Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów OLED
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów OLED
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking telewizorów OLED – najlepsze telewizory OLED 2023 / 2024 roku

Kinomaniacy, którzy poszukują wysokiej jakości urządzeń do swojego salonu czy sypialni, powinni zapoznać się z zestawieniem, jakim jest ranking 10 najlepszych telewizorów OLED w 2023 / 2024 roku. Zawiera on dokładny opis sprzętu RTV, wyprodukowanego z diod ledowych, powstałych wyłącznie z materiałów organicznych. Najlepsze telewizory OLED to wielofunkcyjne i nowoczesne urządzenia, dedykowane osobom, oczekującym perfekcyjnie odwzorowanych kolorów, zachowania balansu bieli i czerni oraz pozbawionego szumu i zakłóceń dźwięku.

Ranking telewizorów OLED – TOP 10 najlepszych telewizorów OLED

Miejsce Nazwa telewizora OLED Cena Najtańsza oferta
1 Telewizor Philips 65OLED854 8999 zł Sprawdź teraz
2 Telewizor Philips 55OLED754 4999 zł Sprawdź teraz
3 Telewizor PHILIPS 55OLED804 5890 zł Sprawdź teraz
4 Telewizor LG OLED55B9 4498 zł Sprawdź teraz
5 Telewizor Sony Bravia OLED KD-55AG8 6737 zł Sprawdź teraz
6 Telewizor Sony Bravia OLED KD-65AG9 11399 zł Sprawdź teraz
7 Telewizor Panasonic TX-55GZ950E 6999 zł Sprawdź teraz
8 Telewizor LG 65SM9800 9499 zł Sprawdź teraz
9 Telewizor Panasonic TX-65GZ1500E 10999 zł Sprawdź teraz
10 Telewizor LG 49UN73003 2071 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telewizorów OLED

1. Telewizor Philips 65OLED854

 Telewizor Philips 65OLED854

Cena: ok. 8999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Udostępniony na wielu stronach internetowych ranking telewizorów OLED 2023 / 2024 bardzo dokładnie opisuje sprzęt firmy Philips. To nowoczesne, energooszczędne, a jednocześnie wielofunkcyjne urządzenie. Ten dobry telewizor OLED gwarantuje wyświetlanie realistycznego obrazu. To sprzęt RTV, który ułatwia odtwarzanie filmów, seriali i widowisk sportowych w rozdzielczości 4K UHD. Wbudowana funkcja HDR pozwala na perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Urządzenie marki Philips zapewnia głębię obrazu, naturalne kolory i płynny ruch. Obrotowa podstawa umożliwia ustawienie tego sprzętu RTV pod dowolnie wybranym kątem. Wbudowana w ten sprzęt RTV funkcja Ambilight, stanowi oprawę świetlną w trakcie odtwarzania ulubionych utworów muzycznych i plików multimedialnych. Rozmieszczone na ramie telewizora superczułe diody LED, rzucają na ściany światło w kolorach, wyświetlanych na ekranie tego urządzenia w czasie rzeczywistym.

2. Telewizor Philips 55OLED754

 Telewizor Philips 55OLED754

Cena: ok. 4999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, dobry telewizor OLED firmy Philips, jest urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym domu. To nowoczesny sprzęt RTV, który zapewnia realistyczny obraz. Znajdujący się w ofercie firmy Philips dobry telewizor OLED ma rozdzielczość 4K UHD OLED z 3- stronnym Ambilight. Dzięki temu można bez problemu odtwarzać seriale, filmy czy rozgrywki sportowe, ciesząc się wyraźnymi kolorami, detalami i płynnym ruchem. Funkcja Ambilight to dodatkowe oświetlenie w czasie odtwarzania plików muzycznych. Marka Philips zaprojektowała najlepsze telewizory OLED, które są sterowane za pomocą głosu. Można idealnie dopasować parametry techniczne tego urządzenia, bez potrzeby używania do tego celu pilota. Przy pomocy sterowania głosowego można zmienić barwę oświetlenia, a także dopasować kolory i rozmiar ekranu do indywidualnych preferencji użytkownika tego sprzętu RTV. Produkt ma szerszy kąt widzenia. Gwarantuje to wydajny i nowoczesny procesor P5.

3. Telewizor PHILIPS 55OLED804

 Telewizor PHILIPS 55OLED804

Cena: ok. 5890 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne, najlepsze telewizory OLED marki Philips zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyświetlane na ekranie treści przypominały seans w sali kinowej. To urządzenia z optymalizacją ruchu Picture Performance Index 5000 i funkcjami HDR, Android TV, Smart TV, Wi-Fi, DLNA i USB. Produkty z łatwością odtwarzają pliki multimedialne, zapisane na dyskach zewnętrznych. Sprzęt ten gwarantuje także szybkie nagrywanie treści na dowolnie wybrane nośniki, w tym USB. Urządzenia mają łącza bezprzewodowe w postaci Bluetooth Wi-Fi i DLNA. Najlepsze telewizory OLED firmy Philips posiadają funkcje High Dynamic Range, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma. Gwarantuje to wyświetlanie realistycznie odwzorowanych kolorów i filmów oraz seriali. To sprzęt z podwójnym tunerem HD oraz funkcjami korekty obrazu, w postaci czujnika oświetlenia zewnętrznego Perfect Natural Motion Ultra Resolution i Micro Dimming Perfect.

4. Telewizor LG OLED55B9

 Telewizor LG OLED55B9

Cena: ok. 4498 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wyposażony w sztuczną inteligencję sprzęt marki LG jest urządzeniem, polecanym dla wszystkich miłośników kina domowego. Jeśli zastanawiasz się, jaki telewizor OLED wybrać do swojego salonu lub sypialni, to model 5589 idealnie spełni swoje zadanie. Urządzenie to dzięki inteligentnemu procesorowi drugiej generacji z algorytmem AI zapamiętuje ustawione przez użytkownika tego sprzętu funkcje i dopasowuje je do warunków, jakie panują w jego otoczeniu. Wydajny i ulepszony procesor szybko przetwarza grafikę, wykorzystując do tego celu najnowsze technologie. Gwarantuje to niezwykle szczegółowe wyświetlanie obrazu i doskonały dźwięk, pozbawiony szumów oraz zniekształceń. Zastosowanie wielu dodatkowych funkcji sprawia, że ten dobry telewizor OLED spełnia wymagania osób, które poszukują sprzętów RTV w najwyższej jakości.

5. Telewizor Sony Bravia OLED KD-55AG8

 Telewizor Sony Bravia OLED KD-55AG8

Cena: ok. 6737 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Energooszczędny, dobry telewizor OLED, zaprojektowany przez najlepszych specjalistów, współpracujących z firmą Sony, to markowy sprzęt RTV. Urządzenie to jest dedykowane osobom, pragnącym stworzyć w swoim zaciszu domowym salę kinową. Produkowane przez firmę Sony najlepsze telewizory OLED, wyróżniają się realistycznym obrazem i doskonałym dźwiękiem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Sound from Picture Reality, zapewniającej perfekcyjne i dostosowane do otoczenia efekty audiowizualne. Telewizory firmy Sony zostały wyróżnione w wielu konkursach konsumenckich. Kategoria OLED to sprzęt o doskonałej mocy, wydajności i estetycznie wykonanej  obudowie, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Wszystkie obrazy, które wyświetlają najlepsze telewizory OLED marki Sony, są skalowane do jakości 4K HDR. Dzięki temu treści są pozbawione zniekształceń i wyróżniają się naturalnymi kolorami oraz doskonałym balansem czerni i bieli.

6. Telewizor Sony Bravia OLED KD-65AG9

 Telewizor Sony Bravia OLED KD-65AG9

Cena: ok. 11399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, dobry telewizor OLED marki Sony Bravia, jest urządzeniem z rozdzielczością 4K UHD i dwoma łączami bezprzewodowymi, Bluetooth oraz Wi-Fi. Sprzęt ten posiada 5 tunerów. Marka Sony stworzyła doskonałe urządzenie RTV, wyróżniające się nieporównywalną głębią i kontrastem, wyświetlanych na ekranie kolorów. Nowoczesny i zintegrowany ze wszystkimi podzespołami tego urządzenia, procesor obrazu X1 Ultimate, zapewnia realistyczne odwzorowanie wyświetlanych treści. To sprzęt, który gwarantuje efekt, podobny do tego, jaki pojawia się w sali kinowej w trakcie seansu filmowego. Wielowymiarowy dźwięk zapewnia wbudowana funkcja Acoustic Surface Audio. Urządzenie ma możliwość sterowania głosowego. Dzięki temu można bardzo szybko wyszukać dowolne programy, wydarzenia, audycje, jak również filmy i seriale, dostępne na platformach CDA, Netflix, VOD czy Player.

7. Telewizor Panasonic TX-55GZ950E

 Telewizor Panasonic TX-55GZ950E

Cena: ok. 6999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Panasonic stworzyła najlepsze telewizory OLED w swojej kategorii cenowej. To urządzenia z doskonałym kontrastem i wiernym odwzorowaniem kolorów. Sprzęt ten jest wyposażony w nowy, inteligentny procesor HCX Pro. Łączy on w sobie perfekcyjny kontrast ekranu z formatami Dolby Vision i szerokim zakresem dynamicznym. Decydując się na zakup urządzenia, jakim jest dobry telewizor OLED firmy Panasonic, można osiągnąć taki sam efekt, jak w trakcie seansu w sali kinowej. To domowy sprzęt RTV, który umożliwia oglądanie wyświetlanych treści pod różnym kątem. Dzięki temu jest to urządzenie, które może być ustawione w dowolnie wybranym miejscu. Sprzęt firmy Panasonic ma funkcję dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. To urządzenie zaprojektowane przy współpracy z profesjonalistami z Hollywood, którzy uczestniczyli w produkcjach filmowych.

8. Telewizor LG 65SM9800

 Telewizor LG 65SM9800

Cena: ok. 9499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Atrakcyjne cenowo, dobry telewizor OLED firmy LG, jest urządzeniem, które wyróżnia się zastosowaniem technologii NanoCell. To wysokiej klasy sprzęt RTV z funkcją intensywnego kontrastu i pełnego wygaszania. Urządzenie to ma wbudowane, dokładne odwzorowanie kolorów pod każdym kątem. To sprzęt, który wyświetla dowolnie wybrane treści w jakości, porównywalnej do ekranów kinowych. Produkt firmy LG to jeden z najlepszych sprzętów RTV w historii tej marki. Produkt ma wiele zalet, takich jak wydajny, bardzo nowoczesny i bezawaryjny procesor, a także zaawansowane systemy, gwarantujące wyjątkową jakość obrazu i doskonałe odwzorowanie kolorów RGB. Odpowiednio zaprojektowana matryca, poprawia czystość kolorów przy pomocy nanocząsteczek o rozmiarze nieprzekraczającym 1 nm. To dobry telewizor OLED z precyzyjną kontrolą jednostek podświetlania, pozwalającą na uzyskanie szczegółowych obrazów i głębokich, intensywnych kolorów. Sprzęt firmy LG gwarantuje doznania równe tym z profesjonalnej Sali kinowej.

9. Telewizor Panasonic TX-65GZ1500E

 Telewizor Panasonic TX-65GZ1500E

Cena: ok. 10999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesny i energooszczędny dobry telewizor OLED firmy Panasonic jest urządzeniem z wbudowanym procesorem HCX. To niewielkich rozmiarów chip z potężnym układem elektronicznym, który został dostrojony przez najlepszych specjalistów z Hollywood, zajmujących się produkcją filmową. Procesor HCX Pro w czasie rzeczywistym skaluje i oblicza wszystkie parametry wyświetlanych treści i dopasowuje je do warunków otoczenia, a także do jakości obrazu. Efektem pracy procesora jest wierne odwzorowanie kolorów, a także funkcjonalne sterowanie dźwiękiem. Dobry telewizor OLED marki Panasonic obsługuje najważniejsze formaty HDR, zarówno te konwencjonalne, jak i z dynamicznymi metadanymi. Pozwala to na wyświetlanie obrazu, który prezentuje się perfekcyjnie, niezależnie od tego, czy jest on odtwarzany z nośników zewnętrznych, urządzeń multimedialnych czy też dekodera. Firma Panasonic zaprojektowała elegancki soundbar, który jest kompatybilny z wszystkimi podzespołami, oferowanego przez nią telewizora. Soundbar został umieszczony pod ekranem, wyposażono go w dwa mocne głośniki.

10. Telewizor LG 49UN73003

 Telewizor LG 49UN73003

Cena: ok. 2071 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Doskonały i łatwy w obsłudze telewizor firmy LG jest urządzeniem polecanym każdemu miłośnikowi kina domowego. Ten dobry telewizor OLED ma wiele przydatnych funkcji i wyróżnia się zastosowaniem w jego produkcji najnowocześniejszych technologii. Według stworzonego przez internautów zestawienia, jakim jest ranking telewizorów OLED 2023, sprzęt ten ma doskonałą rozdzielczość 4KUltra HD oraz tryb podświetlania Direct LED. Płynne odtwarzanie ruchu zapewnia czterordzeniowy procesor 4K z trybem reżyserskim Primmaker Mode. To wysokiej klasy urządzenie z systemem operacyjnym Smart TV i transmisją hybrydową HBBTV. Urządzenie firmy LG ma łącza bezprzewodowe Bluetooth 5.0 LAN i odtwarzanie danych w sieci domowej DLNA. Produkt ten ułatwia przeglądanie wybranych stron www i korzystanie z kont społecznościowych czy aplikacji internetowych. Produkt jest kompatybilny z większością klawiatur i myszy komputerowych, jakie są dostępne na polskim rynku. Ten dobry telewizor OLED ma funkcję nagrywania transmisji na zewnętrzną pamięć USB.

Poradnik zakupowy telewizora OLED

Co to jest telewizor OLED?

Dobry telewizor OLED znacznie różni się od tradycyjnych tego typu sprzętów. To urządzenie wyposażone w nowoczesną matrycę OLED, która radykalnie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Do produkcji matrycy OLED wykorzystywane są diody LED, wytworzone ze starannie dobranych związków organicznych. Podstawową różnicą pomiędzy panelem OLED i LED jest to, że pierwszy z nich nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Najlepsze telewizory OLED emitują światło samodzielnie.

Kiedy warto kupić telewizor OLED?

Osoby, które zastanawiają się, czy kupić telewizor OLED do swojego salonu lub sypialni, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że są to urządzenia z bardzo krótkim czasem reakcji, brakiem degradacji kolorów w przypadku obserwowania ekranu pod różnym kątem, a także z eliminacją zniekształceń dźwięku i obrazu. Najlepsze telewizory OLED to urządzenia wielofunkcyjne, które są sterowane głosowo. Panele OLED są dostępne z ekranami o przekątnej 55, 65 i 75 cali.

Jakie parametry ma najlepszy telewizor OLED?

Opublikowany w sieci ranking telewizorów OLED 2023 / 2024 przedstawia najlepsze modele tego typu urządzeń. Według specjalistów od sprzętu RTV dobry telewizor OLED powinien wyróżniać się zaawansowanymi funkcjami i nowoczesną matrycą. Należy inwestować w urządzenia, wyposażone w zintegrowany procesor, gwarantujący płynne odtwarzanie obrazu, głębię kolorów i realistyczne odwzorowanie detali. Najlepsze telewizory OLED w swojej kategorii cenowej, powinny mieć funkcje dodatkowe takie jak bezprzewodowe łączenie się z Wi-Fi i Bluetooth czy nagrywanie treści na USB. Telewizory zaprojektowane w technologii OLED znacznie różnią się od tych w wersji FULL HD. To urządzenia nowoczesne, które wyposażone są w automatyczne podświetlenie obrazu.  To luksusowe produkty dla klientów o wysokich wymaganiach.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *