Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy automatycznych
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy automatycznych

Ranking odkurzaczy automatycznych – najlepsze odkurzacze automatyczne 2020 / 2021 roku

Ranking odkurzaczy automatycznych pozwala znacznie szybciej znaleźć idealne urządzenie do sprzątania w atrakcyjnej cenie. Najlepszy odkurzacz automatyczny to model który sprawdzi się podczas czyszczenia różnych powierzchni, a także zapewni energooszczędne zużycie energii i pozwoli wyczyścić dane pomieszczenie w stosunkowo krótkim czasie. Chcąc dowiedzieć się, jaki odkurzacz automatyczny jest najbardziej poszukiwany, warto sprawdzić w rankingu – jakie modele znajdują się na przykład na pięciu pierwszych pozycjach.

Ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 10 najlepszych odkurzaczy automatycznych

Miejsce Nazwa odkurzacza automatycznego Cena Najtańsza oferta
1 Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 2098 zł Sprawdź teraz
2 ROBOROCK S6 biały 2088 zł Sprawdź teraz
3 Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR 1479 zł Sprawdź teraz
4 iRobot Roomba 980 2149 zł Sprawdź teraz
5 Viomi V2 Szary 1391 zł Sprawdź teraz
6 iRobot Roomba e5 (E5152) 1399 zł Sprawdź teraz
7 Symbo Xbot 5 Pro 1249 zł Sprawdź teraz
8 NEEBo GREY+ 918 zł Sprawdź teraz
9 Ecovacs DEEBOT 710 1311 zł Sprawdź teraz
10 ELECTROLUX PureI9 PI91-5SSM 2099 zł Sprawdź teraz

Najlepsze odkurzacze automatyczne – recenzje

1. Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

 Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

Cena: ok. 2098 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc kupić najlepszy odkurzacz automatyczny, warto zwrócić uwagę na model RoboRock Sweep One od Xiaomi. Ze względu na wbudowane czujniki urządzenie to można określić mianem inteligentnego. Dzięki nim bowiem udaje się efektywnie posprzątać pomieszczenie w krótkim czasie, korzystając z najlepszych parametrów, takich jak moc, czy prędkość wentylatora, dobranych do powierzchni i pozycji urządzenia. Filtr, który znajduje się w odkurzaczu, dba o czystość wody i jej właściwy przepływ podczas sprzątania na mokro. Filtr można regularnie czyścić, więc nie trzeba wymieniać go częściej, niż raz w roku. Z kolei zbiornik, w którym znajduje się woda, jest na tyle pojemny, że można myć daną powierzchnię nawet przez godzinę. Urządzenie ma dostęp do algorytmu SLAM, toteż może precyzyjnie określić trasę, po jakiej będzie usuwać zanieczyszczenia w danym pomieszczeniu. Obsługa odkurzacza jest łatwa, ale może być jeszcze bardziej komfortowa, gdy steruje się nim za pomocą smartfona. Można w ten sposób na przykład zdalnie określić, jakie pomieszczenia mają być odkurzone, co zajmuje tylko kilka chwil.

2. ROBOROCK S6 biały

 ROBOROCK S6 biały

Cena: ok. 2088 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli poszukujemy odkurzacza automatycznego, który usuwałby zanieczyszczenia na sucho, jak i na mokro, model Xiaomi Mi Roborock S6 to potrafi. Dzięki niemu wytrzemy rozlany płyn na płytkach, podłogach pływających, a także na linoleum. By czyszczenie było możliwie jak najbardziej skuteczne, najlepiej korzystać wtedy ze ściereczek do mopa lub z mikrofibry, które nadają się do wielokrotnego użytkowania. Urządzenie to jest wyposażone w kompaktowy, 160 ml zbiornik na wodę, a także w zbiornik na kurz, którego pojemność wynosi 0,5 l. Model ten poradzi sobie z każdym zabrudzeniem podczas czyszczenia na mokro, ponieważ można posprzątać daną powierzchnię, wybierając jeden z dwóch dostępnych poziomów dozowania wody. Do standardowych zabrudzeń jest najlepszy wariant ekonomiczny, a do tych trudniejszych zanieczyszczeń bardziej intensywny. Odkurzacz ten jest inteligentny i precyzyjnie wykrywa wszelkie przeszkody, dzięki wbudowanym 14 czujnikom. Modelem tym można ponadto sterować zdalnie, dzięki aplikacji Mi Home.

3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

 Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

Cena: ok. 1479 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy odkurzacz automatyczny to taki, który sprawia, że sprzątanie danej powierzchni jest szybkie, komfortowe i praktycznie bez wysiłku. Tak właśnie jest wtedy, gdy wybiera się model Mijia Mi Robot Vacuum od Xiaomi. Inteligenty odkurzacz samodzielnie posprząta wszelkie powierzchnie, ponieważ korzysta z 12 sensorów. Ich obecność sprawia, że urządzenie w łatwy sposób wymija różne przeszkody na swojej drodze, a także potrafi precyzyjnie centymetr po centymetrze usunąć kurz i inne zanieczyszczenia znajdujące się w danym pomieszczeniu. Na koniec zaś model ten również samodzielnie powraca do stacji ładującej. Odkurzacz ten ponadto korzysta z algorytmu SLAM, więc potrafi skutecznie posprzątać daną powierzchnię w możliwie jak najkrótszym czasie ze względu na wybór najbardziej efektownej trasy do czyszczenia. By sprzątanie stało się przyjemnością, warto skorzystać z aplikacji Mi Home i sterować tym modelem zdalnie za pomocą smartfona. Dzięki tej aplikacji można także ustawić harmonogram pracy odkurzacza.

4. iRobot Roomba 980

 iRobot Roomba 980

Cena: ok. 2149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Uwzględniając najlepsze odkurzacze automatyczne, nie można pominąć modelu iRobot Roomba 980. Jest to wyjątkowo skuteczne urządzenie, m.in. dlatego, że korzysta z technologii Dirt Direct, która powoduje, że za pomocą czujników odkurzacz samodzielnie znajduje miejsca, które wymagają sprzątania. Z tego sprzętu można korzystać zarówno do codziennego sprzątania, jak i wtedy, gdy przeprowadza się generalne porządki. Urządzenie może bowiem działać na najwyższym poziomie nawet przez godzinę i dwadzieścia minut, a gdy akumulator się wyładuje w trakcie sprzątania, model ten samodzielnie podjeżdża do stacji ładującej, by uzupełnić energię i dokończyć zaczętą pracę. Dzięki obecności filtru, odkurzacz ten zatrzymuje nawet 99% kurzu i alergenów, nawet tych o wielkości 10 mikronów. Urządzenie sprzątające przy pomocy wirującej szczotki bocznej jest w stanie pozbyć się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, jak krawędzie, czy narożniki. Odkurzaczem tym można ponadto sterować zdalnie smartfonem lub tabletem za pomocą aplikacji iRobot HOME.

5. Viomi V2 Szary

 

odkurzacz automatyczny xiaomi

Cena: ok. 1391 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, możliwości modelu Xiaomi VIOMI V2 mogą zrobić na nas jak najlepsze wrażenie. Jest to jedno z tych urządzeń, które można określić mianem inteligentnych. Dzieje się tak ze względu na efektywną pracę modelu opracowywanej przy wykorzystaniu informacji zbieranych przez czujnik LDS. Sensor ten skanuje przestrzeń pod kątem 360°, a zebrane w ten sposób parametry zachowuje w pamięci. W ten sposób odkurzacz może precyzyjnie wyczyścić nie jedno pomieszczenie, ale bardzo wiele, w tym również tych, które znajdują się na różnych piętrach. Uruchamiając ten model, można nieprzerwanie czyścić nim daną powierzchnię przez 2,5 godziny tak na sucho, jak i na mokro. Jeśli w trakcie pracy akumulator się wyładuje, odkurzacz samoczynnie znajduję drogę do stacji ładującej, a po naładowaniu kontynuuje sprzątanie w przerwanym miejscu. Warto wziąć pod uwagę siłę ssącą tego modelu, która jest na tyle duża, że można przy jego pomocy pozbyć się nie tylko kurzu i pyłu, ale również rozsypanych ziaren. Urządzeniem tym można także sterować zdalnie.

6. iRobot Roomba e5 (E5152)

 iRobot Roomba e5 (E5152)

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy odkurzacz automatyczny to ten, który poradzi sobie doskonale z różnego typu zabrudzeniami, więc model iRobot Roomba® E5 można zaliczyć do grona urządzeń z wyższej półki. Za jego pomocą pozbędziemy się nie tylko kurzu i pyłu, ale również sierści i futra zwierząt. Jest to możliwe dzięki dołączonym gumowym szczotkom. Profilowane szczotki z gumy sprawdzają się podczas sprzątania różnych powierzchni, usuwając zabrudzenia zarówno z dywanu, twardej podłogi, jak i z paneli. Odkurzacz sprząta i wydajnie i ekonomicznie, a wszystko za sprawą technologii Dirt Detect, dzięki której automatycznie wykrywa zabrudzone powierzchnie i usuwa z nich zanieczyszczenia. Model ten wspierają inteligentne czujniki, dlatego też odkurzacz zawsze znajduje najlepszą drogę do posprzątania danego pomieszczenia. Dostępny filtr przechwytuje nawet 99% kurzu i alergenów, których rozmiar nie przekracza 10 mikronów. Odkurzaczem tym można zarządzać zdalnie za pomocą aplikacji iRobot HOME, ustawiając pracę urządzenia z wyprzedzeniem nawet do kilku tygodni.

7. Symbo Xbot 5 Pro

 Symbo Xbot 5 Pro

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Funkcjonalny odkurzacz automatyczny Symbo Xbot 5 Pro to urządzenie, którego zakup warto rozważyć. Dzięki funkcji mopowania model ten potrafi pozbyć się zabrudzeń z twardej podłogi, czyszcząc ją na mokro. Natomiast dostępność dwóch odrębnych pojemników sprawia, że model ten potrafi odkurzać i wycierać w tym samym czasie, a jest to umiejętność, którą posiadają nieliczne dostępne odkurzacze automatyczne w sprzedaży. Dodatkowym atutem jest to, że można dobrać tryb pracy do poziomu zabrudzenia powierzchni – do wyboru jest aż 6 programów czyszczenia. Ze względu zaś na obecność filtra HEPA, odkurzacz poradzi sobie zarówno z drobnym kurzem i pyłem, jak też zatrzyma w swoim pojemniku różnego rodzaju alergeny. Urządzeniem można nieprzerwanie sprzątać przez 100 minut, po czym odkurzacz automatycznie się ładuje. Odkurzanie jest również bezpieczne, ponieważ model ten jest wyposażony w czujniki przeciwupadkowe, które sprawdzają się zwłaszcza podczas czyszczenia pomieszczeń w wielopiętrowym domu. Modelem Symbo Xbot 5 można nawigować zdalnie przy pomocy aplikacji Symbo Home Blue.

8. NEEBo GREY+

 NEEBo GREY+

Cena: ok. 918 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz automatyczny wybrać – najlepszy może być dla wielu osób ten, który będzie gwarantował skuteczną, ale i cichą pracę. Wśród takich modeli znajduje się odkurzacz Mamibot Grey 2w1, którego poziom głośności w czasie sprzątania nie przekracza 55 db(A), zwłaszcza, jeśli działa on w trybie mapowania. Z tego też powodu sprzątanie pomieszczeń w niczym nie zakłóca innych czynności wykonywanych w domu. Odkurzacz nie obudzi też śpiącego dziecka, dlatego można go użytkować o dowolnej porze dnia i nocy. Urządzenie to wyróżnia się także dużą siłą ssania, więc wciągnie nie tylko kurz i pył, ale również ziarno, chrupki, jak i sierść domowego zwierzęcia. Niewielkie wymiary, a w szczególności mała wysokość sprawia, że model ten dotrze w każde trudno dostępne miejsce, w tym również pod meble. Odkurzacz ten zarówno sprząta na sucho, jak i mopuje, gwarantując czystość i świeżość sprzątanej powierzchni. Urządzeniem można sterować na wiele sposobów, czyli głosem, pilotem lub zdalnie za pomocą aplikacji.

9. Ecovacs DEEBOT 710

 Ecovacs DEEBOT 710

Cena: ok. 1311 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki kupić odkurzacz automatyczny w 2020 / 2021 roku – dobry jest model DEEBOT 710 od Ecovacs, który wyróżnia się niezwykłą wydajnością. Ustawiając pracę urządzenia na tryb Max, można w krótkim czasie usunąć te zabrudzenia, z którymi jest największy problem, niezależnie od tego, czy znajdują się one na podłodze, czy na dywanie. Dostępne filtry: gąbkowy, siatkowy i powietrza sprawiają, że z pomieszczenia uda się usunąć wszelkie zanieczyszczenia i alergeny, które utrudniają oddychanie i przyczyniają się do rozwoju alergii, bądź astmy. Dzięki technologii Smart Navi™ 2.0 urządzenie w inteligentny sposób planuje harmonogram sprzątania. Efektywne sprzątanie jest gwarantowane, ponieważ model korzysta z algorytmu SLAM, który umożliwia zmapowanie przestrzeni w całym wnętrzu. Nie trzeba się też obawiać, że w czasie pracy urządzenie będzie obijać meble. Zapobiegają temu bowiem zarówno czujniki antyzderzeniowe, jak i miękkie zderzaki. Odkurzaczem można komfortowo sterować i monitorować jego pracę z dowolnego miejsca, dzięki aplikacji ECOVACS.

10. ELECTROLUX PureI9 PI91-5SSM

 ELECTROLUX PureI9 PI91-5SSM

Cena: ok. 2099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Inteligentny odkurzacz automatyczny PUREi9 marki Electrolux zapewnia najwyższy komfort podczas sprzątania, ponieważ wszystkie czynności wykonuje samodzielnie. Umożliwia to m.in. technologia 3D Vision™, dzięki której urządzenie skanuje przestrzeń w całym domu. Pozwala mu to opracować najbardziej optymalną trasę sprzątania w taki sposób, by po drodze omijać wszelkie przeszkody, na przykład w postaci mebli. Model ten wyróżnia się również swoją niebanalną konstrukcją o trójkątnym kształcie. Taka budowa sprawia zaś, że odkurzacz bez problemu dociera również do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu dokładnie sprząta całą przestrzeń. Modelowi temu nie są straszne także różnego rodzaju nierówności, jak progi – łatwo udaje mu się je pokonać za pomocą systemu ClimbForceDrive™. Natomiast technologia AirExtreme™ umożliwia precyzyjne sprzątanie, a więc doskonałą skuteczność. Odkurzacz ten jest zawsze gotowy do pracy, ponieważ po skończonym sprzątaniu samoczynnie powraca na swoje miejsce, by doładować energię. Jest to istotne, jeśli pragnie się włączyć ten model zdalnie, korzystając z przeznaczonej do tego celu aplikacji mobilnej.

Poradnik zakupowy odkurzacza automatycznego

Jak wybrać najlepszy odkurzacz automatyczny?

Są osoby, które chcą kupić przede wszystkim tani odkurzacz automatyczny, jednak biorąc pod uwagę nasz ranking, można zauważyć, że oferta cenowa sklepów jest zróżnicowana. Jak wybrać dobry odkurzacz automatyczny – tani model nie zawsze sprosta wszystkim wymaganiom. Z uwagi na ranking odkurzaczy automatycznych 2020 / 2021, niedrogie urządzenia mają zwykle mniej funkcji do wyboru, bądź też nie można ich zaliczyć do energooszczędnych robotów. Jeśli zależy nam na tym, by odkurzacz samodzielnie sprzątał każdą powierzchnię, najlepiej wybrać taki model, który to umożliwia ze względu na obecność specjalnych czujników, systemu nawigacji, dostępnej technologii, czy algorytmów.

Bardzo istotne jest również to, by odkurzanie nie było czynnością, która powoduje zmęczenie z powodu zbyt dużego hałasu. Wybierając najlepszy odkurzacz automatyczny, warto zdecydować się na model, który pozwala także swobodnie posprzątać całe wnętrze za sprawą długiego czasu pracy na baterii. Dla tych, którzy chcieliby odkurzyć swój dom o dowolnej porze nawet pod swoją nieobecność, dobrym wariantem będzie model, który można obsługiwać zdalnie poprzez odpowiednią aplikację mobilną.

Polecane odkurzacze automatyczne – lista renomowanych producentów

Jakie są najlepsze odkurzacze automatyczne – 2020 / 2021 rok należy przede wszystkim do producenta Xiaomi, którego urządzenia wręcz zdominowały zestawienia. Biorąc pod uwagę ranking odkurzaczy automatycznych 2020 / 2021, to najlepsze w zestawieniu oprócz modeli tej marki są również odkurzacze oferowane przez firmę Roborock, a także iRobot. Wybierając jedno z urządzeń proponowanych przez tych wymienionych producentów, można mieć pewność, że są to niezawodne modele, które sprawdzą się praktycznie w każdych warunkach.

Aktualizacja rankingu : 01-07-2021

Opinie

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.z@najlepszy-ranking.pl