Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek z funkcją pary
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek z funkcją pary
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek z funkcją pary – najlepsza pralka z funkcją pary w 2022 roku

Ranking pralek z funkcją pary zwykle pomaga w dokonaniu wyboru najlepszego modelu. Dobra pralka z funkcją pary może nie należy do najtańszych urządzeń piorących na rynku, ale niezwykle skutecznie radzi sobie z różnymi zabrudzeniami, a przy tym gwarantuje ekonomiczne zużycie energii. Najlepsza pralka z funkcją pary jest wyposażona w różne innowacje, dzięki którym pranie staje się prostsze i daje lepsze efekty, niż standardowy model. Warto wziąć pod uwagę wymienione poniżej pralki, w których można prać przy użyciu pary.

Ranking pralek z funkcją pary – TOP 10 najlepszych pralek z funkcją pary

Miejsce Nazwa pralki z funkcją pary Cena Najtańsza oferta
1 Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare 2099 zł Sprawdź teraz
2 Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W 1749 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare 1698 zł Sprawdź teraz
4 Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W 1549 zł Sprawdź teraz
5 Pralka AEG L8FEC68SP 3499 zł Sprawdź teraz
6 Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS 1399 zł Sprawdź teraz
7 Pralka AEG L7FEC48SP 2519 zł Sprawdź teraz
8 Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3 1471 zł Sprawdź teraz
9 Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S 1699 zł Sprawdź teraz
10 Pralka AEG L7FBE48SP 2999 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek z funkcją pary

1. Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare

Nowość Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare

Cena: ok. 2099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

By cieszyć się gładkim ubraniem, które nie wymaga prasowania po upraniu, warto wybrać pralkę EW7F348SP PERFECTCARE od producenta Electrolux. Model jest bowiem wyposażony w system SteamCare, a jego obecność sprawia, że niezależnie od tego, w jakim programie pierze się tkaniny, za każdym razem na zakończenie są one poddane działaniu pary. Ta pralka parowa umożliwia również szybkie odświeżenie lekko zabrudzonej odzieży, którą na przykład miało się raz na sobie. Para pozwala także pozbyć się wszelkich niechcianych zapachów z tkanin. Korzystając z funkcji FreshScent można także lepiej zadbać o materiał, ponieważ podczas odświeżania parowego nie dodaje się detergentu, a cały proces trwa bardzo krótko. Natomiast dzięki systemowi SensiCare można uprać odzież bardzo dokładnie, a zarazem w sposób niezwykle ekonomiczny. To rozwiązanie powoduje, że pralka dobiera odpowiednią ilość wody i energii do wielkości wsadu, co również przekłada się na krótszy czas trwania cyklu. Z tego urządzenia będą z pewnością zadowolone osoby cierpiące na alergię, ponieważ można skorzystać z programu antyalergicznego, w którym skutecznie udaje się usunąć zarówno bakterie, jak i alergeny z pranych tkanin.

2. Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W

 Pralka LG C4 SteamSpa F4J6QY0W

Cena: ok. 1749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kupując ten model, można liczyć na to, że podczas prania uda się skutecznie usunąć z odzieży alergeny, których obecność sprawia, że można mieć problemy z oddychaniem. Program Allergy Care umożliwia zredukowanie roztoczy i innych alergenów nawet o 99,9%, dzięki czemu można bez obaw nosić upraną odzież i cieszyć się lepszą jakością życia w swoim środowisku. Z uwagi zaś na to, że ta pralka z funkcją pary LG działa w oparciu o silnik Direct Drive, jest to model, który pierze i odwirowuje pranie przy minimalnym poziomie hałasu. Obecność tego silnika przekłada się również na mniejsze zużycie energii, niezależnie od tego, jaki program zostanie uruchomiony. Komfortowym rozwiązaniem w tym urządzeniu jest możliwość dodania odzieży, gdy wybrany cykl prania został już uruchomiony. Drzwiczki w tym modelu można otworzyć za każdym razem, gdy pragnie się dodać ubrania w programie bawełna, mieszany, tkaniny mało wymagające, a także podczas cyklu Speed14. Piorąc odzież w tej pralce, można skutecznie chronić tkaniny przed zniszczeniem, ponieważ urządzenie działa w oparciu o napęd 6 Motion, który oznacza, że bęben porusza się w wielu różnych kierunkach, co gwarantuje delikatne pranie.

3. Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare

 Pralka Electrolux EW6F328WP PerfectCare

Cena: ok. 1698 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Funkcja pary w pralce EW6F328WP PERFECTCARE marki Electrolux jest dostępna m.in. w programie antyalergicznym. W tym cyklu pralka z funkcją pary idealnie dopasowuje parametry cyklu, dzięki czemu można cieszyć się czystym, świeżym ubraniem, wolnym od alergenów i bakterii. Ponadto w trakcie tego programu tkaniny są chronione z uwagi na delikatne czyszczenie materiałów. Natomiast system SensiCare oznacza bardziej ekonomiczne zużycie wody i prądu, a także krótszy czas prania przy najlepszych efektach prania – tkaniny dłużej wyglądają jak nowe, a po upraniu są wyjątkowo miękkie w dotyku. Korzystając z kolei z opcji SoftPlus, można spodziewać się, że podczas prania uda się usunąć nawet głębokie zabrudzenia. Ponadto po zakończonym cyklu prania można wyjąć odzież, która pięknie pachnie. Chcąc skrócić lub wydłużyć cykl prania, można skorzystać z funkcji TimeManager. W ten sposób zużycie energii podczas prania jest zwykle mniejsze. W urządzeniu tym pranie delikatnych tkanin, jak wełna, które powinno prać się ręcznie, jest jak najbardziej wskazane. Model ten otrzymał bowiem certyfikat Woolmark Blue/Green.

4. Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W

 Pralka LG C4 SteamSpa F2J6QY0W

Cena: ok. 1549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta pralka parowa zapewnia nie tylko doskonałe efekty podczas prania, ale również sprawia, że odzież po wyjęciu ma mniej zagnieceń. Jest to możliwe dzięki dostępnej opcji Ochrona przed zagnieceniami. Można także skutecznie pozbyć się alergenów z ubrań – wystarczy skorzystać z programu Allergy Care. W cyklu tym gorąca woda przemienia się w dezynfekującą parę, która delikatnie przenika każde włókno tkaniny, czyniąc odzież wolną od roztoczy i innych alergenów wywołujących problemy z oddychaniem. Piorąc w tej pralce, można także dołożyć ubrania w trakcie trwającego cyklu za pomocą przycisku „Dodaj odzież”. Niezależnie zaś od tego, w jakim cyklu piorą się ubrania, można liczyć na to, że tkaniny będą zawsze chronione przed zniszczeniem. Umożliwia to napęd 6 Motion, który porusza bębnem w różnych kierunkach, co przekłada się na delikatne, ale skuteczne pranie. Z uwagi zaś na zastosowany, niezawodny silnik, który jest dostępny na 10-letniej gwarancji, można zawsze prać cicho. Urządzenie można połączyć ze smartfonem za pomocą funkcji Tag On NFC, która umożliwia m.in. pobranie dodatkowych programów prania.

5. Pralka AEG L8FEC68SP

 Pralka AEG L8FEC68SP

Cena: ok. 3499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka z odświeżaniem parowym umożliwia szybkie odświeżenie odzieży bez konieczności prania. Dostępne są szybkie programy parowe, dzięki którym tkaniny nie niszczą się, a ubrania po wyjęciu z pralki nie wymagają już prasowania. Jest to możliwe zwłaszcza wtedy, gdy zakończy się dany cykl delikatnym programem parowym. Większa dbałość o wysoką jakość materiałów jest również możliwa dzięki zastosowanej technologii ÖKOMix, która sprawdza się tak w dłuższych cyklach, jak i w programach trwających krótko. Piorąc w tej pralce AEG można spodziewać się bardzo dobrych efektów po czyszczeniu, ponieważ detergent jest mieszany z wodą przed dostaniem się do bębna, a w trakcie prania dociera do każdego włókna. Można także skorzystać z opcji Advanced Washing Technology, czyli namaczania, by środek piorący został równomiernie rozprowadzony. Z kolei technologia ProSense zapewnia ekonomiczne, ale wydajne pranie z uwagi na to, że cykl jest dobierany do wielkości załadunku. Natomiast obecność silnika ÖKOInverter wpływa na wysoką energooszczędność urządzenia, które także dzięki niemu wyróżnia się dłuższą żywotnością.

6. Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS

 Pralka ELECTROLUX EWT11276ELS

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka z funkcją pary wyposażona w system parowy SteamCare powoduje, że ubranie staje się odświeżone i pachnące, a po wyjęciu z bębna nie wymaga już prasowania. Model ten posiada certyfikat Woolmark Blue, dlatego też w tym urządzeniu można bez obaw prać nawet najbardziej delikatne tkaniny, takie jak wełna. W pralce zastosowano specjalny dozownik FleixDose Plus, który wpływa na to, że pranie jest wyjątkowo czyste. Dzięki temu rozwiązaniu płyn do prania lub środek piorący uwalnia się podczas prania w najbardziej właściwym momencie trwającego cyklu. W pralce tej pierze się niezwykle komfortowo, m.in. z uwagi na funkcję TimeManager®, która umożliwia ustawienie czasu trwania cyklu na taką długość, by pralka zakończyła pranie w najbardziej dogodnej chwili. Z kolei technologia Fuzzy Logic sprawia, że pranie daje jak najlepsze efekty, ponieważ dzięki niej pralka optymalnie dobiera parametry do wielkości załadunku. Można także skorzystać z opcji Automatyczne wyważanie wsadu, której aktywność wpływa na lepsze efekty prania przy maksymalnej ochronie tkanin.

7. Pralka AEG L7FEC48SP

 Pralka AEG L7FEC48SP

Cena: ok. 2519 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta pralka z odświeżaniem parowym pozwala bardzo szybko przywrócić tkaninom świeżość, usuwając z nich wszelkie niepożądane zapachy, a także sprawia, że ubrania po użyciu pary po wybranym cyklu prania są o wiele mniej wygniecione i nie wymagają już prasowania. Na świeżość odzieży i jej doskonały wygląd wpływa również zastosowana technologia ProSteam®. Dzięki niej tkaniny dłużej zachowują swoją wysoką jakość, ponieważ można zmniejszyć liczbę cykli, a także wykluczyć konieczność prasowania ubrań. Urządzenie to korzysta także z technologii ProSense®, dlatego też potrafi automatycznie określić wagę załadunku i dobrać do niej właściwy program prania. Chcąc natomiast zaoszczędzić energię i czas, warto skorzystać z programu Eco TimeSave. By zaś zapewnić lepszą ochronę delikatnym tkaninom i sprawić aby były bardziej miękkie, można skorzystać z opcji SoftPlus. Rozwiązanie to pozwala optymalnie wykorzystać cały dodany detergent do prania w taki sposób, że dociera on do każdego włókna czyszczonego materiału.

8. Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3

 Pralka Candy GrandoVita GVS34 126TC3

Cena: ok. 1471 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W pralce GRANDOVITA GVS34 126TC3 można efektywnie skrócić czas prania, dzięki rozwiązaniu Mix Power System+, a także prać ubrania w znacznie niższej temperaturze, co pozwala chronić delikatne tkaniny. Wybierając na przykład program Perfect Rapid 59’, udaje się perfekcyjnie pozbyć zabrudzeń w temperaturze 20°, a także zaoszczędzić na zużyciu energii – nawet do 60%. Model ten posiada silnik Silent Inverter, dlatego niezależnie od wybranego cyklu, pranie jest zawsze ciche, więc można w tej pralce uprać ubrania o dowolnej porze. W pralce tej można z powodzeniem prać delikatne tkaniny, w tym ubrania wełniane w programie wełnianym – najlepsze efekty osiąga się wtedy, gdy załadunek nie przekracza 2 kg, a odzież ma oznaczenie wskazujące na to, że można ją prać w pralce. Bardziej ekonomiczny cykl jest możliwy dzięki czujnikowi KG Detector – dzięki niemu pralka dopasowuje program prania do wagi wsadu. W ten sposób udaje się zaoszczędzić nawet 70% na zużyciu wody i energii. Pranie staje się jeszcze bardziej komfortowe, dzięki opcji Opóźnienie startu, które pozwala wybrać najlepszy czas na uruchomienie cyklu tak, by wyprana odzież nie zalegała w pralce.

9. Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S

 Pralka Candy Bianca BWM 148PH7/1-S

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Funkcja pary w pralce sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na tym, by odświeżyć odzież, czy rozluźnić jej włókna. Ponadto dzięki niej po upraniu tkanin nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na prasowanie ubrań. Chcąc skrócić czas prania, a jednocześnie cieszyć się z doskonałych efektów, niezależnie od rodzaju pranych materiałów, warto skorzystać z funkcji Zoom. Włączając ją przy dowolnym programie, można wyprać odzież w czasie krótszym, niż godzina. Z funkcją Zoom jest powiązana technologia Mix Power Jet + System, dzięki której cały detergent wnika głęboko w strukturę włókna, gdyż jest od razu dostarczany do serca tkanin. Na uwagę zasługuje również nowoczesny interfejs, który umożliwia ustawianie programów wraz z dostępnymi opcjami, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia i skraca czas potrzebny na włączenie cyklu. Oprócz dostępnych programów, w tym modelu można ustawić swój własny, dobierając poszczególne parametry według własnego uznania. Warto skorzystać także z aplikacji Fi App i monitorować stan poszczególnych elementów, a także zmniejszyć zużycie prądu za pomocą Menedżera Redukcji Energii.

10. Pralka AEG L7FBE48SP

 Pralka AEG L7FBE48SP

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka z odświeżaniem parowym pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na prasowanie ubrań – dzięki działaniu pary tę czynność można po upraniu odzieży praktycznie pominąć. Odzież jest doskonale odświeżona i bez zapachu, a by ten efekt osiągnąć, można zdecydować się na włączenie krótkiego cyklu z zastosowaniem pary. Mniejsza ilość zagnieceń jest również możliwa dzięki dostępnej technologii ProSteam® – wyprane koszule wyglądają, jakby zostały wyprasowane, a efekt ten można uzyskać nawet wtedy, gdy zmniejszy się liczbę cykli prania. Z kolei technologia ProSense® to idealnie czyste pranie przy maksymalnej oszczędności prądu i wody. Pralka bowiem dobiera cykl prania do wielkości załadunku, który jest wykrywany w sposób automatyczny. Chcąc nadać ubraniom większą miękkość i lepiej chronić tkaniny przed uszkodzeniem, warto skorzystać z opcji SoftPlus. W pralce tej można z powodzeniem prać delikatne tkaniny, na przykład jedwab w przeznaczonym do tego programie. Dodatkowym atutem jest Program Eco TimeSave – krótszy cykl to oszczędność energii i większy komfort przy doskonałych efektach czyszczenia.

Poradnik zakupowy pralek z funkcją pary

Jak działa pralka z funkcją pary?

Pralka parowa wykorzystuje generator pary. To dzięki niemu woda zostanie podgrzana do 100°C i w ten sposób ze stanu ciekłego zmienia się w stan lotny. Powstała para jest następnie doprowadzana do odzieży znajdującej się w bębnie i osiada na całej jej powierzchni. W ten sposób może przeniknąć przez całą strukturę włókna, rozluźniając je, dzięki czemu odzież ma zapewnione optymalne odświeżenie, staje się bardziej miękka i pozbawiona zagnieceń. Za pomocą pary udaje się także skutecznie wyeliminować alergeny z ubrań, w tym roztocza i drobnoustroje, a jednocześnie czyszczenie odzieży staje się bardziej energooszczędne.

Czy warto ją kupić?

Biorąc pod uwagę ranking, można zauważyć, że w zestawieniu znajdują się dobre i tanie modele. Wśród dostępnych urządzeń będą te, które są popularne, o czym mogą świadczyć liczne opinie 2022. Polecane pralki parowe to zaawansowane technologicznie urządzenia cechujące się długą żywotnością. Dostępne programy parowe sprawiają, że korzystanie z pralki staje się bardziej komfortowe. Zamiast bowiem uruchamiać standardowy program prania, można wybrać opcję odświeżania parowego do ubrań lekko zabrudzonych, które nadają się do ponownego założenia już po kilkunastu minutach.

Komu przyda się pralka z funkcją pary?

Tak naprawdę pralka z funkcją pary może służyć każdemu. Jest jednak pewna grupa osób, którym przyda się najbardziej. Chodzi tu przede wszystkim o alergików. To oni są narażeni na problemy skórne wywoływane przez roztocza i drobnoustroje. Dzięki tej opcji prania mogą się ich łatwo pozbyć i tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo, wpłynąć na zdrowie.

Ponadto pralki z funkcją pary są doskonałym wyborem dla osób, które nie lubią dużo czasu poświęcać na prasowanie ubrań. Pralka świetnie radzi sobie z rozprasowywaniem wszelkich zagnieceń, więc prasowanie nie jest konieczne, a jeśli nawet, to nie wymaga ono tyle czasu, co po wyjęciu ubrania ze zwykłej pralki. Można więc śmiało stwierdzić, że jest także sprzętem dla leniwych lub oszczędnych.

Sprzęt ten sprawdzi się również u osób posiadających wyjątkowo delikatne ubrania, których prasowanie mogłoby przyczynić się do całkowitego lub częściowego zniszczenia. Z funkcji tej nie trzeba korzystać za każdym razem, a nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

Pralki z funkcją pary wodnej – rekomendowani producenci

Lista firm, które oferują tego rodzaju pralki, cały czas się wydłuża. Wskazuje na to chociażby niejeden ranking. W związku z tym wybierając to urządzenie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na parametry, ale i na markę.

Do rekomendowanych producentów można zaliczyć takich jak Electrolux, LG czy AEG. Warto też zainteresować się urządzeniami firmy Candy. Są to silnie konkurujące ze sobą marki, które co chwilę wprowadzają kolejne modele.

Dobra pralka z funkcją pary wodnej to nie tylko ta, która ma doskonałe parametry. To również urządzenie, które jest oferowane przez godnego polecenia producenta. Nie ma sensu kupować sprzętu niewiadomego pochodzenia. Dlatego warto jest, przy wyborze kierować się rankingami, w których też uwzględnia się rzetelność marki.

Firma ma znaczenie, na przykład przy awarii. Chodzi tu o dostępność części. Należy więc inwestować tylko w sprzęt rekomendowanych producentów. Co prawda bywa droższy, ale zakup ten się opłaci.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *