Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek Makita
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek Makita
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wkrętarek Makita – jaką wkrętarkę Makita kupić?

Ręczne wykręcanie czy wkręcanie śrub i wkrętów jest męczące i czasochłonne. Dlatego wkrętarki to niezastąpione urządzenia podczas wszelkich prac remontowych i różnego rodzaju napraw. Jedną z czołowych firm produkujących wkrętarki jest marka Makita. W swojej bogatej ofercie Makita posiada szeroki wybór profesjonalnych wkrętarek. Wkrętarki Makita wykorzystywane są nie tylko w profesjonalnych zakładach i warsztatach, ale także podczas prac domowych. Zastanawiasz się jaką wkrętarkę Makita kupić? Sprawdź ranking: wkrętarek Makita i wybierz najlepszy model.

Ranking wkrętarek Makita – top 11 wkrętarek Makita

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Makita DHP484Z 532 zł Sprawdź teraz
2 Makita DDF453Z BODY 199 zł Sprawdź teraz
3 Makita HP457DWE 655 zł Sprawdź teraz
4 Makita DHP451Z 587 zł Sprawdź teraz
5 Makita 6413 216 zł Sprawdź teraz
6 Makita TD0101F 371 zł Sprawdź teraz
7 Makita DDF453SYX4 498 zł Sprawdź teraz
8 Makita HP457DWE 577 zł Sprawdź teraz
9 Makita DHP453Z 258 zł Sprawdź teraz
10 Makita DDF485Z 365 zł Sprawdź teraz
11 Makita DF330DWE 509 zł Sprawdź teraz

Recenzje wkrętarek Makita

1. Makita DHP484Z

Makita DHP484Z

Cena: od. 532 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To najlepsza wkrętarka Makita, będąca doskonałym wyborem zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do amatorskich zastosowań. Makita DHP484Z z technologią XPT odznacza się większą odpornością na pył i wilgoć, niż pozostałe wkrętarki. Wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w dwa biegi:

 • prędkość obrotowa na biegu jałowym: 1. bieg: 0-500 obr./min, 2. bieg: 0-2000 obr./min
 • częstotliwość udarów na biegu jałowym: 1. bieg: 0-7500 ud./min, 2. bieg: 0-30000 ud./min

Elektronarzędzie posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC), który gwarantuje bardzo wysoką sprawność w każdych warunkach pracy. Dla zwiększenia trwałości i żywotności urządzenia, elementy i obudowy przekładni zostały wykonane z metalu. Praca z urządzeniem jest wygodna i komfortowa – regulowany moment obrotowy pozwala na precyzyjne wkręcanie wkrętów. Jej kompaktowy rozmiar (całkowita długość 182 mm) idealnie sprawdza się podczas montażu mebli, pracy na wysokościach, przy wieszaniu półek, mocowaniu zawiasów czy też przy zawieszaniu wyposażenia i sprzętów na ścianach. Najlepsza wkrętarka Makita wyposażona została także w 2 diody LED z funkcją opóźnionego wygaszania, które doskonale oświetlą obszar roboczy.

2. Makita DDF453Z BODY

Makita DDF453Z BODY

Cena: od. 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to profesjonalna akumulatorowa wiertarko – wkrętarka. Ten model charakteryzująca się bardzo dużą uniwersalnością w zastosowaniu. Doskonale nadaje się do użytku domowego oraz przydomowego warsztatu. Polecana Wkrętarka Makita DDF453Z BODY jest lekka i poręczna, doskonale przystosowana do prac związanych z wkręcaniem i wykręcaniem wkrętów oraz do wiercenia w drewnie i metalu.. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DDF453Z BODY (18 V) posiada 16-stopniową regulację momentu obrotowego. Została także wyposażona w optymalnie wyprofilowaną rękojeść, zabezpieczoną antypoślizgową powłoką. Dzięki temu zapewnia maksymalną precyzję pracy nawet w trudnych warunkach. Ta bardzo dobra wkrętarka Makita to doskonały wybór dla osób poszukujących praktycznych i niedrogich urządzeń do prac montażowych i instalacyjnych. Wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w dwa biegi:

 • prędkość obrotowa na biegu jałowym: 1 bieg 0 – 400 obr./min
 • prędkość obrotowa na biegu jałowym: 2 bieg 0 – 1300 obr./min

3. Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

Cena: od. 655 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Akumulatorowa wkrętarka udarowa Makita przeznaczona jest do wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu i betonie. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze (1,7 kg) jest idealnie przystosowana do wykonywania prac w miejscach trudno dostępnych oraz w ciasnych pomieszczeniach. Wkrętarka udarowa firmy Makita jest zasilana akumulatorowo (napięcie 18 V), więc podczas pracy z urządzeniem nie jest konieczny dostęp do energii elektrycznej. Urządzenie posiada dwubiegową regulację obrotów 0 – 400 / 0 – 1400 obr./min. oraz 16-stopniowa regulacja momentu obrotowego. Polecana wkrętarka Makita posiada elementy przekładni, które zostały w całości wykonane z metalu. Dzięki temu są one wytrzymałe oraz zachowują dłuższą żywotność. Znajduje się w poręcznej walizce, dzięki której bez problemu można zabrać ją w dowolne miejsce. Dodatkowe elementy wyposażenia to:

 • dwa akumulatory BL1813G
 • ła​dowarka DC18WA
 • polska instrukcja obsługi
 • polska karta gwarancyjna

4. Makita DHP451Z

Makita DHP451Z

Cena: od. 587 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa o mocy 18 V odznacza się dużą wytrzymałością i długą żywotnością. Przeznaczona do wiercenia, wkręcania oraz wkręcania udarowego. Wyposażona jest w bardzo wydajny akumulator jonowo-litowy z procesorem ładowania sterowanym komputerowo. Podczas pracy z urządzeniem nie jest konieczny dostęp do energii elektrycznej. Polecana wkrętarka Makita wyposażona jest w:

 • 3-biegową przekładnię planetarną z metalowymi kołami zębatymi
 • 4-biegunowy silnik prądu stałego, lekki i kompaktowy
 • aluminiową obudowę przekładni
 • 2 diody LED oświetlające obszar roboczy z opóźnionym wygaszaniem

Polecany model doskonale sprawdzi się przy pracy w warsztacie. Praca wiertarko-wkrętarką udarową (18 V) Makita jest wygodna i komfortowa. To nieocenione narzędzie podczas budowy drewnianych konstrukcji ogrodowych, wiat garażowych, itp.

5. Makita 6413

Makita 6413

Cena: od. 216 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To doskonała wkrętarka, posiadająca zasilanie sieciowe. Po ten model wkrętarki Makita równie często sięgają profesjonaliści, co majsterkowicze-amatorzy. Wkrętarka pozwala w prosty sposób samodzielnie zmontować meble czy zawiesić obraz na ścianie (zdolność wiercenia: w drewnie 25mm, w stali 10mm). Małe, poręczne urządzenie Makita dedykowane jest do standardowych prac w drewnie i stali, także w miejscach trudno dostępnych oraz ciasnych narożnikach. Polecana wkrętarka Makita sprawdzi się świetnie wszędzie tam, gdzie jest zapewniony wygodny dostęp do gniazdka. Dzięki temu może być używana w sposób ciągły, nie wymaga bowiem dodatkowej przerwy na ładowanie akumulatorów. Wkrętarka ręczna Makita o mocy 450W została wyposażona w:

 • nowy silnik dużej mocy Makita z dużą rezerwą mocy
 • duży wyłącznik z układem elektronicznym i optymalnie umieszczonym przełącznikiem biegu w prawo/w lewo
 • blokadę wyłącznika
 • uchwyt samozaciskowy szybkomocujący 10 mm
 • obudowę wzmocnioną włóknem szklanym

6. Makita TD0101F

Makita TD0101F

Cena: od. 371 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to bardzo wygodna, lekka (waga: 0,99kg) i kompaktowa wkrętarka udarowa posiadająca zasilanie sieciowe. Dzięki temu, że narzędzie ma zasilane za pomocą kabla, nie wymaga dodatkowej przerwy na ładowanie akumulatorów. Może pracować nieprzerwanie przez nieograniczony czas. Polecana wkrętarka Makita to jedna z najmniejszych w swojej klasie wkrętarek udarowych. Dzięki wygodnej konstrukcji i niewielkim gabarytom, umożliwia wygodną pracę we wszelkich zakamarkach. Zapewnia łatwe dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Najważniejsze cechy urządzenia:

 • przekładnia, która została umieszczona w solidnej aluminiowej obudowie
 • specjalna dioda Led, która ma funkcjonalność latarki, umożliwia podświetlenie miejsca pracy
 • udar obrotowy zapewnia bardzo wysoki moment obrotowy (100 Nm)
 • wkrętarka wyposażona jest w uchwyt sześciokątny 1/4 cala
 • moc znamionowa: 230W
 • łatwy dostęp z zewnątrz do szczotek węglowych umożliwia ich prostą i łatwą wymianę, bez konieczności rozbierania narzędzia

7. Makita DDF453SYX4

Makita DDF453SYX4

Cena: od. 498 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta dwubiegowa, bardzo dobra wkrętarka Makita świetnie nadaje się do wiercenia zarówno w drewnie, jak i metalu czy tworzywach sztucznych. Jest bardzo poręczna, ma kompaktową budowę, dodatkowo wyposażona została w ergonomiczny uchwyt. Wszystko to zapewnia maksymalną wygodę podczas wszelkich prac remontowych. Wkrętarka Makita będzie doskonałym wyposażeniem każdego warsztatu. Sprzęt ten jest niezbędny podczas montowania mebli, wieszania obrazów czy samodzielnego wykonywania rozmaitych konstrukcji. Wyróżnia się 16 stopniowa regulacja momentu obrotowego, a szybkomocujący uchwyt umożliwia bardzo łatwą i szybką wymianę końcówek. Ta bardzo dobra wkrętarka Makita została wyposażona w wydajny akumulator: litowo-jonowy 18 V / 1,5 Ah.

8. Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

Cena: od. 577 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Akumulatorowa wkrętarka udarowa przeznaczona jest do wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu oraz betonie. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom (wymiary 239 x 83 x 240 mm, waga 1,7 kg) dobrze sprawdza się przy wykonywaniu prac w miejscach trudno dostępnych. Polecana wkrętarka Makita udarowa posiada zasilanie z akumulatora, dzięki czemu nie jest konieczny dostęp do energii elektrycznej. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w mechaniczną przekładnię 2 biegową oraz sprzęgło z 16-stopniową regulacją momentu obrotowego. Spust włącznika umożliwia regulację prędkości obrotowej. Akumulatorowa wkrętarka Makita udarowa posiada elementy przekładni, które zostały wykonane w całości z metalu. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i mają dłuższą żywotność. Szybkomocujący uchwyt umożliwia sprawną i łatwą wymianę bitów. Urządzenie posiada obroty w prawo i lewo, jak również hamulec silnika.

9. Makita DHP453Z

Makita DHP453Z

Cena: od. 258 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Wyróżnia ją duża siła wiercenia. Jest zasilana wydajnym akumulatorem litowo-jonowym 18V, dzięki czemu w czasie pracy z urządzaniem nie jest wymagany dostęp do gniazdka elektrycznego. Dwubiegowa mechaniczna przekładnia umożliwia wybór tempa pracy dostosowany do rodzaju wykonywanego zadania. 4-biegunowy silnik prądu stałego zapewnia urządzeniu wysoką sprawność. Akumulatorowa wkrętarka udarowa 18 V ma możliwość zmiany kierunku pracy (prawo/lewo). Przekładnie zostały wykonane z metalu, co dodatkowo podnosi trwałość i żywotność urządzenia. Maksymalny moment obrotowy (miękki / twardy 27 / 42 Nm) pozwala na stosowanie tej wiertarko-wkrętarki nawet do ciężkich zadań. Dzięki temu, że ta bardzo dobra polecana wkrętarka Makita posiada kompaktową budowę oraz dobre parametry, jest doskonałym narzędziem pracy dla większości ekip remontowo-budowlanych, stolarzy czy służb utrzymania ruchu.

10. Makita DDF485Z

Makita DDF485Z

Cena: od. 365 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to profesjonalna dwubiegowa akumulatorowa wkrętarka (18V) o maksymalnym momencie dokręcania 50 Nm. Posiada 21-stopniową regulację momentu obrotowego i funkcję wiercenia. Jest zasilana przez wydajne akumulatory MAKITA LXT 18V. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, została wyposażona w szybkomocujący uchwyt wiertarski oraz 2 diody LED z opóźnionym wygaszaniem, które oświetlają obszar roboczy. Urządzenie zostało wykonane w technologii XPT, co dodatkowo zapewnia podwyższoną odporność na pył i wilgoć. Podzespoły przekładni wykonane są z metalu. Silnik jest bezszczotkowy BLDC. Jest to profesjonalna dwubiegowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka (18V), która jest doskonale przystosowana do użytku profesjonalnego oraz wymagających zastosowań amatorskich. Ze względu na to, że urządzenie jest bardzo komfortowe, wśród użytkowników zyskuje pozytywne opnie. Wkrętarka Makita posiada kompaktowe rozmiary (całkowita długość 169 mm) i wygodny kształt, co zwiększa komfort w czasie pracy z urządzeniem. W tym zestawie wiertarko-wkrętarka sprzedawana jest bez akumulatorów i ładowarki oraz walizki.

11. Makita DF330DWE

Makita DF330DWE

Cena: od. 509 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Bezudarowa wiertarko-wkrętarka posiadająca zasilanie akumulatorowe, napięcie 10,8 V. Przeznaczona jest głównie do wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych.
Polecana wkrętarka Makita wyposażona jest w mocny silnik o dużej sile dokręcania, 16-stopniowę regulację momentu obrotowego oraz funkcję wiercenia. Maksymalna prędkość obrotowa na biegu jałowym to 1300 obr./min., maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu twardym to 24 Nm. Wkrętarka posiada szybkomocujący uchwyt, który umożliwia łatwą wymianę bitów jedną ręką. Dla zwiększenia komfortu ergonomiczna rękojeść została pokryta powłoką antypoślizgową. Wkrętarka wyposażona jest w diodę LED, oświetlającą obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania. Bezudarowa wkrętarka Makita DF330DWE sprzedawana jest w zestawie wraz z wygodną walizką transportową, z dwoma akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 1,3 Ah, ładowarką sieciową, kaburą oraz pudełkiem na akcesoria.

Poradnik zakupowy wkrętarki Makita

Wkrętarki to niezastąpione urządzenia podczas wszelkich prac remontowych i różnego rodzaju napraw. Mogą znacząco ułatwić pracę nie tylko profesjonalistom, ale także amatorom podczas domowych remontów, czy drobnych czynności montażowych. Jedną z czołowych firm tego typu urządzeń, jest firma Makita. Posiada ona długoletnie doświadczenie w branży, dzięki temu oferuje szeroki wybór profesjonalnych elektronarzędzi o najwyższej jakości wykonania. Najlepsze wkrętarki Makita wykorzystywane są zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i podczas domowych remontów. Marka Makita jest producentem produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów, które odznaczają się wytrzymałością i długą żywotnością. Polecane wiertarki Makita zapewniają swoim użytkownikom komfortową, wygodną pracę oraz wszechstronne zastosowanie.

Jakie są rodzaje wkrętarek?

Wybierając idealną wkrętarkę Makita, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jedną z ważniejszych będzie kwestia zasilania. Mamy do wyboru wkrętarki zasilane sieciowo oraz urządzenia zasilane za pomocą akumulatorów.

 • wkrętarki sieciowe – wymagają stałego podłączenia do źródła prądu. Pobieranie prądu prosto z gniazdka pozwala na wielogodzinną pracę urządzenia bez potrzeby ładowania akumulatorów. Wkrętarki sieciowe nigdy się nie rozładują, a ich zasilanie nie ulegnie powolnej degradacji
 • wkrętarki akumulatorowe – są zasilane za pomocą akumulatorów. Mogą być używane w dowolnym miejscu, nie wymagają podłączenia do gniazdka, więc nie ogranicza ich kabel sieciowy. Minusem urządzeń akumulatorowych jest ich mniejsza moc

Jaka jest najlepsza wkrętarka Makita do drobnych prac domowych?

Dobrze wybrana wkrętarka to niezastąpione urządzenie podczas drobnych i dużych remontów. Pozwala wygodnie wkręcać i wykręcać śruby czy wkręty nawet w miejscach trudno dostępnych. W sklepach dostępny jest bardzo bogaty asortyment wkrętarek, ale nie wszystkie z nich będą odpowiednie do pracy w domu. Przede wszystkim warto zastanowić się jak często będziemy korzystać z wkrętarki. Jeżeli planujemy używać jej sporadycznie, do bardzo prostych zadań, takich jak skręcanie mebli, zakręcanie śrub czy wkrętów, nie musimy wybierać spektakularnego modelu o dużej mocy. Przy wyborze wkrętarki warto zwrócić uwagę na moment obrotowy. Siła obrotu decyduje bowiem o tym z jaką mocą będą wkręcane śruby, czy jak głęboko zostaną umieszczone w materiale. Do efektywnego wkręcania konieczny będzie wysoki moment obrotowy. Jeśli zastanawiasz się jaką wkrętarkę Makita wybrać, lepiej wybrać tę z niższym napięciem (V), ale z wyższym momentem obrotowym. Jeśli chodzi o prędkość obrotową, sprawa przedstawia się tak samo, jak w przypadku powyższych parametrów – im jest ona wyższa, tym lepiej. Powinniśmy zastanowić się także jaki rodzaj zasilania będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zaletą wkrętarek sieciowych jest to, że mogą być one użyte w każdej chwili. Nie wymagają ładowania, nie trzeba wykonywać przerw w czasie pracy z urządzeniem. Oprócz tego mają dużą moc oraz duży moment obrotowy. Wadą wkrętarek sieciowych jest ograniczenie wynikające z przewodu zasilającego. Prace muszą być wykonywane w pobliżu gniazdka elektrycznego, ewentualnie z użyciem przedłużacza. Wiertarki akumulatorowe są bardziej mobilne, można ich używać w zasadzie w dowolnym miejscu –strych, garaż, ogród, ale też drabina czy rusztowanie. Brak przewodu zasilającego pozwala na wygodne użytkowanie. Modele akumulatorowe są także zazwyczaj lżejsze, więc praca na takim urządzeniu jest wygodniejsza. Zastanawiając się jaką wkrętarkę Makita kupić, warto też zwrócić uwagę na ilość biegów. Najczęściej wkrętarki Makita wyposażone są w dwa biegi. Urządzenie dwubiegowe to odpowiedni wybór do wszelkiego rodzaju prac, także tych nieco bardziej zaawansowanych. Najczęściej pierwszy bieg daje większy moment obrotowy, a drugi bieg gwarantuje zwiększenie prędkości. Modele jednobiegowe do dobry wybór do ogólnych zastosowań i niezbyt wymagających prac. Pamiętajmy też o tym, że dobra wkrętarka to inwestycja na długi czas, więc nie zawsze będzie tania.

Wkrętarka Makita i niezbędne akcesoria

Kiedy już mamy wybraną najlepszą wkrętarkę, pozostaje nam dobór odpowiednich akcesoriów. Odpowiednio dobrany osprzęt może znacząco ułatwić wykonywanie prac remontowych czy wykończeniowych.

 • bity – to podstawowe końcówki wymienne do wkrętarek, pozwalające swobodnie wkręcać i wykręcać różnego rodzaju wkręty i śruby
 • wiertła – stanowią podstawowy element wyposażenia przy wiertarko-wkrętarkach
 • fazowniki i nawiertaki – fazowniki to nieco bardziej rozbudowane wiertła, nawiertaki mają wspierać ich działanie
 • walizki transportowe – umożliwiają wygodne i bezpieczne przemieszczanie urządzenia
 • pudełka na akcesoria – niektóre modele są sprzedawane w zestawie wraz z wygodnym pudełkiem na akcesoria
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *