Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 70 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 70 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 70 cm – najlepsze pralki do 70 cm 2022 roku

Najlepsza pralka do 70 cm to model, który idealnie wpisuje się w potrzeby określonego użytkownika. Z uwagi na ranking pralek do 70 cm, można wyróżnić urządzenia o smukłej konstrukcji, jakie łatwo dają się zaadaptować do dostępnej przestrzeni w przeznaczonym dla nich pomieszczeniu. Zadając sobie pytanie, jaką pralkę do 70 cm wysokości wybrać, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów, a także cenę i koszt eksploatacji. W ten sposób można ostatecznie stwierdzić, czy dany model jest naprawdę warty zakupu.

Ranking pralek do 70 cm – TOP 10 najlepszych pralek do 70 cm

Miejsce Nazwa pralki do 70 cm Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S 1149 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S 1439 zł Sprawdź teraz
3 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S 1299 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S 1407 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S 1402 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 70 cm

1. Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ten o klasie energetycznej A+ to dobra pralka do 70 cm wysokości. Jest ładowana od frontu, co pozwala w łatwy sposób włożyć i wyjąć upraną odzież. Ze względu na prędkość wirowania 1000 obrotów na minutę urządzenie to pracuje dość cicho i wydajnie, więc ubrania po wyjęciu nie są zbyt nasiąknięte wilgocią. Pralka ta, dzięki automatyce wagowej, dokładnie dostosowuje ilość potrzebnej wody na dany cykl, uwzględniając wielkość wsadu. Niewątpliwym atutem tego modelu jest jego kompaktowa budowa – zmieści się wszędzie, a przy tym wypierze w jednym cyklu nawet 4 kg ubrań. Można także odświeżyć lekko zabrudzoną odzież w szybkim programie, co trwa tylko 14 minut. Natomiast najdelikatniejsze tkaniny, jak jedwab, czy kaszmir z powodzeniem uda się skutecznie uprać w programie do prania wełny. Zawsze też można zmienić czas, w którym pralka ma uruchomić cykl – wystarczy wybrać opcję Opóźnienie startu, by pranie skończyło się wtedy, gdy jest to najbardziej na rękę. Dopełnieniem jest wyświetlacz LED, na którym ukazują się wszystkie fazy trwającego cyklu.

2. Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

Cena: ok. 1439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując energooszczędnej pralki, warto zwrócić uwagę na ten model o klasie energooszczędności A+, która zapewnia ekonomiczne zużycie energii i mniejsze rachunki za prąd przez cały rok. Wysoka prędkość obrotów na poziomie 1100 podczas wirowania to pewność, że ubrania nie będą nadmiernie wilgotne po wyjęciu z bębna. Pomimo tego zaś, że jest to jeden z najmniejszych dostępnych modeli na rynku, można w nim uprać w jednym cyklu nawet 4 kg wsadu. Niewątpliwą zaletą pralki są wysoko położone drzwi, które ułatwiają i przyspieszają załadunek i rozładunek. Obecność systemu Fuzzy Logic to pewność, że pralka zużyje minimum wody i prądu na cykl, czyli tylko tyle, ile potrzeba, by efektywnie uprać określoną wagę brudnych ubrań. W pierwszej fazie wybranego programu ubrania są traktowane w specjalny sposób, dzięki technologii Kg Detector. W przeciągu czterech pierwszych minut za jej pomocą pralka ustala jaka długość cyklu jest najbardziej wskazana, jak długo odzież powinna się płukać, a także dobiera właściwą ilość wody i ustala prędkość obrotów bębna. W ten sposób nie tylko podnosi się poziom skuteczności prania, ale też tkaniny są lepiej chronione przed rozciągnięciem i zmechaceniem.

3. Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sprawdzona pralka do 70 cm to taka, która gwarantuje solidne, standardowe rozwiązania w dobrej cenie. Tak jest właśnie w przypadku modelu CANDY AQUA 1042D1-S o klasie energetycznej A+, ładowności 4 kg i maksymalnej liczbie obrotów wynoszącej 1000 w czasie wirowania. Wszystkie te parametry przyczyniają się do tego, że jest to urządzenie energooszczędne, które dobrze odwirowuje ubrania, a zarazem dba o to, by tkaniny się nie zniszczyły. Natomiast maksymalny wsad na poziomie 4 kg doskonale sprawdza się w codziennym praniu, kiedy brudnych tkanin nie ma tak dużo. Ze względu na swoje niewielkie wymiary pralkę tę łatwo zaadaptować nie tylko do kawalerki, ale również do niedużej łazienki w większym wnętrzu. Model jest wyposażony w elektryczne sterowanie Fuzzy Logic, więc pralka ekonomicznie dobiera prąd i wodę do ilości piorących się ubrań. W przypadku zaś, gdy ważne jest to, by pozbyć się z odzieży pozostałości po detergencie, czy sierści zwierząt, zda egzamin funkcja intensywnego płukania w pięciu cyklach, Aqua Plus.

4. Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S

Cena: ok. 1407 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra pralka do 70 cm powinna zapewniać komfort użytkowania i udostępniać wiele przydatnych programów i funkcji. Taki jest właśnie ten energooszczędny model o klasie energetycznej A+. Kompaktowa budowa ułatwia aranżację małej łazienki, a do tego model ten nadaje się idealnie dla singli, którzy nie chcą rezygnować z codziennego prania. Maksymalna waga wsadu na poziomie 4 kg w zupełności wystarczy, by w bębnie znalazły się ulubione ubrania, które nosi się codziennie, jak i te rzadziej zakładane. Dostępny program do prania wełny umożliwia na przykład upranie delikatnych tkanin w bezpieczny sposób. Nie tylko wełny, ale również jedwabiu, czy kaszmiru. Natomiast korzystając z szybkich programów, można w bardzo krótkim czasie odświeżyć lekko zabrudzone materiały – najszybszy program tego typu trwa tylko 14 minut. Pranie może być też ekonomiczne z uwagi na obecność funkcji Automatyka wagowa. Można także uruchomić program o dowolnej porze, dzięki opcji Opóźnienie startu. A za pomocą wyświetlacza 2-DIGIT ma się cały czas kontrolę nad trwającym cyklem.

5. Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S

Cena: ok. 1402 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli interesuje nas sprawdzona pralka do 70 cm szerokości, a zarazem nieduża, która zmieści się w każdej łazience, ten model może być odpowiedni. Klasa energetyczna A+ zapewnia mniejsze zużycie prądu, a ładowność 4 kg w zupełności wystarcza, by móc codziennie ustawiać wybrany cykl prania. Z kolei maksymalna prędkość obrotów bębna podczas wirowania wynosi 1000 i wartość ta jest wystarczająca, by pozbyć się z odzieży nadmiaru wilgoci i zapewnić tkaninom doskonałą ochronę podczas wirowania. By prać oszczędniej, pralka została wyposażona w automatykę wagową, dzięki której ekonomicznie dobiera wodę do wielkości prania. Dla tych, którzy poszukują modelu otwieranego w prawą stronę, ta pralka będzie idealna. Poza tym można w niej łatwo i szybko odświeżyć prawie czyste ubrania – najszybszy program trwa tylko 14 minut. W pralce tej bez trudu uda się uprać odzież wyjątkowo delikatną za pomocą programu do prania wełny. W razie potrzeby zawsze też można skorzystać z opcji Opóźnienie startu, by cykl prania rozpoczął się w najbardziej dla nas dogodnym momencie.

Poradnik zakupowy pralki do 70 cm szerokości

Jak kupić dobrą pralkę do 70 cm szerokości?

Poszukując idealnej pralki, uwzględnia się przede wszystkim dobre i tanie modele, które mogłyby służyć latami bezawaryjną, oszczędną i wydajną pracą. Warto wziąć pod uwagę polecane pralki, jeśli w pierwszej chwili nie wiadomo, na jakie parametry zwrócić uwagę. Im głębiej zaś zaczniemy się wczytywać w opisy, czy spojrzymy na ranking pralek do 70 cm szerokości, tym bardziej klarowna stanie się odpowiedź na pytanie, jakie cechy powinien mieć model, którego poszukujemy. Im więcej uda się wynotować tych opcji i funkcji, które mogą okazać się niezwykle pomocne podczas codziennego użytkowania, tym lepiej. W ten bowiem sposób można szybko zawęzić zakres poszukiwań do kilku pozycji.

Jeśli już będziemy wiedzieć, jakie rozwiązania mają dla nas pierwszorzędne znaczenie, warto udać się na stronę sklepu internetowego, w którym wybór pralek o takiej szerokości jest największy. Następnie można skorzystać z dostępnych filtrów na stronie takiego serwisu i w ten sposób znacznie zawęzić nasze poszukiwania.

W przypadku zaś, gdy interesuje nas dobra pralka do 70 cm konkretnego producenta, wtedy najlepiej przejść na jego oficjalną stronę, bądź też na tę, gdzie oferowane są jego modele. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że niekiedy dochodzi do takiej sytuacji, że z uwagi na dużą popularność danej pralki, bądź też ze względu na prowadzoną akcję promocyjną, niektóre modele w danym momencie mogą być niedostępne. W takiej sytuacji warto poszukać tej pralki na stronach innych serwisów. Oczywiście trzeba się wówczas liczyć z tym, że cena może być wówczas wyższa, ale model szybciej uda się kupić, niż gdyby poczekać na jego dostępność na stronie producenta.

Chcąc kupić dobry model, warto też zadać sobie pytanie, jaka według nas jest najlepsza pralka do 70 cm. W tym celu można poznać opinie 2022, by dzięki nim zwrócić uwagę na te parametry, które są ważne dla użytkowników i przekonać się o tym, dlaczego są tak istotne. Ci, którzy na co dzień użytkują konkretny model, podają nie tylko zalety pralki, ale też to, jak one się przekładają na praktyczną stronę, czyli na codzienną eksploatację. Dobrze mieć na uwadze ten aspekt, gdyż zwykle zależy nam na tym, by obsługa pralki była możliwie jak najbardziej komfortowa i zajmowała jak najmniej czasu, a odzież po upraniu nie pozostawiała wiele do życzenia.

Jaką pralkę do 70 cm wysokości warto wybrać? Rekomendowani producenci

Zastanawiając się nad tym, jakie najlepsze są modele, które mają wysokość do 70 cm, warto zwrócić uwagę na ranking polecanych pralek, który uwzględnia ten wymiar. Oprócz wysokości modelu liczą się jednak również inne parametry, jak ładowność, która przekłada się na komfortowe użytkowanie, jeśli w jednym cyklu udaje się wyprać wszystką zabrudzoną odzież. Im większa jest pojemność pralki, tym mniej czasu mamy na wątpliwości dotyczące tego, jakiego rodzaju załadunek i o jakim rozmiarze będzie można uprać w danym modelu.

Jeśli chodzi o rekomendowanych producentów pralek do 70 cm wysokości, warto wymienić przede wszystkim takie marki, jak Candy, czy Electrolux. Biorąc pod uwagę markę Candy, to ma ona do zaoferowania szereg atrakcyjnych pralek, które wpisują się w wysokość do 70 cm. Warto wymienić model CANDY AQUA 1142 D1, który idealnie nadaje się do szybkiego odświeżania lekko zabrudzonych ubrań, a także do prania delikatnych tkanin, które są przeznaczone do prania ręcznego. Ponadto pralka ta wyróżnia się program do prania mocno zabrudzonej odzieży, który trwa krócej, niż godzinę i zapewnia doskonale czyste pranie po zakończonym cyklu. Można także cieszyć się ubraniem z mniejszą ilością zagnieceń, dzięki specjalnej funkcji Easy Iron.

Drugim modelem tego producenta, który warto wymienić jest pralka CANDY AQUA 1042 D1-S, którą zaprojektowano głównie z myślą o singlach. Na uwagę oprócz standardowych parametrów zasługuje szeroki wybór programów prania, których jest tutaj aż 16, więc bez trudu udaje się dobrać cykl do rodzaju tkaniny i do typu zabrudzeń. By natomiast pozbyć się pozostałości po dodanym detergencie, czy też sierści zwierząt z ubrań, można skorzystać z opcji dodatkowego płukania AquaPlus.

Z kolei Electrolux oferuje model EWC1350 o ładowności do 3 kg, który bez problemu uda się zmieścić praktycznie wszędzie z uwagi na niewielkie wymiary. Pomimo tego, że jest to urządzenie w wersji slim, nie odstaje niczym od większych pralek pod kątem dostępnych opcji dodatkowych i funkcji. Można m.in. zdecydować się na dodatkowe płukanie, by pranie było idealnie czyste. Poza tym dostępna jest też kontrola zrównoważenia wsadu, więc po upraniu nie ma śladu plam, a tkaniny są doskonale chronione przed zniszczeniem.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.