Aktualizacja rankingu : 01-04-2021

Ranking odkurzaczy bezworkowych – Najlepsze odkurzacze bezworkowe 2020 / 2021 roku

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać, warto zwrócić uwagę na ranking odkurzaczy bezworkowych. Dzięki takiemu zestawieniu będziemy mogli zapoznać się z opisem tych urządzeń, które cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników. Pomocne mogą być również opinie zamieszczane przez osoby, które kupiły dany model. W ten sposób można się przekonać o tym, za co konkretnie ceni się konkretny odkurzacz i na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dobry odkurzacz bezworkowy jest tak naprawdę uniwersalny, ponieważ można dzięki niemu wyczyścić niemal każdą powierzchnię.

Ranking odkurzaczy bezworkowych – TOP 10 najlepszych odkurzaczy bezworkowych

Najlepsze odkurzacze bezworkowe – recenzje

1. Philips PowerPro Compact FC9333/09

 Philips PowerPro Compact FC9333/09

Cena: ok. 387 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając dobry odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro Compact, można spodziewać się jak najlepszych rezultatów po sprzątaniu. Dzięki niemu można pozbyć się większej ilości kurzu, nawet do 99,9% zarówno z podłogi, jak i z powietrza. W ten sposób pomieszczenie nie tylko staje się czyste, ale również mamy w nim dostęp do świeżego powietrza. W dodatku zebrany kurz jest szczelnie przechowywany w pojemniku, co zapewnia zarówno cykloniczne działanie, jak i zaawansowana budowa sprzętu. Odkurzacz ten pomimo tego, że nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest wyjątkowo wydajny ze względu na silne wirowanie. To również inteligentne urządzenie, ponieważ za pomocą technologii PowerCyclone 5 kurz jest skutecznie odseparowywany od powietrza i wciągany do pojemnika. Oprócz tego odkurzacz został wyposażony w filtr antyalergiczny Clean Air, który umożliwia zebranie nie tylko typowego kurzu, ale również sierści, czy różnego rodzaju pyłków. Dla osób, które mają problemy z oddychaniem, bądź też są uczulone na kurz, sierść lub pyłki takie rozwiązanie ma z pewnością duże znaczenie.

2. Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

 Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

Cena: ok. 2098 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Uwzględniając dobre odkurzacze bezworkowe, nie można pominąć modelu Xiaomi Roborock Sweep One Vacuum Cleaner, którym można sterować za pomocą smartfona. Jest to wyjątkowo inteligentny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwala na szybkie, łatwe i wygodne czyszczenie każdej przestrzeni z bardzo dużą dokładnością. Urządzenie to ma bowiem wbudowane specjalne czujniki, dzięki którym udaje się automatycznie dobrać prędkość wentylatora, moc pracy, czy dostosować pozycję do rodzaju czyszczonej powierzchni. Zatem dzięki tym czujnikom odkurzacz bezworkowy pracuje niezwykle wydajnie, a zarazem w sposób wyjątkowo ekonomiczny. Model ten jest wyposażony w wewnętrzny filtr Sweep One, który dba o czystość wody i o poziom jej przepływu podczas sprzątania na morko. Jest to filtr bardzo dobrej jakości, którego nie trzeba wymieniać częściej, niż raz na rok. Ponadto woda, która znajduje się w zbiorniku, nadaje się do mycia powierzchni przez 45-60 minut. Ze względu na to, że zbiornik znajduje się na dole, bardzo łatwo można go wyjąć, opróżnić i ponownie założyć do dalszego czyszczenia. Odkurzacz ten więc z powodzeniem sprząta podłogi na sucho, jak i na mokro.

3. Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

 Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli dla niektórych najlepszy odkurzacz bezworkowy to ten, który gwarantuje cichą pracę, warto wziąć pod uwagę ten model od producenta Electrolux. Urządzenie jest bowiem wyposażone w technologię UltraSilencer™Zen, dzięki której można odkurzać praktycznie o dowolnej porze dnia i nocy. Model ten pracuje bardzo cicho, na poziomie zaledwie 58 db(A), co więcej, hałas, jaki zwykle kojarzy się z odkurzaniem jest tutaj zamieniony na dźwięk, który nie przyprawia o ból głowy. Jest to możliwe zarówno dzięki temu, w jaki sposób jest zbudowany silnik i ssawka, dzięki wydajności przepływu powietrza w rurze AeroPro™, a także za sprawą wyizolowania filtra. Sprzątanie więc staje się znacznie bardziej przyjemne, niż dotychczas. Czyszczenie powierzchni jest także wyjątkowo skuteczne z uwagi m.in. na dużą moc ssania. Można więc z powodzeniem wyczyścić wszelkie strefy, nawet miejsca trudno dostępne. Pomocna jest w tym wielofunkcyjna ssawka AeroPro™ 3w1. Dobry odkurzacz bezworkowy ma również filtr Allergy Plus™, który zatrzymuje nawet do 99,5% różnego rodzaju pyłków i alergenów.

4. Roidmi F8 Cleaner

 Roidmi F8 Cleaner

Cena: ok. 744 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry odkurzacz bezworkowy Xiaomi Roidmi F8 to ręczne urządzenie zasilane akumulatorem. Działa w oparciu o poczwórny system filtracji. Dzięki niemu z powodzeniem zbiera wszelkie cząstki kurzu, a przy tym dba o to, by się nie zapchał i utrzymywał moc ssania cały czas na tym samym wysokim poziomie. Sprzątanie za pomocą tego odkurzacza jest niezwykle satysfakcjonujące, szybkie i przyjemne. Wszystko zaś za sprawą lekkiej konstrukcji, która sprawia, że odkurzacz ten łatwo można przenieść z jednego miejsca w drugie i za każdym razem cieszyć się jego niezwykłą wydajnością. Model ten jest też wyposażony w niezależny silnik, który pozwala skutecznie pozbyć się alergenów z bawełnianego materiału, jak również z tapicerki w samochodzie. Urządzenie to idealnie nadaje się również do czyszczenia miejsc trudno dostępnych i takich, do których nie dochodzi światło słoneczne. Za pomocą wbudowanej diody LED i czujnika światła z powodzeniem udaje się pozbyć zanieczyszczeń, które znajdują się pod meblami. Modelem tym można sterować zdalnie smartfonem za pomocą łączności Bluetooth.

5. Zelmer Odyssey ZVC307XT

 Zelmer Odyssey ZVC307XT

Cena: ok. 489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Biorąc pod uwagę dobre odkurzacze bezworkowe, z pewnością można do nich zaliczyć ten nowoczesny model od marki Zelmer. To idealne urządzenie, jeśli poszukujemy odkurzacza, który sprawdzał by się podczas regularnego, codziennego czyszczenia różnych powierzchni. Wyróżnia się niezawodną pracą, wytrzymałą konstrukcją i inteligentnymi rozwiązaniami. Można do nich zaliczyć m.in. filtr EPA E11, dzięki któremu udaje się doskonale odseparować kurz i pyłki od cząsteczek powietrza, zatrzymując do 95% kurzu i alergenów. W ten sposób pomieszczenie jest czyste i dostarcza wyłącznie świeże powietrze. Jeśli chodzi o konstrukcję tego odkurzacza, to warto wyróżnić niewielką wagę, poręczność, a także schowek, który pozwala w komfortowy sposób przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria. Ponadto ten odkurzacz bezworkowy porusza się na miękkich, dużych kołach wykonanych z gumy, co sprawia, że sprzątanie jest ciche. Poza tym bez trudu udaje się przejechać odkurzaczem po różnych nierównościach, jak progi, czy brzegi dywanów.

6. Tefal Compact Power TW3724 3A

 Tefal Compact Power TW3724 3A

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezworkowy Compact Power TW3724 3A od producenta Tefal jest jednym z bardziej skutecznych dostępnych modeli na rynku w swoim asortymencie. Można bowiem dzięki niemu z powodzeniem zebrać praktycznie cały kurz, który znajduje się na twardej podłodze, bądź na dywanie. Jest to możliwe ze względu na akcesorium w postaci szczotki SPA 2w1. W modelu tym znajdują się wydajne filtry, dzięki którym można skutecznie zatrzymać nawet 99,98% zanieczyszczeń i alergenów, co sprawia, że w wyczyszczonym pomieszczeniu można oddychać wyłącznie czystym powietrzem. Jest to również możliwe dzięki zastosowanej technologii cyklonowej, która sprawia, że w pojemniku zbiera się sam kurz, a czyste powietrze jest skutecznie odseparowane. Na uwagę zasługuje również nowoczesny silnik EFFITECH MOTOR, który przyczynia się do tego, że odkurzacz czyści dokładniej, a jednocześnie zużywa przy tym mniej energii. Urządzenie to jest ponadto wyjątkowo poręczne ze względu na niewielkie wymiary. Pomimo kompaktowej budowy, odkurzacz dysponuje pojemnym 1,5 litrowym zbiornikiem na kurz i zasięgiem 8,8 m.

7. Nowość Electrolux EASE C4 EC41-4T

Nowość Electrolux EASE C4 EC41-4T

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc kupić dobry odkurzacz bezworkowy, warto zwrócić uwagę na model EC41-4T producenta Electrolux. Dzięki niemu udaje się skutecznie wyczyścić większość powierzchni, a jednocześnie zaoszczędzić na zużyciu prądu. Jest to możliwe głównie ze względu na to, w jaki sposób połączone są poszczególne elementy konstrukcji tego urządzenia. Model ten jest wyjątkowo szczelny, dlatego też straty energii są minimalne. Użytkując ten odkurzacz, można cieszyć się bardzo komfortowym sprzątaniem, które nie wymaga większego wysiłku. Jest on bowiem wyjątkowo lekki i poręczny, a przy tym jego obsługa nie nastręcza większych trudności. W tym modelu znajduje się 4-stopniowy system filtrów, więc udaje się skutecznie oddzielić kurz od powietrza, zatrzymując praktycznie wszystkie zanieczyszczenia, co przekłada się na wyjątkową efektywność sprzątania. Urządzenie to doskonale nadaje się do codziennego sprzątania, jak i do czyszczenia, które jest bardziej czasochłonne. Wszystko zaś dzięki dużemu zbiornikowi na kurz, którego pojemność wynosi 1,8 l.

8. ELECTROLUX PC91-ALRG

 ELECTROLUX PC91-ALRG

Cena: ok. 949 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując najlepszego odkurzacza bezworkowego, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, w tym na te, którymi wyróżnia się model PC91-ALRG marki Electrolux. Jest to urządzenie, które zapewnia wysoką skuteczność sprzątania, m.in. za sprawą nowoczesnej dyszy PowerFlow. Można dzięki niej efektywnie pozbyć się zanieczyszczeń zarówno z twardej podłogi, jak i z dywanu. Urządzenie to jest także bardzo wydajne i poziom jego efektywności utrzymuje się zawsze na takim samym wysokim poziomie. Zapewnia to filtr 3D w dostępnym, 7-stopniowym systemie filtracji, który dodatkowo odpowiada za zaawansowaną filtrację mikropyłów – dzięki niej z modelu wydostaje się wyłącznie czyste powietrze. Warto dodać, że ten odkurzacz bezworkowy zalicza się do wyjątkowo cichych modeli, a wszystko dzięki systemowi PureFlow Silent. Powoduje on, że sprzątanie jest cztery razy bardziej ciche w porównaniu do innych modeli z tego asortymentu. Ponadto podczas sprzątania zużywa się minim energii, a urządzeniem w trakcie czyszczenia daje się łatwo manewrować z uwagi na duże koła i dokładne prowadzenie.

9. Electrolux EUO93DB UltraOne

 Electrolux EUO93DB UltraOne

Cena: ok. 619 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie chcemy kupować przysłowiowego kota w worku, warto postawić na model, który został wielokrotnie doceniony zarówno przez krytyków, jak i konsumentów. Niewątpliwą gwiazdą wśród odkurzaczy bezworkowych jest bowiem urządzenie UltraOne marki Electrolux. To jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów do sprzątania, który jest zarazem wyjątkowo energooszczędny. Dzięki systemowi AeroPro™ urządzenie to czyści bardzo skutecznie, a zarazem niezwykle cicho. Jest to możliwe za sprawą wydajnych ssawek i zoptymalizowanemu przepływowi powietrza. Na cichość pracy odkurzacza ma również wpływ zastosowana technologia Silent Air™. Dostępny filtr Allergy Plus zatrzymuje z kolei do 99,95% alergenów, więc osoby, które cierpią na alergie, bądź mają trudności z oddychaniem, poczują wielką ulgę po czyszczeniu pomieszczeń tym urządzeniem. Natomiast system Multi Room™ sprawia, że udaje się efektywnie i komfortowo odkurzyć wszystkie pomieszczenia z uwagi na dostępne uchwyty do parkowania, czy 12-metrowy zasięg.

10. Bosch BGS05A220

 Bosch BGS05A220

Cena: ok. 348 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zależy nam na tym, by sprzątanie nie trwało w nieskończoność, warto wziąć pod uwagę dobry odkurzacz bezworkowy Bosch BGS05A220. Jest to model, który usunie wszelkiego rodzaju zabrudzenia z każdej powierzchni w krótkim czasie, w tym także z miejsc trudno dostępnych, w czym pomaga dołączona elektroszczotka. Urządzeniem tym można też łatwo manewrować i wyróżnia się ono dużym zasięgiem pracy. Odkurzacz jest wyposażony w duże, miękkie koła, więc można nim jeździć nawet po drewnianych panelach. W urządzeniu tym można dopasować moc do poziomu zabrudzenia danej powierzchni, co pozwala zaoszczędzić energię. Regulację poziomu mocy umożliwia dedykowane pokrętło. Za wydajność i ekonomiczną pracę modelu odpowiada silnik HiSpin wyposażony w aerodynamiczne łopatki i skalibrowany system przepływu powietrza. Dodatkowym atutem jest duży zbiornik na kurz o pojemności 1,5 l, który sprawia, że można posprzątać wszystkie pomieszczenia przez częstego opróżniania pojemnika. A jeśli będzie to już konieczne, czynność tę wykonuje się szybko i bez problemu.

Poradnik zakupowy odkurzacza bezworkowego

Dlaczego warto kupić odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy to najczęściej niezwykle uniwersalne urządzenie. Można dzięki niemu wyczyścić praktycznie każdą powierzchnię. Niektóre modele umożliwiają też sprzątanie zarówno na sucho, jak i na mokro. Niewątpliwym atutem jest to, że nie trzeba regularnie dokupywać worków, co sprawia, że jest to urządzenie, którego eksploatacja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto z uwagi na nasz ranking, można zauważyć, że w większości przypadków są to modele energooszczędne, a nierzadko też takie, które zapewniają cichą pracę.

Dla kogo odkurzacz bezworkowy?

Najlepsze odkurzacze bezworkowe to modele, które zadowolą przede wszystkim osoby poszukujące oszczędności finansowych. Nie trzeba bowiem co chwilę dokupywać worków. Z drugiej strony ze względu na zaawansowaną technologię i dostępność wielu różnych akcesoriów, są to modele, z jakich mogą być zadowoleni zarówno alergicy, jak i osoby opiekujące się domowymi zwierzętami.

Jak kupić dobry odkurzacz bezworkowy?

Jaki odkurzacz bezworkowy – to pytanie, które zadaje sobie z pewnością wiele osób chcących kupić urządzenie, w którym nie trzeba wymieniać worka. Warto wziąć pod uwagę ranking odkurzaczy bezworkowych, gdzie znajdzie się dobry model z obecnego 2020 / 2021 roku. Takie zestawienie pozwoli nam się przekonać o tym, jakie funkcje i rozwiązania gwarantują te najlepsze odkurzacze bezworkowe. Szczególnie istotne są takie parametry, jak: pojemność zbiornika, poziom głośności, rodzaj trybu pracy, dostępne filtry, czy regulacja mocy. Istotne może być również wyposażenie odkurzacza i akcesoria przeznaczone dla wybranego modelu.

Zatwierdź swoją opinię
1
2
3
4
5
Zatwierdź
     
Anuluj

Dodaj opinię

Najlepszy-Ranking.pl
Average rating:  
 0 reviews