Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 55 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 55 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 55 cm – Najlepsze pralki do 55 cm 2022 roku

Ranking pralek do 55 cm jest pomocny, gdy poszukuje się urządzeń piorących w tym dość wąskim zakresie. Zastanawiając się nad tym, jaką pralkę do 55 cm wybrać, warto zwrócić uwagę na modele, które są najczęściej polecane i mają dobre opinie 2022. Najlepsza pralka do 55 cm powinna nie tylko zapewnić komfort podczas użytkowania, ale też być urządzeniem, które cechuje się długą żywotnością. Chcąc wybrać ten najlepszy model, nie zaszkodzi prześledzić całego zestawienia i w ten sposób sprawdzić, co dana pralka ma za funkcje, a także przekonać się o tym, jaki jest stosunek ceny do jakości.

Ranking pralek do 55 cm – TOP 10 najlepszych pralek do 55 cm

Miejsce Nazwa pralki do 55 cm Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Electrolux EWC1350 1398 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S 1439 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electrolux EWT11262ILW 1299 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S 1149 zł Sprawdź teraz
5 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S 1299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 55 cm

1. Pralka Electrolux EWC1350

 Pralka Electrolux EWC1350

Cena: ok. 1398 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka Electrolux EWC1350 wyróżnia się przede wszystkim swoimi niewielkimi wymiarami. Ze względu na kompaktową budowę można bez trudu znaleźć dla niej miejsce w swoim wnętrzu, nawet jeśli dysponuje się w nim niewielkim metrażem. Jednak nieduże urządzenie ma wielki potencjał z uwagi na zastosowane w nim rozwiązania. Jednorazowo udaje się w niej uprać do 3 kg ubrań, co może być wystarczającym załadunkiem szczególnie dla singli. Ponadto do wyboru są takie funkcje i opcje, jakie znajdują się w droższych i w większych modelach. Warto wymienić możliwość Opóźnienia startu – dzięki tej opcji zawsze można włączyć program o takiej porze, jaka jest najbardziej wskazana, co umożliwia powieszenie prania zaraz po zakończeniu cyklu. Pralka wiruje z maksymalną prędkością do 1300 obrotów na minutę, więc ubrania po odwirowaniu są prawie suche. Dostępna jest też kontrola zrównoważonego bębna, która powoduje, że odzież układa się równomiernie podczas cyklu i w ten sposób można spodziewać się jak najlepszych efektów prania.

2. Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

Cena: ok. 1439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten model o klasie energetycznej A+ to dobra pralka do 55 cm szerokości. Urządzenie to należy do najmniejszych gabarytowo modeli dostępnych na rynku, a mimo to jest niezwykle komfortowe i funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę na duże, wysoko położone drzwi – takie rozwiązanie konstrukcyjne sprawia, że bardzo szybko można włożyć zabrudzoną odzież do pralki, jak i wyjąć uprane ubranie bez niepotrzebnej zwłoki i wysiłku. Model ten jest ponadto wyposażony w system Fuzzy Logic, czyli elektroniczne sterowanie. Dzięki niemu łatwo udaje się mieć pod kontrolą takie parametry w czasie trwania cyklu, jak m.in.: wysokość temperatury, poziom wody, prędkość obrotów, czy obciążenie silnika. Oprócz tego za pomocą systemu Fuzzy Logic pralka jest w stanie określić wielkość załadunku z precyzją do pół kilograma. Pranie w tej pralce może być wydaje i oszczędne, dzięki zastosowanemu rozwiązaniu Kg Detector. Ta opcja sprawia, że urządzenie to w inteligentny sposób dobiera potrzebną ilość wody, reguluje cykl płukania, czy wykrywa rodzaj plam, a wszystko po zebraniu informacji na temat włożonego ubrania.

3. Pralka Electrolux EWT11262ILW

 Pralka Electrolux EWT11262ILW

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Electrolux EWT11262ILW to sprawdzona pralka do 55 cm szerokości, która wyróżnia się klasą energetyczną A+++, a więc jest niezwykle energooszczędna. Przekłada się to na niskie zużycie wody i prądu w czasie eksploatacji. Ponadto Urządzenie automatycznie wykrywa wielkość załadunku i do jego wagi dopasowuje czas trwania cyklu, jak również ekonomicznie dobiera odpowiednią ilość wody i energii – umożliwia to funkcja AutoSense. Dostępne programy nie trwają długo, dlatego też oprócz dobrych efektów prania można spodziewać się, że tkaniny dłużej zachowają swoją wysoką jakość włókien. Pralka posiada poza tym niebieski certyfikat Woolmark, więc można w niej bez obaw prać odzież wełnianą przeznaczoną do prania ręcznego. Warto też skorzystać z opcji Opóźnienia startu, by pranie zawsze udało się włączyć w najbardziej dogodnym momencie. Dodatkowym atutem jest łatwość, z jaką obsługuje się ten model, co jest możliwe za sprawą dotykowego panelu sterowania. Dzięki niemu ustawienie konkretnego cyklu ze wszystkimi parametrami jest intuicyjne i zajmuje tylko chwilę.

4. Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model AQUA 1041D1/2-S od Candy to pralka mini, najmniejsza na rynku, a mimo to może być idealna dla osób, którym załadunek wielkości 4 kg będzie w zupełności wystarczający. Jeśli chodzi o maksymalną prędkość obrotów, to ubrania udaje się odwirować przy 1000 obrotach na minutę. Urządzenie to wyróżnia się ponadto klasą energetyczną A+, która zapewnia mniejsze zużycie energii w czasie eksploatacji pralki. Dostępna jest też opcja Opóźnienie Startu, więc pranie zawsze udaje się włączyć o czasie, który jest najbardziej dogodny dla użytkownika. Pranie można bowiem opóźnić o dowolną liczbę godzin. W pralce tej zastosowano automatykę wagową, toteż urządzenie pierze doskonale przy ekonomicznym zużyciu wody dobieranej w zależności od wielkości wsadu. Biorąc pod uwagę programy, z których można skorzystać, na uwagę zasługują te szybkie, które umożliwiają upranie odzieży w czasie krótszym niż godzina, a najszybszy program trwa zaledwie 14 minut. W modelu tym można także z powodzeniem uprać odzież wełnianą, jedwabną, czy kaszmirową w programie do prania wełny.

5. Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ten ze względu na swój niewielki rozmiar, może znaleźć swoje miejsce w każdym wnętrzu, gdzie precyzyjnie gospodaruje się dostępną, niedużą przestrzenią. Poza tym klasa energetyczna A+ gwarantuje oszczędność energii podczas użytkowania pralki, a 1000 obrotów na minutę w czasie wirowania to wystarczająca liczba, by odprowadzić nadmiar wody z ubrań przy minimalnym poziomie hałasu. Jeśli chodzi o ładowność, to jednorazowo udaje się uprać odzież o wadze do 4 kg. Niezależnie jednak od wielkości załadunku pralka automatycznie dobiera ilość potrzebnej wody i energii na dany cykl, gdyż wykrywa wielkość wsadu, w czym pomaga funkcja Fuzzy Logic. Urządzenie warto również wziąć pod uwagę wtedy, gdy istotne jest to, by dokładnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z ubrań, jak również pozostałości środka piorącego. Dzięki funkcji Aqua Plus zawsze można zdecydować się na dodatkowe płukanie, które zapewnia odzieży maksymalną czystość. Funkcja ta przydaje się szczególnie podczas prania ubrań dziecięcych i osób, które są wyjątkowo wrażliwe na detergent, bądź na sierść zwierząt.

Poradnik zakupowy pralki do 55 cm

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie pralki do 55 cm szerokości?

Najlepsza pralka do 55 cm powinna odznaczać się mniej więcej takimi samymi parametrami, jak większe modele. Za każdym razem opłaca się zwracać uwagę na to, jaką klasę energetyczną cechuje się wybrane urządzenie, ponieważ od niego zależeć będzie to, czy eksploatacja okaże się oszczędna, czy też nie pod względem zużycia energii. Uwzględniając ranking pralek o szerokości do 55 cm, można znaleźć w sprzedaży modele, które mają klasę A+++, a więc najwyższą, która podczas prania i wirowania odznacza się najniższym zapotrzebowaniem na prąd.

Spośród tak wielu parametrów warto też zawsze mieć na uwadze to, czy dany model należy do możliwie cichych urządzeń, czy do głośnych. Jeśli będziemy chcieli włączyć pranie o niestandardowej porze, na przykład w nocy, czy wcześnie rano, lepiej, żeby pralka nie obudziła ani domowników, ani sąsiadów. Istotna jest też liczba obrotów na minutę podczas wirowania. Im większa jest prędkość, tym odzież jest lepiej odwirowana. Z drugiej strony wyższe obroty bębna mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnych tkanin. Z tego też powodu nawet, jeśli pralka wiruje z prędkością 1000 obrotów na minutę, jest to zwykle wartość wystarczająca.

Zastanawiając się nad tym, jakie najlepsze są pralki o szerokości do 55 cm, nie bez znaczenia jest też to, jakiego rodzaju materiały i ubrania można wyprać w danym urządzeniu. W związku z czym należy brać pod uwagę to, jakie programy prania są dostępne. Szczególnie warto sprawdzić, czy w pralce można prać delikatne tkaniny, na przykład przeznaczone do prania ręcznego. Oprócz materiałów i typu odzieży warto też zwrócić uwagę na to, jak długo trzeba prać ubrania w danym cyklu. Im krócej trwa program, tym mniej zużywa się prądu i wody i tym szybciej można cieszyć się z dobrze upranej odzieży. Inną ważną cechą pralki jest jej pojemność. Im więcej ubrań zmieści się w bębnie, tym rzadziej będziemy musieli włączać pralkę. Jednak są i takie dobre i tanie modele, które gwarantują ekonomiczne zużycie prądu i wody nawet przy niewielkim maksymalnym załadunku, co także należy mieć na uwadze.

Czy można kupić dobrą pralkę do 55 cm szerokości?

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką pralkę do 55 cm wybrać, żeby być z niej w pełni zadowolonym, należy najpierw określić swoje minimum, jeśli chodzi o wymagania. Trzeba liczyć się z tym, że pralki o niewielkich gabarytach mają ograniczone możliwości i mniej funkcji do wyboru, niż te większe modele. Tym zaś co sprawia, że ten asortyment urządzeń piorących wydaje się atrakcyjny, jest stosunkowo niewysoka cena, a także smukła budowa pralek i, bądź co bądź, całkiem przyzwoite podstawowe parametry.

Uwzględniając polecane modele, można w znacznym stopniu skrócić czas potrzebny na zapoznanie się z całą ofertą najbardziej cenionych producentów. W rankingu zwykle znajdują się te modele, które można określić mianem dobra pralka do 55 cm. Warto chociażby wziąć pod uwagę klasę energetyczną – większość dostępnych pralek o szerokości nieprzekraczającej 55 cm ma klasę A, ale znaleźć też można urządzenia o najwyższej klasie energetycznej, czyli A+++. Zatem istotne jest to, by wśród dostępnych parametrów określić, te, które mają dla nas największe znaczenie i po nich spróbować wytypować te najbardziej obiecujące pralki.

Do wyboru są urządzenia, które ładuje się od frontu, bądź od góry, na co także warto zwrócić uwagę. Każda z tych konstrukcji ma bowiem swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór powinien być podyktowany tym, by codzienne użytkowanie danego modelu było możliwie jak najbardziej komfortowe.
Dobre pralki do 55 cm szerokości – rekomendowani producenci

Dobra pralka do 55 cm może być dostępna w bardziej przystępnej cenie lub być nieco droższym modelem w zależności od tego, kto jest jej producentem. Za rozpoznawalność marki trzeba zwykle nieco dopłacić, jednak ma się wówczas też większą pewność, że kupuje się urządzenie, które nie zepsuje się po kilku miesiącach użytkowania. Mając zatem na uwadze ranking pralek do 55 cm, można w nim znaleźć taki model, który wiele osób określa, jako sprawdzona pralka do 55 cm.

Biorąc pod uwagę firmy, które wypuszczają na rynek smukłe modele o niewielkiej ładowności, przeznaczone raczej dla singli, niż dla par, czy rodzin z dziećmi, można wyróżnić urządzenia, które są ładowane od frontu, bądź te, w których ubrania dodaje się od góry. Wśród producentów oferujących pralki ładowane od frontu o szerokości do 55 cm wyróżnia się przede wszystkim firma Candy. Ma ona bowiem do zaoferowania wiele modeli w tej szerokości o dobrych parametrach, toteż warto zapoznać się z propozycją tego producenta. Jeśli zaś chodzi o modele ładowane od góry, to warto uwzględnić takie firmy, jak: INDESIT, Whirlpool, Electrolux, Saturn i Adler.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.