Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wkrętarek – jaką wkrętarkę kupić w 2023 / 2024 roku?

Każdy, kto lubi majsterkować chce zaopatrzyć się w solidny i dobrej jakości sprzęt, który posłuży mu w wielu różnych sytuacjach. Także profesjonaliści, którzy z racji swojego zawodu codziennie wykonują masę prac remontowo-budowlanych, przy których niezbędna jest porządna wkrętarka – chcą zainwestować w sprzęt niezawodny i nowoczesny, pochodzący od dobrego producenta. Tylko co wybrać, jak na rynku jest tak wiele różnorodnych modeli? Jaka wkrętarka jest najlepsza? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie? Poniżej przedstawiamy precyzyjny ranking wkrętarek, z którym dobrze się zapoznać przed zakupem sprzętu.

Ranking wkrętarek – TOP 10 najlepszych wkrętarek

Miejsce Nazwa wkrętarki Cena Najtańsza oferta
1 Parkside PABS 20-Li D4 199 zł Sprawdź teraz
2 Stanley FMC625D2 469 zł Sprawdź teraz
3 DeWalt DCD791NT 519 zł Sprawdź teraz
4 Bosch GSR 120-LI 06019F7001 350 zł Sprawdź teraz
5 DeWALT DCD777S2T 660 zł Sprawdź teraz
6 Graphite 58G219 346 zł Sprawdź teraz
7 Graphite Energy+ 58G000 116 zł Sprawdź teraz
8 Sthor 78983 170 zł Sprawdź teraz
9 Einhell E4513846 226 zł Sprawdź teraz
10 Black&Decker BDCDC18 309 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wkrętarek

1. Parkside PABS 20-Li D4

 Parkside PABS 20-Li D4

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta wiertarko – wkrętarka to produkt, który zyskał już rzeszę zadowolonych klientów, którzy na co dzień z racji swojego zawodu pracują z takim profesjonalnym sprzętem. Posiada bardzo uniwersalny wymiar (221 x 235 x 97 mm) co zdecydowanie sprzyja pracy z nią. Ten model idealnie bowiem nadaje się do wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu i tworzywie sztucznym. Parkside PABS 20-Li D4 wyposażony został w niezwykle mocny i niezawodny silnik PARKSIDE-SPEEDMASTER. Dodatkowo, można go szybko i bezpiecznie włączyć i wyłączyć oraz sprawnie regulować obroty i stopień „wkręcania” w zależności od potrzeby. Plusem tej wiertarko – wkrętarki jest to, że można ją bardzo szybko naładować – odbywa się to w zaledwie 60 minut. Producent w zestawie zawarł ergonomiczny, miękki uchwyt oraz 2 bity.

2. Stanley FMC625D2

 Stanley FMC625D2

Cena: ok. 469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny model – STANLEY FMC625D2 to prawdziwa gratka dla panów, którzy lubią majsterkować i to na różnych polach. Profesjonalna, o ciekawym designie wiertarko – wkrętarka zasilana jest akumulatorem 18V. Idealnie sprawdza się przy rozmaitych pracach remontowo – montażowych i to na wielu, różnych powierzchniach. Osoby, które stały się szczęśliwymi posiadaczami tego sprzętu, zgodnie twierdzą, iż ma on bardzo wygodną, kompaktową budowę, a mała waga znacznie ułatwia pracę. Dzięki temu można posługiwać się nią w miejscach naprawdę trudno dostępnych. Dodatkowo, model ten został wyposażony w wiele przydatnych dodatków typu: antypoślizgowa rączka, magnetyczny uchwyt przytrzymujący metalowe elementy, diodę LED oraz bardzo przydatny wytrzymały zaczep, który umożliwia zawieszenie wiertarki. Ranking wkrętarek zdecydowanie nie mógł obejść się bez tego modelu, gdyż jest on warty uwagi każdego, kto poszukuje solidnego i niezawodnego sprzętu do różnych, domowych prac.

3. DeWalt DCD791NT

 DeWalt DCD791NT

Cena: ok. 519 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DEWALT DCD791NT to kolejna wiertarko – wkrętarka, która pozytywnie zaskoczy niejedną osobę. Ten sprzęt został bowiem wyposażony w silnik bez-szczotkowy, co sprawia, że może być wykorzystywany w naprawdę trudnych i skomplikowanych zadaniach. Producent zastosował w modelu akumulator litowo – jonowy pochodzący z serii XR.
DEWALT DCD791NT idealnie nadaje się więc do wiercenia wszelkich otworów w metalu, w drewnie oraz w wielu różnych innych powierzchniach, które przez fachowców uznawane są jako trudne i ciężkie. Plusem tego modelu jest to, posiada bardzo poręczną i lekką rączkę – tym samym można dokonać jeszcze większej ilości prac w krótkim czasie. Do jej charakterystycznych cech zaliczana jest między innymi: duża żywotność oraz odporność na różnego rodzaju czynniki typu kurz czy woda. Ponadto, posiada wygodną, 15-stopniową regulację momentu obrotowego co znacznie przydaje się przy wkręcaniu wkrętów na różnych materiałach.

4. Bosch GSR 120-LI 06019F7001

 Bosch GSR 120-LI 06019F7001

Cena: ok. 350 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marki Bosh nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak wiadomo jest to producent, który słynie z oferowania klientom naprawdę nowoczesnego i solidnego sprzętu. Tym razem użytkownicy również się nie zawiodą. Model Bosch GSR 120-LI 06019F7001 idealnie nadaje się dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę w typowych obowiązkach domowych. Wiertarko – wkrętarka od Bosha jest bardzo poręczna i wydajna. Do jej najważniejszych cech zalicza się: prędkość obrotową bez obciążania: 0 – 380 / 0 – 1300 min-1, zasilanie: litowo – jonowe oraz napięcie akumulatora 12V. Dużym plusem jest także bardzo niska cena i łatwa dostępność. Zarówno w dobrze wyposażonych sklepach ze sprzętem, jak i w sklepach internetowych bez problemu szybko można zakupić ten model. Osoby, które raczej sporadycznie dokonują różnego rodzaju napraw we własnych wnętrza – zdecydowanie będą zadowolone z tego zakupu.

5. DeWALT DCD777S2T

 DeWALT DCD777S2T

Cena: ok. 660 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze wkrętarki to takie, które służą swoim użytkownikom przez kilka lat bez zarzutu. Dlatego w rankingu nie mogło zabraknąć modelu: DEWALT DCD777S2T, który został stworzony według nowej generacji, z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii – jak zapewnia sam producent. Wiertarko-wkrętarki XR 18 V została wyposażona w świetnej jakości akumulator (technologia litowo – jonowa XR 1.5 Ah). Dodatkowo, w modelu zastosowano system szybkiej wymiany wiertła lub końcówki co pozwala na jeszcze efektywniejsze działanie. Ponadto, wiertarko – wkrętarka została wyposażona w dwa zakresy i płynną regulację prędkości, a także w przełącznik kierunku dla maksymalnej kontroli pracy. Dodatkowo, użytkownicy na pewno docenią drobiazgi, które są niezwykle pomocne przy pracy jak np.: lampę LED czy ogumowany uchwyt rękojeści. Ten model można kupić teraz w bardzo dobrej cenie.

6. Graphite 58G219

 Graphite 58G219

Cena: ok. 346 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiertarko – wkrętarka akumulatorowa GRAPHITE 58G219 to sprzęt już wysokiej klasy. Dwubiegowa, zasilana akumulatorem Li-Ion 2×14,4V o pojemności 1,5Ah pozwala na długą i sprawną pracę przy wykonywaniu wielu zadań (również na gruncie zawodowym). Takiego sprzętu nie powstydziłby się nie jeden fachowiec. Model GRAPHITE 58G219 wyposażony jest bowiem w przełącznik kierunku obrotów oraz blokadę przycisku włącznika, a także w elektryczny hamulec wrzeciona i diodę LED, dającą możliwość podświetlenia miejsca pracy. Plusem jest również wygodny, poręczny kształt – co doceniają osoby zarówno prawo, jak i leworęczne. Cechy charakterystyczne tego urządzenia to między innymi: niskie natężenie dźwięku przy pracy, zakres uchwytu wiertarskiego od do 10 mm czy też praca na 2 biegach.

7. Graphite Energy+ 58G000

 Graphite Energy+ 58G000

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny prezentowany model to propozycja zarówno dla fachowców, jak i osób, które dopiero uczą się majsterkowania. Wiertarko – wkrętarka poradzi sobie z prostym złożeniem mebli, jak i z większymi pracami remontowymi. Model GRAPHITE ENERGY+ 58G000 oprócz eleganckiego designu, charakteryzuje się także świetnym akumulatorem – 2Ah lub 4Ah serii Energy+. Użytkownik bez problemu, płynnie może pracować na 2 biegach. Dodatkowo, model ten posiada diodę LED, która pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach oraz tam, gdzie jest słabszy dostęp do światła. Użytkownicy doceniają maksymalną prędkość obrotową: I bieg 350, II bieg 1250 obr./min oraz różne możliwości wiercenia w rozmaitych powierzchniach.

8. Sthor 78983

 Sthor 78983

Cena: ok. 170 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaka wkrętarka będzie idealna dla osób, które dopiero co uczą się drobnych prac remontowych lub takich, które korzystają z tego typu sprzętów naprawdę sporadycznie? Zdecydowanie model STHOR 78983 warty jest w tym przypadku uwagi. STHOR 78983 to przenośne, uniwersalne urządzenie, które spokojnie poradzi sobie z wierceniem w drewnie, metalu oraz w innych powierzchniach. Standardowe wymiary oraz poręczna konstrukcja zdecydowanie zachęca do pracy z tym sprzętem. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na parametry: maksymalny moment obrotowy to 17 Nm a prędkość obrotowa wynosi od 0 do 700 obr./min. Producent w zestawie zawarł wkrętarkę oraz 1 sztukę baterii. Czas ładowania urządzenia wynosi 3 godziny.

9. Einhell E4513846

 Einhell E4513846

Cena: ok. 226 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny model zdecydowanie może być stosowany również w typowo remontowo – budowlanych pracach na gruncie profesjonalnym. Wiertarko-wkrętarka Einhell E4513846 posiada 2-biegową przekładnię oraz automatyczną blokadę wrzeciona. Plusem jest także zastosowanie światła LED, które doskonale oświetla miejsce, przy którym pracuje użytkownik. Co ciekawe, z tego modelu także chętnie korzystają panie, gdyż posiada ergonomiczny kształt oraz miękki uchwyt, który idealnie sprawdza się w szybkich i łatwych pracach. Producent zadbał o użytkownika i w zestawie zawarł jasną i czytelną instrukcję obsługi, która jeszcze szybciej i sprawniej pozwala poznać sprzęt, na którym tak dobrze się pracuje.

10. Black&Decker BDCDC18

 Black&Decker BDCDC18

Cena: ok. 309 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny model wiertarko – wkrętarki na pewno zaskoczy wielu użytkowników mocną, solidną konstrukcją i bardzo nowoczesnym wyglądem. Osoby, które pracują na tym modelu od dawna zgodnie twierdzą, iż jest niezawodny w wielu nawet trudnych i skomplikowanych pracach. Producent w BLACK&DECKER BDCDC18 zawarł bardzo dobry akumulator – Li-Ion 18V, który odpowiada za niezwykłą prędkość oraz długotrwałą pracę na jednym naładowaniu akumulatora. Dodatkowo, ten model bez problemu radzi sobie z wierceniem w drewnie i w metalu. Plusem jest zastosowanie 10-pozycyjnego sprzęgła, które odpowiada za szybkie i precyzyjne wiercenie i wkręcanie. Kto kupi ten model, na pewno nie pożałuje.

Poradnik zakupowy wkrętarki

Na co zwracać uwagę przy zakupie wkrętarki?

Kupno dobrej wiertarko – wkrętarki, która posłuży swojemu użytkownikowi przez co najmniej kilka/kilkanaście lat to dość spore wyzwanie. Na rynku jest bardzo duży wybór różnorodnych modeli, pochodzących od znanych lub mniej znanych firm. Jedne modele są droższe, inne tańsze, jedne mają wielu zwolenników, inne wręcz przeciwnie. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: do czego najczęściej będziemy używać wkrętarki? Na jakich parametrach nam najbardziej zależy? W jakim przedziale gotówkowym chcemy kupić sprzęt? Wówczas można zapoznać się z opiniami klientów (których na porządnych stronach ze sprzętem nie brakuje) oraz rozeznać się w sklepach stacjonarnych, gdzie dodatkowo można sięgnąć rady sprzedawców, którzy z racji doświadczenia posiadają dość sporą wiedzę o asortymencie, który mają w sprzedaży. Dobrze jest także „przymierzyć się” do kilku wkrętarek, by sprawdzić w praktyce, czy są one poręczne, w miarę lekkie oraz czy ich obsługa nie sprawi nam nadto problemów. Wówczas, na spokojnie można podjąć decyzję, na który model się zdecydować i sprawdzić wybrany sprzęt w kilku sklepach, by przekonać się czy w każdym z nich jest podobna cena.

Jaką wkrętarkę warto kupić?

Zdecydowanie warto postawić na dobry model od sprawdzonego i doświadczonego producenta. Jest kilka firm na rynku, które specjalizują się w produkcji wkrętarek zarówno do użytku profesjonalnego, jak i osobistego (we własnym domu). Dobrze jest także wybrać model najnowszy, który wzbogacony będzie o dodatkowe opcje, które mogą się przydać przy codziennych pracach remontowych. Kupno wkrętarki z najniższej półki cenowej nie jest dobrym rozwiązaniem. Fachowcy radzą często swoim klientom na zwrócenie uwagi na średnie lub wysokie półki cenowe. Taki sprzęt bowiem posłuży swoim użytkownikom dłużej i będzie zdecydowanie cały czas w lepszej formie. Ponadto, dobrze zerknąć na ranking wkrętarek umieszczony poniżej. Przedstawiono w nim bowiem najlepsze wkrętarki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów z całej Polski. Są to modele profesjonalne, fachowe oraz bardzo dobre jakościowo, które poradzą sobie z wieloma pracami nie tylko w zaciszu własnego domu, ale także przy większych pracach remontowo – budowlanych. Jaka wkrętarka może okazać się najlepsza do naszych potrzeb?

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *