Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 60 cali
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 60 cali
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking telewizorów 60 cali – jaki telewizor 60 cali jest najlepszy w 2023 / 2024 roku?

Dla osób, które pragną nabyć nowy sprzęt RTV stworzono ranking 10 najlepszych telewizorów 60 calowych w 2023 / 2024 roku. Zestawienie to zawiera porównanie najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych urządzeń, zaliczanych do tej kategorii.  Zdaniem specjalistów, najlepszy telewizor 60 calowy musi być dostosowany do systemów Android. Dzięki temu można wykorzystać go jako tablet czy smartfon. Dobry telewizor 60 calowy może posiadać wbudowany korektor kolorów i dźwięków, jak również możliwość płynnego odtwarzania obrazów, plików multimedialnych i plików audio, również z nośników typu USB.

Ranking telewizorów 60 cali – TOP 10 najlepszych telewizorów 60 cali

Miejsce Nazwa telewizora 60 cali Cena Najtańsza oferta
1 Telewizor Philips 58PUS8535 3299 zł Sprawdź teraz
2 Telewizor PHILIPS 58PUS7304 2899 zł Sprawdź teraz
3 Telewizor Philips 58PUS7555 2399 zł Sprawdź teraz
4 Telewizor LG 60UM7100 2499 zł Sprawdź teraz
5 Telewizor Samsung UE58RU7172 1999 zł Sprawdź teraz
6 Telewizor LG 60UN71003 3160 zł Sprawdź teraz
7 Telewizor Panasonic TX-58GX820E 2899 zł Sprawdź teraz
8 Telewizor Hitachi 58HAK6150 1999 zł Sprawdź teraz
9 Telewizor TCL U60P6026 2999 zł Sprawdź teraz
10 Telewizor Sencor SLE 58F58TCS 2099 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telewizorów 60 cali

1. Telewizor Philips 58PUS8535

 Telewizor Philips 58PUS8535

Cena: ok. 3299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając najlepszy telewizor 60 cali, warto zwrócić uwagę na sprzęt marki Philips. To urządzenie w rozdzielczości Ultra HD, które gwarantuje odtwarzanie obrazu z najdrobniejszymi szczegółami. To sprzęt RTV w formacie 4K, zapewniającym rozdzielczość czterokrotnie większą niż ekrany full HD. Sprzęt marki Philips gwarantuje przejrzysty i klarowny obraz, a także precyzję odwzorowania nawet najdrobniejszych detali. Produkt jest urządzeniem typu Smart w udoskonalonej wersji. Dzięki temu może przejąć funkcje smartfona, tabletu, a nawet laptopa. Jest to urządzenie kompatybilne z platformą Android TV i systemem operacyjnym, zainstalowanym w popularnych na rynku telefonach komórkowych. To dobry telewizor 60 cali, który ułatwia przeglądanie aplikacji, filmów i innych materiałów multimedialnych.

2. Telewizor PHILIPS 58PUS7304

 Telewizor PHILIPS 58PUS7304

Cena: ok. 2899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, dobry telewizor 60 cali, firmy Philips, to urządzenie, które pozwala cieszyć się bardzo wyraźnym i szczegółowym obrazem oraz wysokiej jakości dźwiękiem. To model w rozdzielczości Ultra HD z funkcją HDR10 i technologią Ambilight. Umożliwiają one oglądanie filmów, przypominające seans w sali kinowej. Wbudowana aplikacja Android TV zapewnia podłączenie do telewizora dowolnie wybranego smartfonu z systemem operacyjnym Android. Przekątna ekranu w tym urządzeniu wynosi 146 cm, a rozdzielczość 3840 × 2160. To markowy sprzęt RTV z prostym ekranem i pojedynczym tunerem HD. Ten najlepszy telewizor 60 cali ma tuner analogowy i wbudowaną technologię High Dynamic Range. Urządzenie wyposażono także w technologię odświeżania obrazu Picture Performance Index 1700 i czterordzeniowy procesor.

3. Telewizor Philips 58PUS7555

 Telewizor Philips 58PUS7555

Cena: ok. 2399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaproponowany przez internautów ranking telewizorów 60 cali zawiera szczegółowy opis urządzenia firmy Philips. To sprzęt RTV z doskonałym obrazem i mocnym dźwiękiem. Telewizor Philips HDR zapewnia idealną jakość odtwarzanego dźwięku. Dolby Atmos to system, dzięki któremu transmisje strumieniowe seriali, gier czy programów sportowych, słychać doskonale, niezależnie od ich jakości. Urządzenie ma pulpit nawigacyjny, który ułatwia dostęp do wybranych aplikacji internetowych czy materiałów filmowych. To markowy sprzęt RTV, którego ekran zapewnia większą głębię i intensywność kolorów, a także naturalny odcień skóry. Wbudowane funkcje kontrastu i balansu czerni i bieli, umożliwiają wyświetlanie wyrazistego obrazu z wszystkimi detalami. Specjalna technologia, zastosowana do produkcji tego sprzętu RTV, gwarantuje na ekranie idealną płynność ruchów. Dzięki temu możliwe jest perfekcyjne odtwarzanie wszystkich gier na konsoli, a także filmów DVD.

4. Telewizor LG 60UM7100

 Telewizor LG 60UM7100

Cena: ok. 2499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Elegancka i odporna na uszkodzenia obudowa, a także idealnie płaski, prosty ekran, to jedne z wielu zalet, jakie posiada najlepszy telewizor 60 cali, firmy LG. To urządzenie z wbudowaną, sztuczną inteligencją, która pozwala na sterowanie tym sprzętem przy pomocy poleceń głosowych. Uruchomienie asystenta odbywa się dzięki wbudowanej technologii rozpoznawania głosu. Wydawane polecenia w języku polskim mogą dotyczyć nie tylko zmiany kanałów telewizyjnych, lecz także dopasowania kontrastu kolorów lub zmniejszenia i wydłużenia panoramy wyświetlanego obrazu. To energooszczędne i wydajne w działaniu urządzenie, służące do płynnego odtwarzania plików muzycznych, multimedialnych, a także gier, przeznaczonych na konsolę. Wyświetlanie seriali i filmów w funkcji 4K, gwarantuje maksymalną rozdzielczość i zachowanie żywych kolorów. Wbudowana matryca IPS to najlepszy podzespół, który warunkuje wysoką ostrość i odpowiednie wypośrodkowanie odtwarzanego obrazu. Dzięki temu można odwzorować kolory, nawet pod kątem 60 stopni z dokładnością do 100%.

5. Telewizor Samsung UE58RU7172

 Telewizor Samsung UE58RU7172

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Samsung zaprojektowała najlepszy telewizor 60 cali w swojej kategorii cenowej. To urządzenie nowoczesne, które zakwalifikowano do klasy energetycznej A +. Umożliwia ona ono oglądanie treści w naturalnych barwach z wyraźnymi detalami. Procesor UHD zapewnia niesamowitą jakość odtwarzanego obrazu, nawet gdy w filmach, serialach czy programach telewizyjnych, pojawiają się bardzo dynamicznie poruszające się obiekty czy następuje szybka zmiana klatek. Pojedynczy chip, wbudowany w to urządzenie, stanowi główny element, odpowiadający za jego bezawaryjne działanie. Chip ten jest podzespołem, zaprojektowanym w laboratoriach firmy Samsung. Dzięki wbudowanemu sensorium zarządza on kolorem, optymalizuje wysoki współczynnik kontrastu i kontroluje HDR. Dobry telewizor 60 cali, marki Samsung jest polecany osobom, które pragną odtwarzać filmy i ulubione programy w wersji kinowej.

6. Telewizor LG 60UN71003

 Telewizor LG 60UN71003

Cena: ok. 3160 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Łatwy w obsłudze, dobry telewizor 60 cali, firmy LG, to urządzenie z czterordzeniowym procesorem 4K i dźwiękiem Ultra Sound. Wyposażono go w funkcję opóźnienia wejściowego. To sprzęt, który gwarantuje wyświetlanie detali, intensywnych kolorów. To niezastąpiony sprzęt RTV w czasie oglądania filmów, transmisji z wydarzeń sportowych czy gry na konsoli. Procesor, wbudowany w to urządzenie, szybko i efektywnie usuwa szum wideo i gwarantuje znacznie wyższy kontrast. Marka LG stworzyła sprzęt RTV o wysokiej rozdzielczości obrazów, nawet tych, które wyświetlane są w bardzo niskiej jakości. Produkt ma wbudowane skalowanie do wyższej rozdzielczości, a także funkcję Dynamic Color, która ułatwia wyświetlanie bardzo intensywnych barw. Inteligentna technologia LG AI zapewnia wygodne sterowanie głosem. Dzięki temu nie trzeba używać pilota do zmiany kanałów czy wybranej aplikacji internetowej.

7. Telewizor Panasonic TX-58GX820E

 Telewizor Panasonic TX-58GX820E

Cena: ok. 2899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, najlepszy telewizor 60 cali, firmy Panasonic, jest urządzeniem nowej generacji. Sprzęt ten powstał przy współpracy ze specjalistami od efektów specjalnych i tworzenia obrazów, zatrudnionymi przy produkcjach filmowych w Hollywood. Dzięki ich staraniom i wysiłkom zaprojektowano procesor HCX, który wyróżnia się wyjątkową dokładnością w odwzorowaniu kolorów i nadaje wyświetlanym obrazom niesamowitego realizmu. Obsługa HDR z funkcją dynamicznej optymalizacji sceny gwarantuje wyrazistość detali w dowolnym fragmencie ujęcia, bez względu na to, w jakim oświetleniu zostało ono nakręcone. Ten dobry telewizor 60 cali został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać wrażenia dźwiękowe, podobne do tych, powstający w trakcie seansu w sali kinowej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Dolby Atmos, która zapewnia rozprzestrzenianie się dźwięku w wersji 360 stopni. To nowoczesny sprzęt, który ułatwia posługiwanie się multimediami.

8. Telewizor Hitachi 58HAK6150

 Telewizor Hitachi 58HAK6150

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niesamowity sprzęt RTV firmy Hitachi cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Stworzony w sieci ranking telewizorów 60 cali bardzo szczegółowo opisał ten model telewizora. Zdaniem specjalistów jest to najlepszy telewizor 60 cali, który może zajmować miejsce w sypialni lub w salonie. Do jego produkcji zastosowano innowacyjne technologie, takie jak Ultra High Definition. To funkcja gwarantująca maksymalną ilość szczegółów na ekranie, potęgująca przeżycia wizualne w trakcie oglądania wydarzeń sportowych, transmisji telewizyjnych, ulubionych seriali czy filmów. Odpowiednia rozdzielczość tego urządzenia jest czterokrotnie wyższa niż ta pojawiająca się w sprzętach Full HD. Telewizor ma wbudowaną, podwójną liczbę pikseli, nie tylko w poziomie, lecz także w pionie. Gwarantuje to precyzję w odtwarzaniu ostrości, linii obrazu i wszystkich szczegółów, nawet w najbardziej oddalonych planach. Tworzy to wrażenie realizmu i głębi oraz umożliwia skupienie się na wyświetlanym na ekranie obrazie.

9. Telewizor TCL U60P6026

 Telewizor TCL U60P6026

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które są zainteresowane zakupem wysokiej jakości telewizora o przekątnej 60 cali, powinny zainteresować się sprzętem firmy TCL. Oferowany przez nią dobry telewizor 60 cali jest urządzeniem typu LED z formatem HD 4K. Posiada on 3 złącza HDMI i pracuje, nawiązując połączenie z WI- FI, Bluetooth czy WLAN. W porównaniu z Full HD obraz wyświetlany na tym urządzeniu wyróżnia się czterokrotnie większą liczbą pikseli. Jest to szczególnie przydatne w czasie odtwarzania plików multimedialnych oraz zaawansowanych gier na konsoli. To telewizor 4K, który posiada, odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę. Specjalnie zaprojektowane podzespoły są dostosowane do zmian natężenia prądu czy nagłych przepięć, co zapobiega uszkodzeniu tego sprzętu lub jego poważnej awarii. To dobry telewizor 60 cali, w którym zaawansowaną technologię połączono z bardzo elegancko wyglądającą obudową. To sprzęt, który wyróżnia się optymalnym poziomem jasności ekranu, a także wyświetlaczem o bardzo dobrej jakości. Wbudowana funkcja Smart TV ułatwia podłączenie do tego sprzętu, dowolnie wybranego urządzenia multimedialnego, pracującego w systemie Android.

10. Telewizor Sencor SLE 58F58TCS

 Telewizor Sencor SLE 58F58TCS

Cena: ok. 2099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Decydując się na dobry telewizor 60 cali, można skorzystać ze zróżnicowanej oferty firmy Sensor. To mniej znany producent sprzętu RTV, który od kilku lat zajmuje się tworzeniem tego typu urządzeń. Jego energooszczędny telewizor ma prosty ekran oraz odświeżanie do 50 herców. Rozdzielczość Full HD i matryca LED to jedne z wielu zalet, jakimi wyróżnia się to urządzenie. To najlepszy telewizor 60 cali w swojej kategorii cenowej o przekątnej, która wynosi 147 cm. Sprzęt ten umożliwia nagrywanie dowolnie wybranych filmów, seriali i programów telewizyjnych na dyskach USB w formacie TS. Urządzenie to gwarantuję także płynne odtwarzanie wszystkich plików multimedialnych, jakie znajdują się na nośnikach zewnętrznych, czyli dysku USB. To sprzęt o doskonałej jasności ekranu, szerokich kątach widzenia i cyfrowej redukcji zakłóceń. Sprzęt wyposażony jest w cyfrowy filtr grzebieniowy, jak również korektor szumów i zniekształceń, powstających w trakcie odtwarzania filmów.

Poradnik zakupowy telewizora 60 cali

Jaki telewizor 60 cali wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego telewizora o przekątnej, wynoszącej 60 cali, jest sporym wyzwaniem dla osoby, która do tej pory samodzielnie nie kupowała tego typu urządzeń. Zdaniem specjalistów, którzy stworzyli ranking telewizorów 60 cali, urządzenie zaliczane do tej kategorii sprzętów RTV, powinno posiadać, odporną na uszkodzenia mechaniczne, obudowę i odpowiednio zaprojektowane podzespoły, chroniące ten produkt przed skutkami nagłego spadku energii elektrycznej. Najlepszy telewizor 60 cali powinien mieć wbudowaną funkcję Smart TV, która umożliwia podłączenie do niego wszystkich urządzeń, pracujących w systemie operacyjnym Android. Ważne są także zastosowane technologie, takie jak Ultra High Definition, które gwarantują wyświetlanie wszystkich detali i żywe intensywne barwy.

Kiedy warto zainwestować w telewizor 60 cali?

Według specjalistów od sprzętu RTV, w najlepszy telewizor 60 cali warto zainwestować nawet sporą ilość gotówki. Sprzęt ten jest zaprojektowany w najnowszej technologii, która pozwala na wykorzystanie go jako ekranu do komputera stacjonarnego, laptopa, smartfonu, a nawet tabletu. Skalowanie do wyższej rozdzielczości, gwarantuje odtwarzanie filmów i plików multimedialnych, nawet z nośników zewnętrznych, czyli USB, bez względu na ich jakość. Wbudowany system Dynamic Color zapewnia wyświetlanie intensywnych barw. Najlepszy telewizor 60 cali powinien mieć sterowanie głosem. Jest to spore ułatwienie, szczególnie dla tych osób, które często gubią pilota do posiadanych w swoim domu sprzętów RTV.

Nowoczesny i łatwy w obsłudze telewizor o przekątnej 60 cali, to urządzenie polecane do stworzenia kina domowego. Sprzęt ten jest wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym możliwe jest perfekcyjne odtwarzanie dźwięków i wyświetlanie obrazów w optymalnym kontraście.

Czy telewizor 60 cali będzie dobry do gier?

Dobry telewizor to podstawa udanej gry. Jaki więc powinien być? Czy jego przekątna ma znaczenie? Decydując się na telewizor 60 cali dla gracza, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy pomieszczenie, w którym będzie on się znajdował, będzie dla niego odpowiednie. To właśnie od wielkości pomieszczenia będzie zależało, czy taka przekątna telewizora będzie właściwa. Im większy będzie pokój, tym oczywiście lepiej. Wtedy 60-calowy ekran będzie świetnie sprawdzał się podczas każdej gry. Nie dość, że będziesz siedział w bezpiecznej odległości, to jeszcze będziesz mógł kontrolować akcję rozgrywki. Jeśli posiadasz duże pomieszczenie, to jak najbardziej możesz kupić telewizor 60 cali do gier. Z pewnością zapewni on Tobie wiele niezapomnianych wrażeń.

Dobre telewizory 60 cali – polecani producenci

Ranking telewizorów 60 cali podpowie Ci, który model będzie dla Ciebie najlepszy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo telewizorów o takiej przekątnej i dedykowanych specjalnie dla osób grających. Jednak wybór tego, jaki będzie odpowiedni, zależy już od Twoich wymagań. Do cenionych producentów telewizorów 60 cali zalicza się: Samsunga, Sony, Philipsa i wiele innych. Wszystkie ekrany różnią się od siebie funkcjami i parametrami. Ich ceny też są bardzo zróżnicowane. Dlatego zajrzyj do rankingu. Znajdziesz tam podpowiedzi, które na pewno pomogą Ci dokonać wyboru. Decydując się na model dostępny w rankingu, możesz być pewien, że wybierasz dobry telewizor 60 cali.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *