Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek udarowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek udarowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wkrętarek udarowych – jaką wkrętarkę udarową wybrać

Wkrętarki udarowe to bardzo wydajne urządzenia. Są wyposażone w funkcję udaru a dodatkowo posiadają dużo większą moc, niż tradycyjne wkrętarki. Są urządzeniami bardziej wszechstronnym, które sprawdzają się także przy pracach na twardszych materiałach. Wkrętarki udarowe to dobry wybór zarówno dla amatorów, rozpoczynających swoją przygodę z majsterkowaniem, jak i dla wszystkich profesjonalistów zajmujących się remontami czy montażem. Nasz ranking: wkrętarek udarowych prezentuje tylko najlepsze w tej kategorii modele. Sprawdź jaką wkrętarkę udarową wybrać.

Ranking wkrętarek udarowych – top 5 wkrętarek udarowych

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DCD776C2QW 589 zł Sprawdź teraz
2 Yato Wiertarko-wkrętarka udarowa YT-82788 365 zł Sprawdź teraz
3 Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DHP453SYEX 1259 zł Sprawdź teraz
4 Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa Akum. 18,0 V Dcd 796 D2 Dcd796D2Qw 922 zł Sprawdź teraz
5 Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 12V HP333DSAE 567 zł Sprawdź teraz

Recenzje wkrętarek udarowych

1. Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DCD776C2QW

Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DCD776C2QW

Cena: od. 589 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To najlepsza wkrętarka udarowa o mocy 18 V. posiada zasilanie akumulatorowe. Wkrętarka udarowa Dewalt to wielofunkcyjne profesjonalne narzędzie, które przyda się zarówno w warsztacie, jak i na budowie. Urządzenie posiada wygodny kształt, a ergonomiczna konstrukcja spustu pozwala na pełna kontrolę w czasie pracy. Jest to najlepsza wkrętarka udarowa, która została wyposażona w dwie prędkości pracy, elektroniczne sterowanie prędkością i przełącznik kierunku pracy. 16 wartości momentu obrotowego gwarantuje optymalne wkręcanie i wiercenie wieloma średnicami w różnorodnych materiałach. Wkrętarka udarowa Dewalt posiada wbudowane oświetlenie Led z funkcjonalnością latarki, które pozwala dodatkowo oświetlić miejsce pracy. Funkcja udaru umożliwia łatwe wiercenia w twardych materiałach. Wkrętarka sprawdza się również jako narzędzie usprawniające mocowanie elementów złącznych. Jednotulejowy uchwyt 13 mm z blokadą wrzeciona pozwalają szybko wymienić wiertło lub końcówkę wkrętarską jedną ręką. Akumulatory dołączone do zestawu można ładować naprzemiennie, dzięki czemu nie trzeba przerywać pracy na ładowanie baterii.

2. Yato Wiertarko-wkrętarka udarowa YT-82788

Yato Wiertarko-wkrętarka udarowa YT-82788

Cena: od. 365 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta bardzo dobra wkrętarka udarowa wyposażona została w japoński silnik Mabuchi Motor Co., Ltd. z mocną stalową przekładnią, dzięki czemu jest mocna i niezawodna w czasie pracy. Dodatkowo wysoka prędkość obrotowa przyspiesza pracę. Duża wydajność wpływa na pozytywne opnie. Wkrętarka udarowa Yato cieszy się bardzo dużą popularnością wśród profesjonalistów. Wkrętarka posiada obudowę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu umożliwia pracę nawet w trudno dostępnych miejscach i ciasnych narożnikach. Posiada trzy funkcje: wkręcanie, wiercenie, wiercenie udarowe oraz 2-biegową przekładnię. Zasilanie akumulatorowe pozwala na swobodę i większy komfort pracy. Polecana wkrętarka udarowa posiada lampkę LED, która pełni funkcję latarki – oświetla miejsce pracy. Wkrętarka posiada też funkcję szybkiego zatrzymania, a hamulec wrzeciona ułatwia wymianę wiertła. Dzięki 4-stopniowemu wskaźnikowi naładowania baterii, możliwa jest kontrola pozostałego czasu pracy urządzenia. W zestawie znajduje się:

 • wiertarko-wkrętarka udarowa YT-82788
 • 1 x akumulator Li-Ion 18 V 2,0 Ah
 • szybka ładowarka (1 h dla baterii 2,0 Ah)
 • oryginalne opakowanie
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna

3. Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DHP453SYEX

Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 18V DHP453SYEX

Cena: od. 1259 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To profesjonalna 2-biegowa wkrętarka udarowa, która została wyposażona w mechaniczną 2-biegową przekładnię planetarną o dużej sile wiercenia. Posiada szybkomocujący uchwyt wiertarski. Jest polecanym urządzeniem zarówno amatorom, rozpoczynającym przygodę z majsterkowaniem, jak i profesjonalistom do codziennych prac montażowych. Polecana wkrętarka udarowa Makita dostarczana jest w wygodnej transportowej walizce z dwoma akumulatorami i ładowarką oraz zestawem akcesoriów (bity, wiertła, uchwyt magnetyczny, nasadki, wkrętak, miarka, nóż).

4. Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa Akum. 18,0 V Dcd 796 D2 Dcd796D2Qw

Dewalt Wiertarko-Wkrętarka Udarowa Akum. 18,0 V Dcd 796 D2 Dcd796D2Qw

Cena: od. 922 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To kompaktowa wkrętarka udarowa XR 18 V wyposażona została w nowe akumulatory 2,0 Ah XR w technologii litowo-jonowej. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, wkrętarka pozwala pracować nawet na małych, ciasnych przestrzeniach. Polecana wkrętarka udarowa Dewalt została wyposażona w metalowe koła zębate w 2-biegowej przekładni, które wpływają na zwiększenie czasu pracy i dłuższą żywotność. Bezszczotkowa technologia budowy silnika zapewnia doskonałą wydajność. Oprócz tego wkrętarka posiada 15 pozycyjną regulację momentu obrotowego, co umożliwia precyzyjną pracę w wielu materiałach. Ta idealna wkrętarka udarowa pozwala wykonać dużo więcej prac, niż zwykła wkrętarka. Inteligentny wyzwalacz spustowy pozwala na zachowanie pełnej kontroli podczas pracy. Dzięki ergonomicznemu, ogumowanemu uchwytowi może być zachowany komfort przez cały czas pracy. Nowa, jasna dioda LED z funkcją opóźnionego wyłączenia, poprawia widoczność pola pracy. Stalowy zaczep do paska i silny, magnetyczny chwyt bitów zapewnia dodatkową wygodę.

5. Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 12V HP333DSAE

Makita Wiertarko-Wkrętarka Udarowa 12V HP333DSAE

Cena: od. 567 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta bardzo dobra wkrętarka udarowa Makita HP333D jest kompaktowym, dwubiegowym narzędziem rekomendowanym do wiercenia i wkręcania elementów w materiałach drewnianych, metalowych i betonowych. Dzięki zwiększonej mocy silnika polecana wkrętarka udarowa zapewnia większą wydajność pracy oraz maksymalny moment obrotowy 30 Nm. Szybkomocujący uchwyt wiertarski pozwala na szybką wymianę bitów i wierteł. Urządzenie posiada 20-stopniową regulację momentu obrotowego, funkcję wiercenia oraz funkcję wiercenia udarowego. Możliwa jest kontrola prędkości obrotowej spustem włącznika. Hamulec silnikowy umożliwia dokładne wykonanie prac wkrętarskich, a wbudowane oświetlenie LED oświetla miejsce pracy.

Poradnik zakupowy wkrętarki udarowej

Wkrętarka wyposażona w funkcję udaru jest na pewno bardziej wszechstronnym urządzeniem, niż tradycyjna wkrętarka. Jest to narzędzie profesjonalne, wytrzymałe, posiadające dużą moc, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem nawet dla osób wykonujących profesjonalne prace budowlane. Idealna wkrętarka udarowa sprawdzi się także podczas wiercenia w twardych podłożach, np. wiercenie w betonie, cegle – nie kruszy jej oraz jest odpowiednia do drewna i do tworzywa sztucznego o miękkiej strukturze.

Jak działa udar w wiertarce?

Udar to specjalny mechanizm, wbudowany w urządzenie, który jest odpowiedzialny za zwiększenie uzyskiwanej siły. Większa siła umożliwia pracę w bardzo twardych materiałach. Dzięki tej funkcji wkrętarki radzą sobie zdecydowanie lepiej z wymagającymi zadaniami.

Jaką wkrętarkę udarową kupić i na co zwracać uwagę?

Tania wkrętarka udarowa może nie być tak wydajna, jak droższe modele. Dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • komfortowe użytkowanie – nie wszystkie wkrętarki udarowe będą tak samo komfortowe w użytkowaniu. Jest to kwestia bardzo ważna, zwłaszcza jeśli mamy z tym sprzętem pracować codziennie. Co zatem przesądza o tym, że jedne wkrętarki udarowe są wygodniejsze od innych? Przede wszystkim warto sprawdzić czy wybrany model posiada antypoślizgowy uchwyt. Zapewnia on stabilny chwyt i gwarantuje bezpieczeństwo w czasie pracy – urządzenie nie będzie wyślizgiwało się z ręki. Należy zwrócić także uwagę na kształt całej konstrukcji – najwygodniej pracuje się na modelach posiadających ergonomiczną budowę, dostosowaną do charakterystyki ludzkich dłoni
 • przeznaczenie – to jedna z najbardziej oczywistych kwestii. Choć dobre wkrętarki udarowe są bardzo wszechstronne i uniwersalne, to warto zastanowić się na jej przeznaczeniem. Wybierając odpowiednie elektronarzędzie musimy mieć na uwadze to, do czego będzie wykorzystywane. Inna wkrętarka będzie odpowiednia do małego remontu, a inna przyda na budowie
 • efektywności pracy – wkrętarko wiertarka udarowa o słabszych parametrach technicznych będzie odpowiednia do materiałów o mniej wymagającej strukturze. Będą to odpowiednie modele dla majsterkowiczów. Dla profesjonalistów odpowiednie będą narzędzia, które cechuje wyższa wydajność. Dobre wkrętarki udarowe nadają się do twardych materiałów – chociażby do betonu, do stali i do metalu
 • moment obrotowy – oznacza siłę z jaką urządzenie będzie pracować. Parametr jest określany w niutonometrach (Nm – jednostka momentu obrotowego i momentu siły). Wartość nominalnego momentu obrotowego wpływa na zdolność urządzenia do wkręcania i wykręcania śrub
 • oświetlenie LED – to rozwiązanie ma pełnić funkcję latarki, pozwala na lepszą precyzję pracy, doświetlając wybrany punkt. Oświetlenie LED pomaga wkręcać śruby czy wkręty nawet w ciemnych, źle oświetlonych pomieszczeniach
 • praktyczne kontrolki – jest to bardzo ważna funkcja w przypadku wkrętarek zasilanych akumulatorowo. Kontrolka stanu naładowania akumulatora w odpowiednim czasie informuje o tym, kiedy wkrętarkę należy ponownie naładować
 • jakości wykonania – składają się na nią zastosowane tworzywa oraz dopasowanie poszczególnych elementów i części – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Najlepsze wkrętarki udarowe są wykonane z materiałów wyższej jakości zapewnią urządzeniu lepszą wydajność i trwałość
 • zaczepy – ten mały szczegół może okazać się bardzo istotny przy wyborze najlepszego modelu. Niektóre modele wkrętarek wyposażone są w wygodne zaczepy, które pozwalają zawiesić urządzenie na pasie
 • walizki, skrzynki lub kuferki transportowe – jeżeli przy zakupie walizka nie jest dołączona do wkrętarki, warto się w nią zaopatrzyć. Przeznaczone są one do codziennego użytku, zabezpieczają urządzenie, ułatwiają przechowywanie i przenoszenie. Zwykle wyposażone są w wygodną rękojeść, umożliwiającą komfortowe przenoszenie urządzenia
 • Jakie akcesoria do wkrętarek udarowych?

  Dobre wkrętarki udarowe to bardzo uniwersalne narzędzia, odpowiedni osprzęt jest niezbędny, aby praca była komfortowa i efektywna:

  • bity – podstawowe końcówki wymienne, pozwalające swobodnie wkręcać i wykręcać różnego rodzaju wkręty i śruby, ułatwiają przeprowadzenie różnego rodzaju prac warsztatowych, dostępne są bity udarowe
  • wiertła – stanowią podstawowy element wyposażenia przy wiertarko-wkrętarkach, wiertła należy dobierać odpowiednio do zastosowań – do betonu, drewna, metalu lub uniwersalne. Wiertła mają różne rozmiary, dzięki czemu można uzyskać otwory o różnej średnicy oraz głębokości
  • fazowniki i nawiertaki – fazowniki to nieco bardziej rozbudowane wiertła, nawiertaki mają wspierać ich działanie
  Autor rankingu:
  Aleksandra Grocholska
  Autor rankingu:
  Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *