Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking: Pralki bosch
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking: Pralki bosch
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Jaką pralkę bosch wybrać? Najlepsze modele 2022 roku

Pierz jeszcze prościej, oszczędniej i bardziej komfortowo! Pralka Bosch wyręczy Cię w obowiązkach domowych i nie będzie obciążeniem dla Twojej kieszeni.

Pralki Bosch wykorzystują nowoczesne technologie wpływające na efektywność prania. Wśród nich znajdziesz modele wykorzystujące silniki inwerterowe, funkcje parowe, automatyczne programy, funkcje skracające pranie. Wybrane modele mają również opcję sterowania smartfonem.

Zobacz nasz ranking pralek Bosch i wybierz model, z którym pranie stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością!

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL 1599,00 zł Sprawdź teraz
2 Bosch WAJ2006KPL 1197,00 zł Sprawdź teraz
3 Bosch WAJ2006SPL 1039,00 zł Sprawdź teraz
4 BOSCH Serie 2 SpeedPerfect WAJ2406GPL 1249,00 zł Sprawdź teraz
5 Bosch WAN2428KPL 1399,00 zł Sprawdź teraz
6 BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAW24740PL 3499,00 zł Sprawdź teraz
7 BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAVH8L90PL 3999,00 zł Sprawdź teraz
8 Bosch WLT2446KPL 1695,00 zł Sprawdź teraz
9 Bosch WAJ2006APL 1248,00 zł Sprawdź teraz
10 Bosch WAJ2006GPL 1199,00 zł Sprawdź teraz

Ranking: Pralki bosch

1. BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL

BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL

Cena: ok. 1599,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię najlepsza pralka Bosch? Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL to propozycja, która została stworzona z myślą o potrzebach sporej rodziny. Rozpoznasz ją przede wszystkim po dużej ładowności – 9 kg. Na wymierne oszczędności wody i energii pozwoli Ci jedna z najlepszych obecnie na rynku klas energetycznych – A+++. Wykorzystanie technologii VarioPerfect daje możliwość skrócenia cyklu prania nawet o 65%. To z kolei w praktyce oznacza, że świeżo wyprane rzeczy będziesz miał do swojej dyspozycji znacznie szybciej. Następnym praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu Active Water Plus – daje on możliwość wykorzystywania tylko takiej ilości wody, która jest niezbędna do przeprowadzania prania. Ta najlepsza pralka Bosch została wyposażona w silnik Eco Silence Drive – został on objęty aż 10-letnią gwarancją producenta. Mało zabrudzone rzeczy wymagające jedynie odświeżenia wypierzesz szybko i skutecznie w krótkich programach 15 lub 30 minut. Prezentowana propozycja jest ładowana od frontu – to duże udogodnienie.

2. Bosch WAJ2006KPL

Bosch WAJ2006KPL

Cena: ok. 1197,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra i tania pralka Bosch? WAJ2006KPL doskonale wpisuje się w takie oczekiwania. O jakości prezentowanego modelu świadczy obecność wytrzymałego i trwałego silnika wykonanego zgodnie z założeniami technologii EcoSilence Drice – wykorzystuje on bezszczotkowy napęd, redukujący ilość wytwarzania drgań nawet podczas bardzo intensywnego wirowania. Wykorzystanie takiego podzespołu skutkuje także cichą pracę i stabilnością sprzętu. Następnym atutem tego urządzenia jest spora pojemność 7 kg. Maksymalne wirowanie plasuje się na poziomie 1000 obrotów w ciągu minuty. Wystarczą one by skutecznie pozbyć się pozostałości wody ze wszystkich pranych tkanin. Znakiem rozpoznawczym prezentowanego urządzenia jest możliwość skorzystania z opcji start/pauza z dodatkową opcją dołożenia rzeczy na wstępnym etapie prania. Produkt został wyprodukowany w klasie energetycznej A++ – pozwala ona na optymalne wykorzystanie zarówno wody, jak i pobieranej energii elektrycznej. Opcja SpeedPerfect pozwala na znaczące skrócenie cyklu prania – można z niej korzystać niemal we wszystkich trybach pracy.

3. Bosch WAJ2006SPL

Bosch WAJ2006SPL

Cena: ok. 1039,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecana pralka Bosch dla singla lub dwojga? WAJ2006SPL spełni wymagania nawet bardzo wymagających użytkowników ceniących funkcjonalność połączoną z atrakcyjną ofertą cenową. produkt został wykonany zgodnie z założeniami nowej klasy energetycznej D. Pozwala ona na najlepsze wykorzystanie wody i prądu, a to z kolei obniża Twoje rachunki zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Ta dobra pralka Bosch WAJ2006SPL pozwala na uzyskanie wirowania na maksymalnym poziomie 1000 obrotów w ciągu zaledwie 60 sekund. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że szybko i skutecznie usuniesz resztki detergentów rozpuszczonych w wodzie i jej samej w nadmiarze. Prezentowany model jest ładowany od frontu i posiada pojemność 7 kg. Ta polecana pralka została wyposażona w wydajny silnik EcoSilenceDrive – nie tylko pracuje on niezwykle efektywnie, ale także pomaga redukować wytwarzane wibracje, jest cichy i poprawia stabilność urządzenia nawet podczas bardzo intensywnego działania. Użytkownik ma do swojej dyspozycji szeroką gamę programów z opcją dołożenia prania na początku cyklu.

4. BOSCH Serie 2 SpeedPerfect WAJ2406GPL

BOSCH Serie 2 SpeedPerfect WAJ2406GPL

Cena: ok. 1249,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz, aby w Twoim domu zagościła polecana pralka Bosch? Serie 2 SpeedPerfect WAJ2406GPL to propozycja, którą warto rozważyć podczas zakupu chociażby ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny do jakości i otrzymywanych możliwości. Ten model rozpoznasz po 7-kilogramowej pojemności i ładowaniu od frontu. Użytkownik ma do swojej dyspozycji opcję Active Water – dzięki wykorzystaniu specjalnych czujników zarówno ilość wykorzystywanej wody, jak i energii elektrycznej są odpowiednio dobrane w zależności od wykorzystywanego programu. Technologia Speedperfect daje możliwość znacznego skrócenia czasu pracy urządzenia, a dzięki temu swoje ulubione rzeczy możesz dużo szybciej założyć z powrotem. Kultowy silnik Eco Silence Drive został objęty 10-letnią gwarancją. Dzięki niej możesz mieć pewność, że inwestujesz w trwały i wytrzymały sprzęt. Konstrukcja pralki BOSCH Serie 2 SpeedPerfect WAJ2406GPL została tak przemyślana, by znacząco zmniejszać ilość wytwarzanych drgań i poprawić stabilność.

5. Bosch WAN2428KPL

Bosch WAN2428KPL

Cena: ok. 1399,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz korzystać z niezwodnego sprzętu? Postaw na Bosch WAN2428KPL. To wyjątkowe urządzenie jest częścią kultowej serii – Serie 4. Charakteryzuje się ona wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w połączeniu z funkcjonalnością na wysokim poziomie. Ten sprzęt został wyprodukowany zgodnie ze standardami nowej klasy energetycznej C – pozwala ona nie tylko dbać o dobre wykorzystanie pobieranej wody i energii elektrycznej, ale także troszczyć się o stan środowiska naturalnego. Prezentowany model posiada 8-kilogramowy wsad i daje możliwość ustawienia obrotów z intensywnością 1200 na minutę. jednym z powodów, dla których klienci elektromarkrtów często sięgają po tą propozycję jest obecność bardzo trwałego silnika wypróżniającego się ze względu na większą odporność na typowe uszkodzenia mechaniczne. O jego klasie świadczy fakt, że został objęty 10-letnią gwarancją przyznawaną przez producenta. Bosch WAN2428KPL zaskoczy Cię także dużą ilością dostępnych programów, które dopasowują najbardziej optymalne parametry prania do konkretnych rodzajów tkanin.

6. BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAW24740PL

BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAW24740PL

Cena: ok. 3499,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Lubisz produkty, które są w stanie nadążyć za potrzebami nawet bardzo zabieganych użytkowników? Najlepsza pralka Bosch Serie 8 ActiveOxygen WAW24740PL może spełnić ich wymagania i dać im funkcjonalność na poziomie, którego potrzebują. Przede wszystkim na uwagę zasługuje dość duża ładowność – 9 kg. Jednym z największych udogodnień jest pranie oraz odświeżanie rzeczy za pomocą aktywnego tlenu. Opcją szczególnie często wykorzystywaną jest system VarioPerfect – dzięki temu możesz skrócić długość procesu prania w niektórych programach nawet o 65%. To naprawdę imponujący wynik! Modele z tej serii rozpoznasz po zastosowaniu niemal perfekcyjnego silnika o 10-letniej gwarancji danej przez producenta. Napęd tego typu zapewnia niezawodne działanie przez długie miesiące, a nawet lata. Pracuje on cicho, a poziom wytwarzanych wibracji jest zaskakująco niski. Technologia WaveDrum sprawia, że bęben porusza się w odpowiedni sposób, dzięki czemu efekty prania są jeszcze lepsze. Wygodną i intuicyjną obsługę zapewnia system JogDial.

7. BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAVH8L90PL

BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAVH8L90PL

Cena: ok. 3999,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Twoją uwagę przyciągają tylko najlepsze pralki BOSCH? Serie 8 ActiveOxygen WAVH8L90PL to produkt, który pomimo wysokiej ceny przyciąga szczególną uwagę. Dzieje się tak dlatego, że produkt łączy w sobie ładowność na poziomie 9 kg oraz wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Jednym z patentów jest wykorzystanie systemu prania w oparciu o aktywną siłę węgla. Dobra pralka BOSCH Serie 8 ActiveOxygen WAVH8L90PL wyróżnia się ze względu na wykorzystanie automatycznego usuwania nawet 16 rodzajów plam. Doskonale się ono uzupełnia z Bębnem wykorzystującym specjalne ruchy Wave Drum dając bardzo dobre efekty parania. Na uwagę zasługuje również program automatycznego czyszczenia bębna – zapobiega on powstawania złogów kamienia i pozostałości proszku oraz innych środków czystości. Technologia SpeedPerfect daje możliwość znacznego skrócenia czasu potrzebnego na dokończenie danego cyklu pracy. Taka opcja w szczególności przypadnie do gustu osobom zabieganym. Specjalna konstrukcja zapobiega wytwarzaniu intensywnych wibracji podczas prania.

8. Bosch WLT2446KPL

Bosch WLT2446KPL

Cena: ok. 1695,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na tym, żeby posiadać dobry i tani sprzęt? Pralka Bosch WLT2446KPL to niewątpliwie propozycja warta szczególnej uwagi zwłaszcza wtedy, gdy jednym z najważniejszych priorytetów jest dla Ciebie szeroki wybór programów do wyboru. Ten model ładowany od frontu został wyprodukowany w klasie energetycznej A+++. Przekłada się ona na to, że produkt wykorzystuje zrównoważone ilości zasobów takich jak woda i energia elektryczna. Wybierając ten model użytkownik ma do swojej dyspozycji zarówno pranie znacząco szybsze, jak i bardziej oszczędne i ekologiczne. Bębem VarioSoft doskonale uzupełnia działanie środków piorących poprawiając efekty usuwania plam i innych zanieczyszczeń. Dużym udogodnieniem jest także możliwość opóźnienia startu – dzięki niej możesz ustawić po upływie jakiego czasu urządzenie ma rozpocząć pracę. To szczególny plus, kiedy dostawca energii daje możliwość korzystania z mniej płatnych taryf. Wybierając ten model masz do swojej dyspozycji program czyszczenia bębna – zapobiega on zaleganiu brudu i resztek detergentu oraz osadzaniu się kamienia w najważniejszych obszarach.

9. Bosch WAJ2006APL

Bosch WAJ2006APL

Cena: ok. 1248,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz urządzeń do niewielkiego mieszkania dla singla lub dwojga? Dobra pralka Bosch WAJ2006APL to sprawdzona propozycja, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Na wygodę korzystania wpływa fakt, że prezentowany model jest pakowany od frontu i posiada pojemność 7 kg. Kompaktowe wymiary sprawiają, że można ja wstawić nawet do niewielkiego pomieszczenia. “Sercem” urządzenia jest trwały i wytrzymały silnik – nie tylko zapewnia on niemal niezawodne działanie, ale także pracuje cicho i emituje niewielką ilość drgań. To przekłada się na stabilność konstrukcji. Z tego względu został on objęty 10-letnią gwarancją producenta. Wśród najważniejszych funkcji można wymienić m.in. znaczne skrócenie czasu prania, opcję zatrzymania procesu oraz dorzucenia kolejnych rzeczy do bębna czy technologię wspomagającą zrównoważony pobór wody i energii elektrycznej. Kolejnym atutem prezentowanego urządzenia jest łatwoczyszcząca się szuflada, w której trzeba umieszczać detergenty. Proces usuwania pozostałości zachodzi automatycznie, dlatego nie musisz się już tym martwić.

10. Bosch WAJ2006GPL

Bosch WAJ2006GPL

Cena: ok. 1199,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra i tania pralka Bosch? WAJ2006GPL to propozycja dla tych, którzy cenią wysoką jakość w przystępnej cenie. To model z wygodnym ładowaniem od frontu o masymalnej pojemności 7 kg. Wyznacznikiem wysokiej klasy tego produktu jest wykorzystanie bezszczotkowego silnika, wyróżnia się on pozytywnie na tle konkurencji nie tylko ze względu na wyjątkowo mało donośną pracę, ale także wysoki stopień niezawodności nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania. Inwestując w ten model otrzymujesz dostęp do technologii SpeedPerfect – jej zastosowanie pozwala skrócić czas trwania cyklu prania, warto jednak podkreślić, że załadunek bębna nie powinien przekraczać 4kg. Kolejną opcją wartą uwagi jest zastosowanie możliwości zatrzymania procesu pracy i dołożenia kilku rzeczy do bębna pralki. Specjalnie przemyślana konstrukcja zapobiega przenoszeniu wibracji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stabilność urządzenia. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła a użytkownik ma do swojej dyspozycji kilka dedykowanych programów.

Poradnik zakupowy pralki Bosch

Jaka pralka Bosch będzie najlepsza? To zależy

Jak zapewne doskonale zapewne zdajesz sobie z tego sprawę tak postawiony problem to ustne pytanie rzeka, na które nie sposób odpowiedzieć. Duży wpływ na to czy dane urządzenie przypadnie Ci do gustu i będziesz je oceniać pozytywnie jest to, w jakim stopniu wybrana polecana pralka Bosch spełni Twoje oczekiwania. Prezentowany ranking został tak skomponowany, żeby pokazać nie tylko to, które modele w naszej ocenie zasługują na szczególną uwagę, ale przede wszystkim wskazać na istotne różnice występujące między poszczególnymi propozycjami. W ten sposób otrzymujesz bardziej pełny ogląd sytuacji a cena, którą trzeba zapłacić jest tylko jedną ze składowych zasługujących na szczególne wzięcie pod uwagę. Pamiętaj, że obok kosztów warto przemyśleć jaka pojemność urządzenia będzie w stanie sprostać naszym potrzebom nie tylko z perspektywy aktualnej sytuacji, ale także uwzględniając oczekiwania długoterminowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dobra pralka Bosch może okazać się inwestycją nawet na długie lata, dlatego dalekowzroczność jest jak najbardziej wskazana.

Idealna pralka Bosch – rozwiązania, dzięki którym codzienne funkcjonowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze

Zakup sprzętu AGD zazwyczaj wiąże się ze znacznymi wydatkami. Właśnie dlatego warto przemyśleć swoją inwestycję. Aby mieć pozytywne wrażenia z użytkowania sprzętu należy uwzględnić to, czy rozwiązania proponowane przez producenta nam odpowiadają, Polecane pralki Bosch wyróżniają się ze względu na:

  • Możliwość dołożenia/wyjęcia rzeczy z bębna – pewnie nie raz Ci się zdarzyło zauważyć zgubioną skarpetkę, której nie mogłeś znaleźć przed wstawieniem prania. Dobra pralka Bosch umożliwia wstrzymanie cyklu pracy i dorzucenie drobnych rzeczy do środka. Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta jest dostępną tylko w wybranych produktach w początkowej fazie.
  • SpeedPerfect – każda pralka Bosch znajdująca się w tym rankingu daje możliwość skorzystania z tej opcji. W skrócie polega ona na możliwości mniejszego lub większego skrócenia czasu pracy, który zwykle jest przewidziany na wykonanie pełnego cyklu. Rozwiązanie to docenią szczególnie oceny prowadzące bardzo intensywny tryb życia, które wymagają od posiadanego sprzętu znacznie więcej. Producent chwali się, że w najlepszym przypadku czas pracy może być skrócony nawet o 65 procent. Korzystając z tej opji trzeba jednak pamiętać o tym, że w zazwyczaj pojemność bębna nie może przekraczać 4kg (ilość ta może być różna w zależności od całkowitej pojemności urządzenia).
  • Active Water – to kolejne rozwiązanie, którymi szczycą się dobre i tanie pralki Bosch. Dzięki obecności specjalnych sensorów i czujników oraz odpowiednim zoptymalizowaniu parametrów danych programów ilość zużywanej wody jest tak dobierana, by zapewnić jak największą efektywność i wydajność prania w połączeniu z oszczędnością wody i prądu. Z tego względu nie tylko dokładasz cegiełkę w trosce o środowisko naturalne, ale także możesz zauważyć wymierne oszczędności finansowe.
  • Funkcja prania aktywnym tlenem – rozwiązanie to pozwala na efektywne usuwanie części plam bez konieczności korzystania z detergentów rozpuszczonych w wodzie. Do bębna wpuszczana jest specjalna mgła – jej działanie pomaga pozbyć się większości zarazków i nieprzyjemnych zapachów. Funkcja ta może wspomagać również usuwanie typowych zabrudzeń zwłaszcza wtedy, gdy jest połączona z funkcją aktywnego odplamiania. Oba rozwiązania dostępne są tylko w wybranych modelach.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.