Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek wirnikowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek wirnikowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking pralek wirnikowych – najlepsze pralki wirnikowe 2022 / 2023 roku

Interesuje Cię mała pralka wirnikowa, która jednocześnie będzie niezawodna oraz funkcjonalna? Znalezienie odpowiedniego modelu wcale nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Opisywany typ urządzenia raczej nie zastąpi nam nowoczesnego sprzętu automatycznego. Idealnie sprawdza się jednak w miejscach, gdzie z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na jego użytkowanie. Mowa tutaj o np. domkach letniskowych, ale nie tylko. Nasz ranking pralek wirnikowych powstał z myślą o osobach, które chcą zainwestować gotówkę raz, a dobrze.

Ranking pralek wirnikowych – TOP 10 najlepszych pralek wirnikowych

Miejsce Nazwa pralki wirnikowej Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Adler AD8051 170 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Electro Line XPB65-8 285 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Electro Line XPB40-8A 399 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Radomet PWR-13A-L 879 zł Sprawdź teraz
5 Pralka Radomet PWR-13A Inox 849 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek wirnikowych

1. Pralka Adler AD8051

 Pralka Adler AD8051

Cena: ok. 170 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowana pralka półautomatyczna posiada wsad na poziomie 3 kg. Warto zaznaczyć, że została ona w całości wykonana z solidnych oraz odpornych na uszkodzenia materiałów. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się przedwczesnych awarii lub usterek. Opisywany model uchodzi za bezawaryjny, a zarazem wygodny w użytkowaniu. Jest wyjątkowo lekki, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go ze sobą w podróż. Wszystko zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Sporym atutem jest ekonomiczne działanie. Odpowiada za to bardzo niskie zużycie wody oraz energii. Z pewnością zadowoli to tych, którzy chcą uniknąć nadprogramowych kosztów. W zestawie znajduje się wąż odpływowy, a więc nie ma konieczności zakupu akcesoriów „na własną rękę”. Kolejnym plusem jest łatwa oraz w pełni intuicyjna obsługa. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z pralka wirnikową poradzą sobie z tym zadaniem. Nie bez znaczenia jest również niska cena zachęcająca do zakupu.

2. Pralka Electro Line XPB65-8

 Pralka Electro Line XPB65-8

Cena: ok. 285 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu na 2022 / 2023 rok można znaleźć wyłącznie najlepsze pralki wirnikowe, które sprawdzą się w niemal każdych warunkach użytkowania. Doskonałym przykładem jest opisywany model o wadze 10 kg. Jest on wytrzymały, a zarazem niezawodny, a więc przetrwa nawet najczęstsze użytkowanie. Niewątpliwym atutem jest wysoka jakość wykonania. Zastosowano tutaj wyłącznie tworzywa certyfikowane, które są odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Zmniejsza to ryzyko przedwczesnego pojawienia się śladów użytkowania. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zainwestować gotówkę raz, a dobrze. Opisywana pralka wirnikowa renomowanego producenta objęta jest pełnym okresem gwarancyjnym. Oznacza to, że w przypadku zaistnienia nieprawidłowości można skorzystać z prawa do reklamacji. Omawiany sprzęt posiada ładowność 6,5 kg. Pranie wkładane oraz wyjmowane jest od góry.

3. Pralka Electro Line XPB40-8A

 Pralka Electro Line XPB40-8A

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany model to dobra pralka wirnikowa, która pochodzi od znanego i cenionego producenta. Jej jakość usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby, które zwracają uwagę na najmniejsze detale. Niewątpliwą zaletą są niewielkie gabaryty sprzętu. Obudowa z tworzywa sztucznego jest niezwykle lekka, dzięki czemu przetransportowanie urządzenia nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Bez obaw może być ono użytkowane poza domem, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Pojemność wsadu wynosi 4 kg, co dla wielu osób jest w zupełności wystarczające. Warto wspomnieć również o intuicyjnej oraz niekłopotliwej obsłudze. Atrakcyjna cena zachęca do dokonania zakupu. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy nie posiadają dużego budżetu, jednak nie chcą rezygnować z jakości. Prezentowany sprzęt posiada liczne pozytywne opinie użytkowników, co jest najlepszym potwierdzeniem tego, że jest on godny zainteresowania. Stawiając na model renomowanego producenta można mieć pewność, że posłuży on długie lata.

4. Pralka Radomet PWR-13A-L

 Pralka Radomet PWR-13A-L

Cena: ok. 879 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu można znaleźć wyłącznie dobre pralki wirnikowe, które polecane są przez zadowolonych użytkowników. Świetnym przykładem jest opisywany model o mocy 1700 W. Został on w pełni przystosowany do zróżnicowanych warunków eksploatacji. Jest solidny oraz niepodatny na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba więc obawiać się pojawiania przedwczesnych śladów użytkowania. Taki zakup opłaca się najbardziej pod względem ekonomiczny. Urządzenie można relatywnie łatwo transportować, a więc to zadanie nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Pojemność wsadu wynosi 1,5 kg. Jest to sprzęt o niewielkich gabarytach, który został wykonany z troską o najmniejsze detale. Na specjalną uwagę zasługuje lakierowana powierzchnia, która prezentuje się niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym. Jednocześnie elementy metalowe zostały w sposób kompleksowy zabezpieczone przed procesami korozyjnymi, co stanowi kolejną zaletę.

5. Pralka Radomet PWR-13A Inox

 Pralka Radomet PWR-13A Inox

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie masz pojęcia, jaka pralka wirnikowa sprawdzi się najlepiej? Sprawdź nasz ranking polecanych urządzeń, które stanowią połączenie nieprzeciętnej jakości oraz korzystnej ceny zakupu. Doskonałym przykładem jest opisywany model o nieprzeciętnych parametrach użytkowych, które może być użytkowany zarówno w warunkach domowych, jak i poza nim. Pojemność wsadu wynosi 1,5 kg. Optymalna moc przekłada się na dokładność oczyszczenia odzieży. Nie trzeba obawiać się pozostałości detergentów, czy też innych nieestetycznych śladów. Sporym atutem jest fakt, że przedstawiane urządzenie zostało wykonane z wysokojakościowych tworzyw, które nie ulegną przedwczesnej awarii. Nie trzeba więc obawiać się o usterki, których eliminacja mogłaby być kosztowna, czy też problematyczna. Wielu użytkowników ceni sobie również prostotę obsługi. Nie jest to zbyt skomplikowane zadanie, a więc każdy sobie z nim poradzi. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Ryzyko pojawienia się nieprawidłowości znajduje się na bardzo niskim poziomie.

Poradnik zakupowy pralki wirnikowej

Jak działa pralka wirnikowa?

Zasada działania pralki wirnikowej nie jest zbyt skomplikowana. Faktem jest, że to najprostszy typ urządzenia, który dostępny jest na rynku. Współczesne pralki wirnikowe powstały na wzór popularnej „Frani”, z którą spotkało się większość osób. Wiadomym jest, że omawiany sprzęt nie gwarantuje takiego komfortu, jak pralka automatyczna. Wiele osób wybiera go z przyzwyczajenia oraz przywiązaniem do tradycyjnych, a jednocześnie sprawdzonych rozwiązań. Mowa tutaj przede wszystkim o osobach w starszym wieku, które bardzo często obawiają się obsługi zaawansowanych urządzeń. Ustawienie pralki automatycznej często stanowi dla nich nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego seniorzy nierzadko wybierają „bezpieczną” opcję, czyli sprzęt, który znają już od pokoleń.

Dobra pralka wirnikowa wydaje się być także prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy nam na urządzeniu tanim, które będzie użytkowane poza domem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanowiło ono wyposażenie działki letniskowej. Warto wspomnieć, że większość modeli wirnikowych nie waży zbyt dużo. Właśnie dlatego ich przetransportowanie nie stanowi żadnego wyzwania. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy sprawdzić zarówno gabaryty, jak i wagę interesującego nas modelu. Wybór jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Masz z tym problem? Nasz ranking pralek wirnikowych 2022 / 2023 powstał z myślą o tobie!

Pralka wirnikowa wymaga ręcznej obsługi – właśnie dlatego nie jest tak wygodna, jak automatyczna. Przede wszystkim nie mamy tutaj do czynienia z obracającym się bębnem. Ubrania ładujemy zwykle od góry, a następnie uzupełniamy właściwą komorę wodą. Pralka wirnikowa z wirówką wprawia ją w ruch, dzięki czemu możliwe jest oczyszczenie tekstyliów. Po skończonym praniu należy je odwirować, a następnie odprowadzić wodę. Współczesne modele posiadają zwykle w zestawie wszystkie niezbędne akcesoria, a więc nie ma konieczności ich zakupu „na własną rękę”. Mowa tutaj o m.in. przewodzie do odprowadzania wody.

Czy warto kupić pralkę wirnikową? – zalety i wady pralek wirnikowych

Pralka wirnikowa z podgrzewaniem posiada wiele zalet, które skłaniają do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie. Oczywiście nie oznacza to, że tego typu urządzenia nie posiadają wad. Faktem jest, że nie spełnią one oczekiwań osób, które oczekują komfortu gwarantowanego przez pralkę automatyczną. Już na początku należy jednak uświadomić sobie, że zwykle nie jest to sprzęt do użytku na co dzień. Wiele osób wykorzystuje go podczas eksploatacji poza domem np. na wakacjach. Jeśli zastanawiasz się, czy pralka wirnikowa z grzałką i wirówką to dobra inwestycja, to sprawdź poniższe zestawienie. Dzięki niemu podjęcie ostatecznej decyzji stanie się prostsze,

Zalety pralek wirnikowych:

 • Niska awaryjność – w dużej mierze jest ona wynikiem nieskomplikowanej budowy oraz prostej zasady działania. Nie spotkamy się tutaj z zaawansowanymi technologiami, które bardzo często okazują się zawodne. Właśnie dlatego jest to wyśmienita opcja dla tych, którzy chcą uniknąć kłopotliwych, a jednocześnie kosztownych usterek. Dla wielu osób niewątpliwą zaletą jest również niewielka ilość elektroniki.
 • Wysoka wytrzymałość – pralki wirnikowe to inwestycja na lata. Oczywiście należy postawić na model wykonany z wytrzymałych tworzyw, które spełniają szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Istotne jest to, aby wszelkie podzespoły zostały w sposób kompleksowy zabezpieczone przez procesami korozyjnymi, czy też negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Nie ma sensu inwestować w urządzenie, które już po kilku miesiącach będzie nosić wyraźne ślady użytkowania.
 • Niewielkie gabaryty – ma to znaczenie, jeśli oczekujemy mobilnej pralki, którą będziemy mogli zabierać ze sobą np. na urlop. Najmniejsze modele ważą zaledwie kilka kilogramów, a więc z ich przeniesieniem poradzą sobie nawet osoby, które nie posiadają zbyt dużej ilości energii.
 • Łatwa obsługa – jak już wspomniano, pralki wirnikowe są bardzo łatwe w obsłudze, a więc wydają się być one fantastycznym rozwiązaniem dla osób starszych, które mają problem z ustawieniem pralki automatycznej.
 • Niskie zużycie wody i energii – to świetna opcja dla tych, którzy dbają o środowisko naturalne, a jednocześnie nie chcą narażać się na zbyt wysokie koszty eksploatacyjne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy zwrócić uwagę na parametry wybranego przez nas urządzenia. Wybór pralek wirnikowych jest bardzo duży, jednak nie każdy model jest wart zakupu. Jeśli chcesz uniknąć zmarnowania gotówki, to sprawdź nasz ranking na 2022 / 2023 rok.

Wady pralek wirnikowych:

 • Niski komfort użytkowania – prawda jest, że pralki wirnikowe są niezwykle łatwe w użytkowaniu, jednak wygoda eksploatacji znajduje się na bardzo niskim poziomie. Z pewnością osoby przyzwyczajone do modeli automatycznych nie będą zadowolone.
 • Niewielka pojemność bębna – z reguły pralki wirnikowe nie posiadają zbyt dużych gabarytów. Przekłada się to na niski poziom wsady. Często oznacza to konieczność wykonywania prania kilkukrotnie. Wszystko zależy od naszych osobistych potrzeb. Wiadomym jest, że wartość omawianego parametru powinna zostać dopasowana do użytkownika. Najmniejsze urządzenia zapewniają wsad 1,5-2 kg, a nieco większe około 4-5 kg.
 • Dłuższy czas prania – ci, którzy chcą odświeżyć ubrania w pralce automatycznej muszą uzbroić się w cierpliwość. Trzeba jest wziąć pod uwagę, że proces ten jest o wiele bardziej czasochłonny, niż w przypadku modelu automatycznego. Trwa on minimum kilkadziesiąt minut.

Najlepsze pralki wirnikowe – polecani producenci

Wybierając dobrą i tanią pralkę wirnikową rozsądnie jest postawić na znanego i cenionego producenta. Błędna decyzja może nieść za sobą wiele negatywnych skutków. Przede wszystkim sprzęt może być awaryjny, a jego użytkowanie przerodzi się w prawdziwą katorgę. Na szczęście w sprzedaży znajduje się wiele urządzeń o nieprzeciętnych parametrach użytkowych, które jednocześnie są niedrogie. Jest w czym wybierać! Stawiając na pralkę wirnikową renomowanej marki można dość łatwo zweryfikować jej jakość. Wystarczy jedynie zapoznać się z opiniami wystawionymi przez użytkowników. Można znaleźć je np. w mediach społecznościowych, czy też na forach tematycznych. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych pralek wirnikowych. Do rekomendowanych producentów zalicza się m.in.:

 • Adler,
 • ELECTRO-LINE,
 • RADOMET.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *