Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy do popiołu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy do popiołu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking odkurzaczy do popiołu – najlepsze odkurzacze do popiołu 2022 / 2023

Odkurzacze do popiołu to specjalne urządzenia, które przystosowane są do usuwania popiołu. Ich konstrukcja pozwala na to, by w bezpieczny sposób pozbywać się popiołu z kominków, grillów czy piecyków.

 

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do popiołu kupić? Chcesz dowiedzieć się, które urządzenia cieszą się największą popularnością wśród kupujących? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem! Ranking odkurzaczy do popiołu pomoże Ci wybrać najlepsze i najbardziej funkcjonalne urządzenie!

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kaminer Odkurzacz Do Popiołu Odk005-20L 197 zł Sprawdź teraz
2 Majowo.Pl Odkurzacz Do Popiołu 800W 139 zł Sprawdź teraz
3 Kaminer Odk006-15L Odkurzacz Do Popiołu 199 zł Sprawdź teraz
4 Odkurzacz kominkowy do kominka popiołu pieca 1000W 169 zł Sprawdź teraz
5 X-Ash Odkurzacz kominkowy TQD 318 zł Sprawdź teraz
6 Odkurzacz do popiołu – 1200 W – bezprzewodowy – SPCC – IPX0 – ulsonix – ASHCLEAN 20B_1 181 zł Sprawdź teraz
7 Odkurzacz Przemysłowy Do Popiołu Wąż 1 5M 20 Litr. 349 zł Sprawdź teraz
8 Ulsonix Odkurzacz Do Popiołu 120 W Bezprzewodowy Spcc Ipx0 Ashclean 20B_18V 335 zł Sprawdź teraz

Recenzje odkurzaczy do popiołu

1. Kaminer Odkurzacz Do Popiołu Odk005-20L

Kaminer Odkurzacz Do Popiołu Odk005-20L

Cena: od. 197 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Odkurzacz kominkowy Kaminer ODK005-20L to najlepszy odkurzacz do popiołu, który wyróżnia się doskonałymi parametrami oraz nowoczesnym designem. Odkurzacz przeznaczony jest do odkurzania zimnego popiołu z kominków, grillów, pieców oraz mocno zapylonych pomieszczeń. To, co wyróżnia go na tle innych urządzeń tego typu to przede wszystkim duża moc (1200W) oraz szereg praktycznych funkcji, dzięki którym możliwe jest szybkie i sprawne odkurzanie. Ten idealny odkurzacz do popiołu wyposażony jest także w funkcję dmuchawy, dzięki której znajduje zastosowanie także np. przy wymiataniu liści na podwórku.

 

W zestawie oprócz urządzenia znajduje się także

 

 • filtr materiałowy,
 • filtr HEPA,
 • rura 2m,
 • końcówka aluminiowa do rury
 • 4 wyjmowane kółka.

 

Odkurzacz kominkowy Kaminer wyposażony został w dwa filtry. Zanieczyszczenia są zasysane do komory odkurzacza, a tam odbywa filtracja zanieczyszczeń. Urządzenie świetnie sprawdza się nie tylko przy sprzątaniu kominków i grilli, ale też znajduje zastosowanie przy porządkowaniu warsztatów z metalowych opiłków oraz przy usuwaniu drobnego gruzu.

 

2. Majowo.Pl Odkurzacz Do Popiołu 800W

Majowo.Pl Odkurzacz Do Popiołu 800W

Cena: od. 139 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten polecany odkurzacz do popiołu kominkowy to propozycja dla osób, które szukają praktycznego urządzenia, wyróżniającego się dobrymi parametrami pracy, ale i rozsądną ceną. Tani odkurzacz kominkowy wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu można go łatwo przenosić. Odkurzacz jest wygodny w użytkowaniu i intuicyjny w obsłudze. Jego niewielkie gabaryty sprawiają, że można go wygodnie przenosić i przechowywać w dowolnym miejscu.

 

Ten bardzo dobry odkurzacz do popiołu został wyposażony w silnik o zwiększonej mocy, dzięki czemu urządzenie jest bardzo wydajne, odkurza szybko i skutecznie. Kominkowy odkurzacz posiada także dużą pojemność (15l). Wyposażony jest także w elastyczny wąż oraz zwężoną końcówkę, dzięki której z łatwością można odkurzyć nawet drobne zakamarki. Ponadto urządzenie posiada certyfikat CE.

 

3. Kaminer Odk006-15L Odkurzacz Do Popiołu

Kaminer Odk006-15L Odkurzacz Do Popiołu

Cena: od. 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Odkurzacz Kaminer ODK006-15L o mocy silnika 1200 W i pojemności 15 l przeznaczony jest do odkurzania popiołu z komików oraz grilla. To urządzenie wyróżnia się wyższą siłą ssania, ale także mocniejszą konstrukcją niż inne klasyczne modele w tym przedziale cenowym.

 

Ten idealny odkurzacz do popiołu posiada

 • specjalny system filtracji (2 filtry, w tym filtr HEPA, który doskonale chroni silnik przed uszkodzeniem),
 • funkcję dmuchawy
 • ergonomiczny uchwyt.

Odkurzacz zapewnia wysoki komfort oraz dobre parametry pracy przy odkurzaniu ziemnego popiołu oraz odkurzaniu mocno zapylonych pomieszczeń czy sprzątania warsztatu z metalowych opiłków. Specjalna funkcja dmuchawy pozwala na to, żeby wykorzystywać sprzęt także np. do wymiatania liści na podwórku. Odkurzacz jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a jego niewielka waga (3,4 kg) sprawia, że jest także bardzo wygodny w czasie sprzątania. Długość przewodu zasilającego ok 2m umożliwia swobodne sprzątanie i nieskrępowany zasięg.

 

4. Odkurzacz kominkowy do kominka popiołu pieca 1000W

Odkurzacz kominkowy do kominka popiołu pieca 1000W

Cena: od. 169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do popiołu wybrać? Szukasz sprawdzonego i praktycznego urządzenia, które pomoże Ci szybko i skutecznie pozbyć się popiołu z kominku, grilla czy pieca? Ten odkurzacz kominkowy z silnikiem 1000 W na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Odkurzacz jest bardzo wydajny i praktyczny, wyróżnia się dobrą jakością oraz uniwersalnym designem. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że łatwo nim operować w czasie sprzątania. Ponadto urządzenie jest łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu.

 

Odkurzacz został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dlatego też wybierając to urządzenie, masz pewność, że będziesz cieszył się jego funkcjonalnością przez długie lata. To, co wyróżnia ten polecany odkurzacz do popiołu na tle innych urządzeń to przede wszystkim jego duża pojemność, bo aż 18 l. Ponadto długość węża wynosi 0,8 m, a długość przewodu 1,5m. Dlatego też zbieranie popiołu z pieców i kominków jest wygodne i nie dostarcza większych trudności. Odkurzacz wyróżnia się także dość atrakcyjną ceną.

 

5. X-Ash Odkurzacz kominkowy TQD

X-Ash Odkurzacz kominkowy TQD

Cena: od. 318 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Odkurzacz kominkowy TQD to propozycja dla bardzo wymagających użytkowników. Ten sprzęt wyróżniają bardzo dobre opinie. Odkurzacz do popiołu przeznaczony jest do wsysania zimnego popiołu z pieca, kominka lub grilla. Odkurzacz został wyposażony w specjalne kółka, które ułatwiają transportowanie. Ponadto wyposażony jest także w innowacyjny filtr poliestrowy HEPA. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie działa niezawodnie przez długi czas, ponieważ filtr skutecznie chroniący silnik przed zanieczyszczeniami. Zbiornik separatora został wykonany ze stali szlachetnej.

 

W zestawie oprócz urządzenia znajduje się także

 

 • specjalny wąż ssący z osłoną z tworzywa,
 • stalowa rura ssąca
 • stalowa wąska ssawka ssącą.

Ten polecany odkurzacz do popiołu pracuje cicho, wydajnie i niezawodnie. Napięcie znamionowe 230 V ~ 50 Hz oraz silnik o mocy 1000 W zapewniają doskonałe parametry pracy. Ponadto pojemność zbiornika 18l pozwala na zbieranie znacznej ilości zimnego popiołu.

 

6. Odkurzacz do popiołu – 1200 W – bezprzewodowy – SPCC – IPX0 – ulsonix – ASHCLEAN 20B_1

Odkurzacz do popiołu - 1200 W - bezprzewodowy - SPCC - IPX0 - ulsonix - ASHCLEAN 20B_1

Cena: od. 181 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do popiołu kupić? Ten niezawodny odkurzacz do sadzy i popiołu został wyposażony w silnik o mocy 1200 W oraz bardzo pojemny pojemnik na sadzę i popiół, bo aż 20 l. Odkurzacz kominkowy posiada ergonomiczną, a jednocześnie bardzo trwałą konstrukcję, która sprawia, że praca urządzeniem przebiega szybko i skutecznie. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, dlatego też zbieranie popiołu z kominka czy pieca nie dostarcza większych trudności.

 

Ten polecany odkurzacz do sadzy wyposażony jest w specjalny uchwyt transportowy, dzięki któremu przenoszenie odkurzacza przez piętra czy większe odległości nie stanowi większego problemu. Odkurzacz jest także bardzo łatwy w przechowywaniu. Ponadto został wyposażony w długi i elastyczny wąż, dzięki któremu możliwe jest sprawne i szybkie manewrowanie podczas odkurzania. Odkurzacz posiada także filtr HEPA, który to bardzo dokładnie wyłapuje wszelkie drobinki pyłu. Ponadto pojemnik zamykany jest przy pomocy specjalnego zamka, dzięki czemu zawartość jest doskonale zabezpieczona przed przypadkowym wysypaniem.

 

7. Odkurzacz Przemysłowy Do Popiołu Wąż 1 5M 20 Litr.

Odkurzacz Przemysłowy Do Popiołu Wąż 1 5M 20 Litr.

Cena: od. 349 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten bardzo dobry odkurzacz do kominka zapewnia efektywne sprzątanie i prostą obsługę.

 

Przeznaczony jest do szybkiego oraz dokładnego odkurzania oczyszczanie

 

 • pieców,
 • kominków,
 • grillów,
 • miejsc na ogniska.

 

Urządzenie jest bardzo wydajne, dzięki wysokiej jakości silnikowi o 1200W. Oprócz tradycyjnego zastosowania sprzęt może być wykorzystywany także przy rozpalaniu ognia, bowiem został wyposażony w specjalną dyszę do dmuchawy. Jest ona bardzo pomocna także do rozdmuchiwania liści i kurzu.

 

Ten idealny odkurzacz do popiołu posiada najwyższej jakości filtr HEPA, który to z zaskakującą precyzją zatrzymuje wszelkie drobne cząsteczki popiołu wewnątrz odkurzacza. Ponadto w odkurzaczu znajdziemy także solidny i bardzo pojemny zbiornik na popiół (20 l). Pojemnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Odkurzacz jest bardzo wygodny w użytkowaniu i prowadzeniu. Wyposażony jest także w ergonomiczny uchwyt dla łatwego i szybkiego transportu. Design urządzenia jest bardzo nowoczesny i uniwersalny.

 

8. Ulsonix Odkurzacz Do Popiołu 120 W Bezprzewodowy Spcc Ipx0 Ashclean 20B_18V

Ulsonix Odkurzacz Do Popiołu 120 W Bezprzewodowy Spcc Ipx0 Ashclean 20B_18V

Cena: od. 335 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Szukasz dobrego i wydajnego odkurzacza do kominka? Zależy Ci na urządzeniu wyróżniającym się nie tylko dobrymi parametrami pracy, ale też doskonałą jakością? To urządzenie z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Ten odkurzacz do kominka posiada silnik o mocy 120 W i podciśnienie ≥7,3 kPa, dzięki czemu zapewnia niezawodne działanie. Urządzenie wyróżnia się także nowoczesnym, minimalistycznym designem. Obudowa jest bardzo trwała, została wykonana ze stali, jest lakierowana.

 

Ten bezprzewodowy odkurzacz do popiołu wyposażono w specjalny uchwyt transportowy, dzięki któremu przenoszenie odkurzacza jest bardzo proste. Ponadto urządzenie posiada także długi i elastyczny wąż, który to pozwala na sprawne i nieskrępowane manewrowanie podczas odkurzania. Odkurzacz do popiołu wyposażony jest także w specjalny filtr HEPA, który to zatrzymuje wszelkie najmniejsze drobinki pyłu. Odkurzacz ma niewielką wagę (waga 3.5 kg), dzięki czemu nie jest kłopotliwy w przenoszeniu i transporcie. Można z powodzeniem zabrać go na działkę, czy w inne wakacyjne miejsce, by móc swobodnie posprzątać kominek czy grilla.

 

Poradnik zakupowy

Czym się różni odkurzacz do popiołu od zwykłego odkurzacza?

Odkurzacz do popiołu musi wyróżniać się odpowiednimi parametrami, które pozwolą mu bezpiecznie zbierać popiół z kominków, pieców czy grillów. Dlatego też takie urządzenie pod wieloma względami różnią się od zwykłych odkurzaczy. Zwykłe odkurzacze nie nadają się do zbierania popiołu, odkurzacze kominkowe wyposażone są natomiast w specjalne zbiorniki bezworkowe. Odkurzacz do pieca na ekogroszek musi posiadać także odpowiedni system filtracji oraz wysoką moc. Wszystko to sprawia, że są one w stanie poradzić sobie ze zbieraniem takich zanieczyszczeń jak popiół, sadza i pył.

Odkurzacze do popiołu mogą pełnić funkcję także odkurzacza uniwersalnego lub warsztatowego. Oczywiście wiele zależy od wybranego modelu. Niektóre sprzęty można wykorzystywać do wymiatania liści, ale także podczas prac porządkowych w kotłowni, garażu, piwnicy, czy strychu.

Jak kupić dobry odkurzacz do popiołu?

Przede wszystkim warto podkreślić, że odkurzacze do popiołu dzielą się na urządzenia do zimnego i gorącego popiołu. Odkurzacz do gorącego popiołu pozwala ciągnąć gorący (ciepły) popiół, bez ryzyka uszkodzenia czy wywołania pożaru. Dlatego też, jeśli zależy nam na tym, żeby sprzęt wciągał jeszcze gorący popiół, konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu urządzenia. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając idealny odkurzacz do kominka?

 • Moc – im jest ona większa, tym sprawniej usuniemy zanieczyszczenia. Warto podkreślić, że im szybciej zbierany jest popiół, tym mniej pyłu wzbija się w powietrze. Oczywiście, jeśli posiadamy mały kominek, w którym palimy tylko od czasu do czasu, nie musimy wybierać urządzeń z dużą mocą.
 • Filtr – to kolejna bardzo ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę w czasie zakupu. Ważne jest by filtry były dobrej jakości, zapewniały dobrą ochronę przed przedostawaniem się drobinek, ale też by można je było w łatwy sposób wymienić.
 • Wąż ssący – powinien być on elastyczny oraz trwały, tak by zapewniał swobodne manewrowanie i nie stanowił przeszkody w czasie odkurzania.
 • Wielkość zbiornika – jeśli posiadamy duży kominek lub piec, warto jest zastanowić się nad dobrym odkurzaczem do popiołu wyposażonym w większe zbiorniki, wówczas będziemy je musieli zdecydowanie rzadziej opróżniać.
 • Design – warto jest zwrócić uwagę na design urządzenia, na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które bardzo atrakcyjnie się prezentują.
 • Długość kabla zasilającego oraz uchwyty – dobrze jest zwrócić uwagę także na długość przewodu zasilającego. Im przewód dłuższy tym swobodniej można odkurzać na większe odległości od gniazdka. Ponadto dobrze, jeśli idealny odkurzacz do popiołu posiada komfortowy uchwyt transportowy, ułatwiający przenoszenie sprzętu.
 • Cena – tani odkurzacz do popiołu może mieć mniej pojemny pojemnik na pył, ale także wyróżniać się też gorszymi parametrami pracy. Dlatego też, jeśli zależy nam na dobrych urządzeniach, warto jest wybierać produkty renomowanych marek. Oczywiście nie zawsze cena idzie w parze z jakością urządzenia. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że czasem za produkty wysokiej jakości trzeba nieco więcej zapłacić.
 • Opinie – odkurzacz do popiołu to urządzenie, które często oceniane jest przez kupujących. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, warto jest sprawdzić, jakie opinie wyrazili na temat danego modelu inni klienci. Wówczas zyskujemy pewność, że opinie są niezależne i dobrze odzwierciedlają faktyczny stan urządzenia.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *