Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking: Garnki gerlach
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking garnków » Ranking: Garnki gerlach
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Jakie garnki gerlach wybrać? Najlepsze propozycje 2022 roku

Garnki Gerlach już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Akcesoria kuchenne wspomnianego producenta wykonywane są z certyfikowanych tworzyw, które spełniają aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Nie posiadają one w swoim składzie żadnych związków, które mogłyby wejść w reakcję z żywnością. Nie wiesz, jakie garnki będą przystosowane do twoich potrzeb i wymagań? Sprawdź nasz ranking, który został przygotowany w oparciu o rzeczywiste opinie użytkowników. Zakup z pewnością będzie udany!

MiejsceNazwaCenaNajtańsza oferta
1Zwieger Obsidian z pokrywką indukcja 24x11cm199,00 złSprawdź teraz
2Garnek GERLACH SIMPLE 24 cm 7 l108,90 złSprawdź teraz
3Gerlach Granitex 28cm149,00 złSprawdź teraz
4Gerlach Granitex 24cm149,00 złSprawdź teraz
5Garnki Tefal G719Sa 74 Duetto+ | Zestaw 10 Częściowy 479,00 złSprawdź teraz
6Gerlach Simple Garnek 10l249,00 złSprawdź teraz
7Gerlach Garnek Simple 4,5 L139,99 złSprawdź teraz
8GERLACH Garnek Harmony 28 cm159,00 złSprawdź teraz

Ranking: Garnki gerlach

1. Zwieger Obsidian z pokrywką indukcja 24x11cm

Zwieger Obsidian z pokrywką indukcja 24x11cm

Cena: ok. 199,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. Garnek GERLACH SIMPLE 24 cm 7 l

Garnek GERLACH SIMPLE 24 cm 7 l

Cena: ok. 108,90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. Gerlach Granitex 28cm

Gerlach Granitex 28cm

Cena: ok. 149,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. Gerlach Granitex 24cm

Gerlach Granitex 24cm

Cena: ok. 149,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

5. Garnki Tefal G719Sa 74 Duetto+ | Zestaw 10 Częściowy

Garnki Tefal G719Sa 74 Duetto+ | Zestaw 10 Częściowy

Cena: ok. 479,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

6. Gerlach Simple Garnek 10l

Gerlach Simple Garnek 10l

Cena: ok. 249,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

7. Gerlach Garnek Simple 4,5 L

Gerlach Garnek Simple 4,5 L

Cena: ok. 139,99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

8. GERLACH Garnek Harmony 28 cm

GERLACH Garnek Harmony 28 cm

Cena: ok. 159,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Poradnik zakupowy garnka gerlach

Jak wybrać dobry garnek gerlach?

Garnki gerlach od lat słyną ze swojej jakości i niezawodności. Nic więc dziwnego, że każda gospodyni domowa pragnie kupić lub dostać w prezencie zestaw garnków gerlach. Niemniej jednak przed dokonaniem zakupu, nawet tak dobrych i sprawdzonych garnków, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów – predyspozycje i upodobania pani domu, materiał z którego garnki zostały wykonane, właściwości garnków oraz sposób ich pielęgnacji.

Na szczęście renomowana marka gerlach to szeroka oferta. Komplet garnków gerlach może zostać zakupiony w całości lub skompletowany z różnych produktów. W katalogu firmy znajdują się garnki klasyczne, garnki do gotowania na parze, garnki indukcyjne, rondle, patelnie, szybkowary oraz garnki specjalistyczne.

Dobre garnki gerlach to również charakterystyczne, pięknie prezentujące się materiały. W zależności od upodobań oraz prowadzonej kuchni można wybrać garnki aluminiowe, żeliwne lub miedziane. Większość z nich posiada wygodne, nienagrzewające się zdejmowane uchwyty, solidnie przymocowane do korpusu naczynia oraz szklaną lub stalową pokrywę, która nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest łatwa w utrzymaniu pielęgnacji.

Jakie są rodzaje garnków gerlach?

Jak już wiadomo, garnki gerlach to jakość, której brakuje konkurencyjnym markom. Jednakże przy zakupie garnków nie można ograniczyć się jedynie do renomy producenta. Warto skupić się na szczegółach, w tym na wykonaniu i użytym materiale.

Firma gerlach oferuje garnki aluminiowe, żeliwne i miedziane.

Charakterystyka materiałów, z których wykonane są garnki ma ogromne znaczenie w ich codziennym użytkowaniu. Warto wiedzieć, że:

  • aluminiowe garnki gerlach, choć należą do najczęściej wybieranych mogą reagować z niektórymi składnikami. Dlatego coraz więcej świadomych gospodyń rezygnuje z zakupu garnków aluminiowych lub wybiera te naczynia, które zostały pokryte neutralnymi dla zdrowia powłokami. Niemniej jednak garnki aluminiowe cieszą się nadal ogromnym zainteresowaniem. Jest to zasługa ceny. Nie można również nie wspomnieć, że garnki aluminiowe świetnie przewodzą ciepło, co przekłada się na szybkość przyrządzania posiłków.
  • żeliwne garnki gerlach są znacznie droższe od garnków aluminiowych. Za zestaw garnków gerlach wykonany z żeliwa trzeba słono zapłacić. Tu cena idzie jednak w parze z jakością. Zakup może być bowiem wydatkiem na wiele lat – garnki żeliwne słyną z długowieczności. Istotne znaczenie ma również komfort użytkowania. Garnki żeliwne dłużej utrzymują wysoką temperaturę, a ogrzewanie jest równomierne, co gwarantuje nieprzywieranie potraw do dna naczynia. Na szczególną uwagę zasługują garnki żeliwne emaliowane, które są bezpieczne i polecane dla alergików.
  • miedziane garnki gerlach słyną ze swojego dobrego wpływu na zdrowie człowieka. Miedź wykazuje działanie bakteriobójcze, usuwa pleśń i grzyby. Miedziane garnki szybko się nagrzewają i znakomicie przewodzą ciepło. Dodatkowo przygotowane potrawy pachną i smakują dokładnie tak jak życzyłby sobie wykwintny kucharz. Co więcej, miedziane garnki są łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą być myte przy użyciu jedynie wody i ściereczki. Nie rysują się i mogą być wykorzystywane w każdego rodzaju kuchenkach. Niestety dobre garnki gerlach wykonane z miedzi to spory wydatek, dlatego jeszcze tak rzadko goszczą w naszych domach. Za jakość warto jednak zapłacić każde pieniądze. Tym bardziej, kiedy cena jest synonimem zdrowia, smaku i luksusu.

Jak dbać o garnki gerlach?

Garnki gerlach to produkty, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Dzięki wysokiej jakości użytych w produkcji materiałów, utrzymanie wybranych garnków w czystości jest bardzo łatwe. Niemniej jednak w zależności od wybranego kompletu garnków gerlach należy poznać zasady użytkowania i pielęgnacji naczyń, tak by móc przez długi czas cieszyć się ich nienaganną prezencją. Warto pamiętać, że właściwe użytkowanie np. dostosowanie garnków do rodzaju kuchenki, może przełożyć się na ich żywotność oraz wpłynąć na komfort użytkowania.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.