowo-Szary (St12612818)

Cena: od. 930 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki garnek żeliwny wybrać na uwagę zasługuje Staub Garnek Do Sauté Z Żeliwną Samopodlewającą Pokrywką 28 Cm Grafitowo-Szary (St12612818). Jest to naczynie do pieczenia i gotowania, które nie bez powodu znalazło się w przygotowanym przez nas rankingu. Ten idealny garnek żeliwny to m.in. ciekawy kształt i najwyższej jakości wykonanie. Rekomendowany garnek żeliwny posiada technologię „Chistera Drop-Structure” zaprojektowaną przez Samuela Accoceberry, który z francuską marką Staub współpracuje już wielu dekad. Technologia ta na spodniej stronie pokrywki garnka zapewnia ciągłą cyrkulację wody, stwarzając idealne warunki do powolnego gotowania i duszenia. Opiniowany garnek może zostać więc wykorzystany do przygotowywania risotto, ratatouille, a nawet pieczonych ziemniaków i mięs. Naczynie posiada odporne, mocne dno, przez co może być używany we wszystkich rodzajach kuchenek – także indukcyjnych. Maksymalna temperatura pieczenia to 250°C.

10. Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 29 cm Czarnym 40509-315-0

Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 29 cm Czarnym 40509-315-0

Cena: od. 851 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking najlepszych garnków żeliwnych do chleba zamyka Staub Owalny Garnek Żeliwny Cocotte 29 cm Czarnym 40509-315-0. Jest to naczynie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Naczynie pozwala bowiem przyrządzić nie tylko domowe pieczywo, ale także najlepsze mięsa. Na uwagę zasługuje korzystna cena połączona z idealnym wykonaniem. Polecany garnek żeliwny równomiernie rozprowadza i utrzymuje ciepło – serwowane danie prosto z garnka na długo utrzymuje optymalną temperaturę, a gospodarz nie musi obawiać się, że wystygnie i straci smak. Należy dodać, że opiniowany garnek żeliwny posiada aż trzy warstwy – od wewnątrz zastosowano podwójną warstwę matowej emalii, natomiast zewnętrzna strona garnka pokryta jest atrakcyjnie prezentującą się kolorową emalią. Uzupełnieniem naczynia jest specjalnie zaprojektowana pokrywa z kolcami, która zwiększa cyrkulację pary wewnątrz naczynia optymalnie nawilżając potrawę. Liczne testy producenta wykazały, że po 55 minutach gotowania w naczyniu pozostaje o 10% więcej wody niż w garnkach konkurencyjnych marek.

Poradnik zakupowy garnków żeliwnych do chleba

Jeśli nie wiesz, jaki garnek żeliwny kupić, śmiało możesz wybrać jedno z opiniowanych przez nas naczyń. W rankingu garnków żeliwnych znalazły się bowiem najlepsze i najczęściej polecane garnki żeliwne do pieczenia chleba w domu, które możesz wykorzystać również do przygotowywania innych potraw.
Niemniej jednak kupując żeliwny garnek, należy zwrócić uwagę na to, by był on w całości wykonany z żeliwa. Jedynie dodatkowe elementy np. uchwyty lub części pokrywki mogą być wykonane z innego tworzywa. Kolejne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę to:

  • wielkość garnka – oferta rynku jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu można znaleźć dobre żeliwne garnki niewielkich rozmiarów oraz garnki dla całej rodziny o średnicy 30 – 40 cm. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na cenę garnków wykonanych z żeliwa. Ta niestety nie jest niska. Dlatego osoby, których nie stać na to, by od razu kupić więcej niż jeden garnek, powinny wybrać naczynie o wielkości odpowiadającej ich najczęstszym potrzebom kulinarnym
  • estetyka wykonania – idealne żeliwne garnki do chleba wyróżnia niebanalne wykonanie, które jest wynikiem zastosowania kilku warstw zewnętrznej emalii. Dlatego osoby, którym zależy na tym, by ich nowy garnek prezentował się elegancko i dostojnie, powinny szukać naczyń wielokrotnie emaliowanych. Można zwrócić również uwagę na kształt garnka – najlepiej prezentują się garnki okrągłe i owalne o niskich ściankach. W takich właśnie garnkach bez skrępowania można serwować dania bezpośrednio na stół
  • maksymalna temperatura pieczenia – najlepsze garnki żeliwne nagrzewają się powoli, by potem przez długi czas utrzymywać temperaturę. Dodatkowo wszystkie garnki z prezentowanych w naszym rankingu można używać w każdego typu kuchenkach – także indukcyjnych. Niemniej jednak nabywca powinien zwrócić uwagę na maksymalną temperaturę pieczenia. Ta w zależności od wybranego modelu będzie wahać się od 250°C do 280°C
  • marka producenta – bez wątpienia renoma producenta ma znaczenie, może ona bowiem przełożyć się na jakość wykonania oraz zastosowane rozwiązania i technologie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że garnki polecanych producentów mogą znacznie różnić się ceną od słabszych marek.

Garnek żeliwny do chleba, a pomysł na obiad

Najlepszy garnek żeliwny do chleba może zostać wykorzystany nie tylko do przygotowania domowych wypieków – w internecie można znaleźć wiele znakomitych przepisów na dania z garnka.
Wyróżnić można:

  • zupy warzywne tj. brokułowa, kalafiorowa, czy grochowa
  • leczo z boczkiem lub kiełbasą
  • żurki i barszcze
  • pieczenie z różnego typu mięs

Żeliwne garnki można wykorzystać także do przygotowania kiszonek – kapusty, ogórków, szczawiu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.