Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 80 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 80 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 80 cm – Najlepsze pralki do 80 cm 2022 roku

Najlepsza pralka do 80 cm wysokości to model, który powinien dać się łatwo zaadaptować do pomieszczenia, w którym chcemy go ustawić. Biorąc pod uwagę ranking pralek do 80 cm wysokości, można wśród takich urządzeń znaleźć to, które spełni nasze oczekiwania. Wystarczy tylko jasno sprecyzować swoje potrzeby. Pomocne są też niekiedy opinie 2022. Dzięki nim można się dowiedzieć o najbardziej korzystnych rozwiązaniach technologicznych, które są niezawodne w codziennym użytkowaniu konkretnej pralki według oceny użytkowników.

Ranking pralek do 80 cm – TOP 10 najlepszych pralek do 80 cm

Miejsce Nazwa pralki do 80 cm Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL 1199 zł Sprawdź teraz
2 Pralka LG F4J6VY0W 2099 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Whirlpool FreshCare+ FWSL61052W 999 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Candy CBWMS914TWHS 1854 zł Sprawdź teraz
5 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S 1299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 80 cm

1. Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ten to dobra pralka do 80 cm wysokości, ponieważ wyróżnia się najwyższą klasą energetyczną A+++, która zapewnia wyjątkową oszczędność energii w trakcie eksploatacji urządzenia. Ze względu zaś na 7 kg załadunek jest to pralka, która może być idealna zarówno dla par, jak i dla rodzin z dziećmi. Technologia 6. Zmysł dodatkowo sprawia, że udaje się uprać odzież w czasie krótszym o połowę, a przy tym zaoszczędzić równie dużo wody i energii. Technologia ta działa niezależnie od tego, jaki program się ustawi, więc za każdym razem pierze się w sposób niezwykle ekonomiczny i wydajny. Natomiast funkcja FreshCare+ pozwala wyjąć z bębna świeżą i czystą odzież nawet do 6 godzin po zakończonym cyklu. Dodatkowo ubrania, które pozostają w pralce poddawane są działaniu pary, więc po wyjęciu z pralki nie są tak wygniecione. Pralka ta jest wyposażona w niezawodny i oszczędny energetycznie silnik SenseInverter. Dzięki niemu urządzenie pracuje wyjątkowo cicho przez wiele lat. W trosce o większą dbałość o ochronę delikatnych tkanin, producent wyposażył ten model w technologię SoftMove™.

2. Pralka LG F4J6VY0W

 Pralka LG F4J6VY0W

Cena: ok. 2099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Klasa energetyczna A+++ i maksymalna prędkość obrotów 1400 podczas wirowania sprawiają, że dla niektórych może to być najlepsza pralka do 80 cm wysokości. Oczywiście na energooszczędności i doskonałym pozbyciu się nadmiaru wilgotności z ubrań zalety tego modelu nie kończą się. Bęben pomieści aż 9 kg prania, dlatego w tej pralce można prać praktycznie każdy rodzaj odzieży i innych, większych rzeczy, jak koce, czy kołdry. Dodatkowo warto skorzystać z programy Allergy Care, by pozbyć się wszelkich alergenów z ubrań, które niekorzystnie wpływają na samopoczucie i stan zdrowia. Model ten jest wyposażony w napęd 6 Motion, który sprawia, że bęben porusza się w aż 6 różnych kierunkach, co gwarantuje doskonałą czystość pranych rzeczy, a także idealną ochronę delikatnych tkanin przed zniszczeniem. Jest to również urządzenie, które odznacza się wyjątkowo cichą i stabilną pracą, co zapewnia niezawodny silnik Direct Drive, dostępny na 10-letniej gwarancji. Oprócz dostępnych programów można jeszcze zainstalować dodatkowe za pomocą funkcji NFC, a funkcja Smart Diagnosis™ wydłuża okres żywotności pralki, gdyż za jej pomocą szybko udaje się rozwiązać drobne problemy.

3. Pralka Whirlpool FreshCare+ FWSL61052W

 Pralka Whirlpool FreshCare+ FWSL61052W

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli poszukujemy pralki dla singla lub takiej, która umożliwiałaby oszczędne pranie raz na jakiś czas, być może ten model będzie nam się jawić jako sprawdzona pralka do 80 cm wysokości. Urządzenie ma klasę energetyczną A++, a także ładowność na poziomie 6 kg, więc doskonale się sprawdza u osób, które piorą rzadko. Z uwagi zaś na maksymalną prędkość obrotów w czasie wirowania, która wynosi 1000 tkaniny są doskonale chronione przed zniszczeniem, a ubrania dobrze odciśnięte od nadmiaru wilgoci. W pralce tej można uprać każdy tym odzieży niezależnie od stopnia zabrudzenia, czy rodzaju tkaniny. Do lekko zabrudzonych ubrań można na przykład wybrać cykl Szybkie pranie, który pozwala odświeżyć odzież w przeciągu 30 minut. Natomiast dzięki funkcji Fresh Care+ pranie po wyjęciu jest wolne od wszelkich zapachów. Wynika to stąd, iż oddziałują na nie strumienie pary. Funkcja ta dodatkowo sprawia, że ubranie, które leży w bębnie nawet przez 6 godzin po zakończonym cyklu pozostaje świeże. Z kolei technologia SoftMove™ to większa dbałość o kolory odzieży, niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana.

4. Pralka Candy CBWMS914TWHS

 Pralka Candy CBWMS914TWHS

Cena: ok. 1854 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując idealnego modelu do zabudowy, warto zwrócić uwagę na to urządzenie o klasie energetycznej A+++, która gwarantuje najwyższy poziom energooszczędności. Jest to dobra pralka do 80 cm wysokości o dużej pojemności, która zapewnia ładowność do 9 kg, więc w modelu tym udaje się bez trudu uprać odzież i inne rzeczy o większych i mniejszych rozmiarach. Pralka wiruje z maksymalną prędkością 1400 obrotów na minutę, więc ubrania, czy kołdry wyjęte z bębna po zakończonym cyklu schną bardzo szybko. W dodatku urządzenie to można zaliczyć do wyjątkowo cichych modeli, więc niezależnie od tego, o jakiej porze uruchomi się cykl, włączony model nikomu nie będzie przeszkadzać. Pralka ta pierze wydajnie i ekonomiczne z uwagi na dostępną opcję Automatyka wagowa. Jest też wyposażona w funkcję kontrola piany, więc w czasie cyklu udaje się uprać odzież przy ekonomicznym zużyciu wody. Do wyboru jest też wiele programów prania, a wśród nich szybkie, które trwają na przykład 14 i 30 minut, a także program Delikatny do prania delikatnych materiałów.

5. Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

 Pralka CANDY AQUA 1042D1-S

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W przypadku gdy dysponujemy niewielką przestrzenią i zastanawiamy się nad tym, jaką pralkę do 80 cm wybrać, być może ten model będzie odpowiedni. Jednorazowo uda się w nim uprać do 4 kg odzieży i odwirować ją w maksymalnej prędkości do 1000 obrotów na minutę. Natomiast dzięki klasie energetycznej A+ można spodziewać się mniejszych rachunków za prąd. To model, z którego najbardziej będą zadowoleni single o skromnych potrzebach. Niemniej jest to urządzenie, jakie posiada wiele przydatnych i praktycznych rozwiązań. Przykładem może być system Fuzzy Logic – sprawia, że podczas cyklu pralka zużywa minimalną ilość wody i energii, potrzebną do uprania odzieży o określonej wadze. System ten zapewnia też ochronę tkanin, ponieważ pralka za jego pomocą dobiera odpowiednią prędkość obrotów bębna. Chcąc natomiast pozbyć się śladów po detergencie z ubrań, czy sierści zwierząt, można skorzystać z funkcji intensywnego płukania Aqua Plus. Udogodnieniem jest także opcja Opóźnienie startu nawet do 24 godzin, by można było włączyć cykl wtedy, gdy mamy pewność, że po zakończonym programie od razu będziemy mogli rozwiesić pranie.

Poradnik zakupowy pralki do 80 cm szerokości

Jak kupić sprawdzoną pralkę do 80 cm szerokości?

Takie parametry, jak wysokość, szerokość, czy głębokość mają pierwszorzędne znaczenie, ponieważ to od nich zależy to, czy stwierdzimy, że dany model zmieści się w naszej łazience, czy też nie. Uwzględniając szerokość pralki, najlepiej wybierać modele do zabudowy, jeśli nie dysponujemy zbyt wielką przestrzenią. Taka konstrukcja bowiem pozwala na ustawienie modelu praktycznie w każdym miejscu we wnętrzu, a więc nie tylko w łazience, ale również w kuchni, czy wszędzie tam, gdzie nie ma dla nas znaczenia to, by takie urządzenie przykuwało uwagę.

Sprawdzona pralka do 80 cm szerokości to tak naprawdę model, który powinien gwarantować ekonomiczne zużycie energii, a w miarę możliwości także i mniejszy pobór wody podczas prania w wybranym programie. Warto więc zwracać uwagę na klasę energetyczną, a także na dodatkowe opcje i funkcje, w tym na dostępność automatyki wagowej.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

By wiedzieć, że dany model, który nas interesuje, to dobra pralka do 80 cm szerokości, warto zorientować się, jakie urządzenia są aktualnie polecane. Wiedząc zaś, jakie najlepsze są pralki do 80 cm szerokości, łatwiej przyjdzie nam dokonać wyboru spośród tak zawężonego zestawienia. Niezależnie jednak od tego, czy polecany jest gabarytowo większy, czy mniejszy model, warto zwrócić uwagę na to, czy pralka cicho pierze i wiruje. Poziom głośności urządzenia ma szczególne znaczenie wtedy, gdy pierze się często, a przy tym przeważnie w niestandardowych godzinach, czyli wcześnie rano, bądź późnym wieczorem. Cicha pralka nikomu nie będzie przeszkadzać, a głośne pranie może być na dłuższą metę irytujące i uciążliwe.

A co zrobić, jeśli niespecjalnie znamy się na tkaninach i nie wiemy na przykład jak dozować środek piorący, czy jak wybrać właściwy program, by ubrania były czyste, a tkaniny się nie zniszczyły? Najlepiej w takim przypadku poszukać modelu, który automatycznie dobierze cykl do rodzaju tkanin i wielkości załadunku. By się zorientować, czy dana pralka posiada taką umiejętność, należy zwrócić uwagę na dostępne funkcje, a także mieć na względzie wybór programów prania. Dobry model będzie mieć m.in. program do prania delikatnych ubrań, czy też taki, który umożliwi odświeżenie lekko zabrudzonej odzieży w krótkim czasie, by materiał się nie uszkodził.

Najlepsza pralka do 80 cm szerokości to także urządzenie, które wyróżnia się długotrwałą, bezawaryjną pracą. By mieć pewność, że kupuje się właśnie jeden z takich modeli, warto sprawdzić, na jakim działa napędzie i silniku. Wielu producentów zapewnia długi okres gwarancji na takie elementy, jak i na inne części, które wpływają na to, czy urządzenie będzie odznaczać się długą żywotnością.

Oczywiście trzeba też liczyć się z tym, że nawet najbardziej niezawodna pralka z czasem zacznie szwankować. Niektóre marki i na taką ewentualność potrafią przygotować swoich klientów, zapewniając dostęp do technologii, która ułatwia szybkie poradzenie sobie z drobnymi problemami technicznymi. Dłuższa żywotność pralki zależy również od tego, jak będzie obsługiwana, dlatego warto w pierwszej kolejności brać pod uwagę te modele, które steruje się łatwo i intuicyjnie za pomocą wyświetlacza, bądź nawet mobilnie przez aplikację.

Dobre pralka do 80 cm szerokości – polecane marki

Uwzględniając ranking pralek do 80 cm szerokości, szybko można zorientować się, które modele cieszą się największym zaufaniem wśród klientów, a także co one mogą nam zaoferować. Oprócz dostępnych funkcji, programów, czy opcji zwraca się zwykle uwagę także na to, kto dany model wyprodukował. Im bardziej znana jest marka, tym większą można mieć pewność, że dołożyła ona wszelkich starań, by wybrane urządzenie było możliwie jak najbardziej niezawodne.Wybór pralki pod kątem firmy, która ją wyprodukowała ma również znaczenie w razie, gdyby trzeba było oddać dany model do naprawy. Najlepsi producenci proponują bowiem kompleksowy serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny, więc nawet, jeśli pojawi się jakaś awaria, to można liczyć na to, że nie trzeba będzie w niedługim czasie myśleć o tym, by wymienić dotychczasowe urządzenie na nowe. Chcąc kupić pralkę do 80 cm szerokości z uwagi na producenta, w zestawieniu najczęściej pojawiają się takie marki, jak: Whirlpool, Electrolux, Beko, Gorenje, czy Candy.

Są to przeważnie dobre i tanie modele, które gwarantują co najmniej standardowe rozwiązania w zakresie energooszczędności, prędkości wirowania, czy ładowności. By wybrać tę najlepszą pralkę, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cechy urządzenia są dla nas najbardziej istotne z uwagi na przykład na nasz styl życia i wynikające z niego oczekiwania.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.