Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek – najlepsze pralki w 2023 / 2024 roku

Dobra pralka to urządzenie, bez którego trudno się obyć. Dokonując zakupu, warto więc wybrać najlepszą pralkę, która da nie tylko komfort użytkowania, ale również gwarancję długiej, niezawodnej żywotności. Poznaj ranking pralek 2023 / 2024 roku i znajdź dobrą pralkę dla siebie, która pozwoli Ci cieszyć się świeżym praniem każdego dnia, niższymi rachunkami za prąd i wodę oraz cichą pracą bez względu na porę dnia.

Ranking pralek – TOP 10 najlepszych pralek

Miejsce Nazwa pralki Cena Najtańsza oferta
1 Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL 1989 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Whirlpool FWL61052BPL 1049 zł Sprawdź teraz
3 Pralka BEKO WRE5511BWW 749 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy Smart CST 360L 819 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Samsung Eco Bubble WW80R421HFW 1699 zł Sprawdź teraz
6 Pralka Indesit IWUD 41051 C ECO PL 1158 zł Sprawdź teraz
7 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2406GPL 1297 zł Sprawdź teraz
8 Pralka Electrolux EWC1350 1388 zł Sprawdź teraz
9 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL 1448 zł Sprawdź teraz
10 Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W 1149 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek

1. Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL

 Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL

Cena: ok. 1989 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się jaką pralkę kupić? Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL to jedna z najlepszych propozycji znajdujących się na ten moment na rynku. Model ten spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy często korzystają ze sprzętu AGD. Prezentowane urządzenie charakteryzuje się aż 9 kg wsadu. Kolejną zaletą jest bardzo dobra klasa energetyczna A+++. Jej zastosowanie przekłada się na wymierne oszczędności finansowe zwłaszcza w perspektywie długoterminowej – ta dobra pralka pobiera mało prądu, dlatego rachunki za energię elektryczną będą zauważalnie niższe. Wykorzystanie technologii pozwala Ci dokonać wyboru – możesz zdecydować się na opcję oszczędną lub zaoszczędzić czas niezbędny do wyprania zawartości pralki. To naprawdę praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.

 

Następny wykorzystany patent to Active Water Plus -pomaga on wykorzystać do jednego cyklu pracy jedynie tyle wody, ile jest niezbędne, aby ubrania były wyprane. Prezentowany model wyróżnia się ze względu na dziecinnie prostą obsługę – program działania i wszystkie inne parametry są wyświetlane na dużym podświetlanym, monitorze. Możesz wygodnie podejrzeć aktualny cykl pracy nawet w słabym oświetleniu. Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL wyróżnia się ze względu na wykorzystanie bębna WaveDrum daje jeszcze lepsze efekty zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z bardzo zabrudzonymi ubraniami oraz innymi rzeczami. Kolejnym atutem jest funkcja polegająca na czyszczeniu bębna. Program ten doskonale sprawdza ze względu na to, że zwiększa funkcjonalność prezentowanego produktu i sprawia, że dłużej będzie się spisywał jak nowy. Najlepsza pralka Pralka BOSCH Serie 8 SpeedPerfect WAW24440PL to bardzo dobra inwestycja, którą doceni również oszczędny użytkownik. Model objęty jest aż 10-letnią gwarancją producenta, dlatego można mieć pewność, że jest on solidny.

 

Warto podkreślić, że żeby produkt został objęty ochroną musi zostać zarejestrowany na oficjalnej stronie internetowej. Producent Bosch to jedna z najbardziej znanych marek wysokiej jakości sprzętu przeznaczonego do użytku domowego i komercyjnego. Urządzenia AGD są wykonane z wysokiej jakości surowców. Cechują się one zwiększoną odpornością na zmiany zachodzące w ramach naturalnego zużycia. Dodatkowo rzadziej ulegają one najpopularniejszym uszkodzeniom na tle mechanicznym. Właściciel ma możliwość korzystania z wielu programów – w tym z bardzo praktycznego superkrutkiego. Najlepiej sprawdzi się on w przypadku lekko zabrudzonej zawartości. Trwa on tylko 15 minut. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wypierzesz i wypłuczesz swoje pranie w zaledwie kwadrans. Kolejną superprzydatną opcją jest możliwość zastopowania procesu prania i dołożenia do bębna rzeczy, o których zapomnieliśmy wcześniej. Docenisz to urządzenie również ze względu na wyjątkowo cichą pracę. sprzęt jest objęty dożywotnią gwarancją przed zalaniem. Rodzice docenią opcję kontroli przed otwarciem przez dzieci.

 

 

ZaletyWady
 • spory załadunek i cicha praca urządzenia
 • duża ilość programów, dzięki której parametry prania można dostosować do swoich potrzeb
 • opcja dołożenia prania, blokada przed otwarciem przez dzieci
 • dobra klasa energetyczna – mniejsze rachunki za wodę i energię elektryczną
 • regulacja czasu działania i temperatury oraz ilości obrotów
 • technologia czyszczenia bębna
 • tryb ekologiczny – dłuższe działanie, ale zrównoważony pobór prądu
 • ograniczona dostępność w sklepach
 • wysoka cena

2. Pralka Whirlpool FWL61052BPL

 Pralka Whirlpool FWL61052BPL

Cena: ok. 1049 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Idealne wyposażenie do domu? Pralka Whirlpool FWL61052BPL to propozycja stworzona z myślą o klientach, poszukujących produktów o bardzo dobrych parametrach technicznych w przystępnej cenie. Prezentowana propozycja wyróżnia się ze względu na duży załadunek – 6 kg. Taki model doskonale sprawdza się nawet w domu, w którym mieszka wiele osób, a każda z nich potrzebuje czystych ubrań. Kolejną cechą rozpoznawczą jest możliwość wykonywania nawet 1000 obrotów w ciągu zaledwie 60 sekund. Taka ilość obrotów przekłada się na to, że tkaniny są bardzo dobrze wypłukane z wody i resztek detergentów, a dzięki temu ich suszenie nie zajmuje dużo czasu. Klasa energetyczna A++ pomaga troszczyć się o środowisko – pralka Whirlpool FWL61052BPL charakteryzuje się optymalnym poborem wody i energii elektrycznej w każdym cyklu pracy. Ta pralka automatyczna charakteryzuje się wykorzystaniem technologii Fresh Care – jej działanie charakteryzuje się optymalnym przepływem powietrza, dzięki czemu można zmniejszyć do minimum prawdopodobieństwa powstawania nieprzyjemnych zapachów. Funkcję można włączyć/wyłączyć podczas wybierania optymalnych parametrów prania.

 

Pralka Whirlpool FWL61052BPL to bardzo dobry i wydajny produkt, który zaskakuje ilością dostępnych programów działania. Jeden z nich jest stworzony z myślą o kołdrach oraz poduszkach. Jego zastosowanie sprawia, że otrzymasz czystą pościel jakby przed chwilą wróciła z pralni chemicznej. Duży wyświetlacz LED to ogromna wygoda! Nikt przecież nie lubi zastanawiać się co jest napisane na ekranie. Szybko i wygodnie sprawdzisz ile czasu jeszcze pozostało do zakończenia cyklu prania lub wybierzesz jego parametry. Ich prawidłowe dobranie ułatwią dedykowane programy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje tryb krótki. Możesz dzięki niemu w błyskawicznym tempie wyprać swoje ulubione ubrania, wysuszyć je i założyć. Wygodę użytkowania zapewnia szeroki utwór załadunkowy o średnicy 34 cm. Dzięki niemu wyjmowanie i wkładanie rzeczy jest prostsze i przyjemne. Program „kolorowe” pomaga chronić naturalne odcienie tkanin i przywrócić im blask. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, ze swoje najlepsze stylizacje możesz nosić o wiele dłużej.

 

Kolejna opcją wartą uwagi jest opóźnienie startu. To naprawdę praktyczny patent, który świetnie sprawdza się, wtedy, gdy w określonych godzinach płacisz mniej za energię elektryczną. Najlepsza pralka Whirlpool FWL61052BPL dzięki technologii SloftMove – specjalne ruchy bębna pomagają na dłużej zatrzymać dobrą kondycję wszystkich pranych tkanin. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, dlatego szybko nauczysz się w pełni wykorzystywać wszystkie możliwości prezentowanego produktu. Ten model zasługuje na szczególną uwagę jeżeli nie lubisz pralek, które działają bardzo głośno podczas działania, a w szczególności wirowania. Prezentowana propozycja pracuje stosunkowo cicho, dzięki czemu świetnie się sprawdzi podczas systematycznego użytkowania.

 

ZaletyWady
 • klasa energetyczna A++ pozwala na optymalne wykorzystanie detergentu, wody i energii elektrycznej
 • aż 6 kg przestrzeni załadunkowej, szerokie drzwiczki o szerokości 34 cm
 • stosunkowo niski poziom hałasu podczas pracy urządzenia
 • dużo programów przystosowanych do prania różnych rzeczy (kołdry, poduszki, ubrania sportowe, kolorowe tkaniny)
 • wirowanie z maksymalną prędkością 1000 obrotów na minutę
 • funkcja: równomierne rozłożenie ładunku, opóźniony start, regulacja wirowania i temperatury
 • wyświetlacz dotykowy
 • model trudnodostępny w elektromarketach

3. Pralka BEKO WRE5511BWW

 Pralka BEKO WRE5511BWW

Cena: ok. 749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Idealna pralka do małej łazienki? Model BEKO WRE5511BWW sprawdzi się znakomicie. Pomimo mniejszych rozmiarów prezentowany produkt wyróżnia się załadunkiem nie przekraczającym 5 kg. Taki parametr dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku singla, pary, jak i małej rodziny. Warto podkreślić, że urządzenie ma zaledwie 36,5 cm głębokości. Z tego względu z powodzeniem można ją wstawić nawet do niewielkiego pomieszczenia. Ładowanie od frontu daje duże możliwości i poprawia wygodę systematycznego korzystania. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo szybkie wirowanie na poziomie nawet 1000 obrotów na minutę. Wykorzystanie takiego parametru pozwala wyprać ubrania i dokładnie wycisnąć je z resztek wody i środków do prania. To o wiele bardziej ułatwia suszenie, a to z kolei skutkuje tym, ze szybciej założysz swoje ulubione ubrania.

 

W tym modelu zastosowano wiele użytecznych patentów. Jednym z nich jest technologia AquaFusion. Pozwala ona na to, żeby w znaczącym stopniu ograniczyć marnotrawienie środków przeznaczonych do prania. Warto podkreślić, że w standardowych urządzeniach stopień niewykorzystania proszku, żelu lub innych środków do prania sięga nawet 20%. Wykorzystanie specjalnej części blokuje odpływ, a to w konsekwencji zapobiega stratom w proszku i jego skuteczności. To rozwiązanie sprawia, że jest on wykorzystywany praktycznie w całości. Dzięki temu nie musisz sypać więcej, niż wskazuje producent, by finalnie uzyskać takie same efekty. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko pieniądze, ale także troszczysz się o środowisko naturalne. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów w modelu BEKO WRE5511BWW są bardzo szerokie drzwi o średnicy 34 cm. Jak łatwo się domyśleć, ich obecność przekłada się na to, że zarówno załadunek brudnego, jak i wyciąganie czystego prania będzie przyjemniejsze i łatwiejsze. Większe drzwi to błogosławieństwo zwłaszcza wtedy, gdy dosyć często wrzucasz do pralki takie rzeczy jak ręczniki, prześcieradła, koce czy inne rzeczy większe pod względem gabarytu.

 

Wśród przydatnych funkcji warto wymienić chociażby kontrolę rodzicielską – zabezpieczenie drzwiczek przed przypadkowym otwarciem. Stan ich zabezpieczenia jest widoczny dzięki kontrolce znajdującej się w pobliżu panelu sterującego. Prezentowane urządzenie czyli pralka BEKO WRE5511BWW opinie zostało zabezpieczone dodatkowo również ochroną antyprzepięciową. Zapobiega ona uszkodzeniu sprzętu w przypadku nagłego przepięcia. Na uwagę zasługuje również system automatycznej kontroli zużycia wody. Przydatną opcją jest również opóźnienie startu pracy urządzenia. Sterowanie możliwe jest za pomocą tradycyjnego pokrętła, a wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na wyświetlaczu. Poziom hałasu podczas wirowania nie powinien przekraczać 76 dB, a prania -60 dB. Nowy produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancja producenta.

 

ZaletyWady
 • kompaktowe wymiary – pralka sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu
 • funkcja AquaFusion – zapobieganie marnowania detergentu
 • możliwość zmiany tempa obrotów, max ilość obr./min – 1000
 • wiele dedykowanych programów
 • możliwość opóźnienia startu pracy
 • kontrola rodzicielska – rozwiązanie, które w szczególności docenia opiekunowie najmłodszych
 • ochrona przed przepięciem
 • pranie wstępne
 • atrakcyjna cena w odniesieniu do oferowanej funkcjonalności
 • funkcja prania ekologicznego – najbardziej zrównoważony pobór prądu
 • brak zdejmowanego blatu
 • brak możliwości sterowania smartfonem
 • modelu nie można zabudować pod blatem
 • dość głośne działanie podczas wirowania

4. Pralka Candy Smart CST 360L

 Pralka Candy Smart CST 360L

Cena: ok. 819 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niewielka pralka z dużymi możliwościami? Takie parametry oferuje Candy Smart CST 360L. Już na pierwszy rzut oka jest widoczny włoski design – minimalizm i nowoczesność połączone ze sobą w idealnych proporcjach. Najlepszy ranking pralek 2023 / 2024 nie mógł się obejść bez modelu ładowanego od góry. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach jest on wygodniejszy i praktyczniejszy, choć właściciele dużych wnętrz wcale nie muszą rezygnować z tego rozwiązania. Choć w pierwszej chwili urządzenie może wyglądać niepozornie, to szczyci się ono dość dużym załadunkiem. Zmieści się w nim maksymalnie do 6 kg prania przy załadunku do pełna. Kolejnym atutem jest możliwość uzyskiwania wysokiego stopnia obrotów.

 

Użytkownik ma do swojej dyspozycji kilka opcji, maksymalna prędkość wykonywania obrotów w czasie zaledwie jednej minuty wynosi 1000. Zastosowanie takiego rozwiązania daje możliwość szybkiego, a zarazem skutecznego odprowadzania wody z tkanin, przez co czas niezbędny do ich całkowitego wysuszenia znacząco się skraca. Następną zaletą, która sprawia, że obok tej pralki naprawdę nie warto przechodzić obojętnie jest jedna z najlepszych możliwych klas energetycznych – A+++. Jej obecność przekłada się na to, ile urządzenie wymaga prądu podczas pojedynczego cyklu pracy. Im ten parametr jest niższy, tym automatycznie zmniejszają się również rachunki za energię elektryczną. Opcją szczególnie cenioną przez użytkowników jest funkcja opóźnienie startu. Jest ona szczególnie przydatna wtedy, gdy z jakichś przyczyn nie możemy zdecydować się na natychmiastowe pranie i musimy odczekać pewien czas, albo jest to podyktowane taryfą – wtedy koszty energii elektrycznej są zazwyczaj niższe. W prezentowanym urządzeniu nie mogło zabraknąć wyświetlacza LED. Zobaczysz na nim wszystko to, co najważniejsze. Jest on czytelny nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

 

Wielbicielom nowoczesnych technologii zapewne nie umknie uwadze funkcja Smart Touch. Daje ona możliwość sterowania pracą urządzenia z poziomu swojego smartfona. Oprócz tego w dedykowanej aplikacji producenta znajdują się cenne informacje dotyczące stanu urządzenia (są one niezwykle przydatne podczas diagnostyki) oraz podglądu najważniejszych statystyk. Przypadnie ona do gustu nawet wielu z tych użytkowników, którzy nie przepadają korzystania z aplikacji, bo wolą tradycyjne rozwiązania. Przydatną możliwością jest wybór stopnia zabrudzenia wrzuconych ubrań. Pozwala to na dobór bardziej optymalnych parametrów i minimalizuje konieczność ponownego wstawienia tej samej partii ubrań. Funkcja KG DETECTOR to kolejne z innowacyjnych rozwiązań, którymi charakteryzuje się pralka Candy Smart CST 360L. Jej działanie polega na optymalnym doborze takich parametrów jak: ilość wykorzystanej wody, prędkości wykonywanego wirowania, a także rytmu, zgodnie z którym obraca się bęben. Program szybki trwający nawet tylko 14 minut zadowoli przede wszystkim bardzo zabiegane i wiecznie niemające czasu osoby. Wiele funkcji dodatkowych sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie proste i przyjemne.

 

ZaletyWady
 • duża pakowność, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów
 • możliwość sterowania smartfonem lub za pomocą ekranu dotykowego
 • otwieranie od góry
 • wyświetlacz LED
 • możliwość wyboru stopnia zabrudzenia ubrań
 • wiele dedykowanych programów
 • 3 programy szybkie – 14, 30 i 44 minuty
 • klasa energetyczna A+++
 • blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
 • brak funkcji łatwe prasowanie – mniej zagnieceń
 • brak funkcji blokady rodzicielskiej
 • produkt dostępny tylko u wybranych sprzedawców

5. Pralka Samsung Eco Bubble WW80R421HFW

 Pralka Samsung Eco Bubble WW80R421HFW

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka Samsung Eco Bubble WW80R421HFW to bardzo dobry produkt, który doskonale sprawdzi się w każdym domu, a zwłaszcza takim, gdzie wielu członków rodziny brudzi ubrania i chce nosić idealnie czyste. Przede wszystkim to model dedykowany rodzinie ze względu na sporą pojemność. W jednym cyklu prania można wyprać nie więcej niż 8 kg rzeczy. Załadunek od frontu to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie zwiększy komfort korzystania na co dzień. Następnym znakiem rozpoznawczym prezentowanego produktu są kompaktowe wymiary. Głębokość pralki to zaledwie 45 cm, ale jednocześnie nie zmniejsza ona pakowności prezentowanego modelu. Docenisz go ze względu na możliwość włączenia cyklu z parą -technologię tą docenią szczególnie alergicy i rodzice małych dzieci ze względu na to, że pod wpływem wysokiej temperatury znikają drobnoustroje chorobotwórcze i te wywołujące reakcje organizmu na tle alergicznym. Pranie poddane cyklowi z parą zachowują higieniczną czystość.

 

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest funkcja EcoBubble – to ogromna moc piany o działaniu aktywnym, która pomaga usuwać nawet najtrudniejsze zabrudzenia w niższej temperaturze. Dodatkowo pomaga chronić nawet najdelikatniejsze tkaniny przed mechanicznymi uszkodzeniami podczas prania. Następnym atutem tej technologii jest to, że dzięki niej woda ze środkiem przeznaczonym do prania łączą się jeszcze szybciej, a to z kolei skutkuje szybszym wnikaniem w plamy. Ze względu na możliwość prania w niższych temperaturach EcoBubble to jednocześnie również bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pomaga chronić środowisko naturalne i zużywać mniej wody i energii. Najlepsza pralka Samsung Eco Bubble WW80R421HFW wyróżnia się ze względu na obecność wydajnego i odpornego silnika wykonanego zgodnie ze standardami Digital Inventer. Jest on trwały oraz zapewnia zauważalnie cichszą pracę. z tego względu producent prezentowany model obejmuje aż 10-letnią gwarancją. O wysokiej jakości pralki świadczy również fakt, że pracuje on w klasie energetycznej A+++. Zapewnia ona nie tylko mniejsze zużycie energii, ale także przekłada się na płacenie niższych rachunków.

 

Pralka ta została wyposażona w bęben swirl – jego praca nie powoduje dodatkowych uszkodzeń, a przede wszystkim degradacji włókien w odzieży nawet podczas intensywnego wirowania. Prezentowane urządzenie posiada również ceramiczną grzałkę, która została pokryta specjalną powłoką. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że brud i kamień osadzają się na niej o wiele wolniej, niż w przypadku standardowej części. Wśród oferowanych udogodnień na szczególną uwagę zasługuje funkcja Super Rinse+ – jej zadanie polega na tym, że detergenty z pranych tkanin usuwane są jeszcze skuteczniej. Wyprana odzież jest zatem delikatniejsza dla skóry. Kolejnym użytecznym patentem jest automatyczne czyszczenie bębna – ułatwia to połączenie gorącej wody z odpowiednio szybkim wirowaniem. To następne udogodnienie, dla wszystkich, którym zależy na najwyższym stopniu higieny nawet wtedy, gdy pranie długo pozostaje w pralce. Czas trwania jednego cyklu pracy jest zróżnicowany, dlatego możesz go dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

 

ZaletyWady
 • duża pojemność – aż 8 kg wsadu
 • kompaktowe rozmiary – pralka zmieści się nawet w niedużej łazience
 • technologia EcoBuble – pranie w niższej temperaturze skuteczne i dobre dla przyrody
 • dbanie o tkaniny podczas prania
 • czytelny wyświetlacz LED i wygodne sterowanie za pomocą przycisków
 • funkcja prania parą
 • model trudnodostępny w większości znanych sieci sklepów

6. Pralka Indesit IWUD 41051 C ECO PL

 Pralka Indesit IWUD 41051 C ECO PL

Cena: ok. 1158 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tania i dobra pralka? Takie wymagania niewątpliwie spełnia model Indesit IWUD 41051 C ECO PL. przede wszystkim warto podkreślić, że jest to produkt wolnostojący, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami typu Slim. W praktyce oznacza to, że można go umieścić w większości pomieszczeń, nawet tych mniejszych pod względem metrażu nie tracąc jednocześnie na funkcjonalności i oszczędzając przestrzeń. Dużym udogodnieniem jest wykorzystanie frontowych drzwiczek – ich obecność sprawia, że wkładanie, jak i wyjmowanie prania będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Produkt ten najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu singla lup pary, ze względu na malutką pojemność zaledwie 4 kg. Natomiast prezentowana propozycja nie ustępuje miejsca innym urządzeniom pod względem wirowania. Maksymalna wartość tego parametru wynosi aż 1000 obrotów w ciągu zaledwie 1 minuty.

 

„Sercem” modelu jest silnik standardowego typu. Producent daje na niego aż 5 lat gwarancji. Podczas dokonywania ostatecznego wyboru warto mieć na uwadze fakt, że ta pralka automatyczna została wyprodukowana z aktualnie najlepszymi parametrami dotyczącymi klasy energetycznej – A+++. Jej zastosowanie, szczególnie w perspektywie długoletniego i intensywnego użytkowania pozwala zaoszczędzić zarówno na rachunkach za wodę, jak i energię elektryczną. Takie parametry na pewno przemówią do niezdecydowanych i oszczędnych osób, które w tym samym czasie nie chcą rezygnować z jakości i funkcjonalności. Zoptymalizowane zużycie zapewnia dedykowana technologia WaterBalance Plus. W praktyce oznacza to, najbardziej zrównoważone wykorzystanie wody i energii elektrycznej. Kontrolę nad najważniejszymi ustawieniami daje Ci spory i czytelny wyświetlacz cyfrowy wraz z intuicyjnym panelem sterowania. Dzięki niemu z łatwością dobierzesz wszystkie najważniejsze parametry w ciągu zaledwie kilku krótkich chwil.

 

Pralka Indesit IWUD 41051 C ECO PL daje możliwość wygodnej zmiany tempa obrotów jak i pozwala skorzystać z opcji dodatkowego płukania. Będą z niej zadowolone szczególnie osoby ze skłonnościami do powstawania alergii skórnych oraz rodziców najmłodszych. W urządzeniu wgrane są programy dedykowane przede wszystkim do prania tkanin o pochodzeniu syntetycznym, bawełny, jeansów, odzieży sportowej, wełny oraz butów. Takie zróżnicowanie trybów daje wysoki poziom funkcjonalności. Warto podkreślić, ze w razie potrzeby można opóźnić start działania urządzenia. Kolejnym niezaprzeczalnym atutem jest to, że prezentowany sprzęt można kupić znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych w atrakcyjnej ofercie cenowej.

 

ZaletyWady
 • mniejsze rozmiary sprawdzą się zwłaszcza w małych pomieszczeniach
 • funkcje oszczędzania wody i energii
 • efektowne wirowanie
 • klasa energetyczna A+
 • przystępna cena – funkcjonalność w połączeniu z małym budżetem
 • wygodna obsługa dzięki czytelnemu i intuicyjnemu panelowi sterowania
 • kilka programów stworzonych z myślą o konkretnych potrzebach
 • opcja dodatkowego płukania – w sam raz dla osób, które borykają się z alergiami
 • mała ładowność – tylko 4 kg
 • krótki okres gwarancyjny – 5 lat
 • brak możliwości sterowania smartfonem
 • nieobecna funkcja prania z dodatkiem pary wodnej

7. Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2406GPL

 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2406GPL

Cena: ok. 1297 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra pralka to niezbędnik w każdym domu, bez którego nie sposób wyobrazić sobie życie. Postaw więc na komfort i funkcjonalność w nowoczesnym wydaniu. Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2406GPL to model, który w stosunkowo niewielkim rozmiarze mieści aż 7 kg prania. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że prezentowane urządzenie świetnie sprawdzi się w każdym domu – singla, pary i rodziny z dzieckiem. W jednym pełnym cyklu pracy średnie zużycie wody to tylko 44 litry. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest funkcja TimePerfect. Jej zastosowanie pozwala na skrócenie czasu pracy sprzętu nawet o 65%. To imponujący wynik, nieprawdaż? Drugą praktyczną opcją jest ekologiczny tryb działania – podczas jego włączenia urządzenie zużywa najbardziej optymalną ilość wody i energii elektrycznej.

 

Pralka została wyposażona w dedykowany czujnik, który na bieżąco monitoruje ilość wykorzystanej wody. Wewnątrz można znaleźć silnik, który wyróżnia się ze względu na niezawodność i solidność. Takie parametry przekładają się na dłuższą pracę w zachowaniu pełnej funkcjonalności. Alergicy, rodzice najmłodszych i inni użytkownicy docenią funkcję kontroli ilości wytwarzanej piany. Choć jest ona pożądanym elementem piorącym, to jej nadmiar zawarty między włóknami nie tylko powoduje powstawanie nieestetycznych plam, ale przede wszystkim alergii skórnych i innych nieprzewidzianych reakcji organizmu. W przypadku nagromadzenia piany dedykowany program uruchamia dodatkowy cykl płukania, który rozwiązuje problem, a klientom zapewnia higieniczną czystość za każdym razem. Do swojej dyspozycji masz wiele programów, a jeśli stan środowiska naturalnego szczególnie leży Ci na sercu korzystaj z trybu ekologicznego.

 

Kolejnym znakiem rozpoznawczym, którym wyróżnia się pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2406GPL jest wykorzystanie specjalnej obudowy. Jej obecność pomaga w znaczącym ograniczeniu powstawania wibracji. Najczęściej dochodzi do nich zwłaszcza podczas intensywnego wirowania, zwłaszcza wtedy, gdy parametr ten jest ustawiony na maksymalne 1200 obrotów na minutę. Parametr ten można oczywiście dostosować do zawartości pralki – tkanin, które znajdują się w środku. Ładowanie od przodu to komfort i wygoda podczas korzystania za każdym razem. Szczególnie często docenisz je kiedy pierzesz ręczniki, koce i inne duże produkty. Elektroniczny wyświetlacz LED daje możliwość wygodnego ustawiania wszystkich najważniejszych parametrów prania. Dużym udogodnieniem dla wszystkich użytkowników jest funkcja dołożenia prania. Możesz z niej korzystać podczas niektórych programów. Kolejnym atutem prezentowanego modelu jest blokada zabezpieczająca przed przedwczesnym otworzeniem drzwi oraz kontrola rodzicielska. Producent obejmuje urządzenie 24-miesięczną gwarancją oraz 10 lat ochrony na silnik. W zestawie znajduje się instrukcja oraz wąż odpływowy i dopływowy. Podczas wirowania poziom hałasu nie przekracza 75 dB.

 

ZaletyWady
 • spora ładowność – 7 kg prania z równomiernym rozładunkiem
 • wytrzymały silnik, który doskonale sprawdza się nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania
 • funkcja regulacji prania z dodatkowym płukaniem – opcja idealna dla alergików
 • funkcja ekologiczna oraz skrócenie czasu pracy
 • wiele programów do wyboru – zoptymalizowane parametry prania w zależności od załadowanej odzieży
 • maksymalna prędkość wirowania aż 1200 obr./min
 • 2 lata gwarancji na sprzęt, 10 na silnik
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • brak funkcji prania parą
 • brak możliwości zabudowania produktu pod blatem

8. Pralka Electrolux EWC1350

 Pralka Electrolux EWC1350

Cena: ok. 1388 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz urządzić małą łazienkę? Z pomocą przyjdzie Ci pralka Electrolux EWC1350. Zaskoczy Cię ona połączeniem niestandardowych, mniejszych rozmiarów z funkcjonalnością na wysokim poziomie. To doskonały produkt, który mieści w sobie 3 kg odzieży. Taka pakowność świetnie sprawdza się w mieszkaniu singla lub par. Taki załadunek w większości przypadków w zupełności wystarcza, a produkt zajmuje małą ilość przestrzeni. Model Electrolux zaskakuje również wysokim poziomem maksymalnego wirowania – 1300 obrotów na minutę naprawdę robi wrażenie i sprawia, że jest on warty zauważenia i wzięcia pod uwagę podczas dokonywania zakupów. Drzwi otwierają się na lewa stronę a produkt można wygodne załadowywać od frontu. Większość użytkowników szczególnie ceni ten typ pralek ze względu na większy komfort użytkowania. Osoby korzystające z produktu mają do swojej dyspozycji kilka dedykowanych programów.

 

Tryb „delikatne” dedykowany jest w szczególności dla delikatnej odzieży, która mogłaby zostać uszkodzona na skutek intensywnych ruchów bębna i wirowania. „Pranie ekonomiczne” to funkcja dedykowana w szczególności tym osobom, którym w szczególności zależy na optymalnym wykorzystaniu wody oraz energii elektrycznej. Na szczególną uwagę zasługuje również opcja „Szybkie pranie” – jest to bardzo krótki program, pomagający szybko odświeżyć przepoconą i lekko zabrudzoną odzież. Wśród cenionych udogodnień, którymi wyróżnia się pralka Electrolux EWC1350 jest możliwość wstrzymania procesu płukania a także wyłączenia wirowania. Takie możliwości znajdą wielokrotne zastosowanie podczas użytkowania. W modelu zastosowano automatykę wagową i równomierne rozłożenie ładunku. Sprzęt charakteryzuje się wykorzystaniem dodatkowej ochrony przed zalaniem. Prezentowane urządzenie podczas wirowania emituje hałas na poziomie 74 dB. Wykorzystanie dedykowanej technologii Fuzzy Logic polega na tym, że sprzęt automatycznie dostosowuje najważniejsze parametry prania do poziomu aktualnego załadunku.

 

Wykorzystanie bębna Carboran charakteryzuje się zwiększoną odpornością na typowe uszkodzenia mechaniczne, z odkształceniem bębna na czele. Został on wykonany z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Taki parametr przekłada się na większą żywotność urządzenia i jego niezawodne sprawowanie się zwłaszcza biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę czasową. Wygodną zmianę ustawia wygodne pokrętło. Dzięki niemu zmiana najważniejszych ustawień jest banalnie prosta. Klasa energetyczna A to bardzo dobry parametr, który przekłada się na mniejsze rachunki zarówno, za wykorzystywaną wodę, jak i pobieraną energię elektryczną. Pralka Electrolux EWC1350 to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które szukają urządzenia w przystępnej cenie, ale nie chcą jednocześnie chcą mieć możliwość skorzystania z dedykowanych programów. W przypadku wsadzenia do sprzętu bardzo brudnych rzeczy warto w pierwszej kolejności zdecydować się na skorzystania z funkcji prania wstępnego. Sprawdzi się ono znakomicie, a efekty dostrzeżesz gołym okiem.

 

ZaletyWady
 • kompaktowe wymiary – produkt świetnie spisuje się wtedy, gdy jest wykorzystywany na stosunkowo niewielkiej przestrzeni
 • możliwość zmiany częstotliwości wirowania – maksymalny parametr 1300 obrotów na minutę
 • kilka najważniejszych programów (szybki, delikatny, zrównoważony)
 • możliwość zatrzymania procesu prania lub wirowania
 • stosunkowo cicha praca – 74 dB podczas wirowania
 • atrakcyjna oferta cenowa
 • wytrzymały silnik
 • niewielki załadunek – maksymalnie 3 kg
 • brak możliwości zdjęcia górnej klapy, zabudowy
 • nie ma możliwości sterowania smartfonem

9. Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL

 Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL

Cena: ok. 1448 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz sprzętu zaprojektowanego z myślą o potrzebach dużej rodziny? Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL to jeden z najlepszych możliwych wyborów i propozycji aktualnie dostępnych w elektromarketach. Prezentowany model szczególnie wyróżnia się ze względu na wykorzystanie wielu nowoczesnych technologii. Sprzęt daje możliwość załadunku maksymalnie 8 kg prania. Z tego względu sprosta on wymaganiom nawet wielodzietnej rodziny z wieloma domownikami, a jak wiadomo każdy mniej lub bardziej brudzi noszone przez siebie ubrania. Wygodę na co dzień i od święta umożliwia możliwość ładowania od frontu. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej komfortowe, zwłaszcza wtedy, gdy jednorazowo poddana praniu jest w tym samym czasie duża ilość rzeczy. O wysokiej jakości pralki Bosch świadczy fakt, że jej silnik, czyli jedna z najważniejszych części całego skomplikowanego mechanizmu, została objęta aż 10- letnią gwarancją producenta. Z tego względu możesz mieć przekonanie graniczące z pewnością, że zakupiony produkt będzie perfekcyjnie spisywał się przez długie miesiące, a nawet lata. Warto podkreślić jednak, że musi on zostać zarejestrowany na oficjalnej witrynie internetowej w ciągu 2 miesięcy od dnia zakupu. Nie opłaca się zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę.

 

To model stworzony z myślą o wielbicielach wysokiej klasy urządzeń, którzy dodatkowo chcą dbać o środowisko naturalne i nie chcą produkować elektrośmieci. Pralka BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL wyróżnia się pod względem tego, ze wykorzystano w nim znany i popularny program Super 30 – jego główne parametry zostały tak zoptymalizowane, że delikatnie zabrudzona odzież przy połowie maksymalnego załadunku (3,5 kg) zostanie wyprana w ciągu zaledwie 30 minut. Jeżeli to nadal zbyt długo można skrócić ten czas o połowę przy jednoczesnym ograniczeniu załadunku do 2 kg. Co ciekawe na szczególną uwagę zasługuje technologia, dzięki której użytkownik może sam zadecydować o której ma się zakończyć cykl pracy. Active Water to kolejne rozwiązanie godne szczególnego zainteresowania ze strony kupujących. Pozwala ono na idealne zoptymalizowanie wykorzystywanej wody w zależności od parametrów programu. Następną cechą rozpoznawczą tej pralki jest specjalna konstrukcja, która zapobiega powstawaniu wibracji, które mogą być obecne zwłaszcza podczas bardzo intensywnego wirowania.

 

Często zdarza się, że użytkownicy chwilę przed wstawieniem prania dowiadują się o tym, że chcieli by jeszcze coś dorzucić. Dedykowana opcja w urządzeniu BOSCH Serie 4 VarioPerfect WAN2427KPL daje taką możliwość po uprzednim zatrzymaniu prania. Warto podkreślić, ze można to zrobić tylko do pewnego momentu. Modele z tej serii charakteryzują się również pod względem wykorzystanych parametrów. w tym przypadku najbardziej wart dodatkowego zainteresowania jest silnik EcoSilenceDrive. Oprócz efektywności i wydajności wyróżnia się on ze względu na wyjątkowo cichą pracę. zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że prezentowany produkt świetnie sprawdzi się w domowym zaciszu. Osoby borykające się z różnymi chorobami układu oddechowego oraz opiekunowie małych dzieci docenią AntyAlergia – działa on w ten sposób, że skutecznie niszczy wiele najpopularniejszych alergenów, które można znaleźć w każdym domu, takich jak kurz.

 

ZaletyWady
 • duża przestrzeń załadunkowa, ładowanie od frontu
 • wiele dedykowanych programów – 11
 • ciche działanie nawet podczas wirowania
 • urządzenie wykonuje do 1000 obr/ min
 • jedynie klasa energetyczna A, wyższe zużycie wody i prądu
 • sterowanie przez pokrętło

10. Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W

 Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W to propozycja, której nie mogło zabraknąć w tym rankingu! To produkt zaprojektowany z myślą o dużych wymaganiach, ale jednocześnie nie odstraszający swoją ceną. Takie połączenie wpadnie w oko wielu użytkownikom. Przede wszystkim dane urządzenie przydaje się ze względu na średni poziom pakowności. To doskonały kompromis między małą, a sporo większą pralką. Daje on jednocześnie wszystkim domownikom i gościom możliwość wygodnego korzystania nawet wtedy, gdy ich oczekiwania i potrzeby wzrosną. Szczególnym zainteresowaniem wśród licznych kupujących cieszy się opcja EcoBubble – pozwala ona na osiąganie doskonałych parametrów skuteczności procesu prania, nawet wtedy, gdy proces odbywa się w sporo niższej, niż standardowa temperaturze. Taka technologia pomaga nie tylko dbać o najdelikatniejsze i najbardziej podatne na uszkodzenia tkaniny, ale także pomaga dołożyć swoją cegiełkę w trosce o dobro środowiska naturalnego. To rozwiązanie daje bardzo dobre rezultaty wraz z połączeniem z opływowym kształtem bębna. Dzięki temu prana odzież na dłużej pozostanie w dobrej kondycji, a Ty będziesz mógł nosić swoje najlepsze ubrania dłużej.

 

Niewątpliwa zaleta tego urządzenia to najlepsza z możliwych na dzień dzisiejszy klasa energetyczna A+++. Urządzenia wykonane w niej charakteryzują się najmniejszym zużyciem wody i prądu, zwłaszcza w perspektywie intensywnego korzystania przez 12 miesięcy lub dłużej. Wygodnym patentem jest możliwość ustawienia zakończenia czasu prania – świeżo wyprane rzeczy możesz mieć pod ręką dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Rodzicom zapewne przypadnie do gustu kontrola rodzicielska – opcja ta stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed niecelową zmianą najważniejszych parametrów prania, takich jak wybrany program, temperatura czy wirowanie. Warto podkreślić, że wspomniana już technologia EcoBubble uzyskała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Podczas szczegółowych badań sprawdzano m.in. stopień detergentu pozostały w tkaninach po zakończeniu jednego pełnego cyklu pracy. Urządzenie zostało tak zaprogramowane, że obsługuje 12 zróżnicowanych cyklów. Możliwość tak szerokiego wyboru sprawia, ze niemal zawsze można znaleźć dobre parametry dedykowane danej partii rzeczy.

 

W razie potrzeby użytkownicy mogą swobodnie dopasowywać najważniejsze czynniki takie jak temperatura, obecność prania wstępnego czy wartość wirowania. Jeżeli nie wiesz na jakie się zdecydować dobrego wyboru pomoże Ci dokonać opcja FuzzyLogic – dzięki analizie ciężkości zawartości pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W wybiera odpowiedni poziom wody i czas prania w jednym cyklu. Zastosowanie takiego rozwiązania to niesamowita wygoda. System Volt Control natomiast zabezpiecza pralkę Samsung Eco Bubble WF60F4EFW0W, do których może dojść na skutek wahań napięcia. Po powrocie zasilania urządzenie wróci do tego momentu pracy, gdzie wcześniej się zakończyło działanie. Kontrola rodzicielska stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed zmianą najważniejszych parametrów prania na skutek baraszkowania małych i tych nieco starszych dzieci.

 

ZaletyWady
 • funkcja EcoBubble – skuteczność prania w niższych niż standardowe temperatury
 • kontrola rodzicielska
 • opcja dorzucenia rzeczy w początkowej fazie prania
 • najwyższa klasa energetyczna A+++
 • ładowanie od frontu, 6 kg pojemności
 • możliwość diagnozowania urządzenia za pomocą aplikacji
 • wszystkie akcesoria do montażu w zestawie
 • system VoltControl – powrót do pracy po przywróceniu zasilania
 • dość głośne wirowanie 74 dB

Poradnik zakupowy pralki

Jaką pralkę kupić? Krótki poradnik dla niezdecydowanych

Szukasz wyposażenia do mieszkania, albo dotychczasowe nie spełnia Twoich oczekiwań? Niestety, intensywna eksploatacja sprawia, że sprzęt dosyć szybko się zużywa, zwłaszcza wtedy, gdy okres gwarancyjny producenta zbliża się ku końcowi Ranking pralek to zestawienie zawierające wiele różnorodnych propozycji. Takie zróżnicowanie sprawia, że zestawienie może być przydatna dla użytkowników z innymi potrzebami. Udało nam się udowodnić, że tania pralka wcale nie musi ustępować funkcjonalnością droższym modelom.

Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę?

Wystarczy krótka wizyta w sklepie z wyposażeniem RTV i AGD, żeby przekonać się, że na polskim rynku obecne są modele, które sprostają wymaganiom nawet najbardziej roszczeniowych właścicieli. Pralki są tak zaprojektowane, by w jak największym stopniu ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Co trzeba uwzględnić?

 • Rozmiar: czynnik, który ma znaczenie – zanim wybierzesz swój wymarzony model zastanów się, czy na pewno zmieści się on w przygotowanym miejscu. Jeżeli kupisz urządzenie o dużych wymiarach i wstawisz go do malutkiej łazienki wygoda korzystania nie tylko ze sprzętu, ale także pomieszczenia gwałtownie spada.
 • Sposób ładowania – wbrew pozorom to kolejny niezwykle istotny czynnik. Tutaj należy podkreślić, że modele otwierające się od góry wymagają o wiele mniej przestrzeni. Korzystanie z nich ma jednak swoje wady, szczególnie wtedy, kiedy dosyć często pierzesz pościel i inne większe rzeczy pod względem gabarytu – ładowanie ich i wyjmowanie sprawia dużo więcej trudności niż w przypadku pralek otwieranych od przodu. Najlepsze pralki ładowane od frontu zazwyczaj są szersze i głębsze, dlatego dużo lepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Taki sposób ładowania jest dużo wygodniejszy w codziennym korzystaniu. Oczywiście kompromisem w tym przypadku są pralki w rozmiarze slim. Mają one mniejsze wymiary, ale jednocześnie zachowują komfort standardowych urządzeń otwieranych od frontu.
 • Ładowność – tutaj występuje banalnie prosta zależność: im liczba domowników wzrasta, tym ilość prania automatycznie wzrasta. Najmniej awaryjne pralki mają zróżnicowaną ładowność – to wszystko pokazuje najnowszy ranking. Jaką pralkę kupić? W większości przypadków produkt o 6- kilogramowym wsadzie jest w stanie sprostać wymaganiom 2-3 osobowej rodziny. W sytuacji, kiedy ilość domowników jest większa dobrym wyborem może okazać się model o ładowności 7-8 kg. Rodziny wielodzietne mogą przemyśleć również sprzęt o większej pojemności bębna.
 • Klasa energetyczna – dobre pralki wyprodukowane są w zgodzie ze standardami A+, natomiast najlepsze – A+++. Im lepszy parametr, tym mniejsze zużycie wody i energii elektrycznej w jednym pełnym cyklu pracy. Wraz ze wzrostem klasy energetycznej użytkownicy bardziej oszczędzają na rachunkach. O ile w zestawieniach tygodniowych nie jest to aż tak bardzo widoczne, to na przestrzeni 12 miesięcy lub dłużej oszczędności są widoczne gołym okiem. Z tego względu przed dokonaniem ostatecznego wyboru upewnij się, że Twoja wymarzona pralka jest wyprodukowana w dobrej klasie energetycznej.
 • Hałas – powszechnie wiadomo, że pranie wstawiamy przede wszystkim wtedy, kiedy ktoś z domowników jest w mieszkaniu. Dopiero wtedy, gdy chcemy odpocząć w spokoju, musimy wykonać zadanie, które wymaga szczególnego skupienia lub uśpić dziecko zaczynamy zauważać, że poziom emitowanych dźwięków ma znaczenie. Z tego względu zanim zdecydujesz się na dane urządzenie sprawdź jak głośno sprzęt działa nie tylko podczas standardowego działania, ale przede wszystkim intensywnego wirowania.

Dodatkowe opcje – funkcjonalność kluczem do wygody na co dzień

Wiesz już co trzeba koniecznie uwzględnić kiedy trzeba dokonać ostatecznego wyboru. Kluczem do zadowolenia z pralki jest również możliwość wpływania na najważniejsze parametry prania. Jakie technologie są warte uwagi?

 • Dedykowane programy – dobre pralki dają możliwość zmiany temperatury, ilości zużywanej wody oraz porcji dozowania detergentu w zależności od tego, jakie rzeczy znajdują się w bębnie. Modele automatyczne same dobiorą najkorzystniejsze opcje, a Ty możesz zająć się ważniejszymi sprawami.
 • Pranie parą – taka technologia najlepiej sprawdza się wtedy, gdy wśród domowników znajdują się alergicy. Dodatkowe działanie wysokiej temperatury niszczy najpopularniejsze alergeny
 • Kontrola rodzicielska – to dodatkowe zabezpieczenie przed zmianą parametrów prania pod wpływem najmłodszych. Jak powszechnie wiadomo dzieci to bardzo ciekawskie stworzenia, a kolorowy wyświetlacz może przykuć ich uwagę. Z tego względu taka opcja jest szczególnie ceniona przez rodziców.
 • Zmiana prędkości wirowania – parametr ten decyduje o tym, jaka ilość wody pozostanie w tkaninach po zakończeniu prania. Nawet tanie pralki dają możliwość zmiany tego parametru. Warto podkreślić, że prędkość wykonywanych obrotów należy dostosować do rodzaju rzeczy znajdujących się w bębnie – wysokie wirowanie może niszczyć strukturę tkanin, w szczególności tych delikatnych.
 • Zmiana temperatury: możliwość prania w chłodniejszej wodzie wpływa dobroczynnie nie tylko na prane ubrania, ale także środowisko.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *