Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 50 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 50 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 50 cm – najlepsze pralki do 50 cm 2022 roku

Posiadasz niewielką łazienkę, której zaaranżowanie to prawdziwe wyzwanie? Dobra pralka do 50 cm nie zajmuje zbyt dużej ilości przestrzeni, a więc sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Wybór godnych zainteresowania urządzeń jest całkiem szeroki, a więc każdy może znaleźć sprzęt dla siebie. Masz problem z podjęciem ostatecznej decyzji? Sprawdź nasz ranking pralek 50 cm, gdzie umieściliśmy wyłącznie marki polecane przez użytkowników. Nie trzeba posiadać ogromnego budżetu, co zadowoli osoby oszczędne.

Ranking pralek do 50 cm – TOP 10 najlepszych pralek do 50 cm

Miejsce Nazwa pralki do 50 cm Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S 1439 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S 1149 zł Sprawdź teraz
3 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S 1299 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S 1407 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S 1402 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 50 cm

1. Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

 Pralka Candy Aquamatic AQUA 1142D1/2-S

Cena: ok. 1439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię najlepsza pralka do 50 cm? Sprawdź prezentowany model, który posiada optymalne gabaryty. Nie zajmuje on zbyt dużej ilości miejsca, a więc sprawdzi się w każdej łazience. Prezentowany sprzęt ładowany jest od frontu. Prędkość obrotowa wynosi 1100 obr/min. Jest to wydajna, a jednocześnie niewielka pralka, która posiada znakomite opinie użytkowników. System elektronicznego sterowania odpowiada za efektywną kontrolę parametrów pracy urządzenie. W sposób intuicyjny dopasowuje zużycie prądu, czy też wody, a więc nie trzeba martwić się o zbyt duże rachunki. Plusem jest również dostępność systemu, który rozpoznaje załadunek z dokładnością do pół kilograma. Do dyspozycji mamy kilka szybkich programów prania. To znakomita opcja, jeśli nie posiadamy dostatecznej ilości czasu lub dane ubranie potrzebny nam „na już”. Oprócz tego możemy korzystać z wielu innych praktycznie funkcji. Omawiany sprzęt umożliwia bezpieczne pranie wełny, a także innych delikatnych tkanin. Niski poziom generowanego hałasu sprawia, że pranie może odbywać się nawet w nocy. Solidna konstrukcja przetrwa w nienaruszonym stanie długie lata. Niezawodne zabezpieczenia chronią przed zalaniem łazienki w przypadku awarii. Kolejną zaletą jest korzystna cena zakupu.

2. Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1041D1/2-S

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany model to dobra i tania pralka do 50 cm. Pochodzi ona od renomowanego producenta, który cieszy się doskonałą opinią wśród użytkowników. Niewielkie wymiary sprawiają, że jest to opcja do każdego pomieszczenia. Minimalistyczny design to kolejny atut, który zachęca do dokonania zakupu. Nawet najmniejsze detale zostały maksymalnie dopracowane. Sprzęt idealnie pasuje do wielkomiejskich aranżacji. Wysoka wydajność sprawia, że jest to urządzenie wygodne w codziennym użytkowaniu. Ładowność wynosi 4 kg, a więc bęben pomieści całkiem sporo odzieży. Wysoka prędkość wirowania odpowiada za efektywną pracę. Nie bez znaczenia jest także energooszczędne działanie, które zmniejsza ryzyko wysokich rachunków za prąd. Dostępna jest funkcja opóźnienia startu, a więc możemy zaprogramować pralkę np. przed wyjściem z domu. Nie jest ona również zbyt głośna, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by pranie odbywało się w nocy. Program szybki trwa zaledwie 14 minut – jest on niezastąpiony zawsze wtedy, gdy nie mamy zbyt dużej ilości czasu.

3. Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu możesz znaleźć polecane pralki do 50 cm. Znakomitą opcją wydaje się być opisywany model, który stanowi połączenie wysokiej funkcjonalności oraz wydajności. Jest to inteligentne urządzenie, które w sposób automatyczny dopasowuje optymalną ilość wody do wagi załadunku. Oprócz tego mamy do dyspozycji program do prania wełny – jest on delikatny oraz bezpieczny dla materiałów o podwyższonej wrażliwości. Czytelny wyświetlacz sprawia, że możemy bez trudu kontrolować status prania. Urządzenie poinformuje nas o zakończonym cyklu. Ładowność bębna wynosi 4 kg. Wysoka klasa energetyczna sprawia, że pralka nie generuje wysokich kosztów eksploatacyjnych – zadowoli to osoby oszczędne, które nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże obciążenie finansowe.

4. Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1142DDR1/2-S

Cena: ok. 1407 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking pralek 50 cm powstał z myślą o osobach, które rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Prezentowany model o ładowności 4 kg nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca w łazience, a więc będzie odpowiedni do każdego mieszkania. Jest to sprzęt energooszczędny, który zapewnia niskie zużycie energii oraz wody. Sporym atutem jest nieprzeciętna wydajność, dzięki czemu pranie odbywa się szybko i bezproblemowo. Do dyspozycji mamy czytelny wyświetlacz, który ułatwia kontrolę nad urządzeniem. Automatyka wagowa to kolejna zaleta, dzięki której opisywana pralka jest wybierana nawet przez najbardziej wymagających. Możemy korzystać z programów szybkich, a także dedykowanych konkretnym typom odzieży. Warto wspomnieć również o modernistycznym designie, który zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ponieważ prezentowany model może zostać umieszczony zarówno w łazience, jak i kuchni.

5. Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S

 Pralka Candy AQUA 1042D1/2-S

Cena: ok. 1402 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie masz pojęcia, jaką pralkę do 50 cm warto zakupić? Koniecznie sprawdź prezentowany model, który pochodzi od znanego i cenionego producenta. Został on wykonany z najwyższej klasy tworzyw, co zmniejsza ryzyko przedwczesnego uszkodzenia. Atrakcyjna cena zachęca do dokonania zakupu. Ładowność 4 kg sprawia, że jest to sprzęt, który spełni oczekiwania większości użytkowników. Zapewnia on optymalne zużycie wody oraz prądu, a więc nie trzeba obawiać się wysokich rachunków nawet w przypadku częstej eksploatacji. Obudowa jest mocna oraz odporna na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Taka inwestycja opłaca się najbardziej. Wysoka prędkość wirowania sprawia, że odzież wyciągnięta z bębna nie wymaga długiego suszenia. Usatysfakcjonuje to tych, którzy nie posiadają miejsca na rozwieszenie cieknącego prania. Prosty, a zarazem ponadczasowy design, to świetna opcja dla zwolenników minimalizmu. Nawet najmniejsze detale zostały dopracowane, a więc nie ma tutaj mowy o żadnych niedociągnięciach.

Poradnik zakupowy pralek do 50 cm

Jak kupić dobrą pralkę do 50 cm szerokości?

Z pewnością niejedna osoba nie ma pojęcia, jaką pralkę do 50 cm warto zakupić. W sprzedaży znajduje się wiele urządzeń, jednak nie wszystkie są godne zainteresowania. Podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością. Tylko wydajny oraz funkcjonalny sprzęt posłuży niezawodnie przez długie lata. Nie ma sensu inwestować w urządzenie, które po kilku miesiącach będzie nadawać się do wymiany. Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy zwrócić uwagę na wiele czynników – opisano je poniżej.

 • Prędkość wirowania – odpowiada ona za wydajność urządzenia – im wyższa wartość tego parametru, tym lepiej. W dużej mierze odpowiada on za stan odzieży po wyjęciu z pralki. Wiadomym jest, że nie każdy posiada miejsce na suszenie prania. W niektórych przypadkach ubrania są niemal suche, a więc po kilku godzinach będą nadawać się do założenia.
 • Pojemność bębna – jest to kwestia bardzo indywidualna, gdyż każdy użytkownik ma zupełnie inne oczekiwania wobec sprzętu. Wiele niewielkich modeli posiada bęben o niskiej ładowności. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby sprawdzić, ile prania możemy w nim pomieścić.
 • Energooszczędność – dobra pralka do 50 cm nie może zużywać zbyt dużej ilości energii, czy też wody. Właśnie dlatego koniecznie należy sprawdzić klasę energetyczną – decyduje ona o wysokości kosztów eksploatacyjnych. Sporym atutem jest fakt, że nowoczesne pralki posiadają innowacyjne systemy odpowiadające za automatyczne dozowanie wody oraz pobór prądu. To znakomite rozwiązanie dla osób oszczędnych, które nie lubią przepłacać.
 • Liczba funkcji – za funkcjonalną pralkę do 50 cm należy zapłacić nieco więcej, jednak jest to inwestycja, która się opłaca. Dobrze, jeśli urządzenie zapewnia nam specjalistyczne programy do prania odzieży delikatnej. Przydatną opcją jest także pranie szybkie – w ciągu kilkunastu minut odzież jest gotowa do wyjęcia z bębna.
 • Jakość wykonania – wybierając pralkę należy zwrócić uwagę, z jakich materiałów została ona wykonana. Obudowa powinna być wytrzymała oraz niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Liczy się również zabezpieczenie bębna – powinien on zostać pokryty powłoką chroniącą przed korozją. Ważne jest to, aby silnik został wyprodukowany z certyfikowanych komponentów.
 • Stylistyka – sporym zainteresowaniem cieszą się pralki w stylu modernistycznym, gdyż pasują one do większości wielkomiejskich aranżacji. Kolor to kwestia osobistych upodobań. W trendach znajdują się przede wszystkim neutralne barwy.
 • Cena – nie każdy posiada nieograniczony budżet. Istotne jest jednak to, aby podczas podejmowania decyzji o zakupie nie kierować się wyłącznie finansami. Lepiej zainwestować w sprzęt renomowanego producenta, który cieszy się uznaniem użytkowników. Możemy zweryfikować, czy interesujący nas model jest godny uwagi.

Najlepsza pralka do 50 cm szerokości – polecane marki

Pralka to zwykle zakup na długie lata – właśnie dlatego nie warto jest oszczędzać na jakości. Należy unikać sprzętów nieznanych marek, które nie zostały rozpowszechnione w krajach europejskich. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić realne opinie użytkowników. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym rankingiem pralek do 50 cm. Powstał on z myślą o tych, którzy oczekują pewnego zakupu. Stawiając na sprawdzony sprzęt można mieć gwarancję, że posłuży on przez długi czas. Wśród rekomendowanych marek można znaleźć m.in.:

 • Candy,
 • Siemens,
 • Philips,
 • Bosch,
 • Electrolux.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.