Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking telewizorów – najlepsze telewizory w 2023 / 2024 roku

Wiele osób nie ma pojęcia, jaki telewizor kupić. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach wybór urządzeń jest ogromny, co nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Dobry sprzęt wcale nie musi być drogi. Najlepsze telewizory zapewniają podwyższoną funkcjonalność. Z łatwością można przystosować je do indywidualnych potrzeb. Ponadto wyróżniają się niską awaryjnością, a więc nie trzeba obawiać się kłopotliwych usterek. Nasz ranking telewizorów 2023 / 2024 roku z pewnością ułatwi wybór idealnego modelu, który posłuży długie lata.

Ranking telewizorów – TOP 10 telewizorów

Miejsce Nazwa telewizora Cena Najtańsza oferta
1 TELEWIZOR LG 70UM7100PLA 3500 zł Sprawdź teraz
2 TELEWIZOR MANTA 65LUA29E 2000 zł Sprawdź teraz
3 TELEWIZOR SAMSUNG UE65RU7402 2864 zł Sprawdź teraz
4 TELEWIZOR MANTA 55LUA19S 1263 zł Sprawdź teraz
5 TELEWIZOR SAMSUNG UE55RU7172 1769 zł Sprawdź teraz
6 TELEWIZOR THOMSON 50UD6306 1700 zł Sprawdź teraz
7 TELEWIZOR LG 49UM7400 1590 zł Sprawdź teraz
8 TELEWIZOR PHILIPS 43PUS6754 1700 zł Sprawdź teraz
9 TELEWIZOR SAMSUNG UE43RU7172 1420 zł Sprawdź teraz
10 TELEWIZOR MANTA 32LHN19S 425 zł Sprawdź teraz

Najlepsze telewizory – recenzje

1. TELEWIZOR LG 70UM7100PLA

ranking telewizorów

Zastanawiasz się, jaki TV kupić do dużego wnętrza? Prezentowany model 70-cio calowy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Dzięki niemu w zaciszu własnego salonu można poczuć się niczym w sali kinowej. Warto zaznaczyć, że prezentowane urządzenie bazuje na nowoczesnych technologiach. Wiele poleceń może być wydawanych głosem, co z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy wygodę stawiają na pierwszym miejscu. Tanie telewizory o standardzie 4K to najwyższa jakość obrazu oraz dźwięku. Intensywne kolory pozytywnie wpływają na odczucia odbiorcy. Ponadto pozwalają one dostrzec o wiele więcej detali. Matryca IPS sprawia, że możemy patrzeć na ekran pod różnym kątem. Nie ma więc znaczenia, gdzie zostanie zamocowane urządzenie. Dźwięk Ultra Surround przenosi nas w samo centrum akcji. Brzmienie jest mocne, a jednocześnie naturalne. Możemy uniknąć wszelkich zakłóceń, czy też zniekształceń. Plusem jest również smukła rama, która genialnie pasuje do nowoczesnych aranżacji.

Cena: ok. 3500 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. TELEWIZOR MANTA 65LUA29E

tanie telewizory

Nie wiesz, jaki telewizor wybrać? W naszym rankingu zostały umieszczone tanie, a jednocześnie dobre modele. Opisywane urządzenie o przekątnej 65 cali sprawdzi się w niemal każdym mieszkaniu. Dzięki niemu możemy napawać się perfekcyjnie czystym brzmieniem oraz wysokojakościowym obrazie. Standard 4K czterokrotnie przewyższa jakość HD, co zachwyci każdego kinomaniaka. Kolejnym atutem jest również niewygórowana cena zakupu. Urządzenie może zostać zarówno postawione na blacie, jak i powieszone na ścianie, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Trzeba wspomnieć o optymalnej wadze sprzętu, która zwiększa zakres możliwości. Dekodery dźwięku Dolby Digital Plus odpowiadają za jego wzmocnienie oraz oczyszczenie. Pozostaje on jednak zgodny z zamierzeniami twórcy. Przedstawiany telewizor został wykonany z najwyższej klasy komponentów, dzięki czemu przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie. Solidna rama nie jest podatna na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia.

Cena: ok. 2000 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. TELEWIZOR SAMSUNG UE65RU7402

jaki telewizor

W naszym zestawieniu można znaleźć wyłącznie najlepsze telewizory, które cieszą się pozytywną opinią wśród klientów. Opisywany model o przekątnej 65 cali gwarantuje dostęp do wielu praktycznych funkcji. Znacząco podnosi to komfort oraz swobodę codziennej eksploatacji. Procesor UHD zapewnia szybką reakcję sprzętu na polecenia użytkownika. Odpowiada on również za podwyższoną wydajność pracy. Opisywany telewizor został wyposażony w rozszerzoną paletę kolorów, co przekłada się na dynamiczny obraz. Zadowoli to tych, którzy zwracają uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. HDR sprawia, że ekran jest wyrazisty nawet w przypadku bardzo ciemnych lub jasnych scen. Kolejnym atutem jest nowoczesny design, który wyśmienicie pasuje do modernistycznych wnętrz. Urządzenie zostało wyposażone w system maskowania kabli, a więc przewody nie muszą szpecić pomieszczenia. Podłączenie TV przebiega szybko i bezproblemowo, gdyż model ten nie wymaga złożonej konfiguracji.

Cena: ok. 2864 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. TELEWIZOR MANTA 55LUA19S

jaki telewizor kupić

W naszym rankingu telewizorów na 2023 / 2024 rok nie mogło zabraknąć tego modelu. Jest to urządzenie o przekątnej 55 cali. Doskonale sprawdzi się w małych oraz średnich pomieszczeniach, gdzie ekran oglądany jest zwykle z niedużej odległości. Opisywane urządzenie pochodzi od renomowanego producenta. Zostało ono wykonane z certyfikowanych tworzyw, co przekłada się na jego wysoką niezawodność oraz wytrzymałość. Jest to zakup na lata. Obraz w rozdzielczości 4K gwarantuje wyjątkową wyrazistość, a zarazem szczegółowość. Trzeba również wspomnieć o szerokiej palecie kolorów, która również wpływa na odczucia podczas oglądania filmów i seriali. Wszelkie detale są niezwykle precyzyjnie odwzorowywane. Obraz HDR to również ponadprzeciętna dynamika. Platforma Android TV zwiększa funkcjonalność sprzętu. Wybrane materiały z pamięci telefonu lub tabletu mogą trafić na większy ekran. Niezakłócona łączność przekłada się na wysoki komfort eksploatacji.

Cena: ok. 1263 zł
Znajdź najtańszą ofertę

5. TELEWIZOR SAMSUNG UE55RU7172

najlepsze telewizory

Jeśli nie wiesz, jaki telewizor kupić, to koniecznie sprawdź prezentowany model. Przekątna 55 cali to optymalny rozmiar zarówno do niewielkich, jak i przestronnych wnętrz. Należy zaznaczyć, że urządzenie posiada wydajny procesor UHD, dzięki któremu jest ono sprawne i niezawodne. Dzięki HDR można napawać się wysoką szczegółowością obrazu oraz nasyconymi kolorami. Poziom kontrastu dopasowywany jest w sposób automatyczny, tak aby zagwarantować maksymalną naturalność. Trzeba zaznaczyć, że kolory są precyzyjnie odwzorowywane. Ich wyjątkowa głębia, to tylko jedna z wielu zalet. Telewizor może zostać podłączony do pozostałych urządzeń znajdujących się w sieci domowej rozrywki. Wielu użytkowników ceni sobie również smukłą obudowę oraz niską wagę. Ułatwia to umieszczenie TV w dogodnym miejscu. Minimalistyczny design sprawia, że sprzęt nie szpeci wystroju pomieszczenia. Bez większych trudności można wpasować go w dane wnętrze – można mieć pewność, że w każdym otoczeniu będzie prezentować się nienagannie.

Cena: ok. 1769 zł
Znajdź najtańszą ofertę

6. TELEWIZOR THOMSON 50UD6306

telewizory ranking

Opisywany telewizor o przekątnej 50 cali jest tani, a jednocześnie bezawaryjny. Prosta obsługa stanowi niewątpliwy plus. Obraz 4K Ultra HD to propozycja dla najbardziej wymagających. Podczas oglądania telewizji możemy cieszyć się naturalnym, a jednocześnie szczegółowym obrazem. Trzeba zaznaczyć, że system w sposób automatyczny dopasowuje parametry kolorów. Dzięki temu ich nasycenie oraz kontrast zawsze będą znajdować się na najwyższym poziomie. Nie ma znaczenia, czy odtwarzane są bardzo ciemne, czy też jasne sceny. Należy podkreślić, że producent zastosował tutaj rozszerzoną paletę kolorów. Na uwagę zasługuje również dźwięk DOLBY AUDIO. To właśnie wspomniana technologia sprawia, że brzmienie wydobywające się z telewizora jest mocne, a zarazem niezakłócone. Telewizor eliminuje niepożądane wibracje i inne niedoskonałości, które mogłyby obniżyć standard eksploatacji. Plusem jest również niska waga, a także trwała rama.

Cena: ok. 1700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

7. TELEWIZOR LG 49UM7400

jaki kupić telewizor

Nasz ranking telewizorów powstał z myślą o tych, którzy racjonalnie inwestują swoją gotówkę. Prezentowany sprzęt o przekątnej 49 cali wyróżnia się nie tylko wysoką żywotnością, ale również niską awaryjnością. Został on zaprojektowany w oparciu o nowoczesne technologie, co przekłada się na wysoką jakość użytkowania. Jest to model wyjątkowo uniwersalny, który sprawdzi się w niemal każdym miejscu. Istnieje możliwość sterowania głosowego, dzięki czemu wybrane polecenia zostaną wydane bez użycia rąk. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy stawiają na wygodę. Obraz o standardzie 4K przeniesie nas w samo centrum akcji. Taki sprzęt sprawi, że poczujemy się jak w prawdziwym kinie. Trzeba również wspomnieć o oczyszczonym brzmieniu, które obfituje w detale. Jest to szczególnie zauważalne podczas odtwarzania utworów muzycznych. Opisywany sprzęt zachwyca również ponadczasowym designem, który sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach. Rama jest smukła, a zarazem solidna i wytrzymała.

Cena: ok. 1590 zł
Znajdź najtańszą ofertę

8. TELEWIZOR PHILIPS 43PUS6754

jaki telewizor wybrać

Poszukujesz taniego telewizora do niewielkiego pomieszczenia? Opisywany model o przekątnej 43 cale z pewnością spełni twoje oczekiwania. Urządzenie nie kosztuje majątku, co stanowi niewątpliwą zaletę. Gwarantuje ono dostęp do wielu ciekawych funkcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pliki były odtwarzane z pamięci innego urządzenia. Złącza USB możemy wykorzystać również do podłączenia pendrive, czy też innego nośnika danych. Prezentowany model posiada matrycę LED. Ponadto gwarantuje ono najwyższą jakość obrazu (4K), co zachwyci nawet największych kinomaniaków. Technologia Ambilight pozytywnie wpływa na komfort eksploatacji sprzętu. Dzięki niej możliwe jest przeniesienie emocji poza ekran. Dodatkowym atutem jest ostry oraz dynamiczny obraz. Nie brakuje tutaj detali, a więc dostrzeżemy najmniejsze szczegóły. Nic nie umknie naszej uwadze. Opisywany telewizor gwarantuje kinową jakość obrazu oraz dźwięku, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Cena: ok. 1700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

9. TELEWIZOR SAMSUNG UE43RU7172

jaki tv kupic

Ten model musiał znaleźć się w naszym rankingu najlepszych telewizorów na 2023 / 2024 rok. Jest to model o przekątnej 43 cale. Cechuje się one efektywnym działaniem oraz wygodną obsługą. Nie będziemy mieć większych trudności z konfiguracją sprzętu. Bez problemu podłączymy go do pozostałych urządzeń wchodzących w skład kina domowego. Mowa tutaj o m.in. amplitunerze, czy też kolumnach głośnikowych. Opisywany telewizor świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich wnętrzach. Optymalne wymiary sprawiają, że jest to model lekki, a zarazem praktyczny. Obraz HDR gwarantuje doskonałe parametry. Mowa tutaj przede wszystkim o nasyceniu, czy też ostrości barw. Za pomocą jednego pilota możemy sterować wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci, co również stanowi ogromną zaletę. TV posiada procesor UHD, który cechuje się niezawodnością oraz wydajnością. Nie będziemy mieć problemów z zacinającym się odbiornikiem. Cena również zachęca do dokonania zakupu.

Cena: ok. 1420 zł
Znajdź najtańszą ofertę

10. TELEWIZOR MANTA 32LHN19S

jaki wybrać telewizor

Interesuje Cię tani, a jednocześnie niewielki telewizor. Ten model o przekątnej 32 cali jest właśnie dla Ciebie. Będzie genialnym wyborem do małych wnętrz, gdzie obraz oglądany jest z niewielkiej odległości. Trzeba zaznaczyć, że urządzenie powstało z certyfikowanych komponentów, które wyróżniają się podwyższoną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. To właśnie dzięki temu prezentowany telewizor posłuży długi czas. Z łatwością podłączymy oraz skonfigurujemy sprzęt. Na specjalną uwagę zasługuje wysoka jakość obrazu oraz dźwięku. Rozdzielczość HD Ready jest optymalna w telewizorach o tej wielkości. Możemy dostrzec wszelkie detale odtwarzanego obrazu. Sporym plusem jest również złącze USB, dzięki któremu podłączymy do TV dowolnie wybrane urządzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglądać filmy lub zdjęcia z pamięci smartfona lub innego nośnika pamięci. Nie bez znaczenia jest również nowoczesny design, który wpasuje się w niemal każdą wielkomiejską aranżację.

Cena: ok. 425 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy telewizora

Jaki telewizor kupić? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad zakupem nowego telewizora? Pierwszym krokiem jest ustalenie swojego budżetu. Wiadomo, że tanie telewizory będą zapewniały inną klasę oglądania w porównaniu do droższych produktów. W następnym kroku musisz zdecydować, czego dokładnie oczekujesz od tego sprzętu, między innymi czy potrzebujesz jakiś dodatkowych funkcji. Poniżej przedstawiamy podstawowe aspekty, z którymi warto się zapoznać, żeby wiedzieć jaki telewizor kupić. Koniecznie je sprawdź i wybierz odpowiedni sprzęt.

Przekątna telewizora

Przekątna telewizora musi być dopasowana do preferencji użytkownika, jak i do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się on znajdować. Trzeba zwrócić uwagę, na to, w jakiej odległości będzie się siedziało od ekranu. Im bliżej, tym rozmiar telewizora będzie musiał być mniejszy. Wartość przekątnej wyrażana jest w calach. Na rynku dostępna jest różnorodna oferta wielkości ekranów. Spokojnie można znaleźć tani dobry telewizor o niewielkich rozmiarach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Rozdzielczość telewizora

Rozdzielczość telewizora to gęstość pikseli, jakie widzi się na ekranie. Jest to jeden z podstawowych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę kupując ten produkt. W głównej mierze zależy on od karty graficznej. Rozróżnia się następujące rozdzielczości telewizora:

 • 1280 × 720  – HD lub HD Ready,
 • 1920 × 1080 – Full HD (FHD),
 • 3840 × 2160 – 4K UHD,
 • 7680 x 4320 – 8K UHD.

Największą popularnością cieszą się telewizory HD. Występują one w przystępnej cenie i oferują dobrą jakość obrazu. Należy tutaj pamiętać, że im lepsza rozdzielczość, tym więcej będzie on kosztował. Jeśli szukasz najlepszego produktu, to ranking telewizorów będzie dla Ciebie źródłem wielu cennych informacji.

LED czy OLED?

Kolejną istotną sprawą przy wyborze telewizora jest technologia LED i OLED. Obydwie są wartościowe i zapewniają doznania wizualne o wysokiej jakości. Różnią się jednak efektami, jakie gwarantują odbiorcom. Telewizor LED to ekran ciepłokrystaliczny, który buduje szereg komórek z oddziałującym na niego elektrodami i kryształem (polaryzacja światła). Do wyświetlania obrazu potrzebne jest podświetlenie – do tego służą diody LED. Stosuje się je na całej powierzchni, dzięki czemu obraz jest równomiernie podświetlony. W przypadku telewizorów OLED matryca wykonana jest z diod zrobionych z polifenylenowinylenu, które nakładane są na bazę i całość przypomina zadrukowywanie powierzchni. Dzięki czemu powstają przezroczyste i zakrzywione ekrany, które oferują szerokie kąty widzenia. Nie są to jednak tanie telewizory, ponieważ ich technologia nie pozwala na produkowanie ekranów o małych rozmiarach – najczęściej występują 65-calowe. Trzeba też tutaj pamiętać, że takie ekrany mogą się wypalać, co nie jest objęte gwarancją i nie nadaje się do naprawy. W przypadku telewizorów LED może dojść do zniekształcenia obrazu bądź degradacji kolorów. Zarówno jeden, jak i drugi produkt posiada wady i zalety, ale każdy sam musi zdecydować jaki telewizor kupić.

Częstotliwość odświeżania

Wybierając telewizor, warto też zapoznać się z informacjami na temat częstotliwości odświeżania. Jest to ilość obrazów, jaka wyświetlana jest na ekranie w ciągu jednej sekundy. Wartość ta wyrażana jest w hercach – Hz. Rekomendowaną częstotliwością odświeżania jest minimum 50 Hz. Wyższe wartości polecane są dla tych, którzy są bardziej wyczuleni na płynność ruchów ukazujących się na ekranie. Na przykład częstotliwość odświeżania wynosząca 100 Hz będzie najlepsza dla graczy, gdyż nie umknie im wtedy najmniejszy szczegół. Należy tutaj jednak zaznaczyć, że rzeczywista wartość odświeżania obrazu, może być zależna od czynników zewnętrznych, między innymi od źródła przesyłanego sygnału. W poszukiwaniu telewizora o odpowiedniej częstotliwości odświeżania pomoże Ci ranking telewizorów.

Dodatkowe technologie

Producenci telewizorów wykorzystują różne technologie, które wpływają na komfort ich użytkowania. Można już znaleźć tani dobry telewizor z dodatkowymi atrakcjami. Do przykładowych technologii zalicza się:

 • Samsung QLED – pozwala na wyświetlanie miliarda kolorów,
 • LG NanoCell – zapewnia mocne, kontrastowe kolory, szerokie kąty widzenia,
 • Philips Ambilight – pozwala na optycznie powiększenie ekranu,
 • Sony Full Array LED – zwiększa kontrast, gwarantuje wrażenia kinowe w trakcie oglądania filmów.

Rodzaje łączności bezprzewodowej

Łączność bezprzewodowa zaczyna być coraz częściej stosowana w telewizorach. Znacząco ułatwia ona połączenie z innymi urządzeniami, na przykład głośnikiem bezprzewodowym. Tanie telewizory nie zawsze będą ją posiadały, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem. Obecnie spotkać można następujące rodzaje łączności bezprzewodowej:

 • Wi-Fi – pozwala na połączenie się z domowym internetem,
 • DLNA – umożliwia współdzielenie danych multimedialnych między użytkownikami w tej samej sieci,
 • Bluetooth – zapewnia komunikację bezprzewodową między urządzeniami posiadającymi wbudowany odbiornik Bluetooth,
 • Miracast – umożliwia połączenie bezprzewodowe pomiędzy urządzeniami, które nie muszą korzystać z tej samej sieci,
 • AirPlay – technologia skierowana do użytkowników urządzeń firmy Apple

Smart TV

Jeśli zastanawiasz się jaki telewizor kupić, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć nad funkcjonalnością Smart TV. Ten system pozwala korzystać z różnych aplikacji informacyjnych, multimedialnych i rozrywkowych. Zapewnia intuicyjną obsługę, możliwość nawiązania połączenia ze smartfonem oraz łatwo dostępne opcje do konfiguracji. Warto tu jeszcze dodać, że w telewizorach wykorzystywane są różne systemy, na przykład Android.

Ranking telewizorów – polecani producenci

Marzy Ci się tani dobry telewizor? Wiesz już jakie powinien posiadać parametry, ale chiałbyś dowiedzieć się jeszcze dowiedzieć, którzy producenci są najchętniej wybierani? Zajrzyj w ranking telewizorów. Znajdziesz tam, wszystkich najpopularniejszych producentów. Będzie to między innymi: LG, Samsung, Sony, Xiaomi, Philips, Kruger&Matz czy Panasonic.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *