Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek otwieranych na prawo
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek otwieranych na prawo
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek otwieranych na prawo – najlepsze pralki otwierane na prawo 2022 roku

Jakie najlepsze pralki są obecnie dostępne na rynku – warto wziąć pod uwagę polecane pralki otwierane w prawą stronę. Jest to dobry wybór, a uwzględniając ranking, można się przekonać o tym, jakie są najlepsze i czy te urządzenia, które plasują się najwyżej, są również tanie. Dobra pralka otwierana w prawo wyróżnia się najwyższą klasą energetyczną, a także wieloma funkcjami, dzięki którym pranie staje się bardziej wydajne i komfortowe. Najlepsza pralka otwierana na prawo to urządzenie, które może być dobre i tanie, a przy tym wyjątkowo pojemne, co przekłada się też na niższe zużycie energii. Przy wyborze konkretnego modelu pomocne mogą być opinie 2022.

Ranking pralek otwieranych na prawo – TOP 10 najlepszych pralek otwieranych na prawo

Miejsce Nazwa pralki otwieranej na prawo Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S 1149 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Siemens WM14T56EPL 1759 zł Sprawdź teraz
3 Pralka BOSCH Serie 8 Home Connect WAVH8M90PL 3198 zł Sprawdź teraz
4 Pralka SHARP ES-HFB912AW3-PL 1399 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Siemens iQ500 iSensoric WM14T66EPL 2599 zł Sprawdź teraz
6 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL 1419 zł Sprawdź teraz
7 Pralka Bosch Waj2006Kpl 1299 zł Sprawdź teraz
8 Pralka BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL 1698 zł Sprawdź teraz
9 Pralka Gorenje W1E60S3/PL 999 zł Sprawdź teraz
10 Pralka Miele WDB 030 WCS 2699 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek otwieranych na prawo

1. Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta pralka slim otwierana na prawo jest ładowana od frontu i zapewnia maksymalną prędkość wirowania na poziomie 1000 obrotów na minutę przy maksymalnej wadze prania 4 kg. Ze względu na swoje gabaryty jest to najmniejszy model otwierany na prawo dostępny na rynku. Bez trudu więc uda się go zmieścić nawet w pomieszczeniu o ograniczonym metrażu. W pralce tej można skorzystać z opcji Opóźnienie startu, dzięki której urządzenie rozpocznie cykl w wyznaczonym dla niego terminie. Jest to komfortowe rozwiązanie z uwagi na to, że pranie nie będzie zalegać w bębnie, jeśli ustawi się taki czas prania, kiedy od razu po zakończeniu cyklu uda się rozwiesić upraną odzież. Z kolei funkcja automatyka wagowa sprawia, że jest to wyjątkowo inteligentna pralka, która automatycznie dobiera potrzebną ilość wody do wagi prania. Taka funkcja zapewnia dużą oszczędność zarówno wody, jak i prądu. W pralce tej można skorzystać z wielu programów, w tym z szybkiego, które trwa tylko 14 minut i pozwala odświeżyć lekko zabrudzoną odzież.

2. Pralka Siemens WM14T56EPL

 Pralka Siemens WM14T56EPL

Cena: ok. 1759 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W tej pralce producent zastosował innowacyjną technologię iSensoric, która za pomocą specjalnych czujników umożliwia dobranie parametrów cyklu do rodzaju i wielkości prania. Można również dzięki niej łączyć program prania z różnymi funkcjami, by osiągnąć jeszcze lepsze efekty czyszczenia tkanin. Czujnik zastosowano także w zaawansowanej technologii WaterExpert Plus – dzięki niemu udaje się precyzyjnie określić wagę i wielkość załadunku, a także rodzaj materiałów i do tych parametrów dobrać najbardziej optymalną ilość wody. Technologia ta sprawia więc, że pralka zużywa minimum wody i pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii szczególnie przy niedużym wsadzie. Dalsze oszczędności gwarantuje także funkcja varioSpeed – w tym przypadku można skrócić program prania nawet o 65% i uzyskać doskonałe rezultaty prania. Za pomocą funkcji Mniej zagnieceń, odzież po upraniu jest niemalże całkowicie gładka, co jest możliwe dzięki specjalnym ruchom bębna. Urządzenie działa w oparciu o innowacyjny silnik iQdrive, który cechuje się wyjątkową trwałością i efektywnością.

3. Pralka BOSCH Serie 8 Home Connect WAVH8M90PL

 Pralka BOSCH Serie 8 Home Connect WAVH8M90PL

Cena: ok. 3198 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dostępny w tym modelu system 4D Wash sprawia, że pranie staje się bardziej skuteczne, przy wydajnym zużyciu wody i środka piorącego. W przypadku silniejszych zabrudzeń, można zintensyfikować cykl, wybierając opcję IntensivePlus, która zapewnia doskonale czyste pranie nawet przy pełnym wsadzie. Z kolei funkcja SpeedPerfect przydaje się zawsze wtedy, gdy zaistnieje konieczność skrócenia czasu trwającego cyklu bez uszczerbku dla jakości prania. Dzięki tej funkcji pranie może trwać krócej nawet o 65% – wybierając na przykład program Mix i włączając tę funkcję udaje się skrócić czas prania do 41 minut przy 4 kilogramowym załadunku. Zastosowany bęben WaveDrum™ powoduje, że pranie jest wyjątkowo skuteczne, ale delikatne, co pozwala m.in. chronić tkaniny przed zniszczeniem. Z kolei silnik EcoSilence Drive™ sprawia, że pralka ta zalicza się do wyjątkowo cichych modeli. Dodatkowe wytłoczenie na ściankach AntiVibration w połączeniu z amortyzatorem wyciszają wibracje, które pojawiają się podczas cyklu wirowania.

4. Pralka SHARP ES-HFB912AW3-PL

 Pralka SHARP ES-HFB912AW3-PL

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ten wyróżnia się klasą energetyczną A+++, która zapewnia większą oszczędność energetyczną w trakcie eksploatacji, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Dzięki systemowi Eco-logic można skutecznie i ekonomicznie uprać odzież nawet wtedy, gdy sięga ona zaledwie do połowy bębna. Oszczędza się w tym przypadku nie tylko prąd, ale również wodę, a cykl prania trwa krócej, niż przy pełnym załadunku. W pralce tej można wybrać program AllergySmart, za pomocą którego udaje się skutecznie usunąć alergeny i bakterie z odzieży, co przekłada się na lepsze zdrowie i wyższą jakość życia. Dostępny system Foam Protect w sposób automatyczny obniża poziom zbyt dużej ilości piany, co podnosi skuteczność cyklu. Z uwagi zaś na system kontroli nierównomierności rozłożenia prania Unbalanced Control System, pralka w razie nieprawidłowego ułożenia tkanin dobiera właściwą prędkość wirowania, by cykl wirowania dał jak najlepsze efekty. Natomiast dzięki rozwiązaniu Advanced Inverter Motor pralka pracuje ciszej, a silnik staje się mniej podatny na uszkodzenia.

5. Pralka Siemens iQ500 iSensoric WM14T66EPL

 Pralka Siemens iQ500 iSensoric WM14T66EPL

Cena: ok. 2599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ten jest wyjątkowo pojemny, co pozwala uprać więcej ubrań za jednym razem. Duża pojemność to również szansa na efektywne upranie większych rzeczy, takich jak kołdra, czy koc. Korzystając zaś z systemu i-Dos nie trzeba już martwić się o to, czy wsypało się odpowiednią ilość detergentu. System ten bowiem automatycznie dobiera potrzebną ilość środka piorącego, co sprawia, że pranie jest czyste, a detergent nie zużywa się tak szybko. Chcąc skrócić czas prania, warto skorzystać z funkcji speedExpert, dzięki której cykl trwa krócej nawet o 65%, a odzież będzie idealnie czysta po wyjęciu z bębna. Natomiast funkcja ecoExpert to szansa na zaoszczędzenie na zużyciu prądu – oszczędność może sięgać w tym przypadku nawet do 50%. Funkcja ta sprawdza się szczególnie przy szybkich programach. Dostępna jest też funkcja „mniej zagnieceń”, dzięki której poświęca się mniej czasu na prasowanie upranej odzieży. Dodatkowym atutem jest możliwość oświetlenia bębna – dzięki tej opcji łatwo udaje się znaleźć drobną odzież dodaną do prania, jak bielizna, czy skarpetki.

6. Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL

 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL

Cena: ok. 1419 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Z funkcją VarioPerfect® model ten staje się bardziej energooszczędny, bądź też pozwala na skrócenie czasu prania. Wszystko zaś zależy od tego, czy włączy się opcję oszczędzania czasu TimePerfect, czy większej efektywności energetycznej EcoPerfect. Z VarioPerfect® można skorzystać przy każdym praniu, jednak w jednym cyklu można zdecydować się tylko na jedną z dwóch możliwych opcji oszczędności do wyboru. Natomiast, by zaoszczędzić na zużyciu wody podczas prania, producent zastosował technologię ActiveWater™. Dzięki niej pralka samoczynnie szacuje wielkość wsadu i dobiera do wagi prania odpowiednią ilość wody. Wśród dostępnych programów jest program Super Krótki 15/30 umożliwiający upranie odzieży w 15 minut. Można też zdecydować się na cykl DrumClean, który zapewnia czystość bębna, co również przekłada się na najwyższą higienę prania odzieży. Ze względu na obecność silnika EcoSilence Drive™ pralka ta pracuje wyjątkowo cicho, do czego przyczynia się także redukcja wibracji podczas wirowania, jaką umożliwiają specjalne wytłoczenia na ścianach bocznych AntiVibration.

7. Pralka Bosch Waj2006Kpl

 Pralka Bosch Waj2006Kpl

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka ta jest wyposażona w trwały, energooszczędny i cichy silnik bezszczotkowy EcoSilenceDrive™. Dzięki niemu można liczyć na niski poziom hałasu w trakcie prania, jak i wirowania, co pozwala uruchomić cykl prania o dowolnej godzinie. Cichy tryb pracy utrzymuje się przez długi czas eksploatacji urządzenia. Dodatkowo silnik ten sprawia, że pralka pracuje wyjątkowo stabilnie, nawet wtedy, gdy jest załadowana praniem do pełna. Dodatkowym atutem, jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne jest obecność wytłoczeń na ścianach bocznych AntiVibration, dzięki którym udało się zredukować drgania do minimum, nawet podczas wirowania. Jeśli chodzi o dostępne funkcje, warto wspomnieć o SpeedPerfect – umożliwia skrócenie czasu trwania danego programu nawet o 65% w zależności od wagi załadunku i cyklu prania, jaki się uruchomi. Komfortowym rozwiązaniem jest także funkcja Start/Pauza z możliwością dodania lub wyjęcia ubrań podczas trwającego cyklu prania. Z takiej opcji można skorzystać wtedy, gdy temperatura nie przekroczyła 50°C i jeśli woda nie sięga zbyt wysoko.

8. Pralka BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL

 Pralka BOSCH Serie 6 VarioPerfect WAT2446SPL

Cena: ok. 1698 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W pralce tej można skutecznie zadbać o ekonomiczne zużycie wody podczas prania, dzięki technologii ActiveWater™ – za pomocą czujników urządzenie określa poziom wody, stopień zanurzenia odzieży i ich namoczenia, a także uwzględnia to, jak dużo wody przepływa i na podstawie zebranych informacji pralka pobiera najmniejszą możliwą ilość wody, która gwarantuje najlepsze efekty prania. Dodatkowym atutem jest funkcja VarioPerfect®, ponieważ dzięki niej możliwa jest dalsza oszczędność – albo energii za pomocą opcji EcoPerfect, albo czasu, jeśli włączy się opcję TimePerfect. Wybór jednej z dwóch funkcjonalności zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Z kolei bęben WaveDrum™ – ze względu na swoją dużą pojemność sprawia, że detergent łatwo miesza się z wodą, co przekłada się na wyjątkowo czystą odzież po upraniu. Ponadto ruchy bębna są wyjątkowo delikatne, dlatego tkaniny w czasie prania są maksymalnie chronione przed zniszczeniem, a odzież po wyjęciu ma mniej zagnieceń. Zastosowany silnik EcoSilence Drive™ wpływa na cichą i stabilną pracę pralki, która jest wyjątkowo energooszczędna.

9. Pralka Gorenje W1E60S3/PL

 Pralka Gorenje W1E60S3/PL

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pranie w tej pralce staje się jeszcze bardziej komfortowe, dzięki rozwiązaniu AutoWash. Korzystając z tej opcji, nie trzeba martwić się o to, jaki program i jakie parametry prania będą najbardziej odpowiednie dla danego rodzaju odzieży. Urządzenie automatycznie dobierze cykl i zagwarantuje, że ubrania po wyjęciu będą wyjątkowo czyste, niezależnie od tego, z jakiej tkaniny są wykonane. Natomiast program AllergyCare dba o to, by na materiale nie pozostały nawet minimalne ślady środka piorącego. W tym cyklu ubrania pierze się w wyższej temperaturze i poddaje dodatkowemu płukaniu. Program ten umożliwia również pozbycie się groźnych dla zdrowia i skóry alergenów. W niektórych programach można prać odzież w wyjątkowo niskich temperaturach. By takie czyszczenie było wolne od bakterii, warto zawsze wybierać rozwiązanie SterilTub, co powoduje, że odzież po wypraniu będzie zawsze świeża i pachnąca. Z kolei oryginalny wzór bębna WaveActive sprawia, że podczas prania tkaniny stają się bardziej miękkie, a ubrania po wyjęciu mają mniej zagnieceń.

10. Pralka Miele WDB 030 WCS

 Pralka Miele WDB 030 WCS

Cena: ok. 2699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka slim otwierana na prawo wyróżnia się doskonałą efektywnością energetyczną o klasie energetycznej A+++. Model ten jest również ekologiczny, ponieważ oszczędnie pobiera wodę do wybranego cyklu prania i zużywa minimum energii. W urządzeniu tym dostępna jest inteligentna automatyka wagowa – za pomocą tego rozwiązania pralka określa wielkość załadunku i dobiera do niego taką ilość wody i prądu, by uzyskać jak najlepsze efekty prania i płukania. Producent zastosował w tej pralce innowacyjny bęben SoftCare Miele, który wyróżnia się niezwykłą powierzchnią w kształcie plastra miodu. Taka struktura sprawia, że pranie jest wyjątkowo delikatne, dlatego też tkaniny nie niszczą się, a efekty prania dają jak najlepsze rezultaty. W modelu tym można prać ubrania z zastosowaniem detergentu w postaci kapsułek Miele, w czym pomaga rozwiązanie CapDosing. Dzięki niemu pralka automatycznie dodaje detergent w najbardziej odpowiednim momencie trwającego cyklu, podnosząc tym samym jego wydajność. Z kolei mocny i trwały silnik ProfiEco sprawia, że urządzenie to jest wyjątkowo energooszczędne i ciche.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.