Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 4k
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking telewizorów » Ranking telewizorów 4k
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking telewizorów 4k – tanie telewizory 4k – jaki telewizor 4k kupić w 2022 roku?

Urządzenia 4K pojawiły się na rynku, zdobywając od razu wielu klientów, będących miłośnikami najnowszych technologii. Proponowane przez producentów najlepsze telewizory 4K zaskakują swoimi możliwościami. Wysoka rozdzielczość Ultra HD to obraz o najlepszej jakości. Dodatkowe funkcje zaskakują i umilają, a nawet ułatwiają codzienność. Jaki telewizor 4K kupić? Czym różni się dobry telewizor 4K od tych, oferowanych do tej pory przez najlepsze marki? Na jakie funkcje, parametry i rozwiązania techniczne, warto zwrócić uwagę przy zakupie? Nasz ranking telewizorów 4K pomoże w odpowiedzi na te pytania.

Ranking najlepszych telewizorów 4k w 2022 roku – TOP 10

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 PHILIPS 65PUS7304 3310 zł Sprawdź teraz
2 Philips 55OLED85 5972 zł Sprawdź teraz
3 PHILIPS 55PUS7334 2699 zł Sprawdź teraz
4 LG OLED65CX3 10279 zł Sprawdź teraz
5 LG OLED55GX3 9499 zł Sprawdź teraz
6 Samsung QE65Q60RA 3555 zł Sprawdź teraz
7 LG OLED55B9 4598 zł Sprawdź teraz
8 Samsung QE55Q60RA 2639 zł Sprawdź teraz
9 Sony Bravia KD-55XF9005 3345 zł Sprawdź teraz
10 Sony Bravia KD-55XG8096 2525 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telewizorów 4k

1. PHILIPS 65PUS7304

PHILIPS 65PUS7304

Cena: ok. 3310 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR PHILIPS 65PUS7304 to najlepszy telewizor 4K, który zagwarantuje wyjątkową jakość obrazu i doskonały dźwięk. Stworzysz domowe kino, w którym zarówno film akcji, jak i sportowy mecz wywoła niezapomniane emocje. Efekt głębi, niezwykłą intensywność barw i najlepszą ostrość obrazu, zapewnia procesor Philips P5 Perfect Picture. Ponad 8 milionów pikseli i unikatowa technologia sprawia, że najlepsze telewizory 4K Ultra HD mają czterokrotnie większą rozdzielczość, aniżeli urządzenie w wersji Full HD.

System Ambilight to gwarancja niesamowitych efektów wizualnych zarówno podczas oglądania filmu, jak i korzystania z gier. Sterowanie głosowe i łatwe wyszukiwanie, przyspieszą dostęp do najlepszych seriali, programów i aplikacji. Wysoki kontrast obrazu i czysty, przestrzenny dźwięk zapewni doskonałą jakość odbioru. Złącze USB umożliwia dostęp do zdjęć w formacie JPEG, muzyki MP3 i plików wideo.

 • przekątna ekranu: 65 cali;
 • częstotliwość odświeżania: 50 Hz
 • moc głośników: 2x10W
 • klasa energetyczna A+
 •  HDR 10+

2. Philips 55OLED854

Philips 55OLED854

Cena: ok. 5972 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR PHILIPS 55OLED854 to najlepszy telewizor 4K Ultra HD z inteligentną obsługą głosową. Wciągająca i wyjątkowo realistyczna jakość obrazu zapewnia najlepsze kino domowe. Wyraziste barwy, mocne kontrasty i widoczność najdrobniejszych szczegółów dają niezapomniane efekty. System Dolby Vision – Atmos zapewnia przestrzenny dźwięk o niezwykłej czystości i głębi. Najlepsze telewizory 4K zapewniają perfekcyjny odbiór obrazu i dźwięku niezależnie od otrzymywanego sygnału źródłowego. Bogate i realistyczne kolory oraz płynny, niezakłócony przekazem ruch to efekty, które wpływają na dobrą jakość obrazu na ekranie. Prezentowany model ma wbudowaną funkcję Asystent Google. Funkcje Smart TV pozwolą odkryć nowe możliwości możliwości domowego telewizora. Obrotowa podstawa ułatwia ustawienie ekranu pod najlepszym kątem.

 • przekątna ekranu: 55 cali;
 • częstotliwość odświeżania: 100 Hz
 • klasa energetyczna: B
 • HDR 10+
 • gwarancja na 24 miesiące.

3. PHILIPS 55PUS7334

PHILIPS 55PUS7334

Cena: ok. 2699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR PHILIPS 55PUS7334 to dobry telewizor 4K UHD LED z systemem Android TV i 3-stronnym Ambilight. Optyczne wrażenie niezwykłej wielkości ekranu i barwne oświetlenie telewizora domowego daje spektakularne efekty. Bogata kolorystyka i wysoki poziom kontrastu gwarantuje wyjątkowy odbiór, bez względu na to, czy oglądasz film, grasz czy korzystasz z internetu. Płynny ruch i obraz o niezwykłej głębi są niewątpliwymi atutami prezentowanego modelu. Perfekcyjny efekt jest niezależny od sygnału źródłowego. Kinowa jakość obrazu i czysty, wyraźny dźwięk sprawią, że będziesz widzieć każdy detal na ekranie i odczuwać najdrobniejsze niuanse słyszanej muzyki. Intuicyjny iterfejs pozwoli na wygodne korzystanie z internetu.

Wbudowany Google Assistant ułatwi zarządzanie kompatybilnymi urządzeniami domowymi smart, Możesz przyciemnić światła w domu i ustawić termostat nie ruszając się sprzed telewizora. Równie łatwo przełączysz kanał telewizyjny za pomocą głosu, bo prezentowany model kontrolę głosu Al.

 • przekątna ekranu: 55 cali;
 • moc głośników: 2x10W
 • częstotliwość odświeżania : 50 Hz
 • klasa energetyczna A+
 • gwarancja na 24 miesiące

4. LG OLED65CX3

 LG OLED65CX3

Cena: ok. 10279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR LG OLED65CX3 to najlepszy telewizor 4K z technologią samozaświecających się pikseli. Ponad 100 milionów pikseli zachwyca realistycznym obrazem i wyjątkowymi barwami. Procesor α9 Gen3 AI dostarcza na ekran najlepszy obraz i dźwięk. Inteligentna funkcja ThinQ rozpoznaje głos ludzki, umożliwiając sterowanie wszystkimi urządzeniami domowymi podłączonymi do IoT. Pilot Magic umożliwia głosową obsługę telewizora w języku polskim. Ultracienki ekran to najnowsza technologia, a także efektowna ozdoba nowoczesnego wnętrza. Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowany w telewizor Asystent Google. Technologia Dolby Vision IQ dostosowuje jasność ekranu, natężenie barw i odpowiedni kontrast na podstawie rodzaju treści i warunków oświetlenia,. System Dolby Atmos dba natomiast o najwyższej jakości dźwięk. Jeśli zastanawiasz się jaki telewizor 4K wybrać do gier, to ten model jest idealną propozycją dla prawdziwych koneserów. Bez zacinania, opóźnień i migania, zapewnia płynny i wyraźny obraz, z krótkim czasem reakcji.

 • przekątna ekranu: 65 cali;
 • moc głośników: 40W
 • częstotliwość odświeżania: 100 Hz
 • klasa energetyczna A
 • gwarancja na 24 miesiące

5. LG OLED55CX3

 LG OLED55GX3

Cena: ok. 9499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR LG OLED55GX3 to najlepszy telewizor 4K , który nie tylko zapewni najwyższą jakość emitowanego obrazu, ale będzie też doskonałym ekranem dla gier. Większa częstotliwość zmiany klatek i wysoka przepustowość oraz zastosowanie najnowszych technologii umożliwiają przesyłanie treści w wysokiej rozdzielczości. Zapewniają też płynność i synchronizację grafiki, bez opóźnień i migania. Model LG OLED55GX3 jest sterowany głosem. Funkcja Smart TV, komunikacja WiFi, Bluetooth oraz innowacyjne funkcje poprawy obrazu i dźwięku gwarantują wyjątkowe emocje podczas oglądania, grania i korzystania z internetu. Minimalistyczny design to nie tylko najlepsza jakość, ale i stylowa ozdoba nowoczesnych mieszkań. Wyszukiwanie głosowe działa bardzo dobrze w języku polskim.

 • przekątna ekranu: 55 cali;
 • moc głośników: 4 x 10 W + 2 x 10 W
 • częstotliwość odświeżania: 120Hz
 • klasa energetyczna A
 • gwarancja na 24 miesiące z możliwością przedłużenia do 5 lat.

6. Samsung QE65Q60RA

Samsung QE65Q60RA

Cena: ok. 3555 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR SAMSUNG QE65Q60RAT to dobry telewizor 4K z unikalną technologią Quantum Dot zapewniającą 100% natężenie kolorów. Realistyczny obraz uzupełnia doskonała jakość dźwięku. Inteligentna technologia dostosowuje jasność i dźwięk nie tylko do przekazu źródłowego, ale także do warunków, jakie panują w otoczeniu. Zarówno jakość obrazu, jak i głośność są dopasowywane do oświetlenia, akustyki pomieszczenia, gdzie znajduje się telewizor, jak i do rodzaju emitowanego programu. Cienki ekran to jeszcze nie wszystko. Po wyłączeniu telewizora można uruchomić Tryb Ambient i wybrać dowolną opcję obrazu, który zamiast standardowego czarnego tła pojawi się na ekranie Twojego telewizora. Wbudowane uchwyty z tyłu telewizora ułatwią schowanie wystających kabli. Dostępne łącza bezprzewodowe: Bluetooth, Wi-Fi, DLNA.

 • przekątna ekranu: 65 cali;
 • częstotliwość odświeżania: 100Hz
 • moc głośników: 20W
 • klasa energetyczna A+
 • gwarancja na 24 miesiące

7. LG OLED55B9

LG OLED55B9

Cena: ok. 4598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR LG OLED55B9 – Najlepszy telewizor 4K marki LG, z wbudowanym asystentem głosowym:Asystent Google. Inteligentny procesor drugiej generacji α7 z algorytmem AI głębokiego uczenia, jest jeszcze szybszy i jeszcze lepiej przetwarza grafikę, zapewniając niezwykle dokładny obraz o częstotliwości odświeżania 120 Hz i doskonały, wyraźny dźwięk. Prezentowany model posiada aż cztery złącza HDMI, trzy złącza USB oraz złącze Ethernet. Z funkcji sieciowych znajdziemy WebOS, Wi-Fi, Bluetooth oraz DLNA dzięki której będziemy mogli wymieniać pliki między telewizorem a na przykład naszym smartphonem. W telewizorze znajdziemy tunery takie jak: DVB-C, DVB-T2, DVB-S2 oraz tuner analogowy.

 • przekątna ekranu: 55 cali
 • rodzaj ekranu: prosty
 • moc głośników: 40W
 • częstotliwość odświeżania: 120Hz
 • klasa energetyczna A
 • gwarancja na 24 miesiące

8. Samsung QE55Q60RA

Samsung QE55Q60RA

Cena: ok. 2639 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR SAMSUNG QE55Q60RA to urządzenie w technologii 4K UHD o przekątnej ekranu 55 cali z matrycą QLED. Rozdzielczość wynosi 3840×2160. Posiada wbudowane tunery: DVB-C, DVB-T2, DVB-S2. W telewizorze zostały umieszczone technologie takie jak: Smart TV Tizen, SmartHub, SmartThings, Wi-Fi, DLNA, HbbTV, . Dostępna jest również przeglądarka stron internetowych, Bluetooth oraz Telegazeta. W celu podłączenia współpracujących urządzeń zamontowano cztery złącza HDMI oraz dwa złącza USB, Ethernet i kilka innych. Na tylnej części telewizora zastosowano system maskowania kabli, który pomaga w zachowaniu porządku. Dzięki trybowi Ambient, ekran po wyłączeniu telewizora może dostosowywać się do wnętrza naszego mieszkania, wyświetlając oryginalne obrazy.

 • przekątna 55 cali
 • klasa energetyczna A
 • Czujnik oświetlenia
 • Waga z podstawą 18,9 kg

9. Sony Bravia KD-55XF9005

Sony Bravia KD-55XF9005

Cena: ok. 172 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR SONY BRAVIA KD-55XF9005 to dobry telewizor 4K UHD z przekątną ekranu 55 cali i prostym ekranem w rozdzielczości 3840×2160 i matrycy LED. W telewizorze zastaniemy wbudowane tunery takie jak: DVB-C, DVB-T2, DVB-S2, DVB-S, DVB-T. Z myślą o rodzicach umieszczono blokadę rodzicielską. Dobrej jakości dźwięk zapewniają głośniki o mocy 2 x 10W oraz funkcja Dolby digital, system dźwięku przestrzennego oraz automatyczna regulacja głośności. W telewizorze zastosowano innowacyjny system Android TV. Model posiada funkcje sieciowe: – Photo Sharing Plus, TV SideView, Google Play Store, Chromecast. W telewizorze znajdziemy również moduł Wi-Fi, przeglądarkę internetową oraz telegazetę. Spośród złącz możemy wybierać spośród umieszczonych w telewizorze: czterech złączy HDMI, trzech złączy USB, złącza Ethernet i kilku innych.

 • przekątna 55 cali
 • moc głośników 2 x 10W
 • klasa energetyczna B
 • czujnik oświetlenia
 • Waga z podstawą 19,1kg
 • gwarancja na 24 miesiące z możliwością przedłużenia do 5 lat.

10. Sony Bravia KD-55XG8096

Sony Bravia KD-55XG8096

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TELEWIZOR SONY BRAVIA KD-55XG8096 to dobry telewizor 4K UHD z matrycą LED, przekątną ekranu 55 cali, prostym ekranem i rozdzielczością 3840×2160. W urządzeniu możemy korzystać z tunerów: DVB-C, DVB-T2, DVB-S2, DVB-S, DVB-T. Dobrą jakość dźwięku zapewnia funkcja Dolby digital wykorzystująca technologię stratnej kompresji wielokanałowego dźwięku oraz tryb ClearAudio+ niezwykle realistyczny dźwięk, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. W telewizorze został wgrany nowoczesny system Android TV. Spośród funkcji telewizor oferuje wbudowany Chromecast, Sklep Google Play™, nagrywanie na dysk twardy USB oraz wyszukiwanie głosowe. Wyposażony w 4 złącza HDMI, 3 złącza USB, złącze Ethernet. Prezentowany w naszym rankingu model wyróżnia:

 • przekątna 55 cali
 • klasa energetyczna A
 • moc głośników 2 x 10W – Bluetooth pilot z obsługą głosową
 • gwarancja na 24 miesiące z możliwością przedłużenia do 5 lat.

Poradnik zakupowy telewizora 4 k

Jak wybrać dobry telewizor 4k? Najważniejsze parametry

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nowego telewizora, najczęściej wybieramy większy ekran o wysokiej rozdzielczości. Nasz ranking telewizorów 4K poleca urządzenia, o minimalnej przekątnej 55 cali. Wielkość jest sprzymierzeńcem jakości, ale pod warunkiem, iż posiadamy na tyle duży salon, by komfortowo oglądać dobry telewizor 4K z odpowiedniej odległości. Najnowsze technologie, połączenie z przenośnymi urządzeniami, i technologią Smart umożliwiają dostęp do wielu funkcji. Wysoka jakość obrazu i dźwięku to niewątpliwy atut, jaki wyróżnia najlepsze telewizory 4K. Jeśli wybieramy urządzenie dla graczy, z pewnością dobrym będzie ekran OLED z najlepszym czasem reakcji. A jaki telewizor 4K będzie najlepszy dla kinomanów? Zazwyczaj polecane są modele z częstotliwością odświeżania ekranu około 120 Hz. Dla tych, którym wciąż ginie pilot, producenci proponują sterowanie głosowe. Najlepsze telewizory 4K nie są tanie, ale ich innowacyjne technologie całkowicie tłumaczą różnice w cenie porównywanej ze starszymi modelami tych urządzeń domowych.

Najlepsze telewizory 4k – polecani producenci

Nasz ranking telewizorów 4K to przegląd urządzeń różnych marek. Jednym z popularnych i lubianych producentów jest holenderska marka Philips. Niezrównaną jakością obrazu wyróżniają się najlepsze telewizory 4K marki LG z technologią OLED. Kolejną lubianą i często wybieraną marką jest koreański SAMSUNG, jedna z największych firm elektronicznych na świecie. Nie można również zapomnieć o japońskim producencie elektroniki użytkowej, koncernie SONY, którego najlepsze telewizory 4K stworzą w Twoim mieszkaniu prawdziwe kino domowe na najwyższym poziomie.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.