Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy wodnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking odkurzaczy » Ranking odkurzaczy wodnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking odkurzaczy wodnych – najlepsze odkurzacze wodne 2022 roku

Odkurzacze wodne są wyjątkowo skuteczne w zatrzymywaniu zanieczyszczeń w specjalnym zbiorniku dzięki czemu gwarantują wyjątkowo efektywne sprzątanie. Tego rodzaju urządzenie są polecane przede wszystkim alergikom oraz właścicielom zwierząt domowych. Jak wybrać dobry odkurzacz wodny? Pomocny w wyborze może okazać się ranking odkurzaczy wodnych 2022, w którym zaprezentowane zostały najlepsze modele. Najlepszy odkurzacz wodny powinien odznaczać się odpowiednio dużą mocą.

Ranking odkurzaczy wodnych – TOP 10 najlepszych odkurzaczy wodnych

Miejsce Nazwa odkurzacza wodnego Cena Najtańsza oferta
1 Thomas Aqua+ Pet & Family Plus (788597) 1199 zł Sprawdź teraz
2 Zelmer AQUOS ZVC722SP (829.0 SP) 469 zł Sprawdź teraz
3 Karcher DS 6 1.195-220.0 1104 zł Sprawdź teraz
4 Zelmer AQUOS ZVC722ZK (829.5SK) 549 zł Sprawdź teraz
5 VAX Dual Power W85-DP-B-E 840 zł Sprawdź teraz
6 MPM MOD-30 369 zł Sprawdź teraz
7 MPM MOD-19/8 399 zł Sprawdź teraz
8 THOMAS Aqua+ Multiclean X10 Parquet 1499 zł Sprawdź teraz
9 Zilan ZLN8945 Czerwony 329 zł Sprawdź teraz
10 THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends 999 zł Sprawdź teraz

Najlepsze odkurzacze wodne – recenzje

1. Thomas Aqua+ Pet & Family Plus (788597)

 Thomas Aqua+ Pet & Family Plus (788597)

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezworkowy PET & FAMILY firmy Thomas to urządzenie ze złożonym systemem filtracji, które pozwala na szybkie i dokładne sprzątanie. Model AQUA+ PET & FAMILY PLUS (788597) generuje moc 1700 W i doskonale nadaje się do usuwania sierści zwierząt z dywanu. Odkurzacz został również wyposażony w innowacyjną technologię AQUA, która umożliwia pranie dywanów oraz tapicerki. Odkurzacz posiada długi i automatycznie zwijany kabel, który w połączeniu z elastyczną rurą gwarantuje zasięg pracy wynoszący aż 11 metrów, dzięki czemu w czasie sprzątania nie jest konieczne częste zmienianie gniazdek. Ranking odkurzaczy wodnych wyraźnie wskazuje na dużą popularność, jaką cieszy się model AQUA+ PET & FAMILY PLUS (788597). Szeroki zestaw dodatkowych akcesoriów umożliwia optymalne odkurzanie i sprzątanie na mokro każdej powierzchni. Odkurzacz pozwala na odkurzanie z tradycyjnym workiem typu Hygienie Bag, a także na pracę z użyciem filtra wodnego AQUA+, co jest doskonałym wyborem dla alergików.

2. Zelmer AQUOS ZVC722SP (829.0 SP)

 Zelmer AQUOS ZVC722SP (829.0 SP)

Cena: ok. 469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz Zelmer Aquos 829.0SP (ZVC722SP) umożliwia odkurzanie do worka lub do specjalnego pojemnika z wodą. Nowoczesny filtr wodny skutecznie zatrzymuje nawet niewielkie zanieczyszczenia, dzięki czemu ten odkurzacz jest doskonałym wyborem dla alergików. Filtr wodny ułatwia także usuwanie zanieczyszczeń. Po zakończeniu sprzątania wystarczy wylać brudną wodę, w której zebrane zostały wszystkie zanieczyszczenia. Skuteczną filtrację zanieczyszczeń wspomaga zmywalny filtr HEPA H10, który zatrzymuje najmniejsze drobiny kurzu wielkości 0,3 mikrona. Odkurzacz Zelmer Aquos 829.0SP (ZVC722SP) posiada ergonomiczny schowek na akcesoria, który pozwoli łatwo wymienić końcówkę w czasie sprzątania. Dobry i tani odkurzacz wodny wyposażony został w wąż typu Flexi, który zwiększa manewrowalność w czasie sprzątania. Model Zelmer Aquos 829.0SP (ZVC722SP) wyposażony został także w specjalną szczotkę z separatorem drobnych przedmiotów. Szczotka z naturalnym włosiem doskonale nadaje się natomiast do sprzątania parkietów.

3. Karcher DS 6 1.195-220.0

 Karcher DS 6 1.195-220.0

Cena: ok. 1104 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz wodny DS 6 (1.195-220.0) firmy KÄRCHER wyposażony został w wielostopniowy system filtracji i jest szczególnie polecany alergikom oraz właścicielom zwierząt domowych. Model DS 6 umożliwia także zebranie niewielkich ilości wody lub innych rozlanych płynów do 0,5 litra. Model KÄRCHER DS 6 1.195-220.0 wyposażony został w filtr wodny, zmywalny filtr pośredni, a także filtr HEPA 12, dzięki czemu urządzenie zatrzymuje aż 99,9% pyłu z powietrza. Odkurzacz odznacza się dużą silą, dzięki czemu doskonale sprawdza się do zbierania sierści zwierząt z dywanów i z wykładzin. Odkurzacz KÄRCHER DS 6 1.195-220.0 nie wymaga stosowania worków filtracyjnych, a po zakończeniu pracy wystarczy wylać brudną wodę i wymyć filtr. Wymienne końcówki można przechowywać w wygodnym schowku w obudowie urządzenia, dzięki czemu zawsze będą pod ręką w czasie sprzątania. Ten tani i dobry odkurzacz wodny został wyposażony w odpieniający system „FoamStop”.

4. Zelmer AQUOS ZVC722ZK (829.5SK)

 Zelmer AQUOS ZVC722ZK (829.5SK)

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz wodny Zelmer AQUOS ZVC722ZK (829.5SK) umożliwia odkurzanie do worka lub do specjalnego pojemnika na wodę. Filtr wodny skutecznie zatrzymuje drobne cząstki kurzu takie jak zarodniki grzybów, pyłki oraz roztocza, dzięki czemu odkurzacz wodny zapewnia wyjątkowo wydajne sprzątanie. Model Zelmer AQUOS ZVC722ZK (829.5SK) jest polecany szczególnie alergikom, a także właścicielom zwierząt domowych, ponieważ doskonale nadaje się do zbierania sierści z każdej powierzchni. Model ten może stanowić dobrą odpowiedź na pytanie o to, jaki odkurzacz wodny wybrać. Zmywalny filtr HEPA H10 stanowi dodatkowe wsparcie filtracji, dzięki czemu odkurzacz zatrzymuje w swoim wnętrzu nawet zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Do zestawu dołączone zostały wymienne końcówki do różnego rodzaju powierzchni, które można przechowywać w specjalnym schowku umieszczonym w ergonomicznej obudowie odkurzacza. Przy pomocy właściwej końcówki można zebrać rozlaną wodę lub inne płyny.

5. VAX Dual Power W85-DP-B-E

 VAX Dual Power W85-DP-B-E

Cena: ok. 840 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Vax Dual Power to nowoczesny odkurzacz piorący, który jest przeznaczony do prania i czyszczenia dywanów oraz wykładzin. Urządzenie to skutecznie usuwa nawet bardzo uporczywe plamy i zabrudzenia dzięki innowacyjnej technologii TwinTank. Model VAX DUAL POWER W85-DP-B-E został wyposażony w dwa oddzielne zbiorniki. Jeden zbiornik przeznaczony jest na czystą wodę z detergentem, natomiast w drugim zbiorniku zbierana jest brudna woda. Jedną z głównych cech odkurzacza piorącego jest ekologiczny design, który ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając optymalne sprzątanie. Dzięki przemyślanej konstrukcji szerokość jednocześnie sprzątanego pasa wynosi aż 30 cm, co zdecydowanie usprawnia pracę. Konstrukcja głowicy pozwala jednocześnie na łatwe manewrowanie pomiędzy meblami. Odkurzacz VAX DUAL POWER W85-DP-B-E zbiera rozlane płyny, jednak nie odkurza na sucho. Ranking odkurzaczy piorących jednoznacznie wskazuje, że to urządzenie cieszy się dużą popularnością.

6. MPM MOD-30

 MPM MOD-30

Cena: ok. 369 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz z filtrem wodnym Aquarian MOD-30 skutecznie pochłania pyłki i alergeny, dzięki czemu doskonale nadaje się dla alergików. Urządzenie to posiada także dodatkową funkcję mycia dywanów, wykładzin i tapicerek. Odkurzacz z filtrem wodnym MOD-30 wyróżnia się ponadto 4-stopniowym systemem filtracji, który jest tak skuteczny, że urządzenie zatrzymuje w swoim wnętrzu aż 99,98% cząsteczek kurzu. Poza samym filtrem wodnym skuteczną filtrację gwarantuje również obecność filtra HEPA 13. Model ten został wyposażony w zestaw dodatkowych akcesoriów, które pozwalają skutecznie odkurzać i prać różnego rodzaju powierzchnie. Odkurzacz Aquarian MOD-30 stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki odkurzacz wodny wybrać. Wykorzystanie tego urządzenia do sprzątania gwarantuje również nawilżenie powietrza. Poza zapewnieniem optymalnej wilgoci w mieszkaniu odkurzacz może również pozostawiać przyjemny zapach, jeżeli do zbiornika na wodę doda się kilka kropli olejku zapachowego.

7. MPM MOD-19/8

 MPM MOD-19/8

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz wodny BORA MOD-19/8 został wyposażony w pojemny filtr wodny, który umożliwia wyjątkowo skuteczne sprzątanie. Ten dobry i tani odkurzacz wodny nie tylko odkurza, ale również oczyszcza powietrze, pozostawiając je właściwie nawilżonym. Nowoczesny model MPM MOD-19/8 został wyposażony w funkcję regulacji mocy ssania, dzięki czemu można skutecznie sprzątać powierzchnie każdego rodzaju, jednocześnie oszczędzając energię elektryczną. Wysoce skuteczny odkurzacz posiada wiele wymiennych końcówek, a wśród nich specjalną turbo szczotkę, małą turbo szczotkę, przystawkę szczelinową, szczotkę do żaluzji, szczotkę parkietową oraz uniwersalną szczotkę okrągłą do sprzątania mebli. Pojemnik wodny mieści aż 1,2 litra wody, dzięki czemu możną odkurzyć całe mieszkanie bez konieczności opróżniania pojemnika. Urządzenie posiada także wygodny uchwyt, który pozwoli z łatwością przenieść odkurzacz. Kółka odkurzacza zostały natomiast zabezpieczone miękką gumą, dzięki czemu nie rysują delikatnych powierzchni.

8. THOMAS Aqua+ Multiclean X10 Parquet

 THOMAS Aqua+ Multiclean X10 Parquet

Cena: ok. 1499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz piorący z filtrem wodnym AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET zapewnia higieniczną czystość w całym domu. Ten niezwykle wszechstronny odkurzacz wodny został przystosowany do skutecznego czyszczenia parkietów. Innowacyjny filtr wodny gwarantuje, że wszystkie cząsteczki brudu, bakterie, pyłki i drobiny kurzu są w 100% wiązane w wodzie. Odkurzacz THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET czyści podłogę na wysoki połysk, jednocześnie zapewniając wyjątkowo wysoką moc ssania. Opatentowana ssawka pozwala jednocześnie odkurzać i ścierać na morko parkiet, co pozwala na ogromną oszczędność czasu. Pozostałe końcówki pozwalają również czyścić dywany oraz obicia mebli tapicerowanych. Odkurzacz THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET jest doskonały w usuwaniu zwierzęcej sierści, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt domowych. Ten model stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jaki odkurzacz z filtrem wodnym wybrać. Pracujący odkurzacz dodatkowo nawilża powietrze w całym domu.

9. Zilan ZLN8945 Czerwony

 Zilan ZLN8945 Czerwony

Cena: ok. 329 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz ZILAN ZLN8945 to urządzenie przeznaczone do odkurzania na mokro i na sucho. Model ten został wyposażony w wysoce funkcjonalny silnik, który jest w stanie wygenerować moc rzędu 2000 W, co pozwoli osiągnąć higieniczną czystość w całym mieszkaniu. Odkurzacz został wyposażony w innowacyjny filtr wodny, a także w tradycyjny worek materiałowy. Różnorodne końcówki umożliwią natomiast skuteczne czyszczenie różnych powierzchni i sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Wielofunkcyjny odkurzacz ZILAN ZLN8945 cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów, na co wyraźnie wskazuje ranking odkurzaczy wodnych 2022. Obrotowe kółka odkurzacza nie uszkadzają parkietów, gwarantując jednocześnie pełną manewrowalność i ułatwiając sprzątanie. Skuteczny system filtracji pozwala natomiast usunąć i zatrzymać we wnętrzu odkurzacza aż 99,9% roztoczy, pyłków, bakterii, pleśni, a także wirusów, Po pracy wystarczy opróżnić i opłukać zbiornik na wodę. Odkurzacz nawilża jednocześnie powietrze, gwarantując właściwy poziom wilgoci w całym domu.

10. THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends

 THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bezworkowy odkurzacz Cycloon Hybrid Pet&Friends powstał przede wszystkim z myślą o potrzebach właścicieli zwierząt domowych. Odkurzacz ten doskonale radzi sobie ze zbieraniem zwierzęcej sierści z każdego rodzaju powierzchni, a w tym z mebli tapicerowanych oraz dywanów i wykładzin. Urządzenie to wyposażone zostało w bezworkowy filtr cyklononowy, który posiada trzy komory na zabrudzenia o różnej wielkości. Innowacyjny filtr wodny Aqua-Fresh AirBox pozwala natomiast pozbyć się przykrych zapachów, jednocześnie nawilżając powietrze w całym mieszkaniu. Ranking najlepszych odkurzaczy wodnych 2022 wyraźnie wskazuje, że ten model cieszy się dużą popularnością. Odkurzacz THOMAS CYCLOON HYBRID PET & FRIENDS został wyposażony w zestaw praktycznych ssawek, które ułatwiają sprzątanie różnego rodzaju powierzchni. Jedna ze ssawek jest specjalnie przystosowana do zbierania wody lub błota z podłogi. Odkurzacz posiada zbiornik o pojemności 2,6 litra, który wystarcza, aby dokładnie posprzątać całe mieszkanie.

Poradnik zakupowy odkurzacza wodnego

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacze wodne zasadniczo działają tak, jak klasyczne odkurzacze workowe, jednak zatrzymują zanieczyszczenia w specjalnym filtrze wodnym. Brud w odkurzaczach wodny trafia do zbiornika z wodą, dzięki czemu jego drobne cząsteczki nie unoszą się i nie przedostają ponownie do powietrza. Najlepsze odkurzacze wodne są dodatkowo wyposażone w tradycyjne filtry HEPA i podobne rozwiązania, aby zagwarantować jak najwyższą skuteczność sprzątania. Dodatkowym atutem odkurzaczy wodnych jest to, że w czasie sprzątania dodatkowo nawilża się powietrze w mieszkaniu. Po zakończeniu pracy wystarczy natomiast jedynie wylać brudną wodę, a następnie wypłukać i wysuszyć zbiornik. Dobry odkurzacz wodny pozwala także zbierać rozlaną wilgoć, a niektóre urządzenia pozwalają dodatkowo prać dywany i tapicerkę.

Jak kupić dobry odkurzacz wodny?

Liczne zalety odkurzaczy wodnych zdecydowanie sprawiają, że warto zaopatrzyć się w tego rodzaju urządzenie. W wyborze właściwego modelu zdecydowanie pomoże aktualny ranking odkurzaczy wodnych 2022. Porównując poszczególne modele, warto zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Jaki odkurzacz wodny wybrać? Odkurzacz powinien odznaczać się dużą mocą ssania, ponieważ to przede wszystkim ona przekłada się na jego skuteczność. Kolejnym ważnym parametrem jest wielkość zbiornika na wodę, która powinna być uzależniona od metrażu mieszkania. nie bez znaczenia są również dodatkowe filtry, które zastosowano w danym urządzeniu.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *