Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking pilotów do telewizora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking pilotów do telewizora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking najlepszych pilotów do telewizora w 2023 roku

Dobry pilot do telewizora to akcesorium, które znacznie podnosi komfort podczas oglądania telewizji. Umożliwia on zdalne sterowanie telewizorem, dzięki czemu nie trzeba wstawać, chcąc np. zmienić ustawienia głośności, czy przełączyć kanał.

 

Jednak piloty są bardzo często używane, dlatego też często ulegają zniszczeniu. W takich sytuacjach trzeba po prostu zaopatrzyć się w nowe akcesorium. Jaki pilot do telewizora wybrać? Sprawdź nasz ranking pilotów do telewizora, a dowiesz się, co warto teraz kupić.

Ranking najlepszych pilotów do telewizora

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Pilot Do Telewizora Philips Uniwersalny Smart 3D 17 zł Sprawdź teraz
2 Uniwersalny Pilot Do Telewizora Philips Smart Tv 14 zł Sprawdź teraz
3 JVC PILOT DO TELEWIZORA RM-C3095 40 zł Sprawdź teraz
4 Thomson PILOT DO TELEWIZORA RC3000E01 33 zł Sprawdź teraz
5 Sony Pilot do telewizorów Bravia Czarny (RMFTX520) 219 zł Sprawdź teraz
6 SONY PILOT TV DO TELEWIZORA RMF-TX201ES 314 zł Sprawdź teraz
7 Sony Pilot do telewizorów Bravia Szary (RMFTX621) 299 zł Sprawdź teraz
8 Pilot zdalnego sterowania do telewizora Philips 72 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pilotów do telewizora w 2023 roku

1. Pilot Do Telewizora Philips Uniwersalny Smart 3D

Pilot Do Telewizora Philips Uniwersalny Smart 3D

Cena: od. 17 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Philips Uniwersalny Smart 3D to dla wielu osób najlepszy pilot do telewizora dostępny na rynku. Jest to uniwersalne akcesorium przeznaczone do zdalnego sterowania, które współpracuje z telewizorami LED/LCD firmy Philips. Wyposażony jest w obsługę funkcjonalności SmartTV i 3D. To, co go wyróżnia to przede wszystkim połączenie dobrej jakości z bardzo atrakcyjną ceną. Jest to produkt na każdą kieszeń, który kosztuje niewiele, a działa bardzo sprawnie.

 

Ten tani pilot do telewizora posiada ergonomiczny kształt i lekką konstrukcję. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Obsługa pilota jest intuicyjna, przyciski są dobrze oznaczone, opisane, miłe w dotyku i czytelne. Warto wspomnieć także o tym, że akcesorium ma uniwersalny design, dlatego też będzie dobrze komponowało się z większością telewizorów.

 

2. Uniwersalny Pilot Do Telewizora Philips Smart Tv

Uniwersalny Pilot Do Telewizora Philips Smart Tv

Cena: od. 14 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki pilot do telewizora kupić? Kolejną propozycją na naszej liście jest uniwersalny pilot do telewizora Philips Smart Tv. Akcesorium to pasuje do wszystkich telewizorów Philips, tych najnowszych z funkcją SMART oraz starszych bez tej opcji. Wyposażone zostało w pełną funkcjonalność oryginalnych pilotów. Ponadto charakteryzuje się bardzo uniwersalnym designem, dlatego też świetnie komponuje się z większością telewizorów, bez względu na ich estetykę.

 

Polecany pilot do telewizora został wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów. Przekłada się to oczywiście na dłuższe użytkowanie. Klawisze są przyjemne w dotyku, miękkie i odporne na ścieranie. Dlatego też bardzo długo będą prezentowały się dobrze i estetycznie, pozostając w pełni czytelne. Bardzo dużym atutem produktu jest to, że nie wymaga on programowania po zakupie. Wystarczy tylko wyjąć go z opakowania, włożyć baterie i cieszyć się jego funkcjonalnością. Pilot zasilany jest bateriami (2 x AAA).

 

3. JVC PILOT DO TELEWIZORA RM-C3095

JVC PILOT DO TELEWIZORA RM-C3095

Cena: od. 40 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

JVC PILOT DO TELEWIZORA to kolejna ciekawa propozycja na naszej liście. Produkt zastępuje oryginalny pilot o symbolu RM-C3095. Nie wymaga programowania, jest gotowy do użycia zaraz po włożeniu baterii. Tan idealny pilot do telewizora jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Przyciski, które się na nim znajdują zostały czytelnie oznaczone. Ponadto są one przyjemne w dotyku o odporne na ścieranie. Jakie inne elementy wpływają na dobre opinie?

 

Pilot do telewizora ma ergonomiczny kształt. Świetnie leży w dłoni, jest lekki, więc korzystanie z niego jest naprawdę przyjemne. Materiały, które wykorzystano przy produkcji akcesorium charakteryzują się dobrą jakością, dlatego też pilot jest wytrzymały i trwały.

 

4. Thomson PILOT DO TELEWIZORA RC3000E01

Thomson PILOT DO TELEWIZORA RC3000E01

Cena: od. 33 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki pilot do tv kupić? Kolejnym wysoko ocenianym przez kupujących produktem jest Thomson RC3000E01. Jest to produkt, który został wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje oryginalnego pilota. Ponadto ma również odpowiadający mu kształt i podobne ułożenie przycisków. Dlatego też, jeśli byłeś przyzwyczajony do swojego oryginalnego pilota, ten wybór będzie świetną opcją. Umożliwia, bowiem intuicyjne sterowanie, które odbywa się zupełnie tak samo, jak w pierwowzorze.

 

Ten polecany pilot do telewizora nie wymaga programowania, działa od razu po włożeniu baterii. Będzie, więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się biegle w programowaniu tego rodzaju urządzeń. Akcesorium współpracuje z telewizorami, w których oryginalny pilot miał symbol Thomson RC3000E01.

 

5. Sony Pilot do telewizorów Bravia Czarny (RMFTX520)

Sony Pilot do telewizorów Bravia Czarny (RMFTX520)

Cena: od. 219 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Chcesz wiedzieć, jaki pilot do tv kupić? Sony Bravia czarny to kolejna propozycja na naszej liście. Jest to produkt, który przeznaczony jest dla osób ceniących sobie doskonałą jakość wykonania. Pilot posiada wszystkie funkcje oraz przyciski pilota oryginalnego. Jest gotowy do użycia od razu po włożeniu baterii. Nie wymaga programowania.

 

Ten idealny pilot do telewizora wyposażony został w szeroka gamę przycisków, które reagują nawet na lekkie wciśnięcie. Przyciski są dobrze oznaczone, czytelne, odporne na ścieranie, miłe w dotyku. Akcesorium ma ergonomiczny kształt, dlatego też bardzo dobrze leży w dłoni, zapewnia komfortowe sterowanie odbiornikiem. Ciemny kolor nie tylko jest bardzo uniwersalny, ale także sprawia, że wszelkie zabrudzenia staja się zdecydowanie mniej widoczne.

 

6. SONY PILOT TV DO TELEWIZORA RMF-TX201ES

SONY PILOT TV DO TELEWIZORA RMF-TX201ES

Cena: od. 314 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną propozycją w naszym rankingu pilotów do telewizora jest Sony RMF-TX201ES. To jest pilot radiowy (RF), dlatego też należy go sparować z telewizorem. Produkt odznacza się bardzo dobrą jakością i solidnym wykonaniem. Producent zadbał o wysoką klasę wykorzystanych materiałów, dlatego też akcesorium będzie służyło Ci przez długi czas.

 

Polecany pilot do telewizora ma uniwersalny design, ciemny kolor sprawia, że na pilocie mniej widać wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Akcesorium zostało wyposażone w szereg funkcjonalnych przycisków, które działa bardzo spranie, zaraz po wciśnięciu. Wszystkie przyciski zostały czytelnie zobaczone, są także odporne na ścieranie. Ten pilot jest dokładnie taki sam jak oryginalny, te same funkcje i te same nazwy przycisków. Dlatego też, jeśli byłeś przyzwyczajony do pierwowzoru, ta opcja powinna sprostać Twoim wymaganiom.

 

7. Sony Pilot do telewizorów Bravia Szary (RMFTX621)

Sony Pilot do telewizorów Bravia Szary (RMFTX621)

Cena: od. 299 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Sony pilot do telewizorów Bravia Szary (RMFTX621) to kolejna ciekawa propozycja na naszej liści. Akcesorium wyróżnia się bardzo ciekawym designem. Ma metaliczno-szary kolor, świetnie, więc pasuje do nowoczesnych sprzętów. Wygląda bardzo elegancko i wizytowo. Lekka konstrukcja oraz ergonomiczny kształt sprawiają, że akcesorium obsługuje się bardzo komfortowo i wygodnie. Aby pilot działał, musisz go sparować z telewizorem.

 

Ten bardzo dobry pilot do telewizora będzie świetną propozycja dla osób, które cenią sobie akcesoria najwyższej jakości. Produkt jest bardzo wytrzymały, a przyciski odporne na ścieranie. Pilot reaguje błyskawicznie, zaraz po wybraniu odpowiedniego przycisku.

 

8. Pilot zdalnego sterowania do telewizora Philips

Pilot zdalnego sterowania do telewizora Philips

Cena: od. 72 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki pilot do tv wybrać? Ostatnia propozycja na naszej liście jest pilot zdalnego sterowania do telewizora Philips, kompatybilny z modelami TV Philips. Dużą zaletą produktu jest to, że nie wymaga on programowania. Monitoruje wszystkie popularne funkcje oryginalnego pilota. Jest to odpowiedni pilot do SMART TV, który jest kompatybilny z modelami LED/LCD/TFT/plazmowymi.

 

Ten idealny pilot do telewizora posiada ergonomiczny kształt. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Jego uniwersalny design prezentuje się dobrze z większością modeli telewizorów. Przyciski działają bardzo sprawnie, ich użycie nie wymaga dużej siły. Pilot reaguje błyskawicznie, co oczywiście wpływa pozytywnie na komfort oglądania.

 

Poradnik zakupowy najlepszych pilotów do telewizora w 2023 roku

Pilot się zgubił albo uszkodził – co dalej?

Dobry pilot do telewizora to akcesorium, które jest często niedoceniane. Przypominamy sobie o nim dopiero wówczas, kiedy ulegnie uszkodzeniu. Jednak ten mały gadżet daje naprawdę wiele możliwości i znacząco wpływa na komfort oglądania filmów i seriali. To właśnie z jego pomocą możemy zdalnie sterować telewizorem i nie przerywać ulubionego seansu wtedy, kiedy chcemy np. zmniejszyć głośność lub zatrzymać emisję programu. Co zrobić, kiedy akcesorium ulegnie zniszczeniu?

Otóż mamy kilka możliwości. Na pewno jedną z lepszych jest poszukanie pilota od producenta. Wielu producentów daje możliwość dokupienia pilota identycznego z tym, który właśnie utraciliśmy. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Poza tym, należy liczyć się z tym, że za taki gadżet będziemy musieli więcej zapłacić. Jak znaleźć pilot oryginalny? Nie jest to zbyt skomplikowane, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. oryginalny pilot do telewizora Samsung, czy też oryginalny pilot do telewizora LG i podać konkretny model. Następnie pojawią się propozycje, spośród których będziemy mogli wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

Innym rozwiązaniem jest poszukanie dobrego zamiennika, który będzie współpracował z naszym modelem telewizora. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo, ale wśród najważniejszych wymienić można:

  • korzystna cena produktu,
  • szersza kompatybilność,
  • duża funkcjonalność,
  • ergonomiczny kształt,
  • intuicyjna obsługa,
  • większa możliwość wyboru modeli.

Mamy możliwość wybrania też pilota uniwersalnego, który obsłuży nie tylko sam telewizor, ale też inne urządzenia, np. odtwarzacze, dekodery czy nawet monitory. Tego rodzaju akcesoria należy zaprogramować. Zatem, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora Samsung, Sony, czy pilot do telewizora LG? Instrukcja obsługi jest tu kluczowa, ponieważ każdy producent stosuje swoje rozwiązania w produkowanych modelach. Dlatego też zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją załączoną do produktu.

Jak dbać o pilot do TV?

Częstej wymiany pilotów do TV można w wielu przypadkach uniknąć. Wystarczy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ponadto należy zadbać także o czystość akcesorium. Co zrobić by pilot do tv działał jak najdłużej?

  • Odkładanie pilota w bezpieczne miejsce – jak się okazuje częstą przyczyną tego, że pilot nie działa, jest upadek z wysokości. Żeby tego uniknąć postaraj się odkładać pilot w jedno, bezpieczne miejsce, np. na stoliczek, czy szafkę nocną. Jeśli korzystasz z telewizora w sypialni, postaraj się nie zostawiać go w pościeli, czy pod poduszką, ponieważ w trakcie ścielenia łóżka, łatwo o upadek. Staraj się także nie zostawiać pilota na kanapie, bowiem może zdarzyć się tak, że usiądziesz na niego przypadkowo.
  • Zabezpieczenie przed dziećmi – jeśli w domu znajdują się małe dzieci, dobrze jest odkładać pilot do telewizora w miejscu dla nich niedostępnym. Małe dzieci uwielbiają zabawę tego rodzaju akcesoriami, jednak grozi to uszkodzeniem urządzenia.
  • Odpowiednia higiena – warto jest zadbać także o higienę urządzenia. Pilot należy regularnie czyścić. Zaleca się także, by korzystać z niego czystymi rękoma, ponieważ bardzo łatwo osadza się na nim tłuszcz, kurz, czy resztki jedzenia, które przenosimy na dłoniach.
Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *