Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek akumulatorowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek akumulatorowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wkrętarek akumulatorowych – najlepsze wkrętarki akumulatorowe w 2023 / 2024 roku

Różnego rodzaju elektronarzędzia są wyjątkowo przydatne. Wykorzystują je nie tylko fachowcy. Dobra wiertarko wkrętarka może zdecydowanie ułatwić różnego rodzaju prace domowe. Przedstawiamy ranking wiertarko wkrętarek akumulatorowych 2023, które należą do najczęściej używanych elektronarzędzi. Ponieważ wybór jest bardzo duży, ranking wiertarko wkrętarek akumulatorowych pomoże wybrać te najlepsze i najbardziej przydatne. Prezentowane modele są nie tylko niezawodne i proste w obsłudze, ale mają też świetne parametry techniczne.

Ranking wkrętarek akumulatorowych – TOP 10 najlepszych wkrętarek akumulatorowych

Miejsce Nazwa wkrętarki akumulatorowej Cena Najtańsza oferta
1 Stanley FMC625D2 469 zł Sprawdź teraz
2 DeWalt DCD791NT 519 zł Sprawdź teraz
3 Makita DHP484Z 539 zł Sprawdź teraz
4 Bosch GSR 120-LI 06019F7001 489 zł Sprawdź teraz
5 DeWALT DCD777S2T 660 zł Sprawdź teraz
6 Graphite 58G219 346 zł Sprawdź teraz
7 Makita DHP453Z 309 zł Sprawdź teraz
8 Parkside (Pabsp20Lib2) 379 zł Sprawdź teraz
9 Graphite Energy+ 58G000 116 zł Sprawdź teraz
10 Hikoki DV18DGAL 629 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wkrętarek akumulatorowych

1. Stanley FMC625D2

 Stanley FMC625D2

Cena: ok. 469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

STANLEY FMC625D2 – bardzo chętnie wybierana przez klientów profesjonalna wiertarko wkrętarka z udarem w budżetowej cenie. Zasilana jest przy pomocy akumulatora 18 V o pojemności 2 Ah, który pozwala na wkręcenie ok. 300 wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych.
Niewielka waga (1,8 kg) i kompaktowa budowa tego modelu sprawiają, że jest to najlepsza wiertarko wkrętarka akumulatorowa do wszelkiego rodzaju domowych remontów i montaży.
Ergonomiczna rękojeść urządzenia sprawia, że nawet niewprawny majsterkowicz nie będzie miał problemu z jego utrzymaniem. Ułatwia to także gumowana powierzchnia.
Urządzenie pozwala na bezproblemową wymianę akcesoriów, umożliwia to uchwyt szybkomocujący 13 mm z blokadą wrzeciona. Do tego dochodzą 22 pozycje ustawienia momentu obrotowego.
Dwa udogodnienia ułatwiają bardzo prace. Jest to magnetyczny uchwyt do przytrzymywania metalowych elementów oraz podświetlenie diodą LED pola pracy.
Urządzenie ma dwa biegi, wierci otwory do 13 mm w betonie i metalu oraz do 38 mm w drewnie.

2. DeWalt DCD791NT

 DeWalt DCD791NT

Cena: ok. 519 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DEWALT DCD791NT – dobra kompaktowa wiertarko wkrętarka o doskonałej wydajności. Zapewnia to m.in. bezszczotkowa budowa silnika. Nowoczesny akumulator 18 V XR Li-Ion pozwala na szybkie ładowanie i długotrwałą pracę. Jego montaż i demontaż przyspiesza wsuwane mocowanie.
Niewielkie wymiary i waga (1,2 kg) oraz kompaktowa budowa zdecydowanie przydają się przy pracy w miejscach trudno dostępnych. Wszelkie czynności bardzo ułatwia ergonomiczny, gumowany uchwyt.
Dwubiegowa przekładnia z metalowymi kołami zębatymi umożliwiają dłuższą pracę i zapewniają dłuższą żywotność urządzenia.
Wiertarko wkrętarka ma 15 pozycyjną regulację momentu obrotowego, co gwarantuje precyzję i wydajność przy pracach w różnych materiałach. Pracę ułatwia też magnetyczny chwyt bitów i stalowy zaczep do paska.
Maksymalna średnica wiercenia w drewnie wynosi aż 40 mm, a w metalu 13 mm. W zależności od potrzeb można dobrać baterię nawet o pojemności 5 Ah.

3. Makita DHP484Z

 Makita DHP484Z

Cena: ok. 539 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MAKITA DHP484Z – dobra wiertarko wkrętarka akumulatorowa z udarem, bardzo często wybierana przez klientów. Zdecydowanie nadaje się do prac w miejscach zapylonych i wilgotnych, ponieważ technologia XPT zapewnia podwyższoną odporność na te czynniki. Metalowa obudowa i elementy przekładni dodatkowo zwiększają żywotność urządzenia.
Dwa biegi oraz bezszczotkowy silnik zapewniają płynną i efektywną pracę.
Kompaktowe rozmiary i nieduża waga (w zależności od akumulatora od 1,6 do 1,9 kg) pozwalają na wygodne wykonywanie czynności nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie zasila nowoczesny akumulator litowo-jonowy 18 V. W zależności od potrzeb może on mieć pojemność od 1,5 do 6 Ah.
Wiertarko wkrętarka wierci otwory do 13 mm w betonie i metalu, a do 38 mm w drewnie. Obszar pracy jest doświetlony przez dwie diody LED z opóźnionym wygaszaniem, co doskonale zwiększa precyzję robót.
Urządzenie oceniane jest przez użytkowników jako bardzo funkcjonalne przy budżetowej cenie.

4. Bosch GSR 120-LI 06019F7001

 Bosch GSR 120-LI 06019F7001

Cena: ok. 489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BOSCH GSR 120-LI 06019F7001 – niezawodna wiertarko wkrętarka, często używana przez profesjonalistów. To lekkie, bezudarowe urządzenie (waga 0,99 kg) zasilane jest wydajnym litowo-jonowym akumulatorem 12 V o pojemności 1,5 Ah. Pozwala to na długą pracę bez ładowania.
Wyjątkowo niewielkie rozmiary, wytrzymała obudowa i system ECP sprawiają, że urządzenie wyróżnia się spośród innych podobnych trwałością i wygodą pracy.
Dwubiegowa skrzynia biegów pozwala na bardzo płynną regulację prędkości wiercenia i wkręcania oraz dostosowanie jej do wykonywanej pracy i użytego materiału. Funkcja przełączania kierunku obrotów pozwala na wkręcanie lub wykręcanie w dowolnym momencie, bez używania dodatkowej siły.
Średnica wiercenia wynosi maksymalnie 20 mm w drewnie i 8 mm w stali. Urządzenie wkręca wkręty o średnicy do 7 mm. Szybko zaciskowy uchwyt wiertarski pozwala na błyskawiczną wymianę osprzętu.
Także to urządzenie posiada diodę LED, która umożliwia doświetlenie pola pracy.

5. DeWALT DCD777S2T

 DeWALT DCD777S2T

Cena: ok. 660 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DEWALT DCD777S2T – interesujące rozwiązanie dla profesjonalistów i amatorów. Kompaktowa wiertarko wkrętarka w dobrej cenie zasilana jest nowoczesnym akumulatorem Li-Ion XR o napięciu 18 V i pojemności 1,5 Ah. Akumulatory wymieniane są w sposób szybki i prosty, a zapewnia to specjalne wsuwane mocowanie.
Zwarta, kompaktowa budowa, funkcjonalny uchwyt i ergonomiczna budowa spustu dają pełną wygodę przy pracy, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo operatorowi urządzenia.
Szybką wymianę osprzętu zapewnia jednotulejowy uchwyt 13 mm z blokadą wrzeciona. Można wiertło wymienić dosłownie jedną ręką. 16 wartości momentu obrotowego, dwa zakresy prędkości i skrzynia biegów zapewniająca płynną regulację zapewnia możliwość dobrania najlepszej prędkości do wykonywanej pracy. Urządzenia ma także przełącznik kierunku obrotów.
Urządzenie wierci otwory do 30 mm w drewnie i do 13 mm w metalu. Wyjątkowo jasna dioda LED nie tylko zapewnia oświetlenie miejsca wiercenia, ale także może służyć jako latarka.

6. Graphite 58G219

 Graphite 58G219

Cena: ok. 346 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRAPHITE 58G219 – ta wiertarko wkrętarka to świetna propozycja dla profesjonalistów i domowych majsterkowiczów za rozsądną cenę. Prosta obsługa, wygodna rękojeść, pokryta materiałem antypoślizgowym sprawiają, że narzędzie doskonale się trzyma w dłoni. Wpływa na to także niewielka waga urządzenia – 1,47 kg.
Na komfort i bezpieczeństwo oraz efektywność pracy wpływają także płynna regulacja prędkości obrotowej, a także zamontowany przełącznik kierunku obrotów. Blokada przycisku włącznika oraz elektryczny hamulec wrzeciona zapobiega przypadkowemu włączeniu.
Dwa nowoczesne akumulatory litowo-jonowe 14,4 V o pojemności 1,5 Ah w zestawie zapewniają długotrwałą pracę bez potrzeby ładowania.
Samozaciskowy uchwyt wiertarski zapewnia prostą i błyskawiczną wymianę osprzętu. Użycie wysokogatunkowej stali do zrobienia przekładni planetarnej sprawia, że urządzenie pracuje praktycznie bezawaryjnie.
Dioda LED podświetlając miejsce pracy ułatwia wiercenie i wkręcanie. Dodatkowo jest także dwustronny bit.

7. Makita DHP453Z

 Makita DHP453Z

Cena: ok. 309 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MAKITA DHP453Z – interesująca wiertarko wkrętarka udarowa za przystępną cenę. Nowoczesne rozwiązania, użyte w tej konstrukcji, sprawiają, że pracuje się nią bardzo przyjemnie. Polecana jest nawet dla początkujących majsterkowiczów, ale także fachowcy będą z niej zadowoleni.
Zasilane pojemnym i wytrzymałym akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności do wyboru od 1,5 do 5,0 Ah narzędzie pozwala na wygodną i długą pracę nawet w trudno dostępnych miejscach. Lekki, kompaktowy silnik zapewnia sprawną obsługę dwóch biegów przekładni planetarnej, o płynnej, 16 stopniowej regulacji obrotów i częstotliwości udarów. Waga urządzenia wynosi 1,7 kg.
Pracę ułatwia bardzo wygodny, wyprofilowany uchwyt, pokryty powłoką antypoślizgową. Z kolei jednotulejowy samozaciskowy uchwyt wiertarski zapewnia szybką i prostą wymianę osprzętu. Wymiana akumulatorów także jest wyjątkowo nieskomplikowana i błyskawiczna.
Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 13 mm dla betonu i stali, a aż 36 mm dla drewna.

8. Parkside (Pabsp20Lib2)

 Parkside (Pabsp20Lib2)

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PARKSIDE (PABSP20LIB2) – nowoczesna wiertarko wkrętarka przeznaczona zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Przystępna cena, solidne wykonanie sprawia, że klienci bardzo chętnie sięgają po ten produkt, wystawiając mu wysokie oceny.
Solidny litowo-jonowy akumulator 20 V o pojemności 2 Ah zapewnia długi czas pracy. Ta dwubiegowa maszyna pozwala na precyzyjne określenie 21 poziomów obrotów i jeden poziom wiercenia. Zapewnia to dwubiegowa przekładnia z bezstopniowo sterowanymi obrotami i zatrzymywaniem się. Dzięki temu bez problemów urządzenie wierci otwory w drewnie aż do 38 mm, a w stali do 13 mm. Uchwyt wiertarski daje możliwość zamontowania osprzętu w zakresie od 1,5 do 13 mm.
Funkcjonalny, wytrzymały bezszczotkowy silnik jest odporny na zużycie. Automatyczna blokada wrzeciona zapewnia większe bezpieczeństwo operatorowi narzędzia, podobnie jak zintegrowana lampka LED, oświetlająca pole pracy oraz magnetyczny uchwyt do bitów.
W zestawie jest także nowoczesny uchwyt wiertarski z metali, zaopatrzony w blokadę promieniową.

9. Graphite Energy+ 58G000

 Graphite Energy+ 58G000

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRAPHITE ENERGY+ 58G000 – dobra i tania wiertarko wkrętarka akumulatorowa, przeznaczona zarówno dla fachowca, jak i amatora domowych prac. Wyróżnia ją nowoczesny akumulator litowo-jonowy Energy+ o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah.
Zwarta, niewielka gabarytowo wiertarko wkrętarka jest niezwykle poręczna. Pozwala na pracę w miejscach ciasnych i bez zasilania. Urządzenie waży zaledwie 1,05 kg.
Wiertarko wkrętarka jest zaopatrzona w wytrzymały silnik. Ma płynną, 19 stopniową regulację prędkości obrotowej na dwóch biegach. Regulacja odbywa się przy pomocy siły nacisku na wyłącznik. Ułatwia to także bardzo dobrze wyprofilowana i pokryta materiałem antypoślizgowym obudowa i rękojeść.
Wymianę osprzętu ułatwia samozaciskowy uchwyt wiertarski, w którym można osadzić elementy o średnicy od 0,8 do 10 mm.
Dzięki jasnej diodzie LED i oświetleniu miejsca pracy, wszelkie czynności są o wiele prostsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze dla operatora urządzenia. Specjalny klips pozwala zawiesić narzędzie na pasku od spodni.

10. Hikoki DV18DGAL

 Hikoki DV18DGAL

Cena: ok. 629 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HIKOKI DV18DGAL – wyjątkowo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują solidnej, udarowej wiertarko wkrętarki w budżetowej cenie.
Wytrzymała obudowa soft grip z miękkim, antypoślizgowym uchwytem zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę urządzenia. Litowo-jonowy akumulator 18 V zapewnia długotrwałą pracę.
Bezszczotkowy silnik, dwubiegowa przekładnia planetarna dają możliwość dobrego dobrania prędkości do wykonywanej pracy. Metalowy uchwyt wiertarski z blokadą wrzeciona nie tylko przyspiesza wymianę osprzętu, ale także zapewnia większe bezpieczeństwo. Pracę ułatwia także dioda LED, która doświetla miejsce wiercenia.
Urządzenie wierci otwory o średnicy do 38 mm w drewnie i do 13 mm w cegle i metalu. Zaopatrzone jest także w zmianę kierunku obrotów.
Całe urządzenie gotowe do pracy waży tylko 1,6 kg, dzięki czemu można nim długo pracować bez przeciążenia.
Użytkownicy szczególnie doceniają w tym modelu jego dużą wytrzymałość i trwałość.

Poradnik zakupowy wiertarko wkrętarki

Wiertarko wkrętarka – jaką wybrać?

Do prac bardzo często potrzebna jest wiertarko wkrętarka. Jaką wieratrko wkrętarkę akumulatorową kupić, to pytanie zadają sobie przyszli użytkownicy i dlaczego akurat akumulatorową.
Wiertarko wkrętarka akumulatorowa ma mnóstwo zalet, ale największą jest możliwość pracy w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu elektrycznego.
Przed kupnem dobrej wiertarko wkrętarki należy się zastanowić, do czego jest nam ona potrzebna. Profesjonalista zwróci uwagę przede wszystkim na jej trwałość, przeznaczenie oraz czas pracy i ładowania akumulatorów. Majsterkowicz może kupić wiertarko wkrętarkę o nieco gorszych parametrach,bo jej wykorzystanie będzie zwykle dużo rzadsze i mniej obciążające dla narzędzia.
Dużą pomocą będzie ranking wiertarko wkrętarek, który pomoże zorientować się, jakie narzędzie będzie dla nas najlepsze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertarko wkrętarki?

To, jaką wiertarko wkrętarkę wybrać, zależy od wielu czynników. Najczęściej przy kupnie warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.
Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy potrzebny będzie nam udar, czy też wystarczy zwykła wiertarko wkrętarka bez udaru.
Kolejną istotną sprawą jest wybór akumulatora. Na rynku dostępne są urządzenia z różnymi typami akumulatora. Najlepsze, ale najdroższe są obecnie te litowo-jonowe.
Warto zwrócić uwagę na kształt urządzenia. Typ obudowy sugeruje, do jakich prac jest przede wszystkim przeznaczona.
Kolejnymi parametrami będzie moc, moment obrotowy i ilość biegów. Jednak te parametry będą ważne przede wszystkim dla zawodowców.
Istotna jest też waga. Im cięższe urządzenie, tym mniejsza wygoda pracy.
Na koniec warto przyjrzeć się, jakie dodatkowe akcesoria mają urządzenia.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *