Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 43 cale
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 43 cale
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking telewizorów 43 cale – jaki TV 43 cale kupić w 2023 / 2024 roku?

Zaproponowany przez specjalistów z rynku sprzętów multimedialnych ranking 10 najlepszych telewizorów 43- calowych w 2023 / 2024 roku, ułatwia wybór idealnego urządzenia RTV. Nowoczesny, wielofunkcyjny i zarazem najlepszy telewizor 43 calowy, powinien posiadać wiele wbudowanych systemów, gwarantujących wyświetlanie obrazu, podobnego do tego w jakości kinowej. Odpowiednie technologie, użyte do produkcji tego sprzętu RTV, zapewniają redukcję szumów i optymalny balans bieli, czerni oraz kontrastów. Gwarantuje to płynność obrazu i realistyczne odwzorowanie barw na ekranie.

Ranking telewizorów 43 cale – TOP 10 najlepszych telewizorów 43 cale

Miejsce Nazwa telewizora 43 cale Cena Najtańsza oferta
1 Telewizor Philips 43PUS6754 1549 zł Sprawdź teraz
2 Telewizor Philips 43PUS7334 2199 zł Sprawdź teraz
3 Telewizor Samsung UE43RU7172 1333 zł Sprawdź teraz
4 Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 43″ 1598 zł Sprawdź teraz
5 Telewizor LG 43UM7100 1219 zł Sprawdź teraz
6 Telewizor Samsung QE43Q60RA 2298 zł Sprawdź teraz
7 Telewizor Samsung QE43Q67TA 2299 zł Sprawdź teraz
8 Telewizor Sony Bravia KD-43XG8305 2999 zł Sprawdź teraz
9 Telewizor THOMSON 43UE6400 1249 zł Sprawdź teraz
10 Telewizor TOSHIBA 43LL3A63DG 1099 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telewizorów 43 cale

1. Telewizor Philips 43PUS6754

 Telewizor Philips 43PUS6754

Cena: ok. 1549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Philips stworzyła najlepszy telewizor 43 cale, który został zaprojektowany w taki sposób, aby świetnie wkomponowywał się w każdą aranżację pomieszczenia. Wyświetlane treści w rozdzielczości 4K, są jasne i wyróżniają się intensywnymi kolorami. Wbudowana funkcja Ambilight ułatwia wyświetlanie filmów, muzyki i gier. To dobry telewizor 43 cale, dzięki któremu w trakcie odtwarzania muzyki pojawia się pokaz świateł. Inteligentne diody LED są funkcjonalnie rozmieszczone na obudowie telewizora. Rzucają one na ściany światło w kolorach, dopasowanych do tego, co aktualnie znajduje się na ekranie tego sprzętu RTV. Telewizor Philips wyróżnia się wysokim i bogatym poziomem kontrastu, co sprawia, że obraz jest znacznie głębszy, a ruch płynniejszy. To markowy sprzęt RTV, który w zestawieniu, jakim jest ranking telewizorów 43 cale, zajął bardzo wysokie miejsce.

2. Telewizor Philips 43PUS7334

 Telewizor Philips 43PUS7334

Cena: ok. 2199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesny, dobry telewizor 43 cale firmy Philips, to wysokiej klasy sprzęt RTV, dzięki któremu można stworzyć kino domowe. Urządzenie wyróżnia się zastosowaniem w jego produkcji najnowocześniejszych technologii. Jedną z nich jest 4K Ultra HD. To funkcja wysokiego poziomu kontrastu i intensywności, wyświetlanych na ekranie kolorów. Ten doskonały sprzęt RTV świetnie sprawdzi się, jako ekran monitora komputerowego. Wbudowane łącza umożliwiają obsługę tego urządzenia za pomocą klawiatury i myszki. Ten dobry telewizor 43 cale ma procesor P5, dzięki któremu kolory są intensywniejsze, a detale zyskują o wiele większą głębię. Nowoczesny procesor gwarantuje płynny ruch, niezależnie od tempa gry, co jest szczególnie istotne dla miłośników konsoli. Kinowa jakość obrazu i dźwięku możliwa jest dzięki wbudowanym głośnikom Dolby Vision i Dolby Atmos. To urządzenie, które gwarantuje przestrzenny dźwięk o wyjątkowej czystości z redukcją szumów.

3. Telewizor Samsung UE43RU7172

 Telewizor Samsung UE43RU7172

Cena: ok. 1333 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W ofercie marki Samsung znajduje się najlepszy telewizor 43 cale, który posiada nowoczesny procesor UHD. Jest to jeden z najcieńszych i najlżejszych sprzętów RTV o tak dużej przekątnej ekranu. Obsługa tego urządzenia odbywa się przy pomocy jednego pilota, posiadającego wielofunkcyjne przyciski. To urządzenie dopasowujące jasność obrazu do pomieszczenia, w którym się aktualnie znajduje. Funkcja Smart Hub ułatwia zarządzanie większością urządzeń podłączonych do tego telewizora, bez potrzeby posiadania dodatkowych kabli USB. Wbudowany w urządzenie niewielki chip ułatwia zarządzanie poszczególnymi parametrami takimi jak: jakość obrazu, kontrast, kolorystyka czy monitorowanie HDR. To sprzęt, który wyróżnia rozdzielczość 4K UHD, a także UHD Dimming, gdzie ekran dzielony jest na małe części, pozwalające na korektę poszczególnych klatek wyświetlanego obrazu.

4. Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 43″

 Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 43

Cena: ok. 1598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób zastanawia się, jaki telewizor 43 cale kupić do swojego domu lub mieszkania. Godnym polecenia urządzeniem jest produkt firmy Xiaomi. To sprzęt RTV, który wyróżnia się przejrzystym obrazem i pozbawiony zniekształceń oraz szumów dźwiękiem. Wyświetlacz w rozdzielczości HD jest połączeniem dynamiki ruchu i żywych oraz naturalnych barw. To najlepszy telewizor 43 cale, który warto wykorzystać do stworzenia kina domowego. Ekran tego sprzętu, dzięki prostej konstrukcji, pozwala na wyświetlanie filmów, aplikacji internetowych, stron internetowych, a także fotografii. Połączenie z systemem Android gwarantuje instalację wielu aplikacji i gier ze sklepu Google Play Store. Dzięki temu można skorzystać z asystenta Google, zainstalować przeglądarkę internetową czy platformy takie jak YouTube, Netflix lub Spotify. Oprócz tego ten dobry telewizor 43 cale ma złącza HDMI, które ułatwiają podłączenie konsoli do gier, amplitunera, odtwarzacza DVD lub innych sprzętów RTV.

5. Telewizor LG 43UM7100

 Telewizor LG 43UM7100

Cena: ok. 1219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy telewizor marki LG to urządzenie, dzięki któremu można uzyskać swobodny dostęp do funkcji telewizora przy pomocy sterowania głosem. Użycie w tym urządzeniu sztucznej inteligencji LG ułatwia korzystanie z pilota i obsługę sprzętu RTV. Specjalnie dobrany pilot Magic Remote ułatwia pełną kontrolę telewizora oraz podłączonych do niego urządzeń takich jak: konsole do gry, odtwarzacze DVD czy laptopy. Przy pomocy poleceń głosowych można kontrolować to urządzenie, jak również wyszukiwać interesujące treści i zarządzać ustawieniami obrazu. Ten dobry telewizor 43 cale to produkt wyposażony w czterordzeniowy procesor, gwarantujący obraz w jakości 4K Ultra HD. Klarowność obrazu i żywe kolory, zachwycają, nawet gdy ogląda się je z niewielkiej lub bardzo dużej odległości. To urządzenie z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu, dopasowanym dla jasnych i ostrych kolorów. Sprzęt ten usuwa szumy i gwarantuje dynamiczny kontrast, podnosząc rozdzielczość wyświetlanych obrazów.

6. Telewizor Samsung QE43Q60RA

 Telewizor Samsung QE43Q60RA

Cena: ok. 2298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowany w najnowszej technologii dobry telewizor 43 cale firmy Samsung to urządzenie polecane każdej osobie, pragnącej posiadać kino domowe. Stworzony przez specjalistów od sprzętu RTV ranking telewizorów 43 cale bardzo wysoko ocenił funkcjonalność i łatwość obsługi tego urządzenia. To wysokiej jakości telewizor o kompaktowych rozmiarach obudowy. Procesor UHD gwarantuje najlepszą jakość obrazu, a funkcja HDR wyświetlanie najjaśniejszych i najciemniejszych punktów. To sprzęt, który można obsługiwać przy pomocy jednego pilota i podłączać do wybranych urządzeń RTV, takich jak: dekoder, odtwarzacz DVD lub komputer stacjonarny i laptop. Niesamowite odwzorowanie kolorów sprawia, że obraz przypomina ten wyświetlany w profesjonalnych salach kinowych. Wbudowana funkcja UHD Dimming gwarantuje ostrość oraz odpowiedni poziom kontrastu, bez względu na to, czy wyświetlane są filmy, programy telewizyjne, seriale, czy też aplikacje internetowe i strony www.

7. Telewizor Samsung QE43Q67TA

 Telewizor Samsung QE43Q67TA

Cena: ok. 2299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesny, najlepszy telewizor 43 cale marki Samsung, to urządzenie z ekranem o 100% natężeniu kolorów, wyposażone w procesor Quantum 4K i tryb Ambient. To sprzęt wysokiej jakości z wbudowaną funkcją Smart TV. Quantum HD wydajny profesor optymalizuje jakość obrazu w czasie rzeczywistym, natomiast Ambient, pozwala dostosować ekran do pomieszczenia I indywidualnych upodobań użytkownika tego sprzętu RTV. To produkt z unikalną technologią Quantum, zapewniającą 100% natężenie kolorów i bezbłędne odwzorowanie ich, zarówno w filmach w wersji czarno-białej, jak i kolorowej.  Ten dobry telewizor 43 cale ma potężną moc obliczeniową, inteligentne skalowanie i większą rozdzielczość. Gwarantuje to dopasowanie jasności dźwięku, nie tylko do tego, co wyświetlane jest aktualnie na ekranie, ale również do warunków otoczenia.

8. Telewizor Sony Bravia KD-43XG8305

 Telewizor Sony Bravia KD-43XG8305

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Sony zaprojektowała najlepszy telewizor 43 cale z technologią object- based HDR Remaster. Dzięki remasteringowi obiektowemu HDR kolorystyka poszczególnych obiektów, wyświetlanych na ekranie jest na bieżąco analizowana, a kontrast jest dopasowany do rodzaju oświetlenia, które jest zamontowane w danym pomieszczeniu. Regulacja kontrastu polega na analizie podzespołów tego sprzętu RTV pod względem balansu czerni i bieli. Obiekty są poddawane remasterowaniu w wersji pojedynczej. Dlatego też ten dobry telewizor 43 cale odtwarza tekstury, obraz i głębię kolorów. Wbudowany procesor 4K HDR X1 gwarantuje jaśniejsze kolory i sprawia, że obraz jest wyjątkowo realistyczny. To najlepszy telewizor 43 cale z pełną gamą odcieni, tonów i przejść tonalnych światła. Możliwości te tworzy gładki, naturalny obraz, pozbawiony efektu pasowania, który często można zaobserwować w innych urządzeniach tego typu.

9. Telewizor THOMSON 43UE6400

 Telewizor THOMSON 43UE6400

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach internetowych, poświęconych tematyce nowoczesnego sprzętu RTV, pojawiają się pytania, jaki telewizor 43 cale wybrać, aby stworzyć kino domowe. Jednym z polecanych sprzętów jest urządzenie firmy Thomson. To dobry telewizor 43 cale, który ma przekątną ekranu 109 cm, a także format HD 4K i rozdzielczość 3840 × 2160. To wysokiej jakości sprzęt RTV z wbudowanym systemem Smart TV, umożliwiającym podłączenie do telewizora każdego urządzenia, pracującego na Androidzie. Produkt firmy Thomson jest kompatybilny z asystentem głosowym i ma 3 tunery. Moc głośników wynosi aż 16 wat. To urządzenie, które nawiązuje łączność z Wi-Fi, Bluetooth i DLNA. Ma ono funkcje sieciowe takie jak Google Play, gry, Netflix, YouTube, przeglądarkę internetową, fora społecznościowe, platformy społecznościowe, Spotify i VOD. Kompatybilne z tym urządzeniem złącza HDMI USB, zapewniają możliwość podłączenia go do każdego rodzaju sprzętu RTV. To urządzenie w klasie energetycznej A + z niskim poborem mocy w trakcie pracy.

10. Telewizor TOSHIBA 43LL3A63DG

 Telewizor TOSHIBA 43LL3A63DG

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony z udziałem najlepszych specjalistów z dziedziny sprzętu RTV, telewizor marki Toshiba, jest urządzeniem, które zrewolucjonizowało rynek multimediów. Ten najlepszy telewizor 43 cale wyróżnia się doskonałą rozdzielczością w wersji Full HD. To telewizor typu ledowego z wbudowaną aplikacją Smart TV. Model ten doskonale sprawdzi się w sypialni, mieszkaniu, pokoju nastolatka, a nawet w kuchni. Gwarantuje on dopasowanie głębi kolorów i jasności obrazu do oświetlenia, jakie znajduje się w danym pomieszczeniu. Sprzęt marki Toshiba ma wbudowaną intuicyjną obsługę TV, ułatwiającą wygodne przeglądanie stron www, korzystanie z serwisów społecznościowych, a także Netflix’a, YouTube’a i innych aplikacji. W czasie przerwy reklamowej telewizor ten aktualizuje konta użytkowników w mediach społecznościowych i wyświetla pogodę na kolejne dni. Ten dobry telewizor 43 cale posiada odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę.

Poradnik zakupowy telewizora 43 cale

Telewizor 43 cale – dlaczego warto go mieć?

Odpowiednio dobrany, najlepszy telewizor 43 cale to urządzenie, które przyda się w każdym domu. Dzięki niemu można stworzyć efekt sali kinowej w swoim salonie lub sypialni. Dobry telewizor 42 cale ma wbudowane nowoczesne aplikacje, ułatwiające przeglądanie stron www lub korzystanie z mediów społecznościowych. Oprócz tego nowoczesny telewizor 43 cale jest wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak wyświetlanie pogody czy aktualizowanie kont użytkowników, zarejestrowanych na platformach CDA i Netflix. Posiadanie urządzenia, jakim jest dobry telewizor 43 cale, zapewnia realistyczne wyświetlanie obrazu, odtwarzanie plików muzycznych, a także korzystanie z ekranu do przeglądania zdjęć czy amatorskiego projektowania graficznego.

Na co zwrócić uwagę kupując telewizor 43 cale?

Wiele osób zastanawia się, jakie parametry techniczne powinien mieć dobry telewizor 43 cale. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Sprzęt RTV, który umożliwia wyświetlanie filmów, seriali, a także korzystanie ze stron społecznościowych czy stron www, powinien mieć przekątną ekranu 109 cm, a także format HD 4K z rozdzielczością nie mniejszą niż 3840 x 2160. Warto inwestować w wysokiej jakości sprzęt z wbudowanym systemem Smart TV. Zapewnia to swobodne podłączenie do telewizora dowolnie wybranego urządzenia, pracującego w systemie operacyjnym Android. Dzięki temu możesz zobaczyć na ekranie telewizora zawartość swojego smartfona. Najlepszy telewizor 43 cale jest kompatybilny z asystentem głosowym i ma wbudowanych kilka tunerów. Ważna jest także odpowiednia moc głośników, która najlepiej, jeśli wynosi nie mniej niż 16 wat. Urządzenie to powinno nawiązywać bezproblemową łączność z Bluetooth Wi-Fi i DLNA.

Jaki telewizor 43 cale wybrać? Polecani producenci

Mnogość możliwości wyboru sprawia, że dobry bądź najlepszy TV 43 cale dla każdego nabywcy może oznaczać nieco inne funkcjonalności. Prezentując uniwersalne potrzeby lub oczekiwania w tym względzie należy wskazać na:

 • wysoką jakość obrazu i dźwięku,
 • odpowiednią rozdzielczość,
 • technologię odtwarzania,
 • opcję podłączenia urządzeń zewnętrznych,
 • szybki i łatwy dostęp do internetu,
 • możliwość współdzielenia ekranu oraz nagrywania.

Są to tylko przykładowe możliwości, które pokaże też ranking telewizorów 43 cale. Oprócz sprawdzenia parametrów technicznych i poszczególnych opcji, rekomendacją może być również renoma producenta. Wśród marek cieszących się największą popularnością są:

 • Sony,
 • Samsung,
 • Philips,
 • Sharp,
 • Panasonic,
 • Thomson,
 • LG,
 • JVC.

Należy pamiętać, że przy takiej przekątnej ekranu trzeba zachować właściwą odległość od telewizora. Choć współczesne technologie chronią też wzrok użytkownika, zbyt bliski dystans od odbiornika będzie wywoływał dyskomfort i dolegliwości. Najczęściej są to zmęczenie oraz bóle głowy, więc specjaliści zalecają zakres odległości 90 – 181 cm. Zakup danego modelu powinien zatem uwzględniać powierzchnię wybranego pomieszczenia. Z uwagi na częstość korzystania z takiego telewizora znaczenie ma również jego klasa energetyczna. Oczywiście im wyższa, tym lepiej dla portfela i środowiska naturalnego.

Czy telewizor 43 cale nadaje się do gier?

Rozważając, jaki telewizor 43 cale kupić, część użytkowników zastanawia się też, czy spełni wymagania sprzętowe popularnych konsoli do gier. Na szczęście zdecydowana większość modeli dostępnych w sklepach bez problemu dostosuje się do minimalnych parametrów takich urządzeń. Odpowiedź na powyższe pytanie będzie więc dość jednoznaczna. Telewizor 43 cale nie tylko nadaje się do gier, ale wręcz podnosi atrakcyjność takiej rozrywki. Klasyczna przekątna ekranu, czyli 32 cale może nie zapewniać ponadprzeciętnych doznań dźwiękowych i wizualnych. Zwłaszcza w gorszej technologii odtwarzania oraz przy użyciu mniej wydajnych diod. Prezentowana kategoria multimediów gwarantuje już pełen realizm: postaci, obiektów, przejść i zdarzeń w danej grze. Dodatkowo można wskazać na inne parametry, którymi powinien cechować się taki telewizor. Mowa między innymi o:

 • wydajnym, zaawansowanym procesorze,
 • ekranie antyodblaskowym,
 • korektorze czerni,
 • oddzielnym trybie ekranu do gier,
 • opcjonalnych funkcjach.

Ostatnie z przywołanych to chociażby: Motion Plus, FreeSync i VRR. Takie rekomendacje z pewnością pozwolą na zakup profesjonalnego odbiornika dla tej formy domowej rozrywki.

Telewizor o przekątnej 43 cale jest sprzętem RTV, który idealnie nadaje się do salonu w domu lub w mieszkaniu. Urządzenie to powinno posiadać nowoczesne funkcje, dzięki którym może ono pełnić funkcję dużego monitora do przeglądania stron www, czy korzystania z aplikacji internetowych.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *